Чи може ШІ писати вірші? (ChatGPT та інші протестовані)

Categories:

Які шанси, що ШІ може бути (хорошим) поетом? Давай дізнаємось!

Поезія – це прямо емоційна творчість. Це те, з чим навіть ми, люди, боремося, і якби хтось сказав мені спробувати це за допомогою інструменту штучного інтелекту в світі до GPT, я б відкинув цю ідею на сміх.

Однак ChatGPT відрізняється. Це більш креативно і може миттєво осоромити елементарні людські навички.

Він може кодувати, створювати електронні листи, робити математику, перекладати, узагальнювати та багато іншого в своєму рукаві.

Отже, наскільки глибоким може бути поет у ChatGPT?

ChatGPT і поезія

ChatGPT від OpenAI на сьогоднішній день є найкреативнішим загальнодоступним штучним інтелектом. Незважаючи на те, що очікування творити як першокласний поет може бути нездійсненною мрією, це може легко перевищити «стандартних» людей, таких як я.

Отже, ми почнемо з кількох підказок, які легко скласти, і спробуємо знайти, де (або якщо) вони розпадаються. Крім того, ми побачимо ще кілька альтернатив.

Давайте почнемо.

Laugh poetically on the irony that a human is asking artificial intelligence to do poetry. (4 paragraphs maximum)

За винятком A creature of life….поетичної праці, це здавалося досить простим, і приймаючи підказки як є. До того ж, здається, сприймати «іронію» як таку, що створює вірші, що не має особливого сенсу.

Жити далі. Давайте спробуємо ще кілька вхідних даних.

Тепер це здавалося набагато більш… поетичнішим. Не так поетично глибоко, але все ж терпимо.

І, відверто кажучи, гарна поезія – це, як правило, наслідок (хорошого чи поганого) емоційного хвилювання, яке машина не може відчути, якщо не стане розумною, а це зовсім інша територія.

Тож до того часу нам не слід очікувати Роберта Фроста від ChatGPT.

Все одно.

Але я не міг проігнорувати те, що поетичні твори ChatGPT завжди римуються. Не те, що римування погане чи щось таке. Насправді це звучить найкраще для будь-кого, для кого англійська мова не є рідною, як я.

  Як змінити номер телефону на Amazon

Проте вільний вірш не менш важливий, як і інші форми поезії.

Тому я запитав ChatGPT, з якими віршованими схемами він знайомий, і він висловився досить впевнено щодо більшості.

Чорт, я навіть не чув про все це! Час перевірити, чи може цей ШІ говорити.

Generate a limerick about a little girl wishing for a chocolate tree in her bedroom.

Що ти думаєш?

Ну, наприклад, це лімерик. І він ідеально відповідав структурі, включаючи кількість рядків і схему римування AABBA, що теж чудово.

І доставка здається бездоганною.

Переходячи до серйозного тону, я закликав ChatGPT спробувати вільний вірш.

Write a free verse as a Hiroshima bombing survivor, appealing to all nuclear-armed nations to denuclearise themselves (4 paragraphs maximum).

Зворушливо. Однак воно просто не може звільнитися від римування. Структура римування AABB помітна в усіх абзацах, крім третього.

ChatGPT і Rhyming

Ой! Тож є й інші. І, здається, ChatGPT навчений римувати щоразу, коли справа доходить до віршів.

Але оскільки він заснований на машинному навчанні, це означає, що його розробникам потрібно буде внести зміни, щоб допомогти зробити щось нове, і так буде, доки оновлення не покращить його поетичні здібності.

Крім того, вони можуть базувати майбутні версії ChatGPT на глибокому навчанні (очевидно, що легше сказати, ніж зробити), щоб автоматизувати навчання, як люди.

Щоб підтвердити, я спробував ще кілька підказок, і кожна відповідь, здається, страждає від певного ритмічного передозування.

Нарешті щось вийшло (і, можливо, тому оперативний інженер — це кар’єра).

Отже, все-таки вільний вірш. Все-таки це не представлено як один. Зрештою, потрібен був ще один підказок, щоб отримати те, що ми знаємо як справжню поезію вільного вірша.

Позбавити ChatGPT від ритмічної залежності було не менш ніж досягненням.

Зокрема, ви можете включити щось на зразок формату вільного вірша без внутрішніх або зовнішніх рим у підказку.

Загалом, це велике досягнення для ШІ. І я із задоволенням визнаю, що такий рівень поезії мені подобається, і я б щиро насолоджувався такими витворами.

  Розуміння відповідності SOC 1 проти SOC 2 проти SOC 3

Наразі ми бачили, як ChatGPT пише вільні вірші та вірші. Рима і не рима. І він подолав ці бар’єри з помітною креативністю.

А тепер давайте завершимо це оцінювання поезії ChatGPT одним останнім маленьким тестом.

Сонет.

Write down a sonnet about a mother looking at the clouds and trying to picture her upcoming twins as a boy (Ryan) and a girl (Emma).

Більше немає сенсу сумніватися в поетичній майстерності ChatGPT. Для мене це достатньо, щоб радіти, і це встановлює рівень, який я бажаю, щоб усі поети з легкістю подолали.

Альтернативні інструменти ШІ для поезії

Хоча ChatGPT хороший (і іноді чудовий), відповіді, які ви бачили вище, були з GPT 4, це остання та найкраща (платна) версія.

Отже, якщо ви виконаєте ті самі підказки з GPT-3.5, яка є безкоштовною версією, якість може постраждати.

Тому є кілька варіантів, які ви можете спробувати. І хоча деякі з них засновані на самому ChatGPT, ви можете використовувати їх без облікового запису OpenAI.

#1. ШІ генератор віршів

Це говорить про те, що він використовує «технологію AI від OpenAI» у своєму розділі «Про програму», що, швидше за все, вказує на його основу ChatGPT.

Найкраще в цьому те, що ви можете почати відразу. Реєстрація не потрібна.

Це абсолютно безкоштовний інструмент, у якому прямо згадується створення римованих віршів. І навіть із підказками, які дали нам неримований вільний вірш із ChatGPT (4), це дало римовані відповіді.

Отже, я підозрюю, що це базується на безкоштовній версії ChatGPT, яка не є настільки творчою. І він не зберігає історію, яку ви можете отримати за допомогою безкоштовного облікового запису ChatGPT.

Нарешті, єдина причина використовувати цей генератор віршів — швидко отримати вірш або два без необхідності реєстрації.

#2. Canva

Canva найбільш відома елементарним графічним дизайном. Однак нещодавно він запустив Magic Write, програму штучного інтелекту, яку також можна використовувати для створення віршів.

Це платний інструмент із 25 безкоштовними кредитами, щоб спробувати його поетичний талант.

  10 найкращих автомобільних ігор, у які варто пограти у 2023 році

З точки зору якості, римувати вірші було нормально. І я не міг підказати йому створити неримований вільний вірш.

Однак, будучи платним продуктом від Canva, ви можете очікувати його покращення в наступних оновленнях.

#3. ToolBaz

Цей від ToolBaz набагато кращий із перемикачем креативності та голосовим введенням. І це абсолютно безкоштовно та працює без запиту на реєстрацію.

Крім того, ви можете переглянути останні твори. Однак інформації про час зберігання даних немає. Тому доцільно створювати резервні копії важливих. І, як і для інших у цьому списку, для ToolBaz також важко створювати неримовані вірші.

Нарешті, він дає можливість одним клацанням миші скопіювати творіння та прочитати його вголос.

#4. Google Bard

Bard — це 100% безкоштовний варіант, і він походить від відомої технологічної компанії Google.

Ви можете очікувати від Барда кількох хороших речей. По-перше, він зберігає минулі відповіді. По-друге, він вимагає голосового введення. І, нарешті, він дає три версії будь-якої відповіді з однією підказкою, що є величезним плюсом для створення віршів.

Крім того, ви можете експортувати відповіді як чернетки електронних листів у Gmail і Google Docs.

І він також може писати неримовані вірші. Єдина проблема полягає в тому, що я сказав йому створити два абзаци, а він відповів сімома! Отже, погано вести рахунок.

Хоча є більше безкоштовних інструментів для написання віршів, більшість, здається, страждає від подібних обмежень. А ChatGPT (навіть безкоштовна версія) — найкраще, що я міг знайти.

Поезія та машина!

Незважаючи на всі ці недосконалості, ШІ пройшов довгий шлях. І якщо перше покоління генеративного штучного інтелекту таке хороше, майбутнє, безумовно, має серйозний удар.

Якщо ви все ще читаєте, можливо, ви вважаєте Google Bard гідною конкуренцією ChatGPT.

Щоб допомогти вам зробити правильний виклик, у нас є ще два посібники: перший, де ви можете побачити Google Bard проти ChatGPT через кілька підказок, і останній переконливо краде шоу. А по-друге, речі, де Bard кращий за ChatGPT.

Залишайтеся на зв’язку!