Чи дійсно VPN того варте? 2024 (Липень)

У технічних колах ми витрачаємо багато грошей, але є деякі рішення, які є легкими, а деякі – важкими. Ми знаємо, що смартфон сьогодні є незамінним, тому платити за останню модель до 100 доларів на місяць або більше за останню модель ми зазвичай не переживаємо.

Ми інвестуємо у високошвидкісний Інтернет, потужні ноутбуки, високоякісні навушники, динаміки з голосовим керуванням, бездзеркальні камери, клавіатури, що світяться, гарнітури віртуальної реальності… Технічна еліта завжди хоче найшвидший та найфункціональніший варіант, тож ось чому, коли мова йде про Щоб отримати найкращий VPN (віртуальна приватна мережа), це майже неважко, якщо ви дбаєте про конфіденційність, безпеку та анонімність.

На відміну від деяких інших продуктів, вартість VPN рідко буває астрономічної, навіть якщо ви виберете комерційні варіанти преміум-класу та додасте всі переваги (як пояснюється нижче). Накладні витрати на використання VPN також не такі значні (додаючи приблизно 10-15% додаткового використання даних), і правда полягає в тому, що VPN забезпечує рівень шифрування для всього вашого інтернет-трафіку.

Додавання витрат

Можливо, ви не зовсім переконані, що VPN того варте, і розумно оцінити плюси і мінуси. З чисто неупередженої точки зору, VPN займає перше місце серед антивірусного клієнта з точки зору того, як ви захищені в Інтернеті від злому даних або неетичного злому.

Щоб зрозуміти фактичні витрати, доцільно дослідити рівень доступного обслуговування. Наприклад, Hotspot Shield пропонує безкоштовну VPN, яка дозволяє використовувати 500 МБ даних на день. Це добре працюватиме для багатьох онлайн-дій, таких як перегляд веб-сайтів та перевірка електронної пошти, але це не триватиме довго, якщо ви почнете переглядати відео чи надсилати вкладення.

На щастя, витрати зростуть лише незначно, якщо ви виберете платні варіанти. Наприклад, ExpressVPN (наш постачальник найвищого рейтингу) зазвичай стягує лише трохи більше 5 доларів США на місяць за необмежений доступ із більшою швидкістю – плюс у вас буде понад 3000 серверів у всьому світі на вибір.

Перехід до високоякісних клієнтів для бізнес-цілей, вибір продуктів від Cisco або Microsoft буде набагато дорожчим, але також буде більше гарантій щодо угоди про рівень обслуговування, технічної підтримки, рівня шифрування та надійності.

Головне, що тут потрібно зробити, полягає в тому, що рішення часто полягає не в тому, чи варто вам використовувати VPN (оскільки існує так багато безкоштовних і недорогих варіантів), а в тому, скільки ви повинні платити. І це залежить від того, який рівень захисту вам потрібен і що ви робите в Інтернеті.

Рівень захисту та обслуговування

Якщо припустити, що ви можете виправдати низьку вартість VPN, наступне рішення пов’язане з тим, наскільки захист і безпека вам потрібні. Давайте прояснимо одну річ — VPN — це розумний вибір для тих, кому потрібна додаткова безпека, конфіденційність та анонімність в Інтернеті, тому що ви не хочете бути пішаком для рекламодавців, які показують вам рекламу, ви не хочете, щоб вас зламали, і ви любите захищати свою особистість. Це не означає, що ви крадете програмне забезпечення або транслюєте нелегальні фільми. VPN — це виправданий захід безпеки для всіх, хто користується Інтернетом.

Отже, перейдемо до потрібного вам рівня захисту. Безкоштовна послуга зазвичай забезпечує шифрування для одного пристрою, і часто лише для однієї країни, де ви будете мати доступ до веб-серверів. Швидкість також буде зменшена, тому ви не зможете завантажити фільми 4K за лічені хвилини.

Варто також зазначити, що VPN — це не срібна куля. Одне з важливих усвідомлень, яке необхідно зробити, полягає в тому, що ваш постачальник послуг Інтернету (ISP) все ще знає вашу особистість і місцезнаходження незалежно від того, що відбувається, оскільки VPN створює тунель із вашого існуючого встановленого з’єднання.

Ось приклад того, як це працює. Скажімо, ви підключаєтеся вдома за допомогою кабельного модему. Коли ви підключаєтеся до Wi-Fi або безпосередньо до модему, ваш провайдер надає вам IP-адресу, яка прив’язана до вашого місцезнаходження та особи. Цю IP-адресу може відстежувати провайдер. Таким чином, фактичне з’єднання, можливість навіть переглядати веб-сторінки чи завантажувати файли, можна відстежити.

VPN створює безпечне з’єднання через існуючий інтернет-канал. Коли ваш провайдер активний, ваш провайдер не може бачити, які веб-сайти ви відвідуєте або що ви завантажуєте, але він може бачити рівень пропускної здатності, який ви використовуєте, і вони все ще знають, що ви використовуєте IP-адресу, яку вони надали для підключення. Хорошою аналогією тут є водіння автомобіля. Провайдер знає, на якій машині ви їдете і з якою швидкістю, але вони не знають, куди ви їдете і що у вас всередині.

Визначення того, чи варто VPN, має включати принаймні певний процес обдумування цього факту – що провайдер все ще знає, що ви підключилися та передали вам IP-адресу.

Ідентичність та місцезнаходження

Ще один фактор, який слід враховувати, полягає в тому, що існують інші способи визначити вашу особу та місцезнаходження. Ваш фактичний інтернет-канал зашифрований, а ваше місцезнаходження приховано, але це вірно лише в тому випадку, якщо ви ніколи не вводите дані про місцезнаходження чи особисті дані. Якщо ви заповнюєте форму онлайн та вводите ім’я, адресу, номер телефону та кредитну картку, ви розкриваєте свою особу.

VPN захищає ваші подорожі в Інтернеті, але ви також повинні знати, що існують інші способи визначити ваше місцезнаходження та особистість в Інтернеті. Наприклад, можна визначити ваше місцезнаходження на основі даних GPS, а сигнали Wi-Fi також можна використовувати для тріангуляції вашого положення. VPN, безумовно, забезпечує надійне шифрування та захист, але це лише для Інтернету, а не для інших сигналів, які ви можете несвідомо передавати з телефону або ноутбука.

Це жодним чином не виключає VPN. Насправді, це повинно спонукати вас ще більше розглянути один. На щастя, ви можете використовувати VPN для захисту своєї активності в Інтернеті. Ціни низькі в порівнянні з іншими послугами, які, як ми знаємо, є важливими та цінними, а рівень захисту та обслуговування, навіть для безкоштовних клієнтів, забезпечує більше конфіденційності, надійного захисту та спокою.

Який VPN ми б порадили?

З усіх VPN на ринку ми б найбільше рекомендували вищезгаданий ExpressVPN. Це тому, що він не тільки забезпечує чудове шифрування, дуже стабільні з’єднання та чудові додаткові функції конфіденційності, але й надзвичайно простий у використанні та має програми для безлічі пристроїв.

Якщо ви хочете транслювати Netflix за кордоном або шукаєте VPN-сервіс для торрентів, ExpresVPNs працює дуже добре, і якщо щось стане «грушеподібним», ви отримаєте підтримку від найкращої підтримки в чаті 24/7 . Якщо ви думаєте, що хочете випробувати ExpressVPN, ви отримаєте 30-денну гарантію повернення грошей.

Натисніть, щоб відвідати ExpressVPN