techukraine.net techukraine.net Чи мобільний злом все ще є великою загрозою у 2023 році?

Чи мобільний злом все ще є великою загрозою у 2023 році?

| | 0 Comments| 5:35 AM
Categories:

У сучасну епоху оцифрованих спільнот залежність від мобільних гаджетів досягла безпрецедентного рівня. Оскільки розвиток мобільних технологій продовжується, небезпеки, які вони несуть, зростають. З розвитком технологій розвиваються й заходи кібербезпеки. Однак давайте разом розберемося, чи триватимуть хакерські дії для мобільних пристроїв у 2023 році.

Еволюція мобільних хакерських загроз протягом багатьох років

Колись ці пристрої обмежувалися базовими функціями, як-от дзвінки та текстові повідомлення, але перетворилися на складні комп’ютери, які зручно поміщаються у вашій кишені. Ця подорож, що охопила кілька десятиліть, не лише революціонізувала вашу взаємодію з технологіями, але й спричинила паралельну еволюцію в хакерській спільноті.

У 2000-х роках, коли ера мобільних телефонів робила перші кроки, з’явилися загрози у вигляді прослуховування. Хакери скористалися можливістю підключитися до дзвінків і перехопити текстові повідомлення, використовуючи ці тактики як звичайну стратегію для виконання своїх зловмисних дій.

Наступне десятиліття, 2010-ті, поклало початок революції смартфонів, яка, у свою чергу, принесла експоненціальне зростання потенційних загроз. Інтеграція підключення до Інтернету разом із великою кількістю програм перетворила смартфони на справжню скарбницю для хакерів. Це середовище спричинило широке розповсюдження зловмисного програмного забезпечення, шпигунського програмного забезпечення та фішингових атак, які стали надзвичайно поширеними явищами.

У поточному десятилітті, 2020-х роках, важливість мобільних пристроїв як у професійній, так і в особистій сферах підвищила ставки щодо загроз безпеці. Хакери, з якими ми стикаємося, відточили свою тактику, щоб стати більш витонченою, ніж будь-коли. Від передових постійних загроз (APT) до програм-вимагачів, розроблених спеціально для мобільних платформ, і навіть цілеспрямованих атак шпигунського програмного забезпечення, сфера потенційних небезпек розширилася, кидаючи тінь на цифровий ландшафт.

Еволюція мобільних пристроїв віддзеркалила еволюцію методів злому. Те, що колись починалося з простого прослуховування на початку розвитку мобільного зв’язку, тепер переросло у складну та багатогранну проблему. Оскільки мобільні пристрої продовжують розвиватися, зростає і хитрість тих, хто прагне використати їх вразливі місця.

  Найкращі позначки Chrome для кращого перегляду

Використані вразливості в мобільних пристроях

У сфері операційних систем як Android, так і iOS є основними цілями для потенційної експлуатації. Незважаючи на регулярний випуск патчів і оновлень, сама величина базового коду залишає простір для ненавмисного недогляду, створюючи отвори для вразливостей, які залишаються під поверхнею.

Ландшафт магазинів додатків представляє подвійний наратив. Офіційні платформи, такі як Google Play і Apple App Store, впроваджують суворі процедури перевірки, спрямовані на захист користувачів від шкідливих програм. Однак тіньова структура сторонніх магазинів додатків служить живильним середовищем для шкідливого програмного забезпечення. Ці шахрайські програми, часто маскуючись справжніми, збирають конфіденційні дані або вбудовують зловмисне програмне забезпечення в нічого не підозрюючі пристрої.

У той час як зручність з’єднання Wi-Fi і Bluetooth покращує ваш цифровий досвід, воно водночас розкриває шляхи для потенційних порушень безпеки. Показовим прикладом з минулого є атака «BlueBorne», яскраве нагадування про те, що навіть ці, здавалося б, нешкідливі інструменти вразливі до експлуатації, якщо вони не підкріплені надійними заходами безпеки.

Цікаво, що слабке місце в ланцюжку цифрового захисту часто криється не в самій технології, а в поведінці її користувачів. Людська помилка стає очевидною, коли люди ненавмисно підривають свою безпеку такими діями, як використання слабких паролів або натискання сумнівних посилань. Ці, здавалося б, нешкідливі дії ненавмисно функціонують як шлюзи, надаючи доступ хакерам.

Дійсно, вразливі місця, що огортають сферу безпеки мобільних пристроїв, виникають із злиття різних елементів. Вони варіюються від складного кодування, яке є основою операційних систем, до небезпечних просторів, зайнятих сторонніми магазинами програм.

Ця взаємодія підкреслює необхідність всебічного розуміння ландшафту загроз, де тонке розуміння цих переплетених аспектів стає обов’язковим.

Огляд мобільних хакерських подій у 2023 році

Автор зображення: KasperskyContentHub

Недавній Аналіз даних Kapersky Securelist за перший квартал 2023 року пропонує вичерпну перспективу щодо характеру та масштабу загроз, з якими сьогодні стикаються мобільні користувачі.

2022 рік розпочався з виявлення Kaspersky тривожних 516 617 зразків зловмисного програмного забезпечення, призначених для мобільних платформ у першому кварталі. Ця цифра яскраво ілюструє ентузіазм і ресурси, які кіберсупротивники витрачають на експлуатацію мобільних користувачів. Однак у другому кварталі спостерігався спад, коли кількість зразків зловмисного програмного забезпечення впала до 405 684, що відображає зменшення більш ніж на 20%. У наступному третьому кварталі цифри знову зросли до 438 035, що свідчить про те, що кіберзлочинці вдосконалювали свою тактику відповідно до захисних механізмів або ринкових тенденцій.

  Як додати ярлик на домашню сторінку Google Chrome

Проте на кінець 2022 року в четвертому кварталі спостерігався значний спад: кількість зловмисного програмного забезпечення впала до 276 319. Це значне скорочення може означати різні інтерпретації: покращені методи кібербезпеки можуть стримувати зловмисників, або ці противники можуть диверсифікувати свою тактику або орієнтуватися на інші потенційно вразливі платформи.

Тим не менш, початок 2023 року ознаменувався помірним сплеском: у першому кварталі було виявлено 307 259 шкідливих програм. Це свідчить про те, що, хоча цифри, можливо, не досягли тривожних максимумів початку 2022 року, мобільний злом продовжує залишатися актуальною проблемою, яка вимагає уваги.

Які методи атаки відомі?

Корисно поглянути на останній квартал 2022 року, щоб переглянути останні дії щодо мобільних загроз. Згідно з ан Звіт Avastпідроблене рекламне ПЗ було досить ефективним у 4 кварталі 2022 року.

Використовуючи креативні методи отримання доходу від реклами, рекламне ПЗ проникає на пристрої користувачів і показує нав’язливу рекламу. Рекламне програмне забезпечення досить важко помітити, оскільки воно вміло приховує свою присутність. Користувачі мобільних пристроїв часто не усвідомлюють джерела цих оголошень.

Користувачі, які хочуть запобігти цій ситуації, використовують програмне забезпечення та інструменти для блокування реклами. Однак, згідно зі звітом Avast, це теж досить великий ризик. Тому що користувачі можуть застосовувати підроблені блокувальники реклами, які є неофіційними і невідомо хто їх розробив. Це створює величезні проблеми з безпекою.

Таким чином, загрози стосуються не лише шкідливих програм. Загрози починаються на сайтах з фейковим вмістом, які ви відвідуєте в Інтернеті.

  12 найкращих розширень Chrome для запису екрана

Коливальні цифри за ці п’ять кварталів не просто підкреслюють піки та спади мобільних загроз. Вони підкреслюють стійкість і адаптивність зловмисників. Враховуючи величезну різноманітність мобільних пристроїв, операційних систем і програм, потенційні вектори атак різноманітні. Це означає, що кіберзлочинці можуть і будуть коригувати свої методології на основі змін оборонних стратегій, нових технологій і динаміки ринку.

Дані за перший квартал 2023 року можуть не збігатися з тривожними максимумами попереднього року, але вони служать вагомим нагадуванням. Загроза мобільного злому залишається дуже живою. Фігури, що постійно змінюються, є прикладом постійної гри в кішки-мишки між захисниками та нападниками. Це підкреслює необхідність постійної пильності, навчання користувачів і невпинної еволюції захисних механізмів, щоб йти в ногу з різнобічним супротивником.

Також майте на увазі, що за статистикою зменшення кількості нових шкідливих програм не означає, що загрози зменшилися. Також необхідно враховувати такі фактори, як кількість користувачів мобільних пристроїв, архітектурні структури цільових технологій і те, чи є нове шкідливе програмне забезпечення потужним чи ні.

Роль обізнаності та освіти користувачів у запобіганні злому мобільних пристроїв

Підвищення обізнаності користувачів і впровадження курсів мають вирішальне значення в боротьбі проти мобільного злому. З розвитком технологій розвиваються і тактики кіберзлочинців. Хоча заходи безпеки адаптуються для протидії цим загрозам, багато спроб злому спрямовані на поведінку користувачів, наприклад натискання зловмисних посилань або використання ненадійних паролів. Обізнаність користувачів про потенційні загрози та безпечні дії в Інтернеті знижує ймовірність того, що хакери скористаються цими вразливими місцями.

Регулярні освітні та інформаційні кампанії дають користувачам можливість виявляти підозрілу активність і реагувати на неї. Освічені користувачі не тільки захищають себе, але й зміцнюють всю цифрову екосистему.

Мобільний злом нікуди не дінеться

Існує ще багато способів, за допомогою яких хакер може використати ваш смартфон, будь то за допомогою зловмисного програмного забезпечення, уразливості чи іншого вектора. Ось чому важливо бути в курсі існуючих видів загроз і максимально захистити свій пристрій. Таким чином ви зможете уникнути спроб зловмисників отримати доступ до ваших даних.