Чи безпечно переглядати вашу електронну пошту?

| | 0 Comments| 1:57 AM
Categories:

На початку 2000-х років багато фахівців із безпеки радили відключити функцію попереднього перегляду поштового клієнта. Просто попередній перегляд електронної пошти може бути небезпечним! Це вже не добра порада. За допомогою сучасного клієнта електронної пошти ви можете попередньо переглядати всі потрібні електронні листи.

Якщо у вас немає машини часу, це безпечно

Нещодавно ми опублікували статтю про те, як увімкнути панель попереднього перегляду в Gmail. Через коментарі до статей, електронні листи та повідомлення в Twitter ми отримали чимало людей, які запитували нас, чи безпечно використовувати панель попереднього перегляду.

Раніше статті, які рекомендували відключити панель попереднього перегляду, були звичайною справою. Багато веб-сайтів стверджували, що використання параметра панелі попереднього перегляду було поганою ідеєю. Вони часто не вказували, чому, крім того, що ви можете відкрити повідомлення електронної пошти, яке ви дійсно не хотіли відкривати. Це означає, що вірус або інша неприємна річ може потрапити на ваш комп’ютер, якщо ви відкриєте заражену електронну пошту. Справедливості кажучи, це була проблема на короткий час на початку тисячоліття.

  Як захистити паролем фотографії на iPhone та iPad

Після того, як електронна пошта почала використовувати HTML для форматування, деякі зловмисники скористалися цим, щоб виконати код — зазвичай JavaScript — під час читання листа. Протягом короткого періоду вважалося, що відкривати листи небезпечно, а також використовувати панель попереднього перегляду, якщо ви не впевнені, що електронна пошта безпечна.

Але основні розробники електронної пошти того часу, включаючи Microsoft, Pegasus, Eudora та Apple (на той момент Gmail не було), дуже швидко взялися за справу. Протягом кількох коротких років проблема практично зникла, тому що всі поштові клієнти перестали дозволяти виконувати код, коли лист відкривався. Зараз жоден поштовий клієнт не дозволяє виконувати код, коли ви відкриваєте електронний лист, і вони не дозволяли цього вже більше десяти років. Отже, якщо ви не використовуєте дуже-дуже старий клієнт електронної пошти без виправлень (припустимо, Outlook Express приблизно 2000 на комп’ютері з Windows 98), ваша поштова програма просто не дозволить виконувати код, коли ви відкриваєте електронний лист.

  Чи є на вашому комп’ютері вірус? Ось як перевірити

Якщо ви не читаєте цю статтю початку 2000-х років на машині часу, ви повинні бути в безпеці.

Ось справжня небезпека

Крім того, всі основні постачальники облікових записів електронної пошти, включаючи Microsoft, Apple, Gmail і Yahoo! мають складні інструменти виявлення вірусів і шкідливих програм, які все одно зупиняють потрапляння вірусів і шкідливих програм до вашої папки. Це не означає, що загрози від електронної пошти немає, але тепер загроза вимагає від вас відкрити вкладення або натиснути посилання. Тривожно, що час від часу трапляються статті, які все ще припускають, що панель попереднього перегляду є небезпечною, але ми б не рекомендували дотримуватися таких застарілих і неправильних порад.

Проблема більше не існує, тому, вимкнувши панель попереднього перегляду, єдине, що ви робите, це ускладнюєте собі життя.

Як ми вже говорили раніше, відкривати електронні листи безпечно. Ризик походить від переходу за фішинговими посиланнями та відкриття небезпечних вкладень. Ці ризики однакові, незалежно від того, користуєтеся ви настільним клієнтом, як-от Microsoft Outlook, або веб-поштою, як-от Gmail.

  Як налаштувати головний екран Nintendo Switch

Якщо ваш поштовий клієнт або веб-браузер не містить невиправлену діру в безпеці, яку можуть використовувати шкідливі електронні листи, у вас все в порядку. Це не повинно бути так — ви повинні використовувати сучасний поштовий клієнт і веб-браузер. Не використовуйте стародавній клієнт електронної пошти, який більше не оновлюється. (Ви будете здивовані, скільки людей це робить.)

Так, безпечно використовувати панель попереднього перегляду, і нехай вам насолоджується підвищення продуктивності, яке воно дає вам! Ми настійно рекомендуємо запустити панель попереднього перегляду Gmail.