Чому ви не можете заблокувати BitTorrent на своєму маршрутизаторі

Categories:

Чи можете ви заблокувати або сповільнити трафік BitTorrent на своєму маршрутизаторі? Це питання, яке ми отримували багато разів. Хтось інший, який використовує BitTorrent у вашій мережі, може уповільнити ваше з’єднання і навіть відкрити для вас судові процеси. На жаль, немає простого виправлення.

Заблокувати будь-що важко

Заблокувати що-небудь на рівні домашнього маршрутизатора важко. Звичайно, якщо ваш маршрутизатор має вбудований батьківський контроль або інші функції чорного списку веб-сайтів, ви можете заблокувати окремі веб-сайти. Ви можете заблокувати facebook.com, якщо не хочете, щоб хтось отримував доступ до Facebook у вашій мережі. Але є способи обійти це через VPN та проксі.

BitTorrent ще складніше. Це не просто блокування одного веб-сайту — вам доведеться заблокувати певний протокол, який комп’ютер у вашій мережі використовує для однорангового зв’язку з іншими комп’ютерами по всьому світу. Немає перемикача, який ви можете натиснути, щоб заблокувати лише один тип трафіку, і BitTorrent розвинувся, щоб зробити це ще складніше.

BitTorrent уникає блокування та регулювання

Протокол BitTorrent протягом більшої частини своєї історії мав ціль на спині. Навіть такі постачальники інтернет-послуг, як Comcast, зробили все, що могли придушити трафік BitTorrent, сповільнюючи протокол для своїх клієнтів. Тому не дивно, що BitTorrent поступово перетворився на набагато важче блокувати та регулювати. Ці прийоми, які допомагають BitTorrent уникнути регулювання з боку провайдерів, також допоможуть йому уникнути блокування у вашій домашній мережі.

  20 років потому: як публічна бета-версія Mac OS X врятувала Mac

Ви не можете просто заблокувати порти BitTorrent

Коли BitTorrent був вперше випущений у 2001 році, стандартними портами, на яких він працював, були TCP порти 6881 – 6889. Постачальники Інтернет-послуг та інші мережеві провайдери звикли. Багато хто почав регулювати (уповільнювати) весь трафік за допомогою цих портів. Деякі трекери BitTorrent заборонили клієнтам BitTorrent, які використовують ці порти, підключатися, аргументуючи це тим, що ці клієнти можуть уповільнити загальну швидкість завантаження для рою.

Навіть у ті часи будь-хто міг змінити порт, який використовував їхній клієнт BitTorrent, на інший і уникнути заборони. Зараз важче. Сучасні клієнти BitTorrent часто мають вбудовані параметри використання випадкового порту, що допомагає уникнути виявлення.

Крім того, сучасні клієнти BitTorrent використовують розширення під назвою DHT (“розподілена хеш-таблиця”), що означає, що їм навіть не потрібно покладатися на централізований трекер, який можна заблокувати – вони можуть обмінюватися інформацією в однорангові. однолітня мода. При використанні DHT клієнти BitTorrent спілкуються через UDP, узгоджуючи та використовуючи різні порти для кожного з’єднання.

І хоча ви можете вимкнути UPnP на своєму маршрутизаторі, щоб запобігти клієнтам BitTorrent автоматично пересилати порти, щоб дозволити вхідні з’єднання, вони все одно можуть здійснювати вихідні з’єднання.

Ви не можете використовувати інспекцію дорожнього руху через шифрування

Зіткнувшись з клієнтами BitTorrent, які здебільшого більше не працювали на передбачуваних портах, провайдери та інші оператори мережі звернулися до чогось, що називається «глибокою перевіркою пакетів». Замість того, щоб просто перевіряти порт, пов’язаний з мережевим пакетом, і регулювати або блокувати ці пакети, вони можуть перевірити всі мережеві пакети на характеристики трафіку BitTorrent, ідентифікувати ці пакети, пов’язані з BitTorrent, і регулювати або блокувати їх.

  Як легко друкувати фотографії на вашому Mac

Не дивно, що це змусило протокол BitTorrent розвинути ще одну функцію: шифрування. Це може бути відоме як Шифрування протоколу (PE) або шифрування заголовка протоколу (PHE), залежно від того, який клієнт BitTorrent ви використовуєте. Це створено для того, щоб «затуманювати» трафік BitTorrent, що ускладнює провайдерам і операторам мережі виявлення цього трафіку BitTorrent і формування на ньому трафіку, іншими словами, значно ускладнюючи провайдерам фіксувати та сповільнювати трафік BitTorrent.

Деякі маршрутизатори оснащені функціями якості обслуговування (QoS), які намагаються ідентифікувати типи трафіку та дозволяють регулювати їх у вашій мережі. Як можна було очікувати, жонглювання BitTorrent портами та функціями шифрування протоколів також заважає вашому домашньому маршрутизатору ідентифікувати трафік BitTorrent.

Як зупинити (або уповільнити) BitTorrent у вашій мережі

Підсумовуючи, не існує простого технічного рішення. Ви не знайдете кнопки одним натисканням, яка б вимкнула або навіть сповільнила трафік BitTorrent у всій вашій домашній мережі.

Організації мають деякі технічні можливості. Організація, яка контролює свої робочі станції, може використовувати функціональні можливості додавання додатків у білий список, щоб запобігти запуску клієнтів BitTorrent на своїх ПК. Підприємство, яке розміщує загальнодоступну мережу Wi-Fi, може спробувати заблокувати все, крім стандартного трафіку веб-перегляду.

Удома, якщо хтось має доступ до вашої мережі, він може робити, що хоче. Щоб вимкнути всіх із вашої мережі Wi-Fi, просто змініть її парольну фразу, і підключатися зможуть лише пристрої з новою. Ви можете заблокувати певні пристрої на своєму маршрутизаторі за допомогою фільтрації MAC-адреси, але це заблокує всі з’єднання з цього пристрою — BitTorrent, а також усе інше. Люди з вашою парольною фразою Wi-Fi також можуть її обійти.

  Який монітор найкращий для вас?

Якщо у вас є член сім’ї або сусід по кімнаті, який просто продовжує завантажувати торрент і сповільнювати все, ми рекомендуємо пропустити технічне рішення і попросити їх припинити. Якщо ви стурбовані тим, що вони сповільнюють роботу мережі, попросіть їх встановити обмеження швидкості завантаження та завантаження у своєму клієнті BitTorrent.

Якщо у вас є маршрутизатор з функціями якості обслуговування, ви не обов’язково можете сповільнювати лише трафік BitTorrent. Однак ви можете налаштувати маршрутизатор так, щоб усе трафік з пристроїв, які ви знаєте, що є BitTorrenting, знижувати пріоритет, а також надавати пріоритет всьому трафіку з інших пристроїв, які є легшими у вашій мережі. Для отримання додаткової інформації зверніться до документації вашого маршрутизатора.