Чи зберігають VPN вашу особисту інформацію?

Якщо ви знайомі з мережами VPN, то знаєте, що їх основна мета — шифрувати ваші онлайн-дані та маскувати вашу IP-адресу. Але ваш провайдер VPN, ймовірно, все ще збирає певну інформацію про вас, а тіньові сервіси збирають дані занадто далеко.

Отже, які типи даних користувачів зазвичай збирають VPN і як ви можете дізнатися, чи ваш провайдер збирає забагато?

Дані VPN зазвичай збирають

Якщо ви використовуєте VPN на основі передплати, як-от ExpressVPN або NordVPN, ваш постачальник отримуватиме ваші платіжні дані, якщо ви платите щомісяця. Це робиться для того, щоб постачальник міг автоматично отримувати ваші щомісячні платежі. Тут також буде зібрано вашу країну виставлення рахунку та платіжну адресу.

Якщо ви не хочете, щоб вибрана служба VPN мала інформацію про вашу платіжну картку, багато популярних провайдерів дозволяють вам оплачувати підписку через PayPal.

Інші дані, які ваш провайдер VPN, ймовірно, збиратиме, включають ваше повне ім’я та адресу електронної пошти. Однак деяким VPN ці дані навіть не потрібні. Багато безкоштовних VPN не вимагають вашої електронної адреси, але запропонують додаткові бонуси, якщо ви її надасте. Windscribe, наприклад, надає користувачам своєї безкоштовної версії вищий місячний ліміт даних, якщо вони надають і підтверджують електронну адресу свого облікового запису.

Коли ви створюєте обліковий запис VPN, вам часто потрібно буде встановити пароль поруч із адресою електронної пошти. Однак надійні постачальники VPN зашифрують ваш пароль, тобто навіть сама служба не зможе його переглянути. Цей пароль залишається доступним лише для вас. Surfshark і NordVPN шифрують ваш пароль для входу.

Деякі мережі VPN можуть захотіти дізнатися про вас трохи більше. Вас можуть попросити надати свій номер телефону, але це досить рідко. Оскільки мережі VPN створені для збереження вашої анонімності, малоймовірно, що авторитетний постачальник вимагатиме багато вашої особистої інформації.

Дані VPN не повинні збирати

Можна подумати, що більшість провайдерів VPN мають добрі наміри, оскільки весь сервіс базується на захисті вас в Інтернеті. Але оскільки мережі VPN стають дедалі популярнішими, багато тіньових сторін шукають способи отримати прибуток від ваших даних.

Це часто трапляється з безкоштовними VPN. Можливо, ви вже помітили, що доступ до найпопулярніших і авторитетних мереж VPN доступний лише за платною підпискою. Звичайно, ця комісія дозволяє провайдеру VPN отримувати прибуток від своїх послуг. Безкоштовний провайдер VPN не може отримувати прибуток за рахунок плати за використання. Хоча приємно думати, що ці безкоштовні служби є абсолютно некомерційними та просто хочуть надати кожному доступ до VPN, часто це не так.

Отже, як безкоштовні провайдери VPN заробляють гроші? Дана компанія може використовувати кілька напрямків, першим з яких є реклама.

Деякі безкоштовні програми VPN постачаються зі спливаючою рекламою, як і більшість безкоштовних програм, які існують сьогодні. Ці оголошення можуть бути дуже випадковими, лише раз на блакитний місяць.

Але, на жаль, ви, швидше за все, матимете справу з такими оголошеннями регулярно. Змінюючи розташування сервера, активуючи чи дезактивуючи свою VPN або навіть відкриваючи VPN-клієнт, ви можете зіткнутися з неприємною рекламою. Розміщуючи рекламу через додаток, провайдери VPN можуть отримувати платежі від компаній, які відображаються.

Спливаючі вікна дратують, але це не так погано, як може бути. Замість того, щоб просто показувати вам рекламу, VPN може також продавати ваші особисті дані.

Це робиться за допомогою баз даних, відомих як журнали VPN. Журнал VPN призначений для запису певних типів даних користувача, які VPN без реєстрації не збирає. Кожен журнал може відрізнятися даними, які він збирає, але історія пошуку, часто відвідувані сайти та IP-адреси є одними з найбільш затребуваних типів інформації.

Але навіщо збирати ці дані? Ці VPN мають на меті зламати вас?

Не зовсім. Зловмисний провайдер VPN у жодному разі не може зібрати ваші конфіденційні дані, щоб здійснити злом або шахрайство. Але більшість хитрих провайдерів VPN використовують журнали даних з однієї з двох причин: продаж даних і спостереження.

У країнах із суворими законами щодо використання Інтернету, наприклад у Китаї, багато легальних VPN вважаються такими лише тому, що вони надають уряду бекдор для стеження. Більш суворі уряди також можуть вимагати від VPN, які є законними в країні, зберігати журнали VPN.

Коротше кажучи, ваш провайдер VPN ніколи не повинен збирати таку інформацію:

  • Ваша IP-адреса.
  • Веб-сторінки, які ви відвідуєте.
  • Дані, які ви вводите онлайн.
  • Мітки часу підключення.
  • Тривалість сеансу.

Вся суть VPN полягає в тому, щоб зробити дані вище недоступними для всіх, крім вас. Це стосується вашого постачальника послуг Інтернету, державних установ, зловмисників і самого постачальника VPN.

Ваш VPN збирає вашу особисту інформацію?

Більш тіньовий VPN ніколи не буде танцювати й танцювати про збір ваших даних. Однак за законом компанії зобов’язані вказувати, які дані вони збирають і як їх використовують. Зазвичай це пояснюється в політиці конфіденційності VPN, яку ви можете знайти на її веб-сайті.

У політиці конфіденційності VPN також має бути зазначено, чи надаються ваші дані, і якщо так, то кому ці дані надаються.

Якщо ваш провайдер VPN не має політики конфіденційності, вважайте це серйозним червоним прапором. Навіть платформи, які не орієнтовані на безпеку, як-от Instagram, Walmart, YouTube і CNN, мають політику конфіденційності, тому ви повинні очікувати цього як мінімум від служби VPN.

Якщо політика конфіденційності VPN дуже коротка або розпливчаста, можливо, щось не так. Законна компанія має дуже чітко окреслити, як ваші дані збираються, використовуються та передаються, особливо якщо метою цієї компанії є захист вас і ваших онлайн-даних.

ExpressVPN надає вагомий приклад політики конфіденційності VPN, в якій розглядається ряд важливих тем. Це включає збір і використання даних, права користувачів на конфіденційність, файли cookie та аналітику третіх сторін, дітей-користувачів і захист даних.

Якщо ви стурбовані тим, що політика конфіденційності вашої VPN може не ґрунтуватися на фактах, переконайтеся, що компанія пройшла незалежний аудит. Таким чином ви знаєте, що будь-які неправдиві заяви були відсіяні.

Не всі VPN альтруїстичні

Як би нам усім не хотілося думати, що всі VPN зосереджені на безпеці користувачів, завжди знайдуться погані яблука. Ці тіньові сервіси VPN можуть шукати ваші конфіденційні дані, щоб отримати прибуток або стежити за вашою діяльністю. Якщо ви хочете, щоб ваша VPN дійсно захищала вас і ваші дані, найкраще вибрати надійний і ретельно перевірений варіант.