techukraine.net techukraine.net Чи очікується зростання цін на GPU у 2023 році?

Чи очікується зростання цін на GPU у 2023 році?

| | 0 Comments| 1:09 AM
Categories:

Ціни на GPU завжди є спірним питанням. Під час пандемії COVID-19 ціни на графічні процесори різко зросли, оскільки скоротилося виробництво, вплинуло на доставку, а ті, хто був змушений залишатися вдома, купували краще обладнання для ігор і криптомайнінгу.

MUO ВІДЕО ДНЯ

ПРОКРУТЬТЕ, ЩОБ ПРОДОВЖИТИ ВМІСТ

Відтоді ціни впали, хоча поява графічних процесорів від 1600 доларів дещо спотворила ринок.

Зараз є повідомлення про те, що ціни на графічні процесори знову будуть коливатися, і Nvidia нібито має намір скоротити виробництво своїх графічних процесорів серії RTX 4000 для настільних ПК на користь своїх ігрових графічних процесорів.

Чи збирається Nvidia скоротити продуктивність графічного процесора для настільних ПК?

За словами а Звіт Hardware Timesсама взята з a Сайт китайських новинNvidia планує скоротити виробництво своїх моделей RTX 4060 і RTX 4070 до 50% порівняно з початковими планами. Натомість чіпи, виділені для настільних комп’ютерів, підуть на графічні процесори ноутбуків, щоб задовольнити великий попит виробників ігрових ноутбуків. Якщо чутки правдиві, скорочення виробництва GPU від провідного світового виробника, безумовно, призведе до стрімкого зростання цін.

  Як жорстко оновити веб-браузер (щоб обійти кеш)

Автор зображення: SvedOliver/Shutterstock

Це не перший випадок, коли ширяться чутки про те, що Nvidia скорочує кількість GPU. Раніше у 2023 р. Про це повідомляє Benchlife що Nvidia скоротить виробництво Nvidia 4070 через слабкі продажі та звільнить виробничі площі. Однак ці чутки не вплинули на ціни GPU.

Проте це не єдині припущення щодо виробництва RTX 4000. TechRadar повідомляє, що пропозиція RTX 4080 і RTX 4090 із надвисокими характеристиками починає скорочуватися.

Як то кажуть, диму без вогню не буває, але без конкретного підтвердження від Nvidia це все припущення.

Чи варто оновити графічний процесор зараз?

Спекуляції щодо цін на GPU завжди викликають питання: чи варто купувати новий GPU зараз? Важко точно знати, що робити, але є кілька міркувань, перш ніж кусати кулю.

По-перше Звіт Digital Trends що ціни на графічні процесори значно впали порівняно з піком пандемії у 2021-2022 роках, але все ще значно перевищують MSRP для багатьох моделей. Менша пропозиція карт RTX 4000 може змінити нещодавню тенденцію до зниження цін. Порівнюючи вересень 2022 року з січнем 2023 року, середня ціна продажу карт Nvidia 30-ї серії впала лише приблизно на 8%. Картки залишаються в середньому на 42% вище MSRP, навіть після нормалізації тарифів.

  Отримайте можливості Screenleap Easy Sharing Screen у Gmail

По-друге, це загрозливий привид графічних процесорів AMD RX 7700 XT і RX 7800 XT, які, як очікується, будуть представлені у вересні 2023 року, про які ходять чутки. з Nvidia. Наприклад, AMD RX 7900 XTX знизила ціну Nvidia 4090 приблизно на 600 доларів. Незважаючи на те, що Nvidia 4090, безсумнівно, була кращим графічним процесором, практично в усіх відношеннях більшість звичайних споживачів готові відмовитися від місячної орендної плати за графічний процесор.

Таким чином, хоча Nvidia, можливо, готується скоротити постачання GPU, тиск з боку AMD може зупинити зростання цін.

Значне скорочення майнінгу крипто зменшує тиск

Третє, останнє, скидання тиску також може допомогти зберегти ціни на GPU низькими. Після злиття Ethereum 2.0 у вересні 2022 року мережа Ethereum більше не використовує алгоритм підтвердження роботи для захисту своєї мережі та випуску нової валюти. Тепер він використовує менш енергоємний консенсусний метод підтвердження частки, який не потребує використання потужного апаратного забезпечення.

  Як виправити, що адаптер DisplayPort на HDMI не працює

Одним із основних факторів тиску на ціни графічних процесорів під час пандемії та наступних років було величезне зростання майнінгу Ethereum, яке в основному було досягнуто за допомогою графічних процесорів. Без цього тиску та без величезної кількості графічних процесорів, які поглинаються криптомайнінгом з кожним поколінням графічних процесорів, ціни залишаються стабільними.

Слідкуйте за цінами на GPU

Якщо ви вже думали про покупку графічного процесора, гарною ідеєю було б дочекатися запуску нового апаратного забезпечення AMD пізніше 2023 року. Навіть якщо чутки про скорочення виробництва Nvidia правдиві, втручання AMD може змусити Nvidia докласти руку.

У будь-якому випадку, краще стежити за цінами на GPU.