Чи варто використовувати VPN у Dark Web?

| | 0 Comments| 3:45 AM
Categories:

За останнє десятиліття VPN стали звичним явищем, і навіть найзвичайніші користувачі Інтернету обирають цей інструмент безпеки. Але чи VPN корисні лише для збереження анонімності на звичайних веб-сторінках і програмах? Якщо ви хочете заглибитися глибше та отримати доступ до темної мережі, чи варто вам використовувати VPN?

Поверхнева, глибока та темна мережа: у чому різниця?

Поверхневе павутиння є, безперечно, найбільш часто використовуваною частиною Всесвітньої павутини. Це включає всі ваші звичайні веб-сайти, такі як Facebook, HuffPost, Walmart, Netflix і AliExpress. Якщо ви використовуєте Інтернет лише для того, щоб спілкуватися з друзями, купувати товари та послуги, переглядати новини чи транслювати вміст, дуже ймовірно, що ви коли-небудь користувалися лише поверхневою мережею.

Але мережа складається з кількох шарів: поверхневої мережі, глибокої мережі та темної мережі. Деякі люди навіть вірять, що існують більш глибокі рівні, такі як мережа тіней і мережа Маріани.

Можливо, ви не знаєте, що 90 відсотків Інтернету складається з глибокого веб-контенту, який складається з державних записів, наукових звітів, фінансових звітів і подібних документів. Ще шість відсотків займає темна мережа, тоді як лише чотири відсотки займає поверхнева мережа. Звичайно, ці цифри можуть змінюватися з року в рік, але важливо зазначити, що поверхнева мережа, з якою ви знайомі, займає лише невелику частину мережі в цілому.

Хоча термін «глибокий Інтернет» може здатися трохи лякаючим, більша частина цієї частини кіберпростору абсолютно нешкідлива. Значна частина цього простору складається з величезних баз даних із усіх галузей промисловості, таких як перелічені на схемі вище. Але, як і у випадку з поверхневою мережею, є частини глибокої мережі, які можуть становити для вас загрозу.

  Огляд NordVPN 2022. Думки, недоліки, переваги, ціни, тест

Наступний рівень, темна мережа, є простором, який накопичив нескінченні страхи та чутки серед громадськості. Багато хто вважає цю частину Інтернету цілком незаконним простором, наповненим незаконним вмістом, ринками наркотиків і вогнепальної зброї, а також викраденими даними.

Темна мережа справді містить ці елементи. Кіберзлочинці часто звертаються до темної мережі, щоб продати дані, які вони вкрали, будь то паспорти, номери соціального страхування, платіжні реквізити чи цілі бази даних організацій. У дарк-мережі також можна купити атрибутику, наприклад наркотики класу А та нелегальну вогнепальну зброю. Деякі звертаються до темної мережі за купами незаконного контенту, наприклад заборонених фільмів, терористичних відео та незаконної порнографії. Зайве говорити, що темна мережа містить величезний злочинний світ.

Але разом із цією темнішою стороною приходить і нешкідливий вміст. Багато людей використовують темну мережу для анонімного дослідження, обходу національної цензури та доступу до документів, які важко знайти.

Незважаючи на це, у темній мережі все ще є багато загроз, з якими не варто стикатися. Отже, чи варто використовувати VPN, щоб уникнути таких ризиків?

Чому варто використовувати VPN у темній мережі

Темна мережа всіяна небезпечними та незаконними веб-сайтами. Хоча цей нижній рівень мережі можна використовувати для нешкідливих цілей, ви не повинні ігнорувати низку небезпек, які загрожують будь-кому, хто його використовує.

Щоб отримати доступ до темної мережі, вам потрібно використовувати Tor. Це браузер, орієнтований на конфіденційність, який можна використовувати для поверхневого, глибокого та темного веб-серфінгу. Tor використовує цибулеву маршрутизацію, щоб зберегти анонімність користувачів, але це не те саме, що VPN. Як і VPN, цибулева маршрутизація використовує шифрування та віддалені сервери, але ваші дані надсилаються на сервери, які ви не можете вибрати. Однак цибулева маршрутизація шифрує ваші дані тричі, на відміну від більшості VPN, які шифрують дані лише один раз.

  Найкращі ігрові VPN 2023 (Грудень)

Цибулева маршрутизація чітко спрямована на збереження анонімності користувачів. Під час доступу до темної мережі через Tor ви можете скористатися перевагами підвищеної конфіденційності браузера. Однак конфіденційність і безпека – це далеко не одне й те саме, і це важливий елемент, який тут слід враховувати.

Навіть якщо ви анонімні в Інтернеті, це не гарантує вам 100-відсоткову безпеку. Звичайно, ваша IP-адреса та веб-перегляд можуть бути приховані від інших користувачів і сайтів, але ваш пристрій все одно може бути заражений зловмисним програмним забезпеченням через темні веб-платформи. У той час як багато кіберзлочинців скупчуються в темну мережу як на своєрідний притулок беззаконня, інші використовують її як базу для здійснення своїх атак, особливо тому, що правоохоронні органи не можуть контролювати темну мережу настільки ж ефективно, як це робить поверхнева мережа.

Крім того, використання цибулевої маршрутизації без VPN відкриває вашу діяльність вашому інтернет-провайдеру. Використання Tor не є незаконним, але якщо ваш провайдер помітить, що ви використовуєте його регулярно, він може позначити вашу IP-адресу як підозрілу. Будучи шлюзом у темну мережу, Tor, як відомо, популярний серед кіберзлочинців, тому провайдери часто спостерігають за користувачами, які регулярно користуються цим браузером.

Більше того, використання Tor без активного VPN відкриває вашу IP-адресу вузлу входу браузера. У процесі цибулевої маршрутизації Tor є вузол входу, ретрансляції та виходу. Також відомий як охоронний вузол, вузол входу є першим портом заходу, коли ви хочете отримати доступ до веб-сайту. Без використання VPN ви отримуєте доступ до вузла входу в необробленому вигляді, тобто ваша IP-адреса доступна для перегляду.

Якщо ви хочете проводити дослідження або отримувати доступ до вмісту анонімно, використання Tor без VPN може створити для вас проблему, оскільки ви дещо піддаєтеся через вузол входу.

VPN, яких слід уникати під час використання Dark Web

Якщо ви хочете використовувати VPN і браузер Tor (також відомий як onion-over-VPN), є багато провайдерів, які вам підійдуть, зокрема ExpressVPN; SurfShark; ProtonVPN; і NordVPN.

  Як використовувати VPN для Apple TV

Однак є багато служб VPN, яких слід уникати під час доступу до темної мережі. До них належать неперевірені та безкоштовні VPN, які можуть вважатися небезпечними.

По-перше, безкоштовні VPN часто мають слабкі функції. Без великого бюджету з плати за користувачів більшість безкоштовних провайдерів VPN не можуть запропонувати найкращі функції, як-от перемикач, шифрування верхнього рівня та подвійне шифрування або додаткові переваги, як-от блокування реклами та сканування шкідливих програм. Якщо ви користуєтеся темною мережею, ви хочете бути впевнені, що використовуєте суперзахищену VPN, яка справді захистить вас. Найкращим вибором є надійний платний VPN.

Ви також можете триматися подалі від VPN, які не пройшли незалежний аудит. Постачальник VPN може стверджувати, що має найкраще шифрування, сувору політику відмови від реєстрації та інші чудові функції, але лише незалежний аудит (тобто аудит, проведений неупередженою третьою стороною) може визначити, чи це справді так. Деякі VPN зберігають журнали активності користувачів та IP-адрес, що далеко не ідеально, коли ви користуєтеся темною мережею, особливо якщо ви хочете бути повністю анонімним під час цього.

Якщо ви збираєтеся відвідувати ризиковані сайти в темній мережі, вам не потрібен безпечний VPN; вам потрібен такий, який точно безпечний.

Темна мережа — це різноманітне, але небезпечне місце

Ви можете знайти різний цікавий і корисний вміст у дарк-мережі, але не слід ігнорувати темну сторону цієї сфери. У темній мережі є багато чого, від чого можна триматися подалі, і цибулева маршрутизація не завжди забезпечить вам повну безпеку та анонімність.

Якщо ви плануєте незабаром отримати доступ до темної мережі, подумайте про використання надійної служби VPN, щоб переконатися, що ви не станете мішенню зловмисників або не шпигуватимете третіми особами.