Чому ви отримуєте так багато спаму та як його зупинити

| | 0 Comments| 10:04 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Раптовий сплеск спаму в електронній пошті вказує на те, що ваша онлайн-безпека може бути скомпрометована, тому вам слід провести розслідування та вжити заходів.
  • Серед можливих причин збільшення спаму електронною поштою – публічна адреса електронної пошти, адреса електронної пошти, яка сталася в результаті витоку даних, або зламаний обліковий запис одного з ваших контактів.
  • Якщо ви бачите раптовий сплеск спаму, захистіть свій обліковий запис електронної пошти, перевірте підозрілу активність в інших облікових записах і захистіть усі зламані облікові записи.

Раптове збільшення спаму електронною поштою не тільки дратує; це ознака того, що ваша онлайн-безпека скомпрометована. Незалежно від того, чи ваша папка “Вхідні” відкрита для спамерів, чи відбувається щось серйозніше, важливо зрозуміти, чому ви раптово отримуєте більше спаму, і вжити заходів.

Сплеск спаму в електронній пошті є тривожним знаком

Більшість людей з часом відчувають поступове збільшення спаму в електронній пошті. Однак раптовий сплеск спаму електронною поштою є ознакою попередження про те, що шахраї чи шахраї націлені на вас. Принаймні це означає, що ваша електронна адреса знаходиться в руках не тих людей.

Якщо вам «пощастить», раптове збільшення кількості спаму може означати, що ваша електронна пошта просочилася, і вас одночасно атакує купа різних спамерів. Це все ще не ідеально, але це краще, ніж найгірші альтернативи.

Це включає в себе шахраїв, які засипають вас електронними листами, щоб приховати свою діяльність, наприклад платежі, крадіжки особистих даних і всілякі інші речі, які ви не хочете отримувати у своїй папці “Вхідні”.

Коротше кажучи, сплеск спаму електронною поштою не можна ігнорувати; це те, що потрібно негайно дослідити та діяти.

Чому я раптом отримую багато спаму?

Розуміння найпоширеніших причин раптового сплеску спаму електронною поштою допоможе вам діагностувати проблему, якщо вона трапиться з вами. Що ще важливіше, завчасне знання цих причин допоможе вам запобігти сплеску спаму.

Ваша електронна адреса вказана в Інтернеті

Якщо ваша адреса електронної пошти є загальнодоступною в Інтернеті, хакери, спамери та будь-хто інший може отримати до неї доступ. Інструменти копіювання електронної пошти шукають текстові рядки, схожі на адреси електронної пошти, тобто все, що має префікс, символ @ і домен ([email protected]).

  Що таке тестування безпеки веб-сайту? Як ви можете включити це на свій сайт?

Отже, якщо ваша адреса електронної пошти вказана на вашому веб-сайті, в облікових записах соціальних мереж чи будь-де в Інтернеті, спамери можуть легко її знайти. Окремі спамери можуть використовувати цю адресу для націлювання на вас, але вони також можуть додати вас до списку розсилки, який вони продають багатьом іншим.

Ваша адреса електронної пошти була розкрита

Імовірність того, що ви постраждаєте від витоку даних, зростає, коли ви підписуєтеся на додаткові онлайн-сервіси. Ви можете подумати, що можете довіряти свої особисті дані великим технологічним компаніям, але вони також є найбільшою мішенню для хакерів і кіберзлочинців.

У більшості зломів адреси електронної пошти є першою точкою витоку даних, і ваші шанси вже постраждати в минулому досить високі. Це означає, що кожен повинен розуміти небезпеку витоку електронної пошти та потенційні ризики та використовувати такі сайти Я був забитий щоб перевірити, чи виявлено вашу електронну пошту в витоках даних.

Далі вам слід регулярно перевіряти, чи ваша адреса електронної пошти просочилася в темну мережу. Регулярна перевірка витоку електронної пошти дає змогу вжити заходів і мінімізувати ризик, коли це станеться.

Обліковий запис одного з ваших контактів зламано

Коли хакери зламують чийсь обліковий запис електронної пошти, вони часто використовують його, щоб націлити на свої контакти спам або, що ще гірше, шахрайство. Велика небезпека тут полягає в тому, що ці електронні листи можуть потрапити до вашої папки “Вхідні”, оскільки їх надсилає контакт. Отже, якщо ви починаєте бачити дивні електронні листи від людей, яких ви знаєте, наприклад про можливості інвестування чи чудодійні ліки, є велика ймовірність того, що їхній обліковий запис зламано.

Вас додали до списку електронного маркетингу

Більшість компаній хочуть надсилати електронні листи підписникам, клієнтам і потенційним клієнтам. Тепер компанії мають створювати власні списки електронної пошти для внутрішнього маркетингу з контактами, які погоджуються отримувати маркетингові електронні листи.

На жаль, створення законного маркетингового списку електронної пошти потребує часу та зусиль, що створює легку комерційну можливість для спамерів. Все, що їм потрібно зробити, це створити список електронної пошти для маркетингу, а потім продати його компаніям, які не хочуть працювати самі.

Компанії продають вашу електронну адресу

Технічно компанії ніколи не повинні продавати вашу електронну адресу без вашої згоди. Проблема в тому, що більшість людей не розуміють, яку згоду вони дають, реєструючись у онлайн-сервісі. Крім того, ви також розумієте, що багатьом компаніям наплювати на правила й норми, особливо коли великі дані — це великі гроші.

  5 додатків для ведення журналу для початківців, щоб отримувати підказки щодо щоденника самообслуговування

Насправді багато компаній прагнуть продати вашу особисту інформацію (включаючи адресу електронної пошти) третім особам. На щастя, трохи попрацювавши, ви створили пастку для виявлення будь-яких компаній, які продають вашу електронну адресу.

Ви взаємодіяли зі спамом

Електронний спам – це гра чисел, і відправники рідко навіть знають, чи активні цільові облікові записи. Це якщо ви не взаємодієте зі спамом. За допомогою правильного програмного забезпечення спамери можуть бачити, коли ви відкриваєте їхні електронні листи або натискаєте будь-що в самому листі, включно з кнопкою скасування підписки. Будь-яка взаємодія, яку можна відстежити, повідомляє відправнику, що ваш обліковий запис активний і готовий до потоку спаму.

Вас бомбардують електронною поштою

Бомбардування електронної пошти – це цілеспрямоване бомбардування вашого облікового запису електронної пошти спамом, шахрайством або шахрайськими листами. Якщо ви раніше спілкувалися зі спамом, шахраї можуть вважати вас легкою мішенню, яка, швидше за все, попадеться на їхні трюки.

Як пояснювалося раніше, бомбардування електронною поштою також часто використовується для маскування шахрайства, коли шахраї перевантажують вас електронними листами, щоб приховати свою діяльність.

Якою б не була причина, бомбардування електронною поштою є серйозним попереджувальним знаком і загрозою, яку слід сприймати серйозно. Ми не говоримо про зухвалі компанії, які порушують правила електронного маркетингу. Шахраї та шахраї використовують цю тактику, щоб завдати справжньої шкоди звичайним людям.

Що робити, якщо ви бачите спам електронною поштою раптово

Якщо ви помітили раптовий сплеск електронного спаму, вам слід негайно вжити заходів.

1. Захистіть свій обліковий запис електронної пошти

По-перше, захистіть свій обліковий запис електронної пошти, змінивши пароль і активувавши додаткові функції безпеки, такі як двофакторна або багатофакторна автентифікація.

2. Перевірте наявність підозрілої активності в інших ваших облікових записах

Перевірте свої найважливіші облікові записи на наявність підозрілої активності. Почніть зі своїх банківських рахунків і будь-яких платіжних служб, які ви використовуєте, щоб шукати нерозпізнані транзакції. Далі проскануйте свою електронну пошту зі спамом і знайдіть усе, що надіслано з ваших облікових записів.

Якщо ви знайшли щось, що виглядає законним, не відкривайте та не взаємодійте з ним. Натомість скористайтеся панеллю пошуку в поштовому клієнті, щоб знайти будь-які інші листи, надіслані тією ж компанією. Знову ж таки, не відкривайте жодних електронних листів на цьому етапі. Прочитайте рядки теми, щоб створити картину того, що вам намагаються повідомити повідомлення (діяльність входу, зміни адреси електронної пошти, зміни пароля тощо), і проаналізуйте інформацію про відправника, щоб перевірити, чи всі електронні листи виглядають законними.

  Як побачити, які пристрої використовують ваш обліковий запис Amazon Video

Тепер увійдіть у свій обліковий запис безпосередньо через офіційний веб-сайт або додаток (не натискайте посилання в електронних листах, якщо це фішингові посилання) і знайдіть підозрілу активність, яка відповідає тим листам, які ви отримали.

3. Захистіть будь-які облікові записи, на які вплинула підозріла діяльність

Якщо будь-який із ваших облікових записів зламано, негайно захистіть його. Спочатку змініть свої паролі та видаліть нерозпізнані пристрої, підключені до вашого облікового запису (якщо ця інформація доступна).

Якщо ваш рахунок використовувався для шахрайства, негайно повідомте свій банк. Сподіваємось, вони зможуть впоратися з будь-якими шахрайськими транзакціями та зможуть заблокувати подібні майбутні транзакції.

Знову ж таки, ви можете ввімкнути будь-які додаткові функції безпеки, доступні для постраждалих облікових записів, включаючи двофакторну автентифікацію.

4. Уникайте масового видалення спаму

Хоча масово видаляти спам електронною поштою спокусливо, ви можете легко видалити законні попередження про шахрайство та інші важливі повідомлення. Як згадувалося раніше, бомбардування електронною поштою також збільшує ймовірність потрапляння законних електронних листів у папку спаму.

Візьміть за звичку регулярно перевіряти папку зі спамом на предмет збільшення спаму. Водночас зверніть увагу на спам, який ви отримуєте, особливо якщо спостерігаєте раптове збільшення. У вашій папці зі спамом можуть міститися підказки, необхідні для виявлення постраждалих облікових записів і вжиття заходів.

5. Встановіть власні фільтри спаму

Налаштування користувацьких фільтрів спаму допоможе вам спрямувати небажані електронні листи до папки зі спамом, але також може запобігти потраплянню туди законних електронних листів. Якщо ваша папка зі спамом раптово починає заповнюватися, спробуйте створити фільтри, щоб електронні листи з важливих доменів завжди надходили до вашої скриньки.

Не залишайте свою папку зі спамом без нагляду

Дуже хочеться забути про свою папку зі спамом, залишивши її для збору електронних листів і автоматичного їх видалення. Однак важливо стежити за будь-яким раптовим збільшенням кількості спаму, оскільки це один із перших попереджувальних ознак того, що ваша онлайн-безпека скомпрометована.

Візьміть за звичку регулярно перевіряти папку зі спамом. Стежте за тим, скільки приблизно спам-листів ви отримуєте та тип спаму, який ви отримуєте. З помірною кількістю спаму ви можете вручну видаляти все в папці раз на тиждень і помічати будь-які раптові сплески.