Чому запис Dolby Vision HDR у iPhone 12 – це велика справа

Categories:

iPhone 12 від Apple оснащений такими новими функціями, як 5G і системою застібки для аксесуарів MagSafe. Але, мабуть, найбільш технічно вражаючим доповненням є можливість знімати та редагувати 10-бітове HDR-відео в Dolby Vision.

Отже, що таке Dolby Vision і чому вам це важливо?

Чому Dolby Vision – це велика справа?

Dolby Vision — це власний формат відео HDR. HDR означає широкий динамічний діапазон, а відео HDR містить набагато більше інформації, ніж відео зі стандартним динамічним діапазоном (SDR). Камера, яка може знімати HDR-відео, записує більше інформації про сцену, включаючи більш широкий спектр кольорів і більш помітні деталі в світлих і тінях.

Щоб отримати переваги HDR-відео, вам потрібно буде переглянути відео на HDR-дисплеї. Те ж саме стосується Dolby Vision, оскільки це власний формат. Не всі монітори та телевізори HDR сумісні з вмістом Dolby Vision, але формат повільно набуває популярності.

Особливістю Dolby Vision є використання динамічних метаданих. На відміну від HDR10, який є відкритим форматом, Dolby Vision використовує динамічні метадані для тонального відображення зображення на основі сцени за сценою або кадр за кадром. Це покращує HDR10, надаючи на дисплей більше інформації про те, як представити сцену. Dolby Vision навіть враховує можливості дисплея під час тонального відображення відео для більш точного відтворення на широкому діапазоні дисплеїв.

Смартфони вже впроваджували запис HDR, включаючи моделі від Sony, LG та Samsung, які віддають перевагу власному формату HDR10+. Apple є першою, хто запустив підтримку Dolby Vision в мобільному телефоні або автономній камері, оскільки для цього процесу зазвичай потрібно додавати метадані Dolby Vision під час постпродакшн.

Що робить реалізацію Dolby Vision на iPhone 12 настільки вражаючою, так це величезна кількість необхідних обчислювальних потужностей. iPhone повинен захоплювати й обробляти дані з датчика камери, записувати метадані Dolby Vision та зберігати їх у режимі реального часу. Це на додаток до накладних витрат на запуск операційної системи та інших речей, пов’язаних із телефоном.

  Як виправити, що гумка GIMP не працює

Реалізація Apple Dolby Vision на iPhone 12

iPhone 12 (від 699 доларів) і його міні-варіант зможуть знімати відео Dolby Vision у 4K зі швидкістю 30 кадрів в секунду. Якщо ви придбаєте дорожчий iPhone 12 Pro (від 999 доларів), то отримаєте зйомку Dolby Vision у 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду. Це пов’язано з додатковою оперативною пам’яттю iPhone 12 Pro, оскільки в обох смартфонах використовується система A14 Bionic на чіпі.

A14 Bionic — це важливий елемент головоломки, який дозволив Apple вперше застосувати HDR-запис. Не очікуйте, що Dolby Vision або будь-який 10-бітний запис HDR буде додано до старих пристроїв через оновлення програмного забезпечення.

iPhone 12 має 10-бітний OLED-дисплей з піковою яскравістю 1200 ніт, що яскравіше, ніж більшість панелей OLED, які використовуються в моніторах або телевізорах. Якщо ви записуєте в Dolby Vision, вам все-таки потрібен дисплей, сумісний з Dolby Vision, на якому можна переглядати відеозапис.

Втиснути запис Dolby Vision в iPhone – це не так вже й мало. Крім смартфонів, для 10-бітної зйомки потрібна дорога бездзеркальна камера, як-от Sony A7S III (3499 доларів США) або Panasonic GH5S (2499 доларів США), а також будь-які об’єктиви, які ви хочете використовувати. Вам потрібно використовувати логарифмічні профілі зображень, такі як Slog3 (Sony), щоб створити «плоске» зображення, яке можна оцінити в публікації.

Потім вам потрібно навчитися оцінювати HDR-відео за форматом, на який ви орієнтуєтеся, що для більшості непрофесіоналів буде відкритим стандартом, таким як HDR10 або Hybrid Log Gamma (HLG). Це пов’язано з роботою з великими файлами, тому вам знадобиться станція для редагування, яка зможе не відставати. Вам також знадобиться гідний монітор із підтримкою HDR, який може досягати розумної пікової яскравості, щоб побачити результати своєї праці.

iPhone 12 полегшує цей процес і дає можливість будь-кому знімати в Dolby Vision. Це ніколи не робилося раніше і вимагало, щоб Apple і Dolby розробили відповідний робочий процес для запису відео та метаданих у зручний для користувача спосіб.

  Що таке Microsoft 365?

iPhone 12 — це не просто камера, а й відеоредактор із підтримкою редагування HDR-відео за допомогою стандартної програми «Фотографії». Ви навіть можете застосовувати фільтри та змінювати параметри, щоб отримати потрібний вигляд.

Звичайно, iPhone все ще обмежений своїм форм-фактором, крихітним сенсором, фіксованим об’єктивом, обмеженим терміном служби акумулятора та процесором, який не призначений лише для відеозйомки. Не очікуйте голлівудського рівня виробництва, але чекайте значного стрибка в якості відео, гучності кольору та піку яскравості порівняно з відео SDR.

Чи є якісь недоліки у запису в Dolby Vision?

Dolby Vision набирає популярності як формат відео HDR, але він не поширений. У порівнянні зі своїм найближчим конкурентом, HDR10+, Dolby Vision користується відносно широкою підтримкою серед виробників телевізорів. Єдиним великим брендом, який поки що не підтримував Dolby Vision, був Samsung.

Для багатьох людей iPhone 12 буде єдиним пристроєм, сумісним із Dolby Vision. Це обмежить розкіш власноруч знятих відео Dolby Vision на дисплеї iPhone 12. Це також може погіршити корисність цих HDR-відео з точки зору обміну.

Відео Dolby Vision обмежено дисплеями Dolby Vision. Якщо ви коли-небудь стикалися з відео лише HDR на дисплеї SDR, ви будете знати, наскільки розмитими та дивними можуть виглядати кольори. Якщо Apple зможе освоїти «SDR squash» для обміну відео Dolby Vision у форматі SDR, це надасть формату більш широку привабливість і більшу гнучкість.

Є також невелика проблема дискового простору. 10-бітний запис означає, що ви збираєте набагато більше даних. Навіть з більш ефективними відеокодеками, такими як HEVC (H.265), відео Dolby Vision займатимуть значно більше місця, ніж відео SDR. Вам знадобиться більший план iCloud або більше пам’яті на вашому iPhone.

Більше даних означає більше хрускоту з боку A14, на додаток до запису метаданих на льоту. Запис у Dolby Vision триватиме швидше, ніж відео стандартної чіткості. Те ж саме стосується й іншої сторони виробництва, що стосується редагування та обробки файлів.

Навіть перегляд ваших відео Dolby Vision буде коштувати дорожче з точки зору потужності, оскільки дисплею доводиться більше працювати, щоб відображати яскраві моменти.

  Чому ви не можете використовувати телевізор як монітор?

Чи стане Dolby Vision «Mainstream»?

Також виникає питання про те, наскільки широко аудиторія iPhone 12 охопить Dolby Vision, принаймні спочатку. Телевізори Dolby Vision існують лише кілька років. Якщо у вас його немає, наскільки ймовірно, що ви запишете щось у цьому форматі?

Те саме питання можна було поставити кілька років тому, коли Apple додала підтримку зйомки 4K. Скільки власників iPhone вручну змінили формат із вищою роздільною здатністю в меню Налаштування > Камера? Зрештою, Apple ніколи не «примушувала» вносити зміни в оновлення iOS.

Незважаючи на те, що технічний подвиг, якого досягла Apple, вражає, якщо відступити від галасу, виявляється дещо нішева функція, яка може бути не такою цінною для середнього власника iPhone в короткостроковій перспективі. Для креативних, відеооператорів, користувачів YouTube і людей, які люблять возитися з відео, Dolby Vision робить iPhone 12 привабливою покупкою. Для всіх інших 5G і MagSafe можуть бути більш привабливими.

Але HDR-відео стане більш популярним протягом наступних кількох років, оскільки все більше дисплеїв і смартфонів реалізують його, з або без власної технології Dolby. Qualcomm продемонструвала відео HDR10+ «професійної якості» за допомогою системи на чіпі Snapdragon 855 раніше 2020 року, з підтримкою Dolby Vision, доступною на Snapdragon 865. Samsung підтримує HDR10+ у деяких моделях Galaxy з 2019 року.

Додавання Dolby Vision до iPhone 12 — це перемога для HDR-відео в цілому, просуваючи формат вперед. Це також перемога для Dolby, яка, схоже, знаходиться в кращому положенні, ніж будь-коли, щоб перемогти у новій війні форматів HDR.

Шукаєте новий телевізор HDR 4K, щоб доповнити свій iPhone 12? Дізнайтеся, яких помилок слід уникати, купуючи новий телевізор.