Чи варто використовувати iCloud Keychain для синхронізації паролів на Mac і iPhone?

| | 0 Comments| 2:36 PM
Categories:

Ключові висновки

  • iCloud Keychain — це безпечний і безкоштовний варіант для зберігання та синхронізації паролів, інформації про кредитні картки, ключів доступу тощо на пристроях Apple.
  • Він пропонує такі зручні функції, як автозаповнення в Safari та інших програмах, двофакторна автентифікація та генерація паролів.
  • Хоча у нього є деякі недоліки, зокрема обмежена кросплатформна підтримка, він усе ще є чудовим вибором для власників iPhone і тих, хто використовує кілька пристроїв Apple.

iCloud Keychain, вбудований менеджер паролів для пристроїв iOS, iPadOS, macOS і tvOS, пропонує більше можливостей, ніж ви могли б очікувати від безкоштовного варіанту, без шкоди для безпеки. Це спрощує такі завдання, як створення надійних паролів, збереження даних кредитної картки та ключів доступу, а також генерування кодів двофакторної автентифікації — і все це під час безпечної синхронізації на ваших пристроях.

Дізнайтеся про безпеку синхронізації iCloud Keychain, її функції, обмеження та чи варто використовувати її для підтримки актуальності облікових даних для входу на всіх пристроях.

Функції, завдяки яким iCloud Keychain варто використовувати

Від автоматичного заповнення паролів у веб-браузерах і програмах до обміну інформацією для входу за допомогою спільних груп, iCloud Keychain надає ряд функцій, які роблять його чудовим варіантом для користувачів пристроїв Apple. І хоча для багатьох менеджерів паролів потрібна місячна підписка, iCloud Keychain абсолютно безкоштовний. Давайте дослідимо його можливості, щоб допомогти вам визначити, чи є iCloud Keychain правильним вибором для ваших потреб керування паролями.

iCloud Keychain має наскрізне шифрування та безпечну синхронізацію

Наскільки безпечний брелок iCloud від Apple? Функція використовує 256-бітове шифрування AES для зберігання та передачі ваших збережених елементів. Відповідно до Підтримка Apple, ваші збережені дані ніколи не надаються Apple. Хоча під час синхронізації між пристроями елементи Keychain проходять через сервери Apple, вони «зашифровані таким чином, що Apple та інші пристрої не можуть прочитати їхній вміст». Компанія каже, що iCloud Keychain розроблено таким чином, що ваші паролі залишаються захищеними, навіть якщо ваш обліковий запис iCloud зламано.

iCloud Keychain зберігає паролі, кредитні картки, ключі доступу тощо

Більшість людей використовують iCloud Keychain на своїх iPhone, щоб зберегти облікові дані для входу на веб-сайти та програми. Наприклад, ви можете зберігати паролі для програми Netflix, веб-сайту членства в спортзалі, облікових записів для подорожей, підписок на новини тощо.

  Безкоштовні коди Nintendo Switch eShop: викупіть зараз

Окрім імен користувачів і паролів, iCloud Keychain зберігає таку інформацію:

  • Номери кредитних карток, терміни дії та коди безпеки
  • Паролі Wi-Fi
  • Коди двофакторної аутентифікації
  • Захищені нотатки

iCloud Keychain автоматично синхронізується між пристроями iOS і macOS

У налаштуваннях > [Your Name] > iCloud > Паролі та в’язка ключів, ви можете ввімкнути або вимкнути синхронізацію iCloud для паролів і елементів в’язки ключів для кожного свого пристрою.

Якщо цю функцію ввімкнено, ваші пристрої синхронізуватимуть усі елементи Keychain, автоматично оновлюючи їх на iPhone, iPad і Mac. Однак так само, як вам не потрібно використовувати Apple iCloud Keychain, вам також не потрібно синхронізувати дані між усіма чи будь-якими своїми пристроями.

Ви можете переглядати та керувати всіма своїми паролями в налаштуваннях

Хоча на iPhone або Mac немає окремої програми iCloud Keychain, доступ до всіх елементів Keychain легко отримати в меню «Налаштування» > «Паролі». Там ви знайдете повний список паролів із можливістю пошуку, а також рекомендації щодо безпеки, параметри спільного доступу та можливість створювати та зберігати нові паролі за допомогою кнопки плюс (+).

iCloud Keychain дозволяє легко створювати та редагувати надійні паролі

У той час як ви можете вручну створювати та зберігати нові елементи Keychain у налаштуваннях, iCloud Keychain дозволяє легко генерувати надійні паролі та зберігати нові облікові записи, коли ви створюєте їх в Інтернеті або в програмах.

Наприклад, якщо ви реєструєте новий обліковий запис під час використання Safari, iCloud Keychain запропонує надійний пароль і дозволить вам змінити або повторно створити його. Ви також можете налаштувати запропонований пароль, вибравши «Легкий для введення» або «Без спеціальних символів», або відредагувавши його на свій смак. Потім ви можете зберегти нове ім’я користувача та пароль (разом із пов’язаною URL-адресою) у iCloud Keychain прямо з меню автозаповнення.

Легко автоматично заповнювати паролі у веб-переглядачі чи програмі

Щойно ви збережете пароль, ваш iPhone або Mac інтелектуально автоматично заповнить його на веб-сторінках і в програмах із відповідною URL-адресою. Ви також можете використовувати свій iPhone або iPad для автоматичного заповнення збережених паролів на Apple TV. Якщо у вас є кілька облікових записів, збережених для однієї URL-адреси (наприклад, два облікові записи Gmail), ви можете вибрати між ними, торкнувшись клавіші та вибравши в меню автозаповнення пароля.

iCloud Keychain синхронізує ключі доступу та коди 2FA

Добре використовувати двофакторну автентифікацію на додаток до надійного пароля, і iCloud Keychain робить це легко. Перейдіть до елемента, для якого ви хочете використовувати код 2FA, і торкніться «Налаштувати код підтвердження». iCloud Keychain допоможе вам відсканувати QR-код або ввести ключ налаштування вручну. Ще хороші новини: коли ви налаштовуєте новий телефон шляхом відновлення з резервної копії, ваші коди 2FA буде передано разом із елементами Keychain. Таким чином ви зможете уникнути клопоту з налаштуванням і перенесенням програм автентифікації.

  Як поділитися папками iCloud Drive на iPhone, iPad і Mac

iCloud Keychain також зберігає ключі доступу Apple, тому ви можете взагалі пропустити імена користувачів і паролі та використовувати Face ID або Touch ID для входу в облікові записи на вашому iPhone, iPad, Mac або Apple TV.

Ви можете додавати примітки до збережених облікових записів

Поле «Примітки» в елементі iCloud Keychain дозволяє безпечно зберігати будь-який текст, який ви хочете пов’язати з обліковим записом. Це можуть бути відповіді на питання безпеки, ключі відновлення, важливі дати чи інша відповідна інформація.

iCloud Keychain відстежує та сповіщає вас про зламані облікові записи

iCloud Keychain активно відстежує ваші збережені паролі, щоб перевірити, чи з’являються вони під час витоку даних. Ви можете переглядати зламані паролі на своєму iPhone і керувати ними, перейшовши в «Параметри» > «Паролі» > «Рекомендації щодо безпеки».

Ви можете ділитися паролями з родиною

Найкраще уникати надсилання текстових повідомлень або електронної пошти конфіденційної інформації, як-от паролів і кодів 2FA. Замість цього ви можете використовувати спільні групи iCloud Keychain, щоб ділитися елементами Keychain з людьми, яким довіряєте. Ви можете створити нову спільну групу в меню «Параметри» > «Паролі», назвати її та запросити людей електронною поштою або через iMessage.

Щоб поділитися з людьми, вони мають бути у ваших контактах і використовувати пристрій із принаймні iOS/iPadOS 17 або macOS Sonoma.

Обмеження iCloud Keychain

Незважаючи на те, що він надає досить багатий набір функцій, які знадобляться багатьом людям, у брелока iCloud від Apple все ж є недоліки, про які слід пам’ятати.

Наприклад, кожен пароль, який ви створюєте, повинен містити ім’я користувача та URL-адресу. Тож ви не можете просто зберегти пароль, як-от код дверей будівлі чи комбінацію замка. За своєю суттю, iCloud Keychain призначений для використання для паролів, які ви автоматично заповнюєте десь на своєму iPhone, iPad або Mac. Відсутність окремого додатка також є невеликою незручністю, незважаючи на виділений розділ у налаштуваннях.

Крім того, iCloud Keychain в основному прив’язаний до пристроїв Apple. Однак Apple пропонує розширення iCloud Passwords Chrome, щоб користувачі Windows могли зберігати паролі та отримувати доступ до своїх елементів Keychain у браузері Chrome.

  Книги з низьким вмістом📚: де творчість зустрічається з мінімалізмом

Завантажити: паролі iCloud для Гугл хром (безкоштовно)

Щоб використовувати це розширення Chrome, користувачі Windows також повинні завантажити програму iCloud для Windows із Microsoft Store.

Завантажити: iCloud для вікна (безкоштовно)

Іншим серйозним недоліком для багатьох людей є те, що iCloud Keychain недоступний для пристроїв Android. Людям, які сподіваються синхронізувати паролі між Mac або iPhone і пристроєм Android, доведеться замість цього використовувати сторонню програму.

Нарешті, хоча iCloud Keychain охоплює найпоширеніші випадки використання, він не такий потужний, як деякі з найкращих спеціальних менеджерів паролів для iPhone. Такі програми, як 1Password і Dashlane, пропонують можливість додавати багато інших полів до введення пароля (наприклад, теги, вкладені файли та спеціальні розділи). Ви також можете зберігати інші елементи, такі як ключі API, крипто-гаманці, паспорти, сервери тощо. Однак iCloud Keychain безкоштовний, тоді як для багатьох сторонніх менеджерів паролів потрібна платна підписка.

Чи варто використовувати брелок iCloud?

Відповідь залежить від вашого випадку використання та пристроїв. Якщо ви користуєтеся лише iPhone, iCloud Keychain — це безпрограшна справа. А якщо ви використовуєте кілька пристроїв Apple, ви ще більше насолоджуватиметеся його функціями безпечної синхронізації та обміну.

Але чи варто використовувати iCloud Keychain, якщо у вас є iPhone або Mac, а також пристрій Android або Windows? Якщо ви користуєтеся Windows, ви можете використовувати iCloud Keychain, якщо ви використовуєте Google Chrome як браузер. Робота не буде такою бездоганною, як у macOS (де вона вбудована на системному рівні), але вона все ще доступна. Однак це може бути не найкращим варіантом. Тим часом, якщо вам потрібне рішення, яке синхронізує паролі між пристроями Apple і Android, вам краще зареєструватися в сторонньому менеджері паролів.

Чи є iCloud Keychain хорошим менеджером паролів? iCloud Keychain із великою кількістю функцій і надійним захистом є одним із найкращих менеджерів паролів для iPhone і чудовим вибором для тих, хто шукає простий бездоганний спосіб синхронізації паролів між пристроями. Якщо ви вважаєте себе досвідченим користувачем і бажаєте більше функцій і гнучкості чи підтримки між платформами, розгляньте натомість службу диспетчера паролів третьої сторони.