techukraine.net Android Чи захистить вас від зловмисного програмного забезпечення вимкнення телефону Android?

Чи захистить вас від зловмисного програмного забезпечення вимкнення телефону Android?

Categories:

Зловмисне програмне забезпечення буває різних форм і розмірів і може варіюватися від легкої незручності до інструменту викрадання, який може викрасти ваші гроші та особисті дані або перетворити ваш пристрій на зомбі-криптомайнер.

Хоча ви, ймовірно, покладаєтеся на те, що Google захистить ваш пристрій Android від небажаних і шкідливих програм, щодня вимикайте телефон — це може бути однією з речей, які ви також можете зробити, щоб захистити себе.

Як зловмисне програмне забезпечення потрапляє на ваш телефон Android?

Зловмисне програмне забезпечення зазвичай потрапляє на ваш телефон як частина більшого пакету. У нього може бути вбудована звичайна або корисна програма, як-от ватерпас, калькулятор або програма-ліхтарик.

Ці програми зазвичай досить корисні, досить нешкідливі та є тим інструментом, який може знадобитися вам у поспіху, не надто піклуючись про джерело. Інколи вони є одними з найпопулярніших програм на Android.

  Spoiler Shield приховує спойлери з Facebook і Twitter на Android, iOS

Розповсюджувачі зловмисного програмного забезпечення можуть або відразу купити програму, або заплатити розробникам невелику суму за додавання кількох рядків безневинного коду до своєї програми.

Зловмисне програмне забезпечення рідко міститься в самій програмі; замість цього додатковий код використовується для завантаження додаткового коду з віддаленого сервера.

Це може бути те, що працює ізольовано на вашому пристрої та час від часу дзвонить розробникам із, наприклад, журналом ваших натискань клавіш, або зловмисним програмним забезпеченням може безпосередньо керувати віддалений оператор, який може додавати модулі та функції на льоту.

Коли зловмисники отримають ваші дані для входу, вони зможуть отримати доступ до інших ваших онлайн-акаунтів і навіть зможуть використати їх для проникнення у вашу домашню мережу чи мережу ваших роботодавців.

Ознака того, що програма може бути зловмисною, полягає в тому, що вона вимагає доступу до функцій телефону, невідповідних до її призначення. Ватерпасу не потрібен доступ до клавіатури, а калькулятору не потрібно слухати ваш мікрофон. Ви повинні принаймні перевірити дозволи всіх встановлених програм Android.

  Нові функції Firefox 39 для комп’ютера та Android

Як вимкнення телефону допомагає захистити вас

Почнемо з того, що якщо ваш телефон не ввімкнено та не може виконати код, зловмисне програмне забезпечення взагалі не може працювати. Однак безглуздо мати комунікаційний пристрій, який не спілкується!

Натомість експерти радять регулярно перезавантажувати пристрій, як правило, раз на день або раз на тиждень — точна частота не має значення, якщо ви регулярно вимикаєте телефон.

Якщо в програму, яку ви залишили працювати у фоновому режимі, вбудовано зловмисне програмне забезпечення, це змусить її закрити та скинути з’єднання.

У багатьох випадках, якщо ви не запустите програму вручну знову, ви в безпеці від атаки: вона не зможе зателефонувати додому та не зможе передати ваші дані злочинцям через Інтернет.

Чи завжди вимикання телефону захищає вас від шкідливих програм?

Якщо коротко, то ні. Деякі програми запускаються на вашому телефоні відразу після його запуску. На телефонах Android сюди входить увесь набір програм Google, як-от Google Диск, Google Фото, номеронабирач за умовчанням і програма для SMS.

  11 додатків для вживання алкоголю (Android і iPhone) для наступної домашньої вечірки

Інші програми сторонніх розробників також мають цей привілей.

Якщо програма, яка не має законної потреби запускатися під час перезавантаження телефону, має цей привілей, у ній може бути зловмисне програмне забезпечення.

Щоб перевірити, які програми запускаються одразу після завантаження телефону Android, увімкніть режим розробника, закрийте всі запущені програми, а потім перезавантажте пристрій. У меню режиму розробника натисніть «Запущені служби» та знайдіть програми, які не повинні працювати в цей момент .

Подумайте, чи потрібно вашому калькулятору завантажуватись у фоновому режимі під час завантаження…

Телефони Android – не єдині пристрої, вразливі до зловмисного програмного забезпечення

Хоча ваш телефон Android є пристроєм, яким ви користуєтеся найчастіше, це, ймовірно, не єдиний комп’ютер, яким ви користуєтеся.

Настільні комп’ютери часто стають мішенями злочинців, тому переконайтеся, що у вас є потужний і сучасний антивірусний пакет для боротьби з будь-якими кіберзагрозами, які намагаються заразити вашу мережу.