Чи потрібен монітор високої частоти оновлення для роботи в офісі?

Монітори з високою частотою оновлення традиційно орієнтовані на геймерів, але вони мають більш широку привабливість. Виробники пристроїв, такі як Apple і Samsung, почали включати дисплеї з високою частотою оновлення в свої планшети і телефони. Отже, чи варто придбати його і для офісного комп’ютера?

Що таке монітор високої частоти оновлення?

Частота оновлення монітора – це кількість оновлень дисплея за секунду, і вона вимірюється в герцах (Гц). Більшість базових дисплеїв дотримуються 60 Гц, що означає, що максимальна частота кадрів, яку ви можете сприймати на цих дисплеях, становить 60 кадрів в секунду (FPS).

Якщо ви граєте в багато ігор і для цього інвестуєте в потужний комп’ютер, частота кадрів може досягати 60 кадрів в секунду. Деякі гравці-конкуренти скидають налаштування роздільної здатності та деталізації, щоб максимізувати частоту кадрів. Це зменшує затримку введення та забезпечує більш гладку роботу в цілому.

Виконання цього на моніторі з частотою 60 Гц може трохи зменшити затримку введення, але ви не побачите переваги від цих додаткових кадрів, оскільки монітор не встигає. Це може призвести до розмитого руху на екрані. Монітори з високою частотою оновлення призначені для вирішення цієї проблеми.

Як правило, все, що перевищує 144 Гц, вважається монітором з високою частотою оновлення. Однак більшість дисплеїв, які виходять за межі 60 Гц, включаючи дисплеї 90 Гц у гарнітурах VR і 120 Гц в iPad Pro.

Якщо ви шукаєте монітор з високою частотою оновлення, ви, ймовірно, захочете подивитися на частоту 144 Гц або вище. Для геймера, який повинен мати все це, існують монітори 240 Гц. Їх особливо віддають перевагу багатокористувацькі ігри, оскільки загальна точність графіки не так важлива, як затримка та час відгуку.

Однією з проблем, з якою ви можете зіткнутися з монітором із високою частотою оновлення, є розриви екрана. Це відбувається, коли частота кадрів і частота оновлення не збігаються. Він створює непривабливі горизонтальні лінії (або «розриви»), коли монітор намагається обробити зображення.

Монітори зі змінною частотою оновлення (VRR) намагаються вирішити цю проблему за допомогою таких технологій, як фірмовий G-Sync від NVIDIA і FreeSync з відкритим вихідним кодом, що підтримує AMD. Монітори VRR зменшують частоту оновлення в режимі реального часу, щоб відповідати частоті кадрів у грі, у яку ви граєте, щоб усунути розриви екрана.

Він вам не потрібен, але це все одно чудово

Отже, як монітор з високою частотою оновлення працює в більш пішохідних завданнях? Основні обчислювальні завдання, як-от перегляд веб-сторінок або керування файлами, не вимагають багато енергії. Ось чому на робочому столі ви можете отримати максимум від монітора з високою частотою оновлення.

По-перше, ваш комп’ютер буде виглядати більш чуйним. Усе, від переміщення курсору та перетягування вікон, до запуску програм, стане краще. Це те, що вам, можливо, доведеться випробувати на собі, щоб оцінити переваги. Ви точно помітите різницю, якщо коли-небудь повернетеся до монітора 60 Гц.

Однією з найкращих точок відліку для монітора з вищою частотою оновлення є iPad Pro від Apple. У 2015 році Apple представила перші дисплеї з частотою 120 Гц на споживчих планшетах. І рецензенти, і клієнти відразу помітили різницю. З моменту появи цих дисплеїв у нас було кілька моделей iPad Pro, і вони відчувають себе помітно краще.

Це також ходили чутки що Apple додає дисплеї 120 Гц до майбутнього iPhone 12, як це зробив Samsung з Galaxy S20. OnePlus, ASUS, OPPO і Razer продають смартфони з режимами дисплея 120 Гц. На мобільному пристрої подвоєння частоти оновлення може вплинути на термін служби акумулятора, але на настільному моніторі про це не варто турбуватися.

Нікому не потрібен монітор високої частоти оновлення для простих обчислювальних завдань. Монітор з частотою 60 Гц чудово справляється зі своєю роботою. В офісі чи навчанні монітор з високою частотою оновлення схожий на зручне крісло або дорогу механічну клавіатуру — вона вам не потрібна, але мати її приємно.

Монітори з високою частотою оновлення зараз дешевші

Монітори з високою частотою оновлення зі змінною частотою оновлення колись були передовими. Однак 144 Гц починає виглядати трохи застарілим, оскільки монітори з частотою 240 Гц надходять масами. Це також означає, що монітори з більш скромною частотою оновлення 144 Гц впали в ціні.

Тип панелі також має велику різницю з точки зору ціни. Панелі TN є найстарішим типом РК-дисплеїв на ринку. Вони значно покращилися після того, як вони були вперше представлені. Однак вони все ще страждають від менш ніж сприятливої ​​точності кольору, невтішних кутів огляду та розмитого чорного кольору.

Вони також найдешевші з усіх типів панелей. Так як LG досягнув мілісекундний бар’єр у своєму UltraGear IPS-монітор 2019 року, панелі TN більше не є єдиним вибором для конкурентоспроможних геймерів. Тепер ви можете отримати кращий чорний колір, точність кольорів і кути огляду на панелі IPS з низькою затримкою та високою частотою оновлення.

З цією новою технологією панелі TN більше не користуються гарячим попитом. Таким чином, ви повинні мати можливість підібрати монітор з високою частотою оновлення з панеллю TN за помірну ціну. Ви можете знайти монітори сторонніх брендів з високою частотою оновлення приблизно за 250 доларів; додайте додаткові $50-$100, якщо ви хочете щось названого бренду.

Монітори з високою частотою оновлення доступні на всіх типах панелей. Панелі VA пропонують найкращу якість зображення за рахунок затримки введення. Панелі IPS пропонують хороший компроміс між чутливістю та якістю зображення. Панелі TN, однак, є нижньою частиною бочки, коли справа доходить до загального відтворення зображення.

Спробуйте особисто монітор високої частоти оновлення

Універсального монітора для всіх не існує. Купуючи одну, потрібно пам’ятати про багато речей.

Наприклад, окрім стандартної роботи в офісі, ви будете грати в ігри чи редагувати фотографії та відео? Панелі TN, ймовірно, вистачить для основної роботи в офісі. Але якщо вам потрібна точність кольорів для редагування відео або фотографій, ідеально підійде панель VA.

Розмір і роздільна здатність дисплея також важливі. Якщо ви хочете зробити стрибок до 4K, монітор з високою частотою оновлення буде дорогим. Чи міняєте ви щільність пікселів на плавність і простоту використання?

Ціна також є важливим фактором для більшості людей. Якщо ви купуєте монітор кращий, ніж середній, ви можете виявити, що він також має вищу частоту оновлення, навіть якщо вона може становити лише 75 або 120 Гц. Ви, безумовно, можете заощадити гроші, вибравши більш скромний дисплей з частотою 60 Гц.

Найкращий спосіб вирішити, чи підходить вам монітор з високою частотою оновлення, – це використовувати його. Перетягніть кілька вікон, швидко вводьте текст, використовуйте улюблені програми або пограйте в одну чи дві гри.

Для деяких людей різниця буде дивовижною, а інші вважають за краще вкласти додаткові гроші в іншу функцію. Спробуйте монітор високого рівня оновлення та дізнайтеся, до якого табору ви потрапляєте!

Монітори з високою частотою оновлення – не єдині продукти, призначені для геймерів, які мають ширшу привабливість. Щоб підвищити продуктивність, ви також можете розглянути можливість оновлення до ігрової миші, механічної клавіатури або SSD.