Чи справді онлайн-ігри використовують масу пропускної здатності?

Вірусні публікації в соціальних мережах та онлайн-статті заохочують геймерів припинити грати, стверджуючи, що ігри є «найбільшою загрозою для пропускної здатності Інтернету в найближчі кілька місяців». Ось чому це неправильно.

Граючи в онлайн-ігри, використовується дуже мало даних

Онлайн-ігри безперечно більші, ніж будь-коли. Steam б’є найвищі показники за всю історію геймерів, наприклад. Але в цьому немає нічого особливого. Багато інших онлайн-сервісів зазнають рекордно високого рівня використання.

Отже, чи є щось особливе в онлайн-іграх? Ну ні. Не зовсім.

Скільки даних використовують онлайн-ігри? Точна сума залежить від гри. Наприклад, Fortnite і Майнкрафт Як повідомляється, обидва споживають близько 100 МБ даних на годину. Це досить типово — деякі ігри будуть трохи вищими, а деякі — трохи нижчими. Очікуйте щось від 40 МБ до 150 МБ.

Навпаки, потокове передавання Netflix у форматі HD використовує до 3000 МБ (3 Гб) на годину. Іншими словами, потокове передавання з Netflix може використовувати приблизно в тридцять разів більше даних, ніж онлайн-ігри. Netflix у 4K використовуватиме ще більше.

Або, якщо у вас є віртуальна зустріч у Zoom, отримання відеопотоку 1080p HD займає 1,8 Мбіт/с. Це 810 МБ (0,81 ГБ) на годину, і це число навіть не враховує відеопотік, який ви завантажуєте.

Іншими словами, онлайн-ігри є однією з найменш інтенсивних речей, які ви можете робити в Інтернеті. Ніхто не закликає компанії призупинити зустрічі Zoom або людей припинити трансляцію Netflix на дивані. Люди також не повинні виділяти геймерів, які грають онлайн. Кожен, хто орієнтується на онлайн-ігри, не розуміє цифр.

Деякі (але не всі) завантаження ігор є масовими

Варто зазначити, що багато завантажень цифрових ігор мають величезний розмір. Наприклад, Red Dead Redemption 2 — це завантаження на 105 ГБ. Сучасні ігри часто містять велику кількість графіки з високою роздільною здатністю та високоякісних звукових файлів.

Однак не всі ігри такі великі. Давайте швидко розглянемо список популярних онлайн-ігор:

Fortnite: 35 ГБ
Dota 2: 15 ГБ
Overwatch: 30 ГБ

Це лише кілька прикладів, але вони підтверджують нашу думку. Не кожна гра – це 100 ГБ для одного гравця, наповнене кінематографом. Навіть ті, які є, часто можуть розважати вас протягом багатьох годин. 100-годинна гра, для завантаження якої потрібно 100 ГБ даних, загалом буде використовувати менше пропускної спроможності, ніж перегляд Netflix у HD протягом 100 годин.

Не виділяйте геймерів

Хоча для завантаження ігор іноді використовується багато даних, це не єдина річ, яка вимагає великих обсягів даних. Якщо ви завантажуєте та граєте в ігри, поки ви вдома, ви щасливі й розважаєтеся, грайте далі. Ви робите послугу всьому світу, залишаючись вдома та граючи в ігри під час пандемії COVID-19. Люди не повинні закликати вас припинити ігри.

Це особливо вірно, якщо ви просто граєте в гру, а не завантажуєте її. Є велика ймовірність, що ви використовуєте менше пропускної спроможності, ніж той, хто просто переглядає веб-сторінки.