Чому варто вивчити програмування на Ruby у 2023 році та 5 найкращих навчальних ресурсів

Якщо вам цікаво: «Чи варто мені вивчати програмування на Ruby?» не хвилюйся Ви не самотні у своїй плутанині.

Хоча мова програмування Ruby отримує неоднозначні відгуки, вона розробила багато відомих веб-сайтів, таких як Twitter, Github, Shopify, Airbnb, Hulu, Basecamp і Twitch.

Цей список точно відповідає приказці: «Рубі — найкращий друг програміста».

Ruby ідеально підходить, якщо вам потрібна всебічна мова високого рівня для веб-серверів, веб-додатків та інших форм DevOps і автоматизації.

У цій статті ми обговоримо численні переваги вивчення мови програмування Ruby та деякі з її найкращих навчальних ресурсів.

Що таке мова програмування Ruby?

Ruby — це інтерпретована, високорівнева, об’єктно-орієнтована мова програмування загального призначення з простим письмовим англійським синтаксисом. Він має сильний акцент на продуктивності.

Ruby має систему динамічного типу, автоматичне керування пам’яттю та об’єктно-орієнтований дизайн. Таким чином, він стає цінним інструментом для передової веб-розробки, сценаріїв автоматизації, аналізу даних, системних утиліт і подібних програм.

Він обробляє основні типи даних, такі як рядки та числа, як об’єкти. Отже, об’єктно-орієнтована структура робить Ruby адаптивним і розширеним, здатним створювати класи та об’єкти, коли це необхідно.

Ruby надає безліч фреймворків. Фреймворки Ruby пропонують численні пакети та готові коди для прискорення вашої розробки. З усіх фреймворків Ruby Ruby on Rails (RoR) є найпопулярнішим.

Приклад коду:

def sum_eq_n?(arr, n)
 return true if arr.empty? && n == 0

 arr.product(arr).reject { |a,b| a == b }.any? { |a,b| a + b == n }
end

Коротка історія Ruby

Японський комп’ютерний вчений Юкіхіро «Мац» Мацумото вважав, що Perl пахне іграшковою мовою, а Python не є справді об’єктно-орієнтованим.

Таким чином, Юкіхіро розробив свою ідеальну об’єктно-орієнтовану мову програмування Ruby в 1993 році і випустив її 21 грудня 1995 року.

З двох запропонованих назв, «Корал» і «Рубін», він вибрав Рубі, тому що це був камінь народження одного з його колег.

Рубін став популярним в Японії в кінці 90-х. Потім став провідним інструментом веб-розробки після випуску фреймворку Ruby on Rails у 2004 році.

Альтернатива Python: справжня ООП мова

З огляду на їх природу та архітектуру, Ruby та Python можуть працювати пліч-о-пліч цілий день. Однак у деяких випадках вони вибирають різні шляхи та залишають вам невелику можливість вибрати найкращий для ваших потреб.

Давайте розглянемо деякі ключові відмінності між Ruby і Python:

Функції, орієнтовані на об’єкт, орієнтований об’єкт, орієнтований на об’єкт, що прочитається, Simplemetaprogrammingflexible, універсальний та людський читання, що читається, підтримує лише eclipseidesupports multy idesflexiblicastamazy glegrouss juclespress juclesplus rablesporsporsportsporsportspress angeblessmossplus raingsporsporsporseplus railsposspress angeblessporsporsporspormsporsporsporssporsporssporsporsepluspress, що не має , словник і бібліотека ListVast для розробників, науковців і спеціалістів з обробки даних. Бібліотеки. Обмежені, але належним чином орієнтовані на професійний розвиток. Зосереджено на науковцях, науці про дані, машинному обчисленні та веб-спільноті. Зосереджено на веб-розробці з різноманітною екосистемою. Зосереджено на науковцях, науці про дані, машинному обчисленні та webUsersGithub. , Apple, Twitter, AirbnbGoogle, Dropbox, Instagram, Youtube

Читайте також: Ruby on Rails проти Django: правильний фреймворк для вас

Чому варто вивчати програмування на Ruby?

Як Ruby може конкурувати з Python, GoLang і JavaScript?

Якщо ви пам’ятаєте, Ruby спочатку був розроблений, щоб заповнити нішу, якої не мав Python.

Основні причини для вивчення програмування на Ruby:

Універсальність: в об’єктно-орієнтованій структурі Ruby поєднує динамічні та строго типізовані статичні мови. Отже, Ruby on Rails дозволяє досягати тих самих цілей із значно меншим кодом, ніж інші мови.

Хмарні обчислення: за хмарними програмами майбутнє. Швидкість Ruby on Rails і продуктивність розробки додатків, ймовірно, зроблять його корисним у хмарних обчисленнях. Таким чином, вивчення програмування на Ruby дасть вам змогу досліджувати потенційний ринок праці.

Використання в автоматизації: розвиток ШІ, машинного навчання та хмари доводить, що за автоматизацією майбутнє. Мова Ruby на основі масивів краще працює з упорядкованими наборами даних, що робить його унікальним інструментом для автоматизації. Таким чином, ринок для розробників Ruby, ймовірно, збільшиться.

Чудовий ринок вакансій: існує потужний ринок вакансій для розробників Ruby. Оскільки ця технологія має футуристичні та економічно ефективні функції, вона підвищує цінність Ruby та Ruby on Rails для розробників. Отже, ви можете отримати прибуткову зарплату за роботу інженера Ruby.

Переваги використання мови програмування Ruby

Простий синтаксис і широка підтримка бібліотек Ruby роблять його зручною веб-технологією для швидкого розвитку. Таким чином, створення додатків є легким, якщо ви використовуєте Ruby on Rails.

Деякі основні переваги використання мови програмування Ruby:

 • Інтуїтивно зрозумілий синтаксис: Синтаксис Ruby одночасно простий і гнучкий. Він використовує просту англійську мову. Ruby дозволяє використовувати більше виразів, ніж Python, як функціональні мови, такі як Lisp і Scheme.
 • Ruby on Rails: Ruby on Rails відповідає за бум популярності Ruby. Його побудовано на основі моделі-подання-контролера (MVC) і точки зору Convention over Configuration (CoC), що спрощує розробку. Простіше кажучи, Ruby on Rails надає надзвичайні переваги веб-розробці, перевершуючи аналогічні фреймворки за швидкістю та простотою.
 • Метапрограмування: потужні можливості Ruby щодо метапрограмування та генерації динамічного коду дозволяють визначати методи та класи під час виконання. Подібним чином він має такі функції, як define_method, які автоматично виявляють і генерують перспективний код на основі вашої інформації чи логіки виконання. Таким чином, ваш код стає чистим і не повторюється.
 • Варіанти використання: Ruby найчастіше використовується у веб-розробці, DevOps, веб-серверах, розробці API, обробці даних і хмарних обчисленнях. Однак ви також можете використовувати його в електронній комерції, системах керування вмістом, соціальних і бізнес-додатках та інших відповідних сферах.
  .
 • Швидке створення прототипів: Ruby має гнучкий синтаксис і динамічну природу. Завдяки великій підтримці бібліотеки ви можете швидко почати розробляти будь-що. Крім того, його здатність до метапрограмування дає змогу вдосконалювати ваш прототип і швидко налаштовувати його. Таким чином, ви економите час і зусилля на створенні прототипу.
 • Тестування: Розробка на основі поведінки (BDD) Ruby з RSpec і Cucumber порівнює вашу кодову базу зі списком вимог, створених розробником. Таким чином, це дозволяє вам стати свідком тестування та отримати чіткі, зрозумілі вказівки щодо очікуваної поведінки коду.
 • Крива навчання: Вивчити програмування на Ruby легко, оскільки це оптимізує щастя програміста. Він надає вам кілька способів виконати те саме завдання. Отже, ви можете вибрати підхід, який відповідає вашим уподобанням кодування. Наприклад, ви можете виконати цикл із різними циклічними конструкціями, такими як for, while, each і until.

Читайте також: Найкращі Ruby IDE для розробників

Коли слід використовувати мову програмування Ruby?

Ruby має багато застосувань як мова загального призначення. Так само ви можете використовувати програмування Ruby на всіх етапах розробки, від Інтернету до хмари до DevOps і навіть розробки мобільних додатків.

Давайте розглянемо деякі сценарії, коли ви можете використовувати програмування Ruby для отримання найбільш ефективних результатів:

 • Швидке створення прототипів: використовуйте Ruby для веб-розробки завдяки швидкому створенню прототипів і розробці.
 • Зручний для електронної комерції: Ruby on Rails надзвичайно ефективний для розробки платформи електронної комерції для керування продажами, запасами та клієнтами.
 • Розробка CMS: Ruby on Rails вражає створенням систем керування вмістом (CMS).
 • Сценарії на стороні сервера: використовуйте Ruby для створення сценаріїв на стороні сервера та налаштування сервера.
 • Розробка мобільних додатків: Rubymotion дозволяє розробляти кросплатформні мобільні додатки.

Технічні гіганти, які використовують Ruby

Кращі світові компанії, які використовують Ruby та Ruby on Rails.

 • GitHub: GitHub повністю побудовано на основі Rails і працює добре.
 • Shopify: механізм електронної комерції Shopify, який керує мільйонами компаній у всьому світі, працює за допомогою Ruby on Rails.
 • Dribble: Ruby on Rails працює над технологією титанів дизайну мереж з 2009 року. Понад 20 мільйонів користувачів користуються нею без проблем.
 • Coinbase: Платформа криптовалют починалася як програма Ruby on Rails. Coinbase використовує Ruby on Rails Monolith, незважаючи на перехід на Goland як основну мову.
 • Twitter: спочатку створений на Ruby on Rails, Twitter переніс своє ядро ​​на Scala через швидке розширення. Але він все ще використовує Ruby on Rails для багатьох аспектів.
 • Airbnb: стек Airbnb значною мірою покладається на Ruby on Rails. Платформа обробляє тисячі запитів одночасно, демонструючи масштабованість Rails.
 • Basecamp: ті самі розробники створили структуру Ruby on Rails, а потім побудували Basecamp. Basecamp продовжує обслуговувати мільйони розробників, які використовують у своїй основі Rails.
 • Twitch: Twitch використовував фреймворки Rails для створення монолітної кодової бази.

Зростаюча кар’єрна можливість для розробників Ruby

Провідні компанії швидко створюють прототипи нових продуктів, а стартапи прагнуть швидко розробляти продукти, щоб привернути увагу ринку.

Відомий у гнучкості розробки, Ruby on Rails стійко тримається в обох випадках використання. Таким чином, потреба в розробниках Ruby on Rails зростає в цьому технологічному світі, що швидко змінюється.

Ринок праці та зарплата Ruby постійно зростають, незважаючи на чутки в індустрії технологій.

За даними Glassdoor, середня зарплата розробників Ruby та Ruby on Rails коливається від 81 до 135 тисяч доларів у США.

Інший провідний веб-сайт, ZipRecruiter, повідомляє про аналогічну середню національну зарплату для розробників Ruby та Ruby on Rails у США — 119 тисяч доларів на рік.

Читайте також: запитання та відповіді на співбесіді Ruby on Rails, які часто задають [2023]

Найкращі джерела для вивчення Ruby

Давайте розглянемо найкращі онлайн-ресурси та курси для вивчення мови програмування Ruby.

#1. Навчіться кодувати з Ruby

Курс Udemy «Вчимося кодувати за допомогою Ruby» — це один із найпоглибленіших онлайн-ресурсів навчання Ruby. Цей курс підходить як для початківців, так і для досвідчених програмістів.

Курс починається з вивчення основ Ruby, таких як рядки, масиви, методи та змінні. Згодом ви розв’яжете проблеми та заглибитесь у реальне об’єктно-орієнтоване програмування.

Ви матимете доступ до понад 30 годин відеоуроків і понад 300 лекцій, які допоможуть вам вивчити мову програмування Ruby.

#2. Комплексне програмування Ruby

Якщо ви ентузіаст програмування, який хоче додати Ruby до свого арсеналу програмування, курс Udemy Comprehensive Ruby Programming відповідає вашим інтересам.

Він навчатиме синтаксису Ruby, побудови програм, розробки алгоритмів, аналізу даних, метапрограмування та керування проектами Ruby. Крім того, кожен розділ закінчується тестом для перевірки ваших знань.

Найважливіше те, що курс навчає швидкій веб-розробці та створенню прототипів за допомогою Ruby on Rails і Sinatra.

Примітно, що курси можуть пройти як початківці, так і просунуті кодери.

#3. Повний курс для розробників Ruby on Rails

Повний курс для розробників Ruby on Rails — це вичерпний ресурс для тих, хто хоче навчитися програмуванню на Ruby. Оскільки він навчає Ruby з основ, кожен може зареєструватися.

Він охоплює все, що вам потрібно, щоб стати професійним розробником Ruby on Rails, від швидкого створення прототипів до проектування та розробки веб-додатків.

Понад 430 лекційних курсів включають понад 45 годин навчальних відео, які допоможуть вам створювати ідеї веб-додатків за допомогою Ruby on Rails.

#4. Мова програмування Ruby: усе, що вам потрібно знати

«Мова програмування Ruby: усе, що вам потрібно знати» — це вичерпна книга для програмістів Ruby, які хочуть глибше зануритися. Книга починається з короткого підручника та детально пояснює мову.

Юкіхіро Мацумото, творець Ruby, написав книгу разом з Девідом Фланаганом. Таким чином, він містить точку зору творця Ruby на синтаксис, типи даних, блоки, методи, класи та інші елементи мови Ruby.

Ця книга стане вашим путівником, якщо ви хочете вивчити мову програмування Ruby на наступному рівні.

#5. Відшліфоване програмування Ruby

Книга Polished Ruby Programming охоплює загальні ситуації програмування, компроміси, властиві підходи та інші якості, необхідні, щоб стати досвідченим програмістом Ruby.

Це книга з розширеного програмування, яка змінює ваші основи Ruby, охоплює принципи програмування вищого рівня та навчає вас, як використовувати розширену базу даних, веб-платформу та функції безпеки.

Отже, якщо ви розробник Ruby і прагнете вдосконалити свої навички та кар’єру, ця книга може стати вашим другом.

#6. Програмування на Ruby для початківців

Як випливає з назви, «Програмування на Ruby для початківців» — це навчальна книга з Ruby для початківців із простими покроковими інструкціями для написання ваших перших скриптів на Ruby.

Книга містить вичерпні рекомендації, які допоможуть вам вивчити мову програмування Ruby, починаючи з основних концепцій, операторів, блоків коду, методів та інших елементів.

Отже, якщо ви починаєте з кореня, це відповідний вибір.

Висновок

У світі, де хмарні програми з’являються щодня, очікується, що ринок розробників Ruby незабаром розшириться.

Найкращий час почати вивчати мову програмування Ruby сьогодні, а не завтра.

Навчайтеся сьогодні. Давай завтра.

Вас також можуть зацікавити ці онлайн-компілятори Ruby для кодування на ходу.