Чи безпечно вмикати параметри розробника Android?

| | 0 Comments| 5:45 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Параметри розробника насамперед призначені для розробників програм Android і можуть бути корисними для таких завдань, як налагодження USB або моніторинг продуктивності програми.
  • Увімкнення параметрів розробника може призвести до неочікуваної поведінки, як-от збільшення використання акумулятора, повільної роботи пристрою або проблем зі звуком.
  • Хоча ввімкнення параметрів розробника може не наражати вас на віддалені атаки чи зловмисне програмне забезпечення, важливо добре розуміти, що робить кожен параметр, перш ніж вносити будь-які зміни, щоб уникнути потенційних ризиків.

У більшості людей немає жодних причин увімкнути параметри розробника, але настає момент, коли деякі з нас підштовхують себе в цьому напрямку. Android за умовчанням приховує параметри розробника. У зв’язку з цим виникає запитання: чи є мінус у їх увімкненні?

Які є параметри розробника Android?

Параметри розробника – це налаштування, які здебільшого цікавлять розробників програм для Android. Це включає такі функції, як утримання екрана телефону ввімкненим на невизначений час, коли пристрій підключено до мережі, щоб ви могли відстежувати, як працює програма протягом тривалого періоду часу.

  Як знайти IP-адресу вашого маршрутизатора на Windows, Linux, Android тощо.

Однією з найпоширеніших причин, чому люди шукають варіанти для розробників, є ввімкнення налагодження USB, яке необхідно для встановлення додатків Android із ПК або перепрошивки спеціального ПЗУ. Ви можете дізнатися, як увімкнути параметри розробника, переглянувши найкращі параметри розробника Android, які варто змінити.

Які ризики пов’язані з увімкненням параметрів розробника?

Існує причина, чому параметри розробника приховані як секретна функція. Після ввімкнення функції викликають поведінку, яка може здаватися помилковою, або навіть перешкоджають вашій здатності користуватися телефоном у звичайний спосіб.

Ось кілька способів, як щось може піти не так:

  • Ви можете налаштувати телефон на підключення до LTE та Wi-Fi одночасно. Це призводить до збільшення використання акумулятора, змушуючи вас дивуватися, чому ваш телефон працює не так довго, як ви очікували.
  • Ви можете перемикати швидкість анімації програми, щоб пристрій виглядав надто млявим або ніби він взагалі не показував анімацію.
  • Ви можете змінити параметри аудіо, через які звук буде переривчастим, занадто тихим або занадто гучним.
  • Ви можете вимкнути кодеки, необхідні для відтворення відео в різних програмах.
  Як синхронізувати дані браузера між робочим столом і Android у Firefox 29

Ось деякі з налаштувань, які ви можете забути змінити з часом. І це те, що другу чи в ремонтній майстерні може не спати на думку перевірити, чи на перший погляд ваш телефон справді несправний.

Чому параметри розробника безпечно вмикати

Якщо ви досвідчений користувач, який любить возитися зі своїми гаджетами, ви, ймовірно, маєте гарну ідею полагодити свій телефон самостійно. А коли потрібно, скидання до заводських налаштувань вирішить більшість програмних проблем. Ймовірно, вас більше турбує те, чи вмикання опцій розробника наражає вас на віддалені атаки, зловмисне програмне забезпечення та інші загрози.

Усілякі зловмисне програмне забезпечення та інші загрози безпеці націлені на пристрої Android, але зазвичай вони не перевіряють, чи ввімкнено параметри розробника. Якщо зловмисник не націлений саме на вас, вони розробляють свій код так, щоб шукати найменший спільний знаменник. Це означає пристрої, якими користуються звичайні люди, де параметри розробника вимкнено.

Таке зловмисне програмне забезпечення націлено на старе обладнання із застарілими версіями Android, які містять уразливості програмного забезпечення, які не були виправлені. Або вони залежать від того, що ви встановили файл .apk із ненадійного джерела — наприклад, зламані версії платних додатків є привабливим способом проникнути підлий код. Вимкнути параметри розробника не входить у список порад, як уникнути небезпечного шкідливого програмного забезпечення на Android.

  Використовуйте ці 13 програм для економії заряду акумулятора на своєму мобільному пристрої Android або iOS

Увімкнення налагодження USB дає змогу передавати програмне забезпечення з ПК на ваш телефон через дротове з’єднання, але ви все одно повинні підтвердити з’єднання. Те саме стосується бездротового налагодження. У будь-якому випадку зловмиснику потрібен фізичний доступ до вашого пристрою або програмі потрібно обманом змусити вас схвалити з’єднання. Ваш телефон не вразливий, як якщо б ви розблокували завантажувач.

Використовуйте параметри розробника, лише якщо знаєте, що робите

Параметри розробника призначені не виключно для розробників; вони також призначені для ентузіастів, які глибше знають, як працюють їхні пристрої Android. Якщо ви не знаєте, що робить налаштування, прочитавши його назву чи дослідивши в Інтернеті, можливо, ви захочете залишити його в спокої. Ви найбільше ризикуєте для свого пристрою, коли граєтесь із параметрами розробника, а не хтось інший.