Чи безпечно натискати кнопку WPS на моєму маршрутизаторі?

У наш час кожен підключений через Інтернет. День без Інтернету був би жахливим для більшості з нас. Майже кожен у сучасному світі має підключення Wi-Fi для користування Інтернетом. Можливо, не дивно, якщо ви читаєте цю статтю за допомогою такого зв’язку. Зазвичай ми використовуємо роутер, щоб отримати Wi-Fi. Існує п’ять основних типів маршрутизаторів: дротові, бездротові, базові, периферійні та VPN. Ви коли-небудь замислювалися, що таке WPS на маршрутизаторі? Коли ви продовжите читати публікацію, ми визначимо, чи безпечно натискати кнопку WPS на моєму маршрутизаторі чи ні. Крім того, ви дізнаєтеся, що відбувається, коли я натискаю кнопку WPS на роутері.

Чи безпечно натискати кнопку WPS на моєму маршрутизаторі?

Так, безпечно натиснути кнопку WPS на маршрутизаторі. Тут ми пояснили про WPS на маршрутизаторі, його переваги та недоліки та багато іншого.

Що таке WPS на маршрутизаторі?

Зображення Саймона з Pixabay

Wi-Fi Protected Setup, скорочено WPS, стандарт безпеки бездротової мережі. Це призначено для прискорення та спрощення підключення між бездротовими пристроями та маршрутизаторами. Простіше кажучи, вам не потрібно вводити пароль для підключення до мережі. Бездротові мережі лише з протоколами безпеки WPA Personal або WPA2 Personal і використанням паролів підтримуватимуть WPS. Однак WPS не працює, якщо WEP використовується як протокол безпеки. Це тому, що WEP небезпечний і його легко зламати.

Хоча існує кілька методів для WPS, метод натискання кнопки є, безумовно, найпопулярнішим. Отже, використовуючи цю стратегію, підключення потребуватиме лише кількох натискань кнопок. Наприклад, більшість сучасних маршрутизаторів мають фізичну кнопку WPS, яку можна натиснути. Але що відбувається, коли я натискаю кнопку WPS на роутері? Скоро дізнаємось. Крім того, якщо ви хочете дізнатися докладніше про те, як працює WPS, перегляньте розділ Як працює WPS.

Переваги та недоліки маршрутизатора WPS

Переваги

 • Він автоматично підключає всі нові пристрої в діапазоні з меншими зусиллями.
 • Він обходить вимогу введення паролів.
 • Це нелегко зламати, оскільки з’єднання закриється, коли з’єднання буде встановлено.
 • Він простий у використанні, особливо в закритих приміщеннях, таких як будинки.
 • WPS використовує розширюваний протокол автентифікації для безпечнішого з’єднання між пристроєм і точкою доступу.

Недоліки

 • Він підтримує лише пристрої, сертифіковані WPS, а не WEP.
 • Користувачі зіткнуться з проблемами підключення до пристроїв без WPS.
 • Це має багато проблем безпеки.
 • WPS не підтримує жодних спеціальних запитів.

Продовжуйте читати далі, якщо ви хочете знати, чи безпечно натискати кнопку WPS на моєму маршрутизаторі.

Що робить кнопка WPS?

WPS, що означає Wi-Fi Protected Setup, міг привернути вашу увагу, якщо ви уважно придивилися до свого маршрутизатора. Використовуючи WPS, який є зручним інструментом, ви можете підключати пристрої до маршрутизатора без введення імені користувача та пароля. Це чудова техніка, щоб позбутися записування або запам’ятовування цих набридливих рядків літер або цифр.

Для домашнього маршрутизатора використання кнопки WPS є найімовірнішою ситуацією. Коли ви натискаєте кнопка WPS, маршрутизатор почне пошук пристроїв у межах діапазону для сполучення. Якщо він не може знайти жодного пристрою протягом двох хвилин, маршрутизатор припинить пошук пристрою. Перш ніж натиснути кнопку WPS, потрібно ввімкнути опцію «Підключитися до WPS» на цьому WPS-сумісному пристрої.

Примітка. Не кожен гаджет підтримує WPS, оскільки багато виробників припинили розміщення кнопок WPS. Тому деяке сучасне обладнання може навіть не підтримувати його.

Де знаходиться кнопка WPS на моєму маршрутизаторі?

Зображення Лоренцо Кафаро з Pixabay

Отже, якщо ви, можливо, думали, де знаходиться кнопка WPS на моєму маршрутизаторі? Розташування кнопки WPS залежить від моделі та виробника маршрутизатора. У деяких моделях він присутній ззаду.

Деякі моделі маршрутизаторів матимуть логотип WPS, який складається з двох стрілок в одному напрямку, що утворюють овальну форму. Хоча в деяких моделях роутерів поруч із кнопкою буде написано Wi-Fi Protected Setup. Вам більше не потрібно турбуватися про те, де знаходиться кнопка WPS на моєму маршрутизаторі, оскільки вона буде вказана будь-яким способом, як зазначено вище.

Що відбувається, коли я натискаю кнопку WPS на своєму маршрутизаторі?

Якщо вам цікаво, що відбувається, коли я натискаю кнопку WPS на маршрутизаторі, продовжуйте читати нижче.

Він встановлює з’єднання між пристроями та маршрутизатором у діапазоні. Щоб підключитися через WPS, натисніть кнопку WPS на маршрутизаторі та підключених пристроях. Ці гаджети запам’ятовують мережевий пароль для подальшого використання, оскільки WPS автоматично передає його. Отже, вам не потрібно знову натискати кнопку WPS, щоб підключитися до тієї ж мережі в майбутньому.

Підключіться до мережі Wi-Fi за допомогою WPS

Якщо ви хочете підключитися до мережі Wi-Fi за допомогою WPS, ви можете бути розчаровані, оскільки не всі пристрої Wi-Fi підтримують WPS. Якщо пристрій дає вам вибір використовувати WPS під час налаштування, він сумісний із WPS. Ви можете підключитися до маршрутизатора за допомогою пароля або кнопки WPS маршрутизатора.

Пам’ятайте, що всі пристрої з підтримкою WPS примусово перезавантажаться, коли ви зміните пароль маршрутизатора. Щоб уникнути будь-яких проблем із підключенням, ви можете змінити свій пароль на початковий, щоб повторно підключитися. Крім того, ви можете забути маршрутизатор на своєму пристрої та знову підключитися через WPS.

Тим не менш, є два способи підключитися до мережі Wi-Fi за допомогою WPS. Можна використовувати як кнопку WPS, так і опцію Pin.

Як використовувати кнопку WPS для підключення

1. На маршрутизаторі натисніть кнопку WPS.

2. Увімкніть параметри бездротової мережі пристрою.

3. Потім виберіть мережу.

Як використовувати опцію Pin для підключення

1. Відкрийте налаштування бездротової мережі свого пристрою.

2. Виберіть мережу, до якої ви хочете приєднатися.

3. Введіть PIN-код WPS маршрутизатора.

Примітка. PIN-код WPS маршрутизатора буде надано на задній панелі маршрутизатора за замовчуванням.

Як вимкнути Wi-Fi (WPS) у маршрутизаторі?

Зображення Еміліана Роберта Вікола з Pixabay

Варіанти вимкнення WPS відрізняються залежно від моделі та виробника маршрутизатора. Зазвичай існує два способи WPS: PIN-код і кнопка.

 • Використання кнопки WPS безпечніше. Це тому, що WPS не може працювати без натискання кнопки WPS на маршрутизаторі. Крім того, він вимкнеться самостійно через 2 хвилини.
 • Ви також можете використовувати PIN-код, який зазвичай використовується. Але це неймовірно небезпечно. Використовуючи це, ви можете повністю вимкнути WPS.

Що станеться, якщо на вашому бездротовому маршрутизаторі буде вимкнено WPS?

Зображення OpenClipart-Vectors з Pixabay

WPS створено, щоб полегшити її роботу, але він також ставить під загрозу вашу безпеку. На жаль, WPS неймовірно вразливий і може бути використаний зловмисниками для доступу до вашої мережі. Тому рекомендується вимкнути WPS. Після його вимкнення ваш маршрутизатор не буде вразливим до будь-яких атак. Сподіваюся, тепер ви, можливо, отримали коротке уявлення про те, чи безпечно натискати кнопку WPS на моєму маршрутизаторі після аналізу всіх її аналогів.

Часті запитання (FAQ)

Q1. Чому WPS становить загрозу безпеці?

Відповідь Зловмисники можуть отримати доступ до зашифрованої мережі Wi-Fi за допомогою методів грубої сили проти процесу обміну PIN-кодом зовнішнього реєстратора.

Q2. Що таке роутер?

Відповідь Маршрутизатор — це апаратне забезпечення, яке дозволяє багатьом пристроям підключатися до однієї мережі. У локальній мережі маршрутизатори часто використовуються для спільного доступу до Інтернету.

Q3. Чи можна відключити WPS?

Відповідь Так, більшість маршрутизаторів запропонують можливість вимкнути це на сторінці налаштувань Wi-Fi.

Q4. Який час виконання для WPS?

Відповідь Потрібно натиснути кнопку WPS бездротового маршрутизатора й утримувати її приблизно 2-3 секунди. Ваш пристрій згодом встановить з’єднання з бездротовим маршрутизатором.

Q5. Як дізнатися, чи ввімкнено WPS?

Відповідь Віртуальна кнопка WPS може існувати в програмному забезпеченні пристрою, якщо на маршрутизаторі немає кнопки. Кнопка блиматиме жовтим або помаранчевим кольором, щоб вказати, що її ввімкнено.

Q6. Де на Android я можу знайти WPS?

Відповідь З міркувань безпеки Android 9.0 і новіші версії не підтримують WPS. У старіших моделях ви можете знайти налаштування WPS, перейшовши в меню «Налаштування мережі» > «Wi-Fi» > «Додаткові параметри» > «WPS».

Q7. Де я можу знайти WPS у Windows?

Відповідь WPS не має власного меню налаштувань у Windows. Як ми читали раніше, ваш пристрій підключиться автоматично, коли ви натиснете кнопку WPS на маршрутизаторі.

Q8. Що станеться, якщо на моєму маршрутизаторі відсутня кнопка WPS?

Відповідь Деякі моделі роутерів не мають кнопки WPS. Але ви все одно можете налаштувати мережу Wi-Fi за допомогою веб-браузера.

Q9. Як я можу дізнатися, чи мій Wi-Fi сумісний з WPS?

Відповідь Дотримуйтесь наведених нижче правил, щоб перевірити сумісність

 • Перевірте, чи підтримується маршрутизатором опція WPS.
 • Перевірте, чи ваш модем або маршрутизатор має кнопку WPS.
 • Також перевірте меню «Мережа» вашого пристрою з підтримкою Інтернету, щоб визначити, чи присутній параметр WPS.

Q10. Чим WPS відрізняється від Wi-Fi?

Відповідь WPS просто впроваджує стандарти безпеки Wi-Fi у простіший і зручніший спосіб. Завдяки цьому домашній користувач може користуватися перевагами захищеного доступу Wi-Fi. Крім того, сам WPS не підтримує жодних стандартів безпеки.

***

Ми щиро сподіваємося, що ви можете зрозуміти, чи безпечно натискати кнопку WPS на моєму роутері. Якщо у вас є сумніви чи пропозиції, залиште їх у розділі коментарів нижче. Також повідомте нам, що ви хочете дізнатися далі.