Чому «Анонім» запускає кібератаки DDoS?

| | 0 Comments| 6:55 PM
Categories:

Anonymous — це всесвітня мережа хактивістів, яка стверджує, що має «програму боротьби з пригнобленням». Група заявляє про свою підтримку доступу до інформації, свободи слова, прозорості, боротьби з корупцією та антиавторитарних зусиль.

Група використовує зашифровані чати та соціальні мережі для обговорення та обміну стратегіями вирішення конкретних проблем. Однак їхня репутація заснована на їх участі в кібератаках, зокрема DDoS-атаках на урядові, корпоративні та релігійні веб-сайти.

Народження Anonymous: від інтернет-розіграшів до хактивізму

Anonymous вперше з’явився на 4chan, дошці оголошень, заснованій у 2003 році, де дописи неназваних користувачів на веб-сайті позначаються тегом «Anonymous».

На початку користувачі 4chan проводили «рейди», групові розіграші, які порушували роботу чатів веб-сайту та онлайн-спільнот. Однак сайт припиняв ці рейди через побоювання щодо кіберзалякування та образливого вмісту.

Рейди породили Anonymous, одну з найсумніших хакерських груп на сьогоднішній день. Ця децентралізована група використовує соціальні мережі та зашифровані онлайн-чати для координації збоїв у мережі, спочатку для розваги, а потім із соціальних і політичних причин.

  30 найкращих безкоштовних програм Chromecast

Чому Anonymous запускає кібератаки DDoS

Anonymous відома тим, що нападає на організації, зокрема уряди, які, на її думку, сприяють цензурі та нерівності. Будучи децентралізованою та не маючи офіційної структури, група часто проводить внутрішні обговорення, щоб вирішити, які справи підтримувати.

Група хактивістів часто заздалегідь оголошує про свої напади, щоб привернути увагу новобранців і ЗМІ. Після завершення вербування вони починають свою операцію, визначаючи цілі та їхні вразливі місця.

Щоб здійснити кібератаки, група використовує інструменти затоплення, такі як High Orbit Ion Cannon (HOIC) і Low Orbit Ion Cannon (LOIC), щоб перевантажувати сервери, спричиняючи нестабільність сервера або навіть подію DoS.

Anonymous часто використовує класичну тактику «чорного капелюха», наприклад, використовує такі інструменти, як Acunetix для пошуку вразливостей веб-додатків, і Havij для виконання SQL-ін’єкцій на веб-сайтах.

Початковою метою групи часто є викрадення даних із веб-сайтів і серверів. У разі невдачі вони переходять до DDoS-атак, але спочатку проводять онлайн-опитування, щоб вибрати ціль і назвати свою операцію.

Автор зображення: thierry ehrmann/Мерехтіння

Наприклад, у 2008 році Anonymous запустили «Project Chanology», одну з перших помітних атак на Церкву Саєнтології. У відповідь на судові позови проти Gawker за публікацію відео Тома Круза, який схвалює саєнтологію, група використовувала численні тактики, включаючи жартівливі дзвінки, надсилання факсів із виснаженням чорнила та DDoS-атаки.

  Як захистити себе від атаки Pharming

Ці події викликали глобальні протести проти саєнтології, і багато прихильників Anonymous носили маски Гая Фокса, які тепер є символом групи. Ще одна відома атака — Operation Payback, розпочата в 2010 році проти PayPal, PostFinance, MasterCard і Visa.

Коли уряд США попросив WikiLeaks припинити розповсюдження секретних дипломатичних телеграм, Visa, MasterCard і PayPal припинили зв’язки з сайтом інформаторів. Група помстилася, запустивши DDoS-атаки на visa.com і mastercard.com за переривання фінансування WikiLeaks. Вони також здійснили DDoS-атаки на PostFinance і PayPal з подібної причини.

Ще одна згадувана атака — «Операція Єгипет», запущена Anonymous у 2011 році у відповідь на те, що уряд Єгипту заблокував Twitter і придушив громадські протести.

Під час антиурядових протестів поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі для розгону демонстрантів. Єгипетська влада також заблокувала Twitter, щоб ускладнити спілкування між протестувальниками. Anonymous погрожували атакувати урядові веб-сайти Єгипту, якщо вони не дозволять вільний доступ до ЗМІ без цензури. Уряд цього не зробив, тому група зламала та закрила його веб-сайти, включно з сайтом правлячої партії.

  Як безкоштовно відстежити номер текстової програми

За останні два десятиліття Anonymous здійснили численні інші атаки, в тому числі HBGary Federal Hack у 2011 році, атаку на веб-сайт ЦРУ у 2012 році, операцію «Париж» у відповідь на атаки в Парижі 2015 року та атаки проти вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Анонім: дружинники чи сучасні герої?

Anonymous виступає як захисник соціально, економічно та політично знедолених. Він здійснює DDoS-атаки проти тих, кого вважає відповідальними, включаючи уряди та корпорації, які завдали шкоди знедоленим у цих сферах.

Прихильники групи, ймовірно, бачать у них героїв, які швидко забезпечують частину так необхідної справедливості. Однак багато критиків вважають анонімні атаки, включно з доксінгом і DDoS-атаками, незаконними та неетичними.