Чи варто купувати 14-дюймовий MacBook Pro з M3 чи M3 Pro?

| | 0 Comments| 12:04 PM
Categories:

Apple замінила 13-дюймовий MacBook Pro на 14-дюймову модель початкового рівня, яка працює на базовому чіпі M3, і вона стоїть прямо під 14-дюймовим M3 Pro MacBook Pro у лінійці Apple. Однак, щоб придбати правильний MacBook Pro для ваших потреб, вам потрібно дізнатися про відмінності між цими двома моделями.

Різниця в ціні

Існує досить пристойна різниця в ціні між двома 14-дюймовими моделями MacBook Pro, незважаючи на те, що вони схожі на вигляд. M3 MacBook Pro починається від 1599 доларів. Ця модель включає базовий чіп M3 з 8-ядерним процесором і 10-ядерним графічним процесором, 8 ГБ уніфікованої пам’яті та 512 ГБ SSD.

З іншого боку, 14-дюймова модель M3 Pro коштує від 1999 доларів і включає чіп M3 Pro з 11-ядерним ЦП і 14-ядерним графічним процесором. Він також оснащений 18 ГБ оперативної пам’яті та 512 ГБ пам’яті.

За 1599 доларів ви отримуєте багато з того, що пропонують моделі MacBook Pro вищого класу, наприклад чудовий дисплей Liquid Retina XDR із частотою оновлення 120 Гц із підтримкою ProMotion, широким вибором портів і надійним часом автономної роботи. На щастя, модель M3 Pro починається з тієї ж ціни, що й попереднє покоління, і ви все ще отримуєте багато продуктивності професійного рівня за цю ціну.

  Що таке камера Deep Fusion на iPhone 11?

M3 проти M3 Pro Chip

Автор зображення: Apple/YouTube

Найбільш істотною відмінністю між двома 14-дюймовими моделями MacBook Pro є силіконові чіпи Apple, які вони використовують. Варіант M3 доступний лише в одній конфігурації: 8-ядерний процесор і 10-ядерний варіант графічного процесора, про який ми згадували раніше. Він підтримує до 24 ГБ пам’яті, як і попередній чіп M2.

Між тим, M3 Pro пропонує до 12-ядерного процесора та 18-ядерного графічного процесора, пропонуючи до 36 ГБ оперативної пам’яті, що на 12 ГБ більше, ніж звичайний чіп M3. І чіпи M3, і M3 Pro також містять 16-ядерний нейронний механізм, але M3 Pro має більшу пропускну здатність пам’яті (150 ГБ/с проти 100 ГБ/с).

Що стосується підтримки зовнішнього дисплея, чіп M3, незважаючи на те, що він потужніший за процесор M2, все ще обмежений підтримкою лише одного дисплея з роздільною здатністю до 6K. Однак M3 Pro дозволяє підключити ваш MacBook Pro до двох зовнішніх моніторів із роздільною здатністю до 6K, що дозволить вам ще більше розширити робочий простір. Ви навіть можете приєднати 14-дюймовий MacBook Pro M3 Pro до одного дисплея 8K.

  12 ресурсів, щоб знайти безкоштовну фонову музику для своїх відео

У той час як стандартний чіп M3 забезпечує достатню потужність для звичайних обчислювальних завдань, M3 Pro має значно більше простору для тих, кому потрібна додаткова продуктивність, і чіп забезпечує кращу підтримку зовнішнього дисплея.

Відмінності апаратного забезпечення

Автор зображення: Apple/YouTube

Окрім використання різних кремнієвих чіпів Apple, є й інші помітні відмінності в апаратному забезпеченні двох 14-дюймових моделей MacBook Pro. Для початку M3 Pro MacBook Pro отримав новий колір: Space Black. Це, безсумнівно, надає ноутбуку більш прихованого вигляду, що сподобається багатьом професійним користувачам. З іншого боку, M3 MacBook Pro все ще має колір Space Gray.

Крім того, є невелика різниця у виборі порту. MacBook Pro M3 початкового рівня має лише два порти USB-C замість трьох. Крім того, на відміну від моделей вищого класу, ці порти USB-C підтримують лише швидкість Thunderbolt 3 замість Thunderbolt 4.

Нарешті, базовий 14-дюймовий MacBook Pro M3 має лише один вентилятор охолодження, у порівнянні з двома на M3 Pro MacBook Pro. Це не велика проблема, враховуючи, що чіп M3 не споживатиме стільки енергії, скільки M3 Pro.

Випадки використання кожної моделі

Автор зображення: Apple/YouTube

  Що таке MSLA Printing? Плюси і мінуси

З огляду на відмінності, які ми обговорювали вище, як у ціні, так і в апаратному забезпеченні, дві 14-дюймові моделі MacBook Pro явно призначені для різних груп користувачів. M3 MacBook Pro за 1599 доларів — чудовий варіант для звичайних користувачів, яким потрібен вражаючий дисплей і додаткові порти MacBook Pro, не витрачаючи колосальних 2000 доларів на ноутбук.

Однак, якщо вам потрібна більша потужність для складних робочих процесів, таких як редагування відео або графічний дизайн, модель M3 Pro пропонує більше запасу з точки зору продуктивності, охолодження та підтримки зовнішнього дисплея. Загалом, якщо ви плануєте використовувати його для творчої роботи, вам слід більше схилятися до MacBook Pro вищого класу.

Придбайте відповідний MacBook Pro для ваших потреб

Вибір між моделями MacBook Pro M3 і M3 Pro повністю залежить від того, що вам потрібно зробити з вашим ноутбуком. Якщо ви виконуєте базові завдання, але хочете мати чудовий дисплей і більше портів, ніж пропонують моделі MacBook Air, M3 MacBook Pro — чудовий вибір.

Однак якщо ви покладаєтеся на свій ноутбук для професійної роботи, додаткова потужність у моделі M3 Pro може бути вартою додаткових витрат.