Чому віртуальна реальність така дорога? 4 пояснення причин

Деякі гарнітури віртуальної реальності відносно доступні, але інші шалено дорогі. Крім того, деякі гарнітури віртуальної реальності також потребують дорогого комп’ютера високого класу, що додає загального шоку від наклейок.

Коли подивитися на ціни на сучасні смартфони, телевізори та навіть відеоігри, стає зрозуміло, що все дорожчає. Але як щодо VR, зокрема, робить її такою дорогою інвестицією?

Бюджетні VR-гарнітури існують, але вони не найпопулярніші варіанти, і для їх роботи часто потрібен смартфон або ПК. Хоча існує багато варіантів, найбільш затребуваними зараз є Meta Quest 2, PSVR2 і HTC Vive Pro 2.

Meta Quest 2, відомий як Oculus Quest 2, коли ми його оглядали, починається від $299,99, і це, безперечно, найдоступніша гарнітура VR на даний момент. Цікаво, що Meta Quest 2 став дорожчим на 100 доларів через два роки після випуску, але з тих пір знизив ціну до початкової ціни випуску.

PlayStation VR2 починається від $549,99, але вам також потрібно мати PS5, щоб використовувати PSVR2, що додає щонайменше $399,99 до загальної вартості. Подібним чином, гарнітура HTC Vive Pro 2 стартує від 799 доларів, але вам також знадобиться комп’ютер високого класу, який міг би легко додати додаткові 1-2000 доларів до вашої загальної вартості.

Крім того, є дорогі варіанти, які, здається, більше орієнтовані на бізнес або розробників, як-от Meta Quest Pro ($999) або майбутня гарнітура Apple Vision Pro ($3499). Що з технологією VR робить ці гарнітури, автономні чи ні, такими дорогими?

1. Всередині є багато дорогих (і нових) технологій

Оскільки віртуальна реальність є відносно новою комп’ютерною технологією, існує багато витрат, пов’язаних виключно з дослідженнями та розробкою. Не всі ці витрати на НДДКР враховуються в кінцевій ціні гарнітури VR для споживачів, але деякі так. Найкраще програмне та апаратне забезпечення для використання в гарнітурах віртуальної реальності постійно вдосконалюється, і ціна на ці програмні та апаратні компоненти зараз вища, ніж, ймовірно, буде в майбутньому.

Коли розглядати ранні смартфони, вони були дорогими через свої, здавалося б, маленькі характеристики. У міру розвитку смартфонів та їхніх внутрішніх компонентів ціна на те, що ви отримуєте, вирівнюється (ну, в основному). Тепер ви можете придбати бюджетний смартфон із чудовими характеристиками або витратити гроші на висококласний флагманський телефон із чудовим дисплеєм, камерами найвищого рівня та безліччю розумних функцій.

Згодом гарнітури VR мають піти тим же шляхом, що й смартфони та інші дорогі технології. Наразі гарнітури віртуальної реальності оснащені набором датчиків, як-от гіроскопи, датчики руху та відстеження очей, а також акселерометри, які допомагають тому, що ви бачите через лінзи, рухатися правильно.

Крім того, дисплей часто є одним із найдорожчих компонентів, якщо не найдорожчим компонентом більшості гарнітур віртуальної реальності, оскільки вони оснащені технологією OLED або AMOLED для плавного та меншого розмиття. Дисплеї VR також повинні мати високу частоту оновлення та високу роздільну здатність, щоб сприяти більшому зануренню та меншому заколисуванню.

2. Гарнітури віртуальної реальності мають більше, ніж просто ігрові функції

Є кілька чудових портів віртуальної реальності існуючих ігор і фантастичних ігор, створених з нуля спеціально для VR. Якщо ви захоплюєтеся іграми, гарнітури віртуальної реальності легко продати завдяки унікальним захоплюючим іграм. Однак сучасні VR-гарнітури можуть набагато більше.

Технологія VR допомагає з певними проблемами психічного здоров’я, як-от посттравматичний стресовий розлад, тривога, депресія та фобії. Ця технологія також дозволяє людям віртуально досліджувати чудеса світу, якщо вони фізично чи фінансово не можуть зробити це інакше.

Крім того, віртуальна реальність змінює індустрію розваг кількома способами, наприклад, дозволяючи людям брати участь у вечірніх кінотеатрах з іншими інтернет-друзями, не виходячи з власного дому, або відвідуючи віртуальний нічний клуб чи на концерт свого улюбленого виконавця. Ви можете відвідувати музеї або дивитися прямі трансляції спортивних подій за допомогою гарнітури VR.

Є деякі гарнітури, розроблені без ігор на передньому плані. Meta’s Quest Pro рекламується як пристрій, орієнтований на роботу, який дозволяє людям працювати вдома, а також співпрацювати з іншими у віртуальному робочому середовищі. Дорога гарнітура Apple Vision Pro також приділяє більше уваги використанню гарнітури для роботи, а не для ігор.

3. Багато з них портативні, потребують надійної конструкції, батареї та динаміків

На відміну від комп’ютера високого класу, який зазвичай залишається у вас вдома, гарнітура VR часто робиться портативною. Легше зібрати гарнітуру віртуальної реальності, щоб взяти її з собою у відпустку або додому до друга. Через це гарнітура віртуальної реальності має бути достатньо міцною, щоб витримати невелике знос під час транспортування. Якщо ви плануєте подорожувати літаком або не хочете ризикувати будь-якими пошкодженнями, упакуйте гарнітуру в чохол – один із найкращих способів безпечного зберігання гарнітури VR.

Твердий пластик, який зазвичай покриває зовнішні сторони гарнітури віртуальної реальності, призначений для того, щоб витримувати нормальний знос. Тоді, хоча кожне падіння чи падіння різне, гарнітури VR створені, щоб зробити все можливе, щоб захистити внутрішні компоненти від випадкового падіння. Ця міцна конструкція може зробити гарнітуру дорожчою, але це допоможе захистити ваші інвестиції в довгостроковій перспективі.

Гарнітури віртуальної реальності сумно відомі тим, що мають короткий термін служби батареї, але додавання батареї тим не менш збільшує вартість гарнітури. Вибір дротової гарнітури, яка потребує підключення до комп’ютера високого класу або консолі, усуває потребу заряджати гарнітуру, але все ще є батареї в контролерах, які слід враховувати. Компанії, які створюють гарнітури віртуальної реальності, також повинні розподілити витрати на більш преміальні динаміки, оскільки це відіграє величезну роль у захоплюючих якостях віртуальної реальності.

4. Споживчого попиту ще недостатньо

Зараз недостатньо людей бачать причину інвестувати в гарнітуру VR. На них переважно дивляться просто як на ще одну консоль для відеоігор, і, чесно кажучи, саме тут гарнітури віртуальної реальності зараз є найбільшими. Однак ви також можете дивитися фільми, досліджувати далекі місця та бадьорливо тренуватися.

Оскільки все більше людей тестують віртуальну реальність або бачать переваги за межами ігор, гарнітури VR мають стати більш популярними і, сподіваюся, дешевшими.

Закон попиту та пропозиції має багато правил і дивних винятків, але іноді, коли продукт новий і виробляється менше продуктів, ціна вища, щоб компенсувати витрати на виробництво. Тоді виробництво подвійної кількості продукту може бути лише трохи дорожчим, якщо споживчий попит є, що призведе до нижчої загальної вартості.

VR може бути дорогим, але це супер круто

Точка входу для хорошої гарнітури віртуальної реальності все ще існує з більшістю нових ігрових консолей або бюджетних флагманських телефонів. Знаючи технологію якісної гарнітури VR, ціна має сенс — поки що.

Оскільки технологія, яка використовується в гарнітурах віртуальної реальності, стає все більш доступною та доступною, гарнітури віртуальної реальності, сподіваюся, стануть доступнішими.