Чи будуть електромобілі колись такими ж доступними, як звичайні автомобілі?

Ключові висновки

  • Електромобілі, як правило, дорожчі за ДВС, причому середня ціна, за прогнозами, залишатиметься вище 50 000 доларів США принаймні до 2028 року.
  • Висока вартість електромобілів в основному пов’язана з дорогим процесом виробництва акумуляторів для електромобілів, для якого потрібні дорогі матеріали та виробничі процеси.
  • Хоча докладаються зусилля, щоб знизити вартість електромобілів і досягти паритету цін з ДВС, може пройти деякий час, перш ніж електромобілі стануть такими ж доступними, як традиційні автомобілі.

Оскільки електромобілі стають все більш популярними в усьому світі, багато хто задається питанням, чи стануть вони колись доступним варіантом для звичайних людей. Щоб зменшити нашу залежність від бензину та дизеля, зробити електромобілі доступними є необхідним кроком, але чи це реально? Чи ваш середній EV колись впаде до тієї ж ціни, що й ваш середній ДВС?

Наскільки дорогі електромобілі порівняно з ДВС?

Не можна заперечувати, що сьогодні існує багато дорогих ДВС. Повнопривідні автомобілі, спортивні автомобілі та розкішні моделі можуть легко перевищити шестизначну позначку, що робить їх недоступними для більшості. Але є причина, чому так багато з нас досі мають ДВС, і це ціна.

Давайте подивимося на ціни деяких популярних електромобілів, щоб краще це зрозуміти.

Модель EV

Ціна

Tesla Model Y

Від $46 000

Tesla Model X

Від $79 900

Tesla Model S

Від $74 900

Nissan Leaf

Від $28 000

Chevrolet BOLT

Від $26 500

BMW i4

Від $58 000

Ціни дуже різняться, але жодна з перерахованих моделей не є особливо дешевою. Більшість людей не можуть дозволити собі заплатити понад 40 000 доларів за автомобіль, особливо без певної форми фінансування для щомісячних виплат. Але це лише ціна для електромобіля середнього класу. Як ви бачите вище, Model S і X обійдуться вам понад 70 000 доларів, що є дуже високою ціною для автомобіля, і це навіть не така дорога річ. Але сьогодні ми зосередимося на електромобілях середнього класу, а не на розкішних моделях.

За словами а Дослідження Statistaпрогнозується, що середня ціна нового електромобіля залишатиметься вищою за 50 000 доларів США принаймні до 2028 року. Однак це ж дослідження показує, що з 2018 року середня ціна впала на дві-три тисячі доларів. Як би там не було, вона все ще залишається. електромобілі за досить високою середньою ціною.

Чому електромобілі такі дорогі?

Дорогий характер електромобілів зводиться до кількох ключових факторів, але вартість матеріалів для акумуляторів і виробництва є найбільшим показником тут.

Ваша звичайна батарея для електромобілів, ймовірно, міститиме кілька таких металів: літій, нікель, кобальт, графіт, алюміній і марганець. Видобуток цих металів часто включає видобуток або видобуток, два процеси з дуже високими поточними витратами. Оплата персоналу, обладнання та транспортування металів коштує багато, і саме ці накладні витрати потрібно врахувати в ринковій ціні електромобіля.

Але це не зупиняється на джерелах. Після того, як метал буде видобуто або видобуто, з нього, разом з іншими необхідними матеріалами, потрібно виготовити акумулятор електромобіля. Це передбачає ще один дорогий процес, який також враховується в ринковій ціні автомобіля. Як повідомляє Дослідження ринку союзників, лише індустрія акумуляторів для електромобілів у 2023 році коштувала 23,8 мільярда доларів США, а до 2031 року вона досягне понад 108 мільярдів доларів. Це пов’язано не лише з попитом на акумулятори для електромобілів; Ціна цього необхідного обладнання також відіграє велику роль.

Вартість виробництва різних типів акумуляторів для електромобілів різниться. Виробництво однієї батареї може коштувати лише 5000 доларів, а іншої – п’ятизначну суму. Відповідно до Висновки BloombergNEF, ціна літієвої батареї EV у 2022 році становила близько 151 долара за кіловат-годину (кВт-год). Це показало зростання на сім відсотків порівняно з 2021 роком, і очікувалося, що ціна зросте на долар за кіловат-годину в 2023 році.

Враховуючи, що середня батарея електромобіля має вихідну потужність близько 40 кВт/год, виробництво батареї електромобіля 2023 року коштує понад 6000 доларів.

Акумуляторні батареї електромобілів також дорого замінити. Через стільки років продуктивність акумулятора електромобіля погіршиться, а це означає, що автомобіль потребує встановлення нового акумулятора. Як ви можете бачити в Повторювана автоматична діаграма нижче, заміна акумулятора електромобіля може варіюватися від 2500 до 23 442 доларів, залежно від марки та моделі автомобіля.

Навіть нижня межа цього діапазону для деяких не може бути й мови, оскільки не в кожного є кілька тисяч доларів на заміну батареї. Але коли ви піднімаєтеся вгору, вартість заміни батареї EV стає неймовірно високою, аж до того, що лише неймовірно багата людина зможе оплатити рахунок.

Ознайомтеся з нашим довідником щодо вартості заміни батареї Tesla, якщо ви хочете дізнатися більше про комісію цього виробника.

Багато брендів електромобілів також включають інші більш просунуті технології, такі як AI-обізнаність про небезпеку, доступ до Інтернету та навіть зв’язок між автомобілями. Із шикарнішими функціями часто пов’язані й шикарніші ціни, як у випадку більшості технологічних продуктів.

Чи будуть електромобілі колись такими ж доступними, як ДВС?

Як обговорювалося раніше, за останні кілька років ціни на електромобілі трохи знизилися. Але падіння на кілька тисяч доларів кожні півдесяти років недостатньо, щоб зробити ці транспортні засоби доступними для звичайних людей. Багато з нас можуть витратити від 10 000 до 30 000 доларів на автомобіль, і покупка найдешевшого електромобіля може стати для вас неприємною, якщо пробігу та функцій бракує.

Якщо або коли електромобілі можна буде купити за такою ж ціною, як ДВС, це буде відомо як паритет електромобілів. Іншими словами, обидві сторони матимуть однакову (або принаймні відносно рівну) вартість автомобіля.

Дивлячись на дані, здається, що є спроби знизити вартість електромобілів, щоб досягти паритету з ДВС. У 2023 році в інтерв’ю для CNBC генеральний директор GM Мері Барра заявила, що GM «на шляху до 2025 року, щоб бути в цьому низькому середньому однозначному діапазоні», коли справа доходить до власного асортименту електромобілів. Барра також заявив, що електромобілі GM будуть на паритеті з ДВС пізніше цього десятиліття.

За словами Барри, більша частина цього плану щодо зниження цін на електромобілі буде залежати від удосконалення «хімії акумуляторів», тобто зосередження буде зосереджено на збільшенні вартості кожної батареї електромобілів.

Очевидно, що виробники електромобілів хочуть знизити витрати на виробництво акумуляторів, але це може зайняти деякий час. Отже, поки ми чекаємо паритету витрат EV-ICE в галузі, давайте обговоримо, які електромобілі доступніші прямо зараз.

Які електромобілі найдоступніші?

Якщо ви хочете дешевший електромобіль, ви, ймовірно, захочете триматися подалі від Tesla. На даний момент навіть найдешевша Tesla, Model 3, продається за ціною понад 40 000 доларів, що є набагато вищою цифрою, ніж деякі інші варіанти. Є багато альтернатив Tesla, які варто розглянути, деякі з них набагато дешевші.

Нижче наведено найдоступніші електромобілі на ринку…

  • Citroen AMI: від 6000 $.
  • MG4 EV SE: від $22 200.
  • Hyundai Kona Electric: від $34 885.
  • Chevrolet BOLT: від 20 000 $.
  • Nissan Leaf S: від 21 135 доларів.
  • Volkswagen ID.4: від $32 790.

Перш ніж здійснити будь-яку покупку, переконайтеся, що ви обдумали, чи підходить вам електромобіль, який ви розглядаєте.

Одного дня електромобілі можуть вирівняти ціну на ДВС

Здається, наближається день, коли ціни на електромобілі та бензинові та дизельні автомобілі збігаються, хоча може пройти кілька років, перш ніж ми побачимо це. Якщо ви плануєте придбати електромобіль, але хочете дотримуватися бюджету, розгляньте перелічені вище моделі, а також переконайтеся, що ваш майбутній вибір пропонує те, що вам потрібно для приємного водіння.