Чи можна використовувати навушники та вкладиші ANC без прослуховування музики?

Ніколи не подорожуйте без шумопоглинаючих навушників або вкладишів. Це мантра, за якою зараз живе багато людей; можливість заблокувати оточення під час перебування в літаку, поїзді чи іншим чином є неоціненною. Здебільшого ви використовуєте навушники з активним шумозаглушенням (ANC), коли слухаєте музику, подкаст або аудіоджерело. Поєднання аудіо та ANC зазвичай ідеально поєднується, щоб створити принаймні гідне відчуття ізоляції.

Але що станеться, якщо ви не любите слухати музику, але все одно хочете заблокувати навколишній світ? Чи можуть ваші навушники ANC усувати шум без відтворення звуку?

Як працює активне шумозаглушення?

Щоб зрозуміти, як ANC може блокувати шум без аудіо, спершу варто поглянути на базову технологію та на те, як працює активне шумозаглушення. Пристрої шумозаглушення використовують крихітні мікрофони, щоб вловлювати навколишній шум. Ці мікрофони передають аудіодані на процесор, який генерує однакову, але протилежну звукову хвилю. Інвертований сигнал гасить вхідні шумові частоти до того, як вони досягнуть вашого вуха. Однак для активного шумозаглушення потрібне живлення та працює окремо від будь-якого відтворення музики.

Технологія ANC блокує вхідні шуми, нейтралізуючи зовнішні перешкоди. Сучасні системи ANC найбільш ефективно блокують постійні низькочастотні шуми, такі як гул двигуна літака. Але продуктивність ANC продовжує покращуватися й при приглушенні високих звуків.

Чи можна використовувати навушники ANC для відтворення звуку?

Так, ви можете використовувати активне шумопоглинання без жодного джерела звуку. Природа технології означає, що незалежно від того, що ви робите, ANC є активним.

Поки ваші навушники чи навушники підключені до живлення й увімкнено функцію ANC, вони продовжуватимуть блокувати зовнішні шуми якнайкраще. Однак вони можуть працювати не так добре, як із джерелом звуку. Справа не в тому, що ANC стає гіршим. Наявність аудіоджерела, що відтворюється з увімкненим ANC, забезпечує кілька рівнів аудіовідволікання та ізоляції, оскільки ви зосереджені на музиці, а ANC блокує зовнішні звуки.

Використання ANC без аудіо означає, що у вас є лише один рівень аудіоізоляції. По правді кажучи, це дасть вам чудове уявлення про реальну продуктивність ANC ваших навушників або вкладишів.

Переваги та недоліки використання ANC без аудіо

Ми встановили, що ви можете використовувати ANC без джерела звуку. Але чи варто? Що ж, як і в усіх інших речах, потрібно враховувати кілька факторів.

По-перше, хоча це звучить контрпродуктивно, чи може використання ANC без аудіо бути кращим для вашої концентрації? Не відволікаючись на музику чи подкаст, ви можете працювати з усією увагою, зосередившись на завданні. Маю сказати, що як затятий користувач ANC під час прослуховування музики це здається трохи малоймовірним, але це варто розглянути. Відсутність стимуляції може так само відволікати тих, хто звик слухати музику під час роботи.

Ханна Страйкер / MakeUseOf

Одне з упевненістю полягає в тому, що без джерела аудіо ви краще будете відчувати навколишнє середовище, навіть якщо ввімкнено ANC. Як згадувалося вище, поєднання джерела звуку та ANC створює кілька рівнів захисту від зовнішніх джерел, але це може означати, що ви пропускаєте або не знаєте про те, що навколо вас. Знову ж таки, частина причин, чому більшість людей використовують ANC, полягає в тому, щоб блокувати зовнішні відволікання та допомогти зосередитися, тож чому ви хочете залишатися на зв’язку зі своїм оточенням? Звичайно, бувають моменти, коли це важливо, як-от прогулянка жвавим містом, але в основному для цього були створені різні прозорі або гібридні режими ANC.

Термін служби батареї навушників або навушників також покращиться, якщо ви використовуєте ANC без відтворення звуку. ANC все одно використовуватиме заряд батареї, але він не виконує дві функції одночасно.

Ще одна міркування — вартість. Якщо ви просто хочете заглушити зовнішні шуми, набір вушних затичок є набагато дешевшим варіантом. Ви можете придбати високоякісні беруші, виготовлені на ваші вуха, що забезпечує набагато краще пасивне шумозаглушення. Підгонка дуже важлива, коли справа доходить до блокування звуку, і те саме стосується навушників і навушників ANC.

6 порад щодо використання ANC без музики

Використовувати ANC без аудіо не для всіх. До цього потрібно трохи звикнути, особливо якщо вам дуже зручно працювати з ANC і аудіо. Однак якщо ви хочете випробувати технологію ANC без аудіо, візьміть до уваги ці поради, щоб отримати максимум від цього досвіду:

  • Використовуйте пінопластові насадки для найкращої пасивної шумоізоляції в навушниках.
  • Накладні навушники, природно, блокуватимуть більше звуку, але також можуть мати більше зовнішніх мікрофонів і забезпечувати більший ANC.
  • Переконайтеся, що ANC увімкнено, а акумулятор вашого пристрою заряджено. Для найдовшого терміну служби батареї встановіть навушники в режим низької потужності ANC. Однак це може поставити під загрозу роботу ANC, що призведе до витоку звуку.
  • Експериментуйте з різними рівнями гучності. Зменшення гучності пристрою може приглушити навколишній шум ще до того, як він досягне ваших вух.
  • Часто перевіряйте посадку та регулюйте вкладиші або навушники, щоб забезпечити повну герметичність навколо вух.
  • Час від часу робіть перерви, щоб запобігти дискомфорту у вухах, втомі або головному болю через блокування надмірного шуму. Ви також можете відрегулювати або зняти навушники або вкладиші ANC, якщо ви помітите тиск у вухах, який може стати незручним.

Чи варто використовувати навушники та навушники ANC без звуку?

Тепер ви знаєте більше про те, як працюють навушники та вкладиші з ANC, і бачите, що навушники з ANC справді працюють без відтворення звуку. Навушники та навушники ANC використовують мікрофони для блокування та балансування зовнішніх звуків, і незалежно від того, відтворюєте ви аудіо чи ні, ANC все ще працює.

Однак те, що ANC працює, не означає, що ви будете насолоджуватися таким самим рівнем аудіоізоляції. ANC часто найкраще працює в поєднанні з джерелом аудіо, наприклад музикою чи подкастом, створюючи додатковий рівень відволікання аудіо у ваших вухах, допомагаючи віддалити вас від оточення.

У будь-якому випадку, тепер ви знаєте, що можете спробувати ANC без звуку та перевірити, чи це вам підходить.