Чи потрібно вимикати антивірусне програмне забезпечення перед встановленням Windows 11

Антивірус необхідний для системи Windows. Існує багато різних антивірусних програм, з яких ви можете вибрати. Вони працюють на вашому робочому столі, як і будь-яка інша програма, але мають набагато вищі привілеї читання/запису, ніж будь-яка інша програма. По суті, вони є воротарями щодо того, що може, а що не можна виконувати у вашій системі.

вимкніть антивірусне програмне забезпечення перед установкою Windows 11

Вимкніть антивірусне програмне забезпечення перед установкою Windows 11

Якщо ви встановлюєте Windows 11 і вам цікаво, чи не спричинить ваш антивірус проблеми, найпростіший спосіб дізнатися – розпочати оновлення. В ідеалі, якщо антивірус має проблеми з оновленням, він блокує його під час спроби запустити. Ви можете внести цей процес у білий список або вимкнути антивірус перед оновленням.

Однак у деяких випадках оновлення може розпочатися і завершитися пізніше. Він може вийти з ладу лише з кодом помилки та неясною ознакою того, що антивірус заблокував його. Як правило, важче визначити, чи переривається процес оновлення в середині. У цьому випадку ви можете спробувати наступне.

  Як створити тимчасові резервні копії папок у Windows 10

Перевірте сторінку продукту та форуми Антивірусу

Завжди краще робити це перед початком процесу оновлення. Відвідайте сторінку продукту для антивірусу, який ви використовуєте. Перевірте, чи є якісь оновлення щодо Windows 11. Хороший антивірус додасть ОС та її файли в білий список. Якщо виникла проблема або процес, який дозволяє плавно оновлюватися до Windows 11, зберігаючи антивірусну дію, сторінка продукту або форуми повинні розповісти вам про це.

У зв’язку з цим перевірте, чи не виникають у інших користувачів проблеми з оновленням до Windows 11 із запущеним антивірусом. Якщо вони є, краще вимкнути його під час оновлення.

Увімкніть Windows Defender

Ви можете тимчасово вимкнути антивірус і натомість увімкнути Windows Defender. Можливо, процес оновлення Windows 11 вважає систему, на якій не запущено Windows Defender, небезпечною. Windows Defender не блокує оновлення, і це досить хороший антивірус. Вимкніть сторонній антивірус на користь Windows Defender. Після завершення оновлення ви можете повернутися до використання бажаного інструменту.

  Автоматичний перехід на темну тему вночі в Windows 10

Чиста інсталяція Windows 11

Якщо ви плануєте чисту інсталяцію Windows 11, антивірус, встановлений у вашій системі в поточній ОС, не має значення. Антивірус не працюватиме, коли ви починаєте чисту інсталяцію, і, таким чином, не може переривати процес встановлення.

Антивірус проти захисту диска

Ви повинні знати, що існує різниця між антивірусом і захистом диска. Антивірус – це програма, яка працює в операційній системі, як-от Windows 10. Щоб вона працювала, вона повинна мати своє середовище, тобто Windows 10.

Захист диска — це захист, що застосовується до диска у вигляді шифрування. Диск, зашифрований або захищений паролем, не може бути доступний, якщо пароль не буде надано або він не розшифрований. Захист диска не залежить від наявності ОС для роботи. Можливо, ви застосували захист диска через настільну ОС, але він працюватиме і за її межами.

  Перемикайтеся між 30+ популярними DNS-серверами із системної панелі Windows

Якщо ви оновлюєтеся до Windows 11, і вона не може отримати доступ або запис на диск, можливо, ви застосували до нього якийсь захист, який вам потрібно спочатку видалити.

Висновок

Оновлення Windows 11 наразі проходило гладко. Їх залишається невелика кількість, і багато користувачів вирішують дотримуватися Windows 10, яка тепер значно стабільніша. Тим не менш, ваш антивірус все одно не повинен створювати вам проблем. Якщо інсталяція не вдається, перевірте журнали та помилки, які можуть пояснити, чому це не вдалося.