Чому ви не можете використовувати телевізор як монітор?

Телевізори та комп’ютерні монітори подібні й використовують в основному однакову технологію для керування панелями. Зазвичай ви можете використовувати телевізор зі своїм комп’ютером, але вони створені для іншого ринку і відрізняються від моніторів.

Відмінності в з’єднаннях

І телевізори, і монітори підтримують вхід HDMI, якщо вони були виготовлені в останнє десятиліття. HDMI є промисловим стандартом для відеосигналів, і ви знайдете їх майже на кожному пристрої, який виводить відео з Rokus та ігрових консолей на комп’ютери. Технічно, якщо все, що ви шукаєте, це екран, до якого можна щось підключити, підійде телевізор або монітор.

Монітори зазвичай мають інші підключення, наприклад DisplayPort, для підтримки більш високої роздільної здатності та частоти оновлення. Телевізори часто мають кілька входів HDMI для підключення всіх ваших пристроїв до одного екрана, тоді як монітори зазвичай призначені для використання одного пристрою за раз.

Такі пристрої, як ігрові консолі, зазвичай передають звук через HDMI, але монітори, як правило, не мають динаміків, і рідко мають пристойні, якщо вони мають. Зазвичай очікується, що ви підключите навушники на своєму столі або матимете настільні колонки. Проте майже всі телевізори будуть мати динаміки. Високоякісні моделі пишаються тим, що мають чудові моделі, оскільки вони є центральним елементом вашої вітальні.

Телевізори набагато більші

Очевидною відмінністю є розмір екрану. Телевізори зазвичай мають діагональ близько 40 дюймів або більше, тоді як більшість настільних моніторів — приблизно 24-27 дюймів. Телевізор призначений для перегляду з усієї кімнати, тому він повинен бути більшим, щоб займати таку ж частину вашого зору.

Це може не бути проблемою для вас; деякі люди можуть віддати перевагу більшому дисплею замість багатьох менших. Таким чином, розмір не є автоматичним, але роздільна здатність — якщо ваш телевізор має 40-дюймову панель, але має лише 1080p, він буде виглядати розмитим, коли він знаходиться на вашому столі крупним планом, незважаючи на те, що з іншого боку кімнати він виглядає просто чудово. . Якщо ви збираєтеся використовувати великий телевізор як основний монітор комп’ютера, подумайте про придбання панелі 4K.

Вірно й навпаки, оскільки ви не хотіли б використовувати маленький монітор комп’ютера як телевізор у вітальні. Це, безумовно, можливо, але більшість телевізорів середнього розміру 1080p коштують приблизно так само, як і порівнянний настільний монітор.

Монітори створені для інтерактивності

На телевізорах вміст, який ви споживаєте, майже повністю попередньо записується, але на моніторах ви будете постійно взаємодіяти зі своїм робочим столом. Вони створені відповідно до того, що телевізори зосереджені на кращій якості зображення для фільмів і шоу, часто за рахунок часу обробки та затримки введення.

Важливо зрозуміти основи роботи більшості телевізорів і моніторів, щоб зрозуміти, чому це важливо. І на телевізорах, і на моніторах пристрої (наприклад, комп’ютер або кабельна приставка) надсилають зображення на дисплей багато разів на секунду. Електроніка дисплея обробляє зображення, що затримує його показ на короткий час. Це зазвичай називають затримкою введення панелі.

Після обробки зображення воно надсилається на РК-панель (або на будь-який інший пристрій, який використовує ваш пристрій). Панелі також потрібен час для візуалізації зображення, оскільки пікселі не переходять миттєво. Якщо ви сповільните його, ви побачите, як телевізор повільно переходить від одного зображення до іншого. Це називається часом відгуку панелі, який часто плутають із затримкою введення.

Затримка введення не має великого значення для телевізорів, оскільки весь вміст попередньо записується, і ви не надаєте жодного входу. Час відповіді також не має великого значення, оскільки ви майже завжди будете споживати вміст із частотою 24 або 30 кадрів в секунду, що дає виробнику набагато більше можливостей «здешевити» те, що ви ніколи не помітите.

Але при використанні його на робочому столі ви можете помітити це більше. Телевізор з високим часом відгуку може виглядати розмитим і залишати примарні артефакти під час відображення гри зі швидкістю 60 кадрів в секунду з настільного комп’ютера, оскільки ви витрачаєте більше часу на кадр у проміжному стані. Ці артефакти виглядають як сліди курсору Windows, але для всього, що ви рухаєте. А з великою затримкою введення ви можете відчути затримку між переміщенням миші й тим, як вона рухається на екрані, що може дезорієнтувати. Навіть якщо ви не граєте в ігри, затримка введення та час відгуку впливають на ваш досвід.

Однак це не чіткі відмінності. Не всі телевізори мають проблеми з вмістом, що швидко рухається, і не всі монітори автоматично кращі. Оскільки сьогодні багато телевізорів створені для консольних ігор, часто існує «ігровий режим», який вимикає всю обробку та прискорює час відгуку панелі, щоб бути на одному рівні з багатьма моніторами. Все залежить від того, яку модель ви купуєте, але, на жаль, для обох сторін такі характеристики, як час відгуку, часто вкрай неправильно інтерпретуються (або просто відверта маркетингова брехня), а затримка введення рідко перевіряється або згадується. Вам часто доведеться звертатися до сторонніх рецензентів, щоб отримати точні оцінки.

Телевізори створені для налаштування на телевізор

Більшість телевізорів мають цифрові тюнери, за допомогою яких можна налаштуватися на ефірне телебачення за допомогою антени або навіть, можливо, звичайного кабелю з коаксіальним кабелем. Тюнер – це те, що декодує цифровий сигнал, надісланий по ефірі або кабелю. Насправді, його не можна юридично продавати як «телевізор» у США без цифрового ТБ-тюнера.

Якщо у вас є кабельна підписка, ймовірно, у вас є приставка, яка також функціонує як тюнер, тому деякі виробники вирішують не використовувати тюнер, щоб заощадити гроші. Якщо його немає, він зазвичай продається як «Дисплей домашнього кінотеатру» або «Дисплей великого формату», а не «Телевізор». Вони все одно працюватимуть нормально, якщо вони підключені до кабельної коробки, але не зможуть приймати кабель без нього. І ви не можете підключити антену безпосередньо до них, щоб дивитися OTA TV.

У моніторів ніколи не буде тюнера, але якщо у вас є кабельна приставка з виходом HDMI — або навіть блок OTA, до якого можна підключити антену — ви можете підключити його до монітора, щоб дивитися кабельне телебачення. Пам’ятайте, що динаміки все одно знадобляться, якщо на вашому моніторі їх немає.

Зрештою, ви можете технічно підключити телевізор до комп’ютера та використовувати його без будь-яких проблем із сумісністю, за умови, що він не дуже старий і все ще має потрібні порти. Але ваш пробіг може відрізнятися від реального досвіду його використання і може сильно відрізнятися залежно від виробника.

Якщо ви думаєте використовувати монітор як телевізор, ви не можете налаштуватися на телевізор без додаткової коробки, але цілком нормально підключити до нього Apple TV або Roku, щоб дивитися Netflix, якщо ви не проти, як правило, меншого розміру розмір або відсутність гідних динаміків.