Чи потрібна вам спеціальна звукова карта для вашого ПК?

Categories:

Творчий

Протягом багатьох років придбання спеціальної звукової карти для вашого ПК було даністю, оскільки це був єдиний спосіб отримати якісний звук. Однак сучасні ПК мають гарне звукове обладнання, вбудоване в материнські плати. Але спеціальні звукові карти все ще існують.

У чому сенс спеціальної звукової карти?

Такі компанії, як давній виробник звукових карт, Творчий, та виробників обладнання для ПК, Asus і EVGA, як і раніше створювати спеціальне обладнання звукової карти.

Але хто їх купує? Чи варті вони інвестицій? Вам все ще потрібна звукова карта у вашому комп’ютері, незважаючи на вбудований звук? Відповідь залежить від того, що для вас означає «потреба».

Справа в тому, що аудіотехнічне обладнання, вбудоване в сучасні материнські плати, це добре. Це працює дуже добре, і більшість людей з цим добре. Однак він не може запропонувати таку ж чіткість, деталізацію та ефекти, які може забезпечити спеціальне аудіо обладнання з однієї дуже простої причини.

Звукові перешкоди

MSI

Основною проблемою, яка вбиває аудіо на ПК, є електричні перешкоди. Материнська плата є осередком активності, коли електричні імпульси пролітають через лінії PCIe між GPU і CPU, не кажучи вже про роботу, яку виконує чіпсет. Потім є оперативна пам’ять, USB-з’єднання та все це гарне освітлення RGB.

Усі ці дії створюють фонове шипіння, яке може погіршити загальну продуктивність звуку. Намагаючись зменшити потенційні перешкоди, багато материнських плат мають ізоляцію та екранування аудіокомпонентів. Це безумовно покращує ситуацію, але не може повністю усунути електричні перешкоди.

  Як відключити режим читання в Firefox

Ви не так часто почуєте цю перешкоду. Це найбільш помітно, коли ваш комп’ютер важко працює. Якщо ви підключите навушники, прокрутите звук до кінця, а потім почнете передавати великий файл, ви можете його почути. Тим не менш, ви, швидше за все, почуєте це, коли гра знаходиться на екрані завантаження без звуку або коли ви чекаєте, поки ваш комп’ютер обробить інше важке робоче навантаження без активного звуку.

Наприклад, я провів сотні годин у грі The Division 2. Більшу частину цього часу я використовував вбудований звук на материнській платі. Щоразу, коли гра потрапляла на свій перший екран завантаження, над звуком завжди було шипіння через електричні перешкоди від материнської плати. Я ніколи не думав про це, і, зрештою, це просто відійшло на другий план.

Потім я взяв звукову карту. Раптом не тільки зникло шипіння, але й з’явилися звуки, яких я ніколи раніше не чув. Це була приємна перевага, але кого хвилює звук на екрані завантаження?

Більш помітні відмінності були в грі. Було більше звукових деталей, і всі звуки загалом мали більше попси. Напрямок ворожих кроків також був точнішим, тому це покращило мій ігровий процес.

Я помітив усі ці покращення в порівнянні зі стандартною парою стереонавушників. Краща пара, безсумнівно, призвела б до ще більшого покращення.

Чи є хороші навушники кращою інвестицією?

sezer66/Shutterstock

  Як взяти свій розумний дім у подорож

Однією з найпоширеніших відповідей, коли люди запитують, чи варто їм отримати звукову карту, є: «Краще витратити ці гроші на пару високоякісних навушників». Звукові карти можуть коштувати від 40 до майже 400 доларів, чого цілком достатньо суцільна пара банок.

Хороші навушники безумовно покращують якість звуку, але це само по собі не може подолати проблеми з електричними перешкодами, властиві вбудованому звуку материнської плати. Насправді вони навіть можуть зробити будь-які перешкоди більш вираженими.

Звукова карта, однак, піклується про всю обробку аудіо понад «шум» материнської плати. Це все ще близько до джерела перешкод, але іноді це просто простий «підйом» від материнської плати до окремого компонента в слоті PCIe, який має значення.

Але звукові карти – не єдине рішення проблем зі звуком ПК. Іншою альтернативою є зовнішній цифрово-аудіо конвертер (DAC). ЦАП перетворює цифрові аудіосигнали в аналоговий звук, який можуть використовувати ваші навушники або колонки.

Приставки DAC просто сидять на вашому столі, а моделі споживчого класу також зазвичай мають вбудований підсилювач. Люди, які віддають перевагу ЦАП, стверджують, що він ще більше відокремлює звук від будь-яких можливих електричних перешкод від материнської плати.

ЦАП також може працювати з кількома пристроями, тому він не прив’язаний до робочого столу, як внутрішня звукова карта.

Чи варто купувати спеціальну звукову карту?

Додаток для ЦАП і навушників FiiO K3. FiiO

Немає сумніву, що звукова карта покращить ваш звук на ПК. Однак, чи варто це грошей, залежить від вашого особистого досвіду та переваг. Аудіорезультати не схожі на графічні тести, які визначають, чи ваш графічний процесор досягнув мінімальної частоти 60 кадрів на секунду, перевищив її чи не досягнув її.

  Як зробити скло в майнкрафт

Коли справа доходить до аудіо, ви бачите та чуєте такі терміни, як тепло, поп, більший динамічний діапазон, глибокі баси та чіткість звуку. Все це абсолютно суб’єктивно і зводиться до того, чого ви хочете отримати від аудіо.

Якщо ви хочете отримати найкращий звук для вашого комп’ютера, звукова карта або ЦАП вирішить будь-які проблеми, які кращі навушники не можуть. Однак якщо ви використовуєте колонки частіше, ніж навушники, ви все одно отримаєте великі переваги від спеціального аудіоапаратури ПК.

Якщо ви не помітили жодних проблем із перешкодами, вам, швидше за все, краще інвестувати в хороші навушники. Але хто сказав, що не можна мати обидва? Насправді, якщо ви візьмете звукову карту або ЦАП і позбудетеся будь-яких проблем із перешкодами, ви, ймовірно, все одно заощадите на кращу пару навушників.

body #primary .entry-content ul#nextuplist {list-style-type: none;margin-left:0px;padding-left:0px;}
body #primary .entry-content ul#nextuplist li a {text-decoration:none;color:#1d55a9;}