Чому миша двічі клацає?

Миша має дві кнопки для клацання, а клацання, що виконується з кожної кнопки, має різну функцію. Кнопку правою кнопкою миші можна клацнути лише один раз, але лівою кнопкою миші можна клацнути один раз, щоб вибрати елемент, і її можна використовувати, щоб клацнути двічі, щоб виконати функцію, як правило, щоб відкрити або виконати щось.

Подвійне клацання є навмисною дією, тобто користувач виконує його, коли хоче відкрити файл, вибрати елемент, відкрити підменю, запустити сценарій тощо. У жодному моменті Windows 10 не вирішує від імені користувача, що має бути виконано подвійне клацання.

Відчувається подвійне клацання миші

Якщо ваша миша виконує подвійне клацання, коли цього не повинно бути, це може бути з кількох причин. Зазвичай це вказує на проблему з налаштуваннями миші або певною програмою, яка працює у вашій системі. Ми все одно повинні виключити проблеми з обладнанням, перш ніж перейти до виправлення. Ви можете зробити це, виконавши базову перевірку обладнання.

Чому моя миша двічі клацає?

Основна перевірка обладнання

Щоб виконати базову перевірку обладнання, у вас повинна бути під рукою додаткова миша. Миша – це недорогий периферійний пристрій, і ви можете використовувати будь-який тип, наприклад, дротову або бездротову.

Підключіть до системи іншу мишу та перевірте, чи виконуються подвійні клацання.
Підключіть мишу до іншого порту та перевірте, чи виконуються подвійні клацання.
Якщо на вашому комп’ютері є трекпад, перевірте, чи виконуються подвійні клацання з нього.

Якщо подвійні клацання все ще виконуються в усіх перерахованих вище випадках, у вас проблема з програмним забезпеченням. Спробуйте виправлення нижче.

1. Перевірте швидкість подвійного клацання

Windows 10 дозволяє користувачам встановлювати, коли виконується подвійне клацання, тобто скільки часу ОС повинна чекати між послідовними клацаннями лівою кнопкою миші, щоб зареєструвати її як подвійне клацання. Якщо цей інтервал встановлений занадто низьким або занадто високим, ви часто будете виконувати подвійне клацання, коли не збираєтеся цього робити.

Відкрийте програму Налаштування за допомогою комбінації клавіш Win+I.
Перейдіть до Пристрої.
Виберіть вкладку «Миша».
Натисніть Додаткові параметри миші.
У вікні, що відкриється, перейдіть на вкладку Кнопки.
Використовуйте повзунок унизу, щоб зменшити або збільшити швидкість подвійного клацання та перевірити її.
Вимкніть ClickLock у тому самому вікні.

2. Видаліть та перевстановіть драйвер миші

Можливо, виникли проблеми з драйвером миші. Це, як правило, відбувається після великого оновлення Windows 10, але менші, регулярні оновлення також можуть викликати проблеми. Виправлення полягає в тому, щоб видалити та перевстановити драйвер миші.

Відкрийте Диспетчер пристроїв.
Розгорніть «Миші та інші вказівні пристрої».
Клацніть правою кнопкою миші та виберіть Видалити пристрій у контекстному меню.
Дозвольте пристрою видалити.
Від’єднайте мишу від системи.
Знову підключіть мишу, і драйвери для неї будуть встановлені автоматично.

3. Видаліть сторонні програми

Якщо у вас встановлено програми сторонніх розробників для керування або зміни поведінки миші, вимкніть або видаліть їх. Це включає сценарії, які ви можете запускати, щоб змінити спосіб клацання миші, сценарії або програми, які перепризначають кнопки миші для певної програми, наприклад, гри, або власні програми миші, як-от Logitech.

4. Перевірте поведінку програми

Перевірте, чи поведінка є специфічною для програми, наприклад, миша двічі клацає, але робить це лише в певній програмі, це проблема з програмою, а не з мишею. Перевірте параметри програми та чи можете змінити роботу миші. Знову ж таки, це, як правило, трапляється частіше в іграх, але ігри зазвичай мають великі налаштування для миші. Пройдіть їх і змініть поведінку миші.

Миша продовжує двічі клацати?

Миша не є складним периферійним пристроєм, і хоча Windows 10 має широкі параметри, доступні для налаштування принципу роботи, вони досить прості для розуміння та налаштування.

Ви навряд чи ввімкнете щось, що змінило б основну поведінку, наприклад подвійне клацання.