Чи є iCloud Private Relay VPN і чи безпечно ним користуватися?

| | 0 Comments| 2:45 PM
Categories:

Ключові висновки

 • iCloud Private Relay — це інструмент безпеки, який шифрує інтернет-трафік і захищає вашу онлайн-інформацію.
 • Private Relay приховує вашу IP-адресу та дозволяє обмежено коригувати місцезнаходження, але він працює лише з Safari.
 • iCloud Private Relay не має багатьох розширених функцій VPN, таких як перемикання місцеположень і політика без реєстрації.

Хочете захистити свої дані в Інтернеті? iCloud Private Relay від Apple – це зручний спосіб захистити ваші дані, підвищити вашу конфіденційність і безпеку під час підключення до Інтернету.

Що таке iCloud Private Relay?

Apple рекламує iCloud Private Relay як життєво важливий інструмент безпеки з аналогічними функціями віртуальної приватної мережі (VPN), який шифрує ваш інтернет-трафік і приховує вашу діяльність в Інтернеті. Однак, незважаючи на те, що iCloud Private Relay зовні виглядає як VPN, при найближчому розгляді він має деякі ключові відмінності від VPN, а це означає, що ви не скоро відмовлятиметеся від традиційної VPN.

Приватний ретранслятор iCloud від Apple був розроблений, щоб допомогти зашифрувати більше вашої онлайн-інформації, і вперше був запущений у 2021 році.

Ви можете використовувати iCloud Private Relay, якщо у вас є підписка iCloud+, вартість якої починається від 0,99 доларів на місяць. Крім того, ваш пристрій має працювати принаймні:

 • iOS 15
 • iPadOS 15
 • macOS Monterey

Якщо ваш пристрій відповідає мінімальним вимогам, iCloud Private Relay доступний на iPhone, iPad і Mac. Якщо ви хочете налаштувати цю функцію, ви можете звернутися до нашого посібника про те, як використовувати приватну ретрансляцію в Safari.

Як працює iCloud Private Relay?

Крістін Юм/Unsplash

Private Relay надсилає ваші Інтернет-дані через два ретранслятори. Перший реле приховує веб-сайти, які ви відвідуєте, тоді як другий створює IP-адресу, окрему від вашої. Служба підтримки Apple каже обробляє перший реле, а «сторонній постачальник контенту» займається другою половиною.

Коли ви використовуєте Safari на своєму пристрої Apple, iCloud Private Relay приймає ваш інтернет-запит і шифрує його. Це означає, що дані, які ви надсилаєте та отримуєте, стають зашифрованими таким чином, що їх неможливо прочитати тим, хто може їх перехопити. Цей процес шифрування має вирішальне значення для захисту конфіденційної інформації, наприклад паролів і особистих повідомлень.

  Чи є ExpressVPN швидше, ніж NordVPN?

Після шифрування ваш запит надсилається до двох окремих інтернет-ретрансляторів, якими керують різні організації. Перший ретранслятор призначає вам анонімну IP-адресу, пов’язану з вашим регіоном, але не з вашим фактичним місцем розташування. Це гарантує, що веб-сайти можуть надавати відповідний вміст, не знаючи, де саме ви перебуваєте. Другий ретранслятор, який не знає вашої IP-адреси, розшифровує веб-адресу, яку ви хочете відвідати, і надсилає туди ваш запит.

Окрім того, що ваш оператор мережі не може бачити вашу історію веб-перегляду, Apple зазначає у наведеному вище посиланні, що вона також не має доступу до вашої веб-інформації під час використання Private Relay. Отже, з точки зору конфіденційності iCloud Private Relay є безпечним.

Варто зазначити, що iCloud Private Relay не працює в усіх браузерах на вашому пристрої. Наприклад, ваша історія веб-перегляду все ще буде видимою, якщо ви використовуєте Google Chrome із увімкненою приватною ретрансляцією на вашому пристрої.

Чи iCloud Private Relay те саме, що VPN?

iCloud Private Relay не зовсім те саме, що VPN, але виконує схожі функції.

Нижче ви дізнаєтесь про деякі основні подібності між iCloud Private Relay та постачальником VPN.

Чи приховує iCloud Private Relay вашу IP-адресу?

Багато людей купують VPN, щоб приховати свої IP-адреси від третіх сторін, і Private Relay дозволяє зробити те саме. Після того, як ви активуєте цю функцію, іншим буде важко перевірити, хто ви і які моделі вашої поведінки в Інтернеті.

З цієї причини iCloud Private Relay є корисним інструментом, якщо ви хочете виконувати основні функції, пов’язані з конфіденційністю, наприклад приховувати свої дані від рекламодавців.

На додаток до Private Relay ви можете додати додаткові рівні онлайн-захисту, дізнавшись інші способи заборонити рекламодавцям стежити за вами. Наприклад, ви можете регулярно очищати файли cookie та використовувати браузер, який блокує файли cookie.

iCloud Private Relay не шифрує всі дані вашого пристрою

Виходячи зі сказаного вище, більшість людей використовують VPN для захисту своїх онлайн-даних — усіх своїх онлайн-даних, які надходять із пристрою. VPN захищає всі дані, що надсилаються на ваш пристрій і з нього, створюючи безпечний тунель до сервера VPN, який шифрує весь ваш трафік.

  Що робити, якщо ваш VPN більше не розблокує Netflix (2024)

На жаль, це не стосується iCloud Private Relay, який захищає лише ваші дані браузера Safari. Це все ще корисно, але не захищає весь ваш трафік так само, як VPN.

Чи дозволяє iCloud Private Relay змінити ваше місцезнаходження?

iCloud Private Relay дозволяє вносити деякі зміни у ваше місцезнаходження, але лише в обмежених можливостях. Ви можете вибрати один із двох варіантів: Зберігати загальне розташування та Використовувати країну та часовий пояс.

Збереження загального місцезнаходження не покаже, де саме ви перебуваєте, але ви все одно матимете доступ до локального вмісту, наприклад сайтів новин. Тим часом параметр країни та часового поясу дасть вам IP-адресу з ширшого регіону, у якому ви зараз перебуваєте.

Щоб вибрати бажаний варіант розташування:

 • Перейдіть у «Параметри» (iPhone, iPad) / «Параметри системи» (Mac) > Apple ID > iCloud.
 • Виберіть Private Relay.
 • Торкніться IP-адреси Розташування.
 • Виберіть бажане розташування.
 • Як приватна ретрансляція ускладнює іншим доступ до моєї інформації?

  Окрім приховування вашої IP-адреси, Private Relay захищає вашу інформацію за допомогою кількох інших методів. Найбільшим із них є шифрування вашого веб-трафіку Safari; по суті, він працює подібно до VPN для вашого браузера.

  З якими веб-браузерами працює приватна ретрансляція?

  З грудня 2023 року ви можете використовувати iCloud Private Relay лише з Safari. Навіть якщо ви активували цю функцію на своєму пристрої Apple, ви не захищені в Chrome, Firefox чи будь-якому іншому браузері.

  Якщо ви не любите користуватися Safari (або користуєтеся ним рідко), можливо, краще пошукати альтернативу. Якщо ви не хочете платити, ви можете скористатися одним із багатьох безкоштовних сервісів VPN, щоб захистити свою конфіденційність.

  3 розширені функції VPN, яких немає в iCloud Private Relay

  iCloud Private Relay не має багатьох розширених функцій, які мають повні служби VPN, і саме вони можуть схилити вас до використання звичайної VPN.

    Як використовувати VPN з DraftKings

  1. Параметри розташування сервера

  Однією з чітких функцій, якої немає в iCloud Private Relay, є параметри перемикання місць розташування. У більшості VPN ви можете змінити країну, у якій розташований ваш сервер VPN, щоб ваш трафік виглядав так, ніби він надходить із цього місця.

  Коли ви змінюєте своє місцезнаходження за допомогою VPN, ви можете підключатися до кількох серверів у всьому світі. Багато користувачів роблять це, щоб вони могли дивитися географічно обмежені фільми та телешоу, але ви також маєте перевагу, оскільки треті сторони не можуть навіть здогадатися, де ви насправді.

  2. Політика журналювання

  Ще одна ключова відмінність між iCloud Private Relay і VPN стосується політики журналювання. як Яблуко [PDF] згадує на сторінці 9 свого огляду приватного реле:

  «Дизайн Private Relay у поєднанні з мінімальною політикою журналювання гарантує, що журнали проксі-сервера не містять достатньо інформації для зв’язку IP-адреси користувача чи інформації облікового запису з його діяльністю у веб-переглядачі».

  Наведене вище є різким контрастом з багатьма VPN, які натомість мають політику без реєстрації. Без реєстрації означає, що під час користування службою ваша інформація не збирається.

  3. Вимкнути перемикач

  Ще одна функція VPN, яка недоступна з Private Relay, — це перемикач VPN kill, який не дозволяє вам користуватися Інтернетом, коли ваше VPN-з’єднання розривається. По суті, якщо програмне забезпечення VPN виявляє проблему зі своїм з’єднанням, воно припиняє ваше звичайне підключення до Інтернету, щоб зупинити будь-який трафік від вашого звичайного провайдера, захищаючи вашу конфіденційність. Коли ви знову підключитесь, ви зможете використовувати все як зазвичай.

  iCloud Private Relay: корисно, але не VPN

  Отже, чи є iCloud Private Relay VPN? Коротше кажучи, ні.

  На перший погляд, ви можете отримати солідний базовий рівень захисту. Враховуючи, що вам потрібно лише заплатити за iCloud+, щоб отримати Private Relay, цей інструмент стане в нагоді, якщо ви регулярно користуєтеся Safari і хочете мати лише базові функції захисту.

  Тим не менш, Private Relay не має розширених функцій, які є у багатьох VPN. Якщо ви хочете отримати до них доступ, змінити країну або використовувати інші веб-переглядачі, окрім Safari, вам слід підписатися на повну послугу VPN.