techukraine.net techukraine.net Чи можна зламати ваш розумний годинник Bluetooth?

Чи можна зламати ваш розумний годинник Bluetooth?

Categories:

Ключові висновки

  • Розумні годинники Bluetooth використовують технологію Bluetooth Low Energy (BLE) і рекламні пакети, які називаються маяками, для підключення до смартфонів, що забезпечує зручний доступ до сповіщень та інших функцій.
  • Розумні годинники вразливі до різноманітних загроз безпеці, таких як шкідливі програми, які можуть маніпулювати даними, і мікропрограмне забезпечення, яке може завдати шкоди.
  • Щоб захистити свій смарт-годинник, перед покупкою проведіть ретельне дослідження його засобів безпеки, оновлюйте прошивку, уникайте встановлення невідомих або неперевірених програм і ввімкніть з’єднання за допомогою PIN-коду для додаткової безпеки. Шифрування Bluetooth має вирішальне значення для захисту даних.

Розумні годинники Bluetooth стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, забезпечуючи зручний доступ до сповіщень, відстеження фізичної активності та навіть телефонних дзвінків – і все це з наших рук. Оскільки ці носимі пристрої продовжують розвиватися, дуже важливо відповісти на важливе питання: чи можна зламати ваш розумний годинник Bluetooth?

Як працюють розумні годинники Bluetooth

Розумні годинники Bluetooth підключаються до вашого смартфону за допомогою технології під назвою Bluetooth Low Energy (BLE), яка використовує той самий діапазон, що й звичайний Bluetooth, але використовує інші канали для передачі даних. Точніше, він використовує 40 каналів від 2300 до 2,4835 МГц.

  Як видалити підкреслені гіперпосилання в PowerPoint

Основна відмінність між звичайним Bluetooth і BLE полягає в тому, що він споживає набагато менше енергії, ніж звичайний протокол BT, як можна зрозуміти з самої назви. Пристрої BLE, у цьому контексті ваш розумний годинник, спілкуються, передаючи рекламні пакети, які називаються маяками.

Ці маяки сповіщають про наявність вашого розумного годинника для пристроїв, які знаходяться в радіусі дії. Пристрій, який прослуховує ці маяки, яким у даному випадку є ваш смартфон, відповідає на рекламний пакет запитом SCAN. Потім розумний годинник відповідає на запит SCAN, надаючи додаткові дані.

Як структуровані дані між вашим розумним годинником і смартфоном, визначається загальним профілем атрибутів або GATT. GATT містить перелік функцій, характеристик і послуг пристрою, які дозволяють пристрою прослуховування встановити функціональність рекламного пристрою та спосіб ініціювання різних дій. Зловмисники, якщо їм вдасться перехопити маяки рекламного пристрою, також зможуть перевірити, а потім стратегічно зловживати інформацією, наявною в GATT.

Поширені загрози безпеці та вразливості

Розумні годинники Bluetooth піддаються різноманітним загрозам і вразливостям. Ось кілька поширених атак:

  • Шкідливі програми: розумні годинники в основному орієнтовані на програми. Програма на вашому розумному годиннику відповідає за те, як функціонує ваш розумний годинник. Між додатком і розумним годинником встановлюється зв’язок «головний-підлеглий». Ваш розумний годинник довіряє та виконує всі команди, надіслані програмою контролера. Якщо зловмисник захопить програму та впровадить у неї шкідливий код, він потенційно зможе маніпулювати даними та функціями розумного годинника.
  • Атаки MITM: у дешевих розумних годинниках зазвичай не реалізується жодна форма шифрування даних, якими обмінюються ваш смартфон і розумний годинник, що полегшує зловмисникам здійснити атаку Man-In-The-Middle (MITM), перехопити й перевірити інформацію. .
  • Крім того, як тільки зловмисник зможе з’ясувати, як запустити певну функцію у вашому смарт-годиннику, він зможе надсилати шкідливі пакети на ваш розумний годинник, щоб маніпулювати ним. Наприклад, зловмисник може легко змінити дату й час вашого розумного годинника або, що ще гірше, примусово оновити прошивку вашого розумного годинника.
  • Експлойти вбудованого програмного забезпечення: мікропрограмне забезпечення — це частина незмінного низькорівневого програмного забезпечення, яке відповідає за належне функціонування вашого розумного годинника. Він контролює все на вашому розумному годиннику. Іноді у вбудованому програмному забезпеченні можуть бути вразливі місця, які можна використати, щоб завдати шкоди.
  Як приєднатися до полювання на яйця «Animal Crossing: New Horizons».

Як захистити себе

Перш ніж придбати розумний годинник, обов’язково проведіть ретельне дослідження його історії вразливостей і реалізацій безпеки разом з іншими функціями. Уникайте придбання розумних годинників нижчого класу, а якщо купуєте, намагайтеся тримати розумний годинник без пари, якщо виходите з дому. Окрім цих практик, слід дотримуватися кількох важливих кроків:

  • Слідкуйте за оновленням програмного забезпечення своїх пристроїв. Щойно з’явиться нове оновлення мікропрограми, обов’язково встановіть його.
  • Переконайтеся, що ви не встановлюєте невідомі програми з підозрілих веб-сайтів і не використовуєте зламані програми, оскільки неперевірені програми можуть скомпрометувати ваш пристрій.
  • Якщо можливо, увімкніть сполучення за допомогою PIN-коду, щоб розумний годинник з’єднувався з довіреними пристроями лише після введення PIN-коду безпеки.
  Як перемішувати або повторювати пісні на iPhone або iPad

Тепер ви знаєте, як захистити свій розумний годинник Bluetooth

Розумні годинники — чудові гаджети для підвищення продуктивності, спостереження за станом здоров’я або просто носити з собою як модний предмет. Однак без належної реалізації ваш розумний годинник може стати жертвою зловмисників. Основною проблемою більшості розумних годинників є відсутність рівня шифрування трафіку. Шифрування Bluetooth має вирішальне значення для захисту ваших даних.