Чи працюватиме Windows 10 на моєму комп’ютері?

| | 0 Comments| 6:35 PM
Categories:

Якщо на вашому комп’ютері працює Windows 7, є велика ймовірність, що на ньому також працюватиме Windows 10. Обидві операційні системи мають схожі вимоги до обладнання. Будь-який новий комп’ютер, який ви купуєте або збираєте, майже напевно також працюватиме під керуванням Windows 10.

Ви все ще можете безкоштовно оновити Windows 7 до Windows 10. Якщо ви не впевнені, ми рекомендуємо скористатися цією пропозицією до того, як Microsoft припинить підтримку Windows 7.

Системні вимоги Windows 10 (майже) такі ж, як і Windows 7

Ось вимоги до обладнання Windows 10, прямо з Microsoft:

ЦП: 1 ГГц або швидше
RAM: 1 ГБ для 32-розрядної Windows або 2 ГБ для 64-розрядної Windows
Жорсткий диск: 32 Гб або більше
Відеокарта: DirectX 9-сумісна або новіша з драйвером WDDM 1.0

Вимоги до Windows 7 з десятиліттям раніше ті самі, хоча Windows 10 потребує трохи більше місця на жорсткому диску. Windows 7 потребує 16 ГБ пам’яті для 32-розрядних систем або 20 ГБ для 64-розрядних систем. Системні вимоги Windows 8 такі ж, як і Windows 7.

  Як виправити високе енергоспоживання інструмента Chrome Software Reporter у Windows 10

Іншими словами, якщо сьогодні на вашому комп’ютері працює Windows 7 або 8, на ньому повинна працювати Windows 10 — за умови, що він не має крихітного жорсткого диска.

Щоб перевірити, скільки внутрішньої пам’яті на вашому комп’ютері в Windows 7, відкрийте Провідник Windows і перегляньте розділ «Комп’ютер».

Це мінімальні системні вимоги

Щоб було зрозуміло, це мінімальні вимоги. Ми не рекомендуємо використовувати Windows 10 на ПК із недостатньою потужністю, який просто відповідає цій мінімальній планці, але ми також не рекомендуємо запускати Windows 7 у такій системі.

Наприклад, хоча 32 ГБ достатньо місця на диску для встановлення операційної системи Windows 10, вам знадобиться більше місця для встановлення програм і завантаження файлів.

І хоча процесор з тактовою частотою 1 ГГц і 1 ГБ оперативної пам’яті можуть технічно запускати 32-розрядну версію Windows 10, сучасні програми і навіть сучасні веб-сайти можуть мати проблеми з ефективною роботою. Це справедливо і для Windows 7.

Якщо ваш комп’ютер добре працює під керуванням Windows 7, він, швидше за все, добре працює з Windows 10. Якщо Windows 7 і ваші програми працюють повільно у вашій системі, очікуйте того ж від Windows 10.

  Як виправити мережеві пристрої, які не відображаються в Провіднику файлів у Windows 10

Windows 10 може бути навіть швидше, ніж Windows 7

Варто зазначити, що Windows 10 може бути навіть швидшою в деяких аспектах. Наприклад, останні версії Windows 10 включають краще та швидше рішення проблеми Spectre. Якщо у вас старіший процесор, він працюватиме повільніше в Windows 7, яка має менш складний патч Spectre, який більше сповільнює вашу систему.

Windows 10 також має багато роботи під капотом, яка була проведена протягом десяти років з моменту випуску Windows 7. Наприклад, Microsoft розробила Windows 8 для використовувати менше оперативної пам’яті ніж Windows 7. Швидкий запуск, увімкнений за замовчуванням, може прискорити завантаження комп’ютера.

Основній операційній системі може знадобитися більше місця на диску, але вона була оптимізована. Це не інша ситуація з Windows Vista: Windows 10 була розроблена, щоб добре працювати на комп’ютерах під керуванням Windows 8, а Windows 8 була розроблена для того, щоб добре працювати на ПК під керуванням Windows 7.

  Як очистити кеш-пам'ять комп'ютера в Windows 10

Ви все ще можете безкоштовно оновитися до Windows 10

Якщо ви використовуєте Windows 7, ви все одно можете оновити Windows до Windows 10 безкоштовно. Все, що вам потрібно, це дійсний ключ Windows 7 (або 8), і ви можете встановити належним чином ліцензовану активовану версію Windows 10.

Ми рекомендуємо вам скористатися цим, перш ніж Microsoft припинить підтримку Windows 7 14 січня 2020 року. Оновлення до Windows 10 означає, що ваш комп’ютер продовжуватиме отримувати оновлення безпеки. Без оновлення лише компанії, які платять за дорогі контракти на підтримку, можуть продовжувати отримувати оновлення.

Подумайте про покупку нового ПК

Якщо вас турбує, що ваш комп’ютер може погано працювати з Windows 10, а ви все ще використовуєте Windows 7, спробуйте придбати новий комп’ютер. Сучасні комп’ютери мають більш швидкі центральні процесори, швидшу пам’ять, краще графічне обладнання та кращий час автономної роботи, ніж старі системи.

Якщо ви шукаєте a бюджетний ноутбук або настільний ПК, який не зробить шкоди, є багато чудових варіантів, які не зруйнують банк. Якщо ваша система Windows 7 прослужила вам багато років, є велика ймовірність, що новий ПК зробить те саме.