Чи підсистема Windows для Linux допомогла Linux отримати частку ринку настільних ПК?

З тих пір, як існує настільний Linux, шанувальники та недоброзичливці або сподівалися, або сміялися з приводу «року настільного Linux». Тепер здається, що настільний Linux починає повільно завойовувати частку ринку, але чому?

Чи маємо ми подякувати Microsoft і підсистемі Windows для Linux за те, що представили Linux більшій кількості людей і зацікавили їх нею? Microsoft створює власну конкуренцію?

Настільний Linux (нарешті) завойовує частку ринку

Хоча багато людей припускали, що рік настільних комп’ютерів Linux ще далеко і, можливо, ніколи не настане, маленька операційна система, яка могла б стати ближчою, ніж будь-коли раніше.

  Як автоматично закрити браузер Edge, коли Windows 10 відкриває його

Наприкінці лютого 2024 року Linux досягла 4% ринку настільних комп’ютерів. Це найбільший шматок пирога, який коли-небудь мала ця операційна система.

Звичайно, незважаючи на те, що це блідне в порівнянні з Windows, виникає питання, чому. Існує багато причин, чому Linux може наздогнати Windows, принаймні теоретично, але ці нові користувачі мають звідкись прийти.

Малоймовірно, що люди, які зовсім не знайомі з комп’ютерами, обирають установку Linux як свій перший набіг на комп’ютер, і перемикання між різними дистрибутивами Linux не зараховуватиметься. Отже, відповідь має бути деінде.

Чи маємо ми подякувати Microsoft за це посилення Linux?

У 2016 році Microsoft вперше запустила підсистему Windows для Linux. Але на момент запуску він був не дуже простим у використанні та мав деякі проблеми з зручністю використання. Незважаючи на те, що деякі люди (наприклад, я) підхопили відразу, використання Linux у Windows стало популярним лише після запуску WSL 2. Це полегшило виконання команд Linux у Windows.

  Як отримати технічні характеристики системи для ПК з Linux

Windows 10 і 11 дозволяють неймовірно легко почати використовувати Linux на комп’ютері Windows. Звісно, ​​щоб розпочати роботу з WSL, потрібно трохи попрацювати, але як тільки ви виконаєте фонову роботу, це легко.

Все, що вам потрібно зробити, щоб встановити новий дистрибутив Linux, це знайти його в магазині Windows. Якщо дистрибутив, який ви шукаєте, там не знайдений, велика ймовірність того, що ви знайдете інструкції щодо його встановлення в Інтернеті. Хоча існують інші способи отримати подібні функції Linux у Windows, вони набагато складніші.

Завдяки такій легкості вибірки різних різновидів Linux легко зрозуміти, як ті, кому зрештою подобається Linux, можуть захотіти перейти до наступного кроку та встановити його на свій комп’ютер у традиційному розумінні.

  Як запустити програму Windows за допомогою комбінації клавіш

Чи насправді WSL – це робочий стіл Linux, який нам потрібен?

Останнє питання: якщо деякі з цих нових користувачів Linux приходять із Windows, скільки їх залишиться? Однією з найбільших проблем Linux завжди була сумісність програмного забезпечення, і це все ще залишається проблемою. Незважаючи на те, що більше ігор, ніж будь-коли, працює на Linux, все ще є багато ігор, які працюють лише на Windows.

Для багатьох людей підсистема Windows для Linux є остаточною еволюцією Linux на робочому столі. Не без іронії, але все ж набагато простіший варіант для переважної більшості людей.