Чи слід очистити системний кеш на телефоні Android?

Деякі телефони Android зберігають тимчасові файли, які використовуються для таких речей, як оновлення ОС, у розділі кешу. Можливо, ви бачили рекомендації в Інтернеті, які пропонують час від часу очищати цей розділ, але чи це гарна ідея?

Що таке системний кеш і які дані там зберігаються?

Деякий час тому, за дні до Nougat, Android використовував системний кеш для зберігання файлів оновлення системи. З тих пір Android відійшов від цього, віддавши перевагу іншим методам встановлення оновлень.

Багато сучасних телефонів зараз навіть не мають системного кешу. Якщо у вас є системний кеш, він буде в окремому розділі від основного сховища телефону. Файли, що зберігаються там, не займають місця, доступного для користувача — очищення системного кешу не дозволить вам завантажувати нові програми, зберігати файли або зберігати більше фотографій котів.

  9 найкращих програм для сканування фотографій на Android

Системний кеш також відрізняється від кешованих даних програми, які є даними, які зберігаються програмами та специфічними для цієї конкретної програми. Наприклад, Spotify зберігає потокову музику у своєму кеш-файлі для швидшого (і офлайнового) відтворення. Кожна програма має свій власний файл кешу, який є окремим від файлу системного кешу та займає доступний для користувача простір. Очищення кешу — це чудовий спосіб звільнити місце, але пам’ятайте, що програма буде відновлювати кеш, коли ви його використовуєте, тому очищення його не є остаточним рішенням, якщо вам потрібно більше місця.

Чи потрібно очищати системний кеш?

Очищення системного кешу не повинно викликати проблем, але також навряд чи допоможе. Файли, які там зберігаються, дозволяють вашому пристрою отримувати доступ до інформації, на яку зазвичай посилаються, без необхідності постійного її створення. Якщо ви очистите кеш-пам’ять, система відновить ці файли наступного разу, коли вони знадобляться вашому телефону (так само, як і з кешом програми).

  Як використовувати Flip Camera Move в Android 7

Хоча ми не рекомендуємо очищати системний кеш-пам’ять — особливо регулярно або без причини, — у деяких випадках це може допомогти. Наприклад, іноді ці файли можуть бути пошкоджені і викликати проблеми. Якщо у вас виникли проблеми з телефоном, і у вас немає варіантів, ви можете спробувати це.

Як очистити системний кеш телефону

Як згадувалося, деякі телефони не мають розділу системного кешу. Ми протестували кілька телефонів, і лише телефони OnePlus і Alcatel дозволили очистити кеш. Наприклад, у Samsung Galaxy, Google Pixel та телефонах Oppo та Honor такої можливості не було. Як і для багатьох інших речей в Android, ваш пробіг може відрізнятися.

Щоб стерти системний кеш телефону, спочатку потрібно перезавантажити пристрій у режимі відновлення. Для цього вимкніть пристрій, потім натисніть і утримуйте кнопку живлення та зменшення гучності, доки телефон не ввімкнеться знову. Якщо це не спрацює, комбінація кнопок може відрізнятися на вашому пристрої — за потреби зверніться до документації користувача.

  Як знайти серійний номер свого пристрою Android

Вас можуть попросити ввести пароль. Якщо так, введіть пароль блокування екрана, щоб увійти в режим відновлення.

На деяких пристроях сенсорний екран може працювати під час відновлення, дозволяючи торкнутися опції, яку потрібно вибрати. На інших вам потрібно буде переміщатися між різними параметрами, натискаючи кнопки збільшення і зменшення гучності, використовуючи кнопку живлення як клавішу «введення».

Звідси процес буде залежати від вашого конкретного пристрою, але ви будете шукати якусь опцію «Очистити кеш». Якщо у вас виникли проблеми, вам може знадобитися ознайомитися з документацією для вашого пристрою.

Проте, знайшовши правильний варіант, виберіть його. Оскільки це незворотне рішення, деякі пристрої можуть попросити вас підтвердити, що ви хочете продовжити. Після того як ви підтвердите, це займе лише кілька секунд, щоб очистити цей розділ.

Коли він закінчиться, скористайтеся опцією перезавантаження у відновленні, щоб знову завантажити телефон в ОС. Ваш телефон увімкнеться нормально, і все готово!