Чи справді що-небудь роблять програми «Безпека» для iPhone?

| | 0 Comments| 1:19 PM
Categories:

Apple не дозволить «антивірусні» програми в App Store, але є багато програм «безпеки». Наприклад, Norton Mobile Security коштує 14,99 доларів на рік, а Lookout Premium — 29,99 доларів на рік. Але чи насправді ці програми щось роблять?

Вам не потрібна антивірусна програма для вашого iPhone. Ви не знайдете жодного в App Store. То що ж роблять ці програми «безпеки»? Чи корисні вони, і як саме вони захищають вас?

Чи добре Norton Mobile Security?

Давайте розглянемо Norton Mobile Security, який можна безкоштовно завантажити, але вимагає щорічної передплати в розмірі 14,99 доларів США. Він має три функції: Wi-Fi Security, Web Protection і OS Alerts.

Wi-Fi Security інформує вас, чи ваша мережа Wi-Fi «зламаною». Зокрема, веб-сайт Norton каже програма перевіряє на наявність видалення SSL, дешифрування SSL, маніпуляції вмістом, підозрілого мережевого обладнання та репутації точки доступу. Ця перевірка виконується щоразу, коли ви підключаєтеся до нової мережі Wi-Fi.

По суті, Norton перевіряє, щоб ви не під’єднані до небезпечної загальнодоступної мережі Wi-Fi, яка намагається стежити за вашим трафіком або змінювати його. Це може допомогти вам виявити небезпечну публічну точку доступу Wi-Fi. Вам не варто хвилюватися, якщо вдома чи на роботі ви під’єднані до надійної мережі Wi-Fi або просто використовуєте мобільні дані.

Веб-захист підключає ваш телефон до VPN, коли ви його активуєте. Norton використовує цю VPN для сканування вашого трафіку на наявність відомих небезпечних веб-сайтів. Тоді це може перешкодити вам отримати до них доступ. Наприклад, якщо ви переходили на фішинговий веб-сайт, Norton може заблокувати його.

  Як знайти найкращі святкові пропозиції за допомогою Google Shopping

Це не той тип VPN, про який ви зазвичай думаєте. Norton використовує «VPN на пристрої» — коли ви вмикаєте VPN, ваш трафік надсилається до програми Norton на вашому пристрої, і програма Norton перевіряє його на чорний список і блокує будь-які відомі веб-сайти. Це не схоже на звичайну VPN, яка надсилає ваш трафік через мережу в зашифрованому вигляді. Norton пропонує це як частину Norton Secure VPN, що вимагає додаткової щомісячної плати.

Теоретично це може бути корисно, але варто зазначити, що Safari для iPhone та iPad має вбудований небезпечний блокувальник веб-сайтів. Просто перейдіть до Налаштування > Safari > Попередження про шахрайський веб-сайт, щоб переконатися, що це ввімкнено.

Можливо, Norton вловить більше загроз, ніж захист Apple, але насправді це захистить вас від фішингових веб-сайтів і шахрайства. Увімкнення веб-захисту також споживає трохи більше часу роботи акумулятора у фоновому режимі. І якщо у вас найновіша операційна система, браузер Safari захищений від атак. Зловмисний веб-сайт не зможе завантажити небезпечне програмне забезпечення на ваш телефон із-за меж App Store, якщо ви не інсталюєте потенційно небезпечні профілі конфігурації.

Якщо ви хочете, щоб VPN захищав ваш трафік на загальнодоступному Wi-Fi, Web Protection не пропонує цього. Ми рекомендуємо інші VPN.

Третя піктограма, OS Alerts, надасть сповіщення, коли операційна система вашого iPhone або iPad застаріла. Важливо постійно оновлювати свій пристрій, щоб мати останні виправлення безпеки. Однак ця функція вам не потрібна. На iPhone або iPad ви можете перейти в Налаштування > Загальні > Оновлення програмного забезпечення та переконатися, що автоматичні оновлення ввімкнено. Після цього ваш пристрій автоматично встановить їх.

  Як вимкнути Samsung Galaxy Note 10 або 10 Plus

Операційні сповіщення можуть надати вам швидше сповіщення, коли оновлення доступне, але, ймовірно, немає шкоди почекати один день, щоб автоматично встановити оновлення.

Ми можемо подумати про одну перевагу цієї програми: оповіщення ОС інформують вас, якщо ваш iPhone або iPad настільки старий і застарілий, що Apple більше не підтримує його оновленнями безпеки.

Ми не рекомендуємо Norton, але це добре

Ми не думаємо, що функції Norton виправдовують цю ціну в 14,99 доларів на рік. Але якщо ви або хтось із ваших знайомих почуваєтеся краще, якщо встановлено певну програму безпеки, Norton не є активно шкідливим. Не соромтеся використовувати його.

Чи корисний Lookout для iPhone?

Огляд це ще одна популярна програма безпеки iPhone. Він має деякі додаткові функції, але він також дорожчий. Ось функції Lookout:

Системний радник: як і оповіщення ОС у Norton, Lookout може сказати вам, чи потрібно оновити операційну систему. Програма «Налаштування» від Apple може попередити вас про це і навіть автоматично оновити операційну систему iOS.
Безпечний перегляд: як і Web Protection в Norton, ця функція також забезпечує VPN, яка перевіряє потенційно небезпечні веб-сайти.
Безпечний Wi-Fi: як і Wi-Fi Security в Norton, це попереджає вас про потенційно небезпечні загальнодоступні точки доступу Wi-Fi після того, як ви підключилися до них.
Звіт про порушення: Lookout може інформувати вас про порушення безпеки, наприклад, якщо послуга, яку ви використовуєте, зламана та витоку вашого пароля. Послуги на кшталт «Чи мене обманули?» це можна зробити безкоштовно.
Захист особистих даних: за додаткову плату Lookout пропонує послугу моніторингу кредиту та подібні інструменти. Ви навіть отримуєте страхування від крадіжки особистих даних, щоб покрити судові витрати та пов’язані з крадіжкою особистих витрат. Такі інструменти, як CreditKarma, пропонують деякі безкоштовні послуги моніторингу кредитів.
Відсутній пристрій: Lookout надає інструменти, які допоможуть знайти ваш iPhone, якщо ви його втратите. Це вбудовано у ваш iPhone за допомогою програми Find My iPhone від Apple. Однак Lookout може надсилати вам сповіщення, коли хтось витягає вашу SIM-карту або вмикає режим польоту — це щось додаткове.

  Як користуватися Google Maps і Apple Maps в дорозі без підключення до Інтернету

Lookout може сказати вам, чи потрібно оновити ОС вашого iPhone, або безкоштовно відстежувати втрачений телефон — і те, що ваш iPhone зазвичай може робити без додаткового програмного забезпечення, — але інші функції будуть коштувати вам. Lookout Premium включає більшість інших функцій тут і коштує 2,99 доларів США на місяць або 29,99 доларів США на рік. Захист особистих даних і страхування вимагають Premium Plus за $9,99 на місяць або $99,99 на рік.

Ми не рекомендуємо Lookout, але це також добре

Ми б також не рекомендували Lookout на iPhone. Як і Norton, Lookout дублює деякі функції безпеки, які є в iOS, а деякі доступні окремо безкоштовно. З дорожчим рівнем Premium Plus від Lookout ви, по суті, просто платите ще 70 доларів на додаток до звичайної ціни за послугу моніторингу кредиту, яка продається через додаток Lookout для iPhone. Це насправді не функція безпеки iPhone.

Але якщо ви або член сім’ї почуваєтеся краще з цими послугами, сміливо оплачуйте їх! Вони не будуть активно завдавати шкоди вашому iPhone.