techukraine.net WhatsApp Чи безпечний WhatsApp? 6 шахрайств, загроз і ризиків безпеці, про які варто знати

Чи безпечний WhatsApp? 6 шахрайств, загроз і ризиків безпеці, про які варто знати

Categories:

WhatsApp, платформа обміну повідомленнями, що належить Meta, є одним із найпопулярніших у світі додатків для обміну повідомленнями. За оцінками, понад два мільярди людей використовують додаток, надсилаючи близько 100 мільярдів повідомлень на день.

Тому не дивно, що проблеми безпеки, загрози зловмисного програмного забезпечення та спам з’являються на WhatsApp. Ось усе, що вам потрібно знати про потенційні небезпеки використання WhatsApp, включаючи деякі з найпоширеніших проблем безпеки та шахрайства платформи. Зрештою, ми допоможемо вам визначити, чи вважаєте ви WhatsApp безпечним чи ні.

1. Зловмисне програмне забезпечення WhatsApp Web

Величезна база користувачів WhatsApp робить його очевидною мішенню для кіберзлочинців, багато з яких орієнтуються на WhatsApp Web і WhatsApp Desktop.

Магазини програм на телефонах — App Store на iOS і Google Play Store на Android — регулюються ретельніше, ніж Інтернет загалом. Коли ви шукаєте WhatsApp у цих магазинах, зазвичай зрозуміло, яка програма є офіційною. Це не стосується широкого Інтернету.

Злочинці, хакери та шахраї скористалися цим. Були випадки, коли зловмисники видавали шкідливе програмне забезпечення за настільні програми WhatsApp. Якщо вам не пощастило завантажити один із них, інсталяція може поширювати зловмисне програмне забезпечення або іншим чином скомпрометувати ваш комп’ютер.

Згідно з рекомендаціями щодо безпеки, опублікованими службою обміну повідомленнями в 2019 році, у деяких випадках хакерам вдалося встановити шпигунське програмне забезпечення WhatsApp через уразливість. Facebook розкрив уразливість вплинула на всі програми WhatsApp (включаючи бізнес-версії) на Android, iOS, Windows Phone і Tizen OS.

Інші спробували інший підхід, створивши фішингові веб-сайти під виглядом WhatsApp Web і обманом змусивши вас ввести свій номер телефону для підключення до служби. Однак насправді вони використовують цей номер, щоб бомбардувати вас спамом або пов’язувати його з іншими витоком або зламаними даними в Інтернеті.

Щоб бути в безпеці, використовуйте лише програми та служби з офіційних джерел. WhatsApp пропонує веб-клієнт для використання на будь-якому комп’ютері, відомий як WhatsApp Web, до якого ви повинні отримати доступ лише через веб-сайт WhatsApp. Існують також офіційні програми для пристроїв Android, iPhone, macOS і Windows, якими слід користуватися, щоб уникнути шахрайства WhatsApp.

Завантажити: WhatsApp для Android | iOS | macOS | вікна (безкоштовно)

  Як поділитися місцезнаходженням у WhatsApp на Android та iOS

2. Незашифровані резервні копії

Повідомлення, які ви надсилаєте в WhatsApp, мають наскрізне шифрування. Це означає, що лише ваш пристрій і пристрій одержувача можуть розшифрувати їх. Ця функція запобігає перехопленню ваших повідомлень під час передачі, навіть самою Meta. Однак це не захищає повідомлення після їх розшифрування на вашому пристрої.

WhatsApp дозволяє створювати резервні копії повідомлень і мультимедійних даних на Android (Google Drive) і iOS (iCloud). Це важлива функція, оскільки вона дозволяє відновити випадково видалені повідомлення WhatsApp. Окрім резервного копіювання в хмарі, на вашому пристрої є локальна резервна копія. Ці резервні копії містять розшифровані повідомлення з вашого пристрою.

Файл резервної копії, що зберігається в iCloud або Google Drive, не обов’язково зашифрований. Оскільки цей файл містить розшифровані версії всіх ваших повідомлень, він теоретично вразливий і підриває наскрізне шифрування WhatsApp.

Оскільки у вас немає вибору в місці резервного копіювання, ви залишаєтесь на милості хмарних постачальників, щоб захистити ваші дані. Зловмисники також можуть використати інші засоби, щоб отримати доступ до ваших облікових записів у хмарному сховищі.

На щастя, WhatsApp оновив свій сервіс, включивши наскрізне зашифроване резервне копіювання чату. Однак цей параметр вимкнено за умовчанням. Перейдіть у «Налаштування» > «Чати» > «Резервне копіювання чату» > «Наскрізне зашифроване резервне копіювання» та виберіть «Увімкнути», щоб захистити резервні копії WhatsApp. Вам потрібно буде створити пароль, щоб захистити свої резервні копії. Однак пам’ятайте, що ви не зможете отримати доступ до своїх резервних копій, якщо забудете пароль — WhatsApp не зможе відновити його за вас.

3. Обмін даними Facebook

У січні 2021 року Meta випустила нову політику обміну даними для WhatsApp, яка передбачає передачу вашої інформації між WhatsApp і Facebook. Після того, як користувачі скаржилися, компанія зазначила, що обмежить функції WhatsApp для тих, хто не зареєструється.

Пізніше того ж року Meta знову пом’якшила покарання, хоча заохочувала користувачів прийняти нову політику. Ця політика обміну даними потенційно може бути одним із найбільших ризиків для безпеки WhatsApp, оскільки передбачає, що ваші дані також будуть уразливими, якщо Facebook може бути зламано.

4. Містифікації та фейкові новини

Компанії соціальних мереж критикують за те, що вони дозволяють поширювати фейкові новини та дезінформацію на своїх платформах. Meta, зокрема, була засуджена за її роль у поширенні дезінформації під час президентської кампанії в США 2020 року. WhatsApp також піддався тим самим силам.

  Як перенести чати WhatsApp з Android на iPhone

Два найпомітніших випадки були в Індії та Бразилії. WhatsApp був причетний до масового насильства, яке сталося в Індії протягом 2017 і 2018 років. Повідомлення, що містили деталі сфабрикованих викрадень дітей, пересилалися та поширювалися платформою, налаштовані з урахуванням місцевої інформації. Ці повідомлення широко поширювалися в мережах людей і призвели до самосуду звинувачених у цих фіктивних злочинах.

У Бразилії WhatsApp був основним джерелом фейкових новин під час виборів 2018 року. Оскільки таку дезінформацію було дуже легко поширювати, бізнесмени в Бразилії заснували компанії, які створювали кампанії дезінформації проти кандидатів завдяки тому факту, що WhatsApp використовується як для ділового, так і для особистого спілкування.

Обидві проблеми тривали протягом 2018 року, року, який був жахливим для Meta. Цифрова дезінформація є важкою проблемою, але багато хто вважав реакцію WhatsApp на ці події байдужою.

Проте компанія внесла деякі зміни. WhatsApp встановив обмеження на пересилання, тому ви можете пересилати лише до п’яти груп замість попереднього обмеження в 250. Компанія також видалила кнопку швидкого доступу для пересилання в ряді регіонів.

Незважаючи на ці втручання, на початку пандемії COVID-19 WhatsApp використовувався для поширення дезінформації про вірус. Знову Meta запровадила обмеження на пересилання, щоб запобігти поширенню невірної чи неправдивої інформації. Так само компанія співпрацювала з органами влади та організаціями охорони здоров’я по всьому світу над розробкою чат-ботів WhatsApp, щоб люди могли легко отримати достовірну інформацію про пандемію.

На обидва сценарії — політичні події 2018 року та пандемія COVID-19 — вплинули ті самі проблеми: неправдива інформація пересилалася кільком людям. Через це на платформі діють постійні обмеження на пересилання, що дійсно допомагає, але жодним чином не є срібною кулею в боротьбі з фейковими новинами.

5. Занепокоєння конфіденційністю статусу WhatsApp

Протягом багатьох років функція статусу WhatsApp, короткий рядок тексту, була єдиним способом для вас транслювати те, що ви робите в той час. Це перетворилося на WhatsApp Status, клон популярної функції Instagram Stories.

Instagram — це загальнодоступна платформа, хоча за бажанням ви можете зробити свій профіль Instagram приватним. WhatsApp, з іншого боку, є більш інтимним сервісом, який використовується для спілкування з друзями та родиною. Отже, ви можете припустити, що обмін статусом у WhatsApp також є приватним.

Однак це не так. Будь-хто з ваших контактів WhatsApp може переглядати ваш статус. На щастя, контролювати, з ким ви ділитеся своїм статусом, досить легко. Перейдіть у «Налаштування» > «Конфіденційність» > «Статус» (на Android торкніться меню з трьома крапками у верхньому правому куті та виберіть «Налаштування» > «Конфіденційність» > «Статус»), і вам буде показано три параметри конфіденційності для оновлення статусу:

  • Мої контакти.
  • Мої контакти крім.
  • Діліться лише з.
  WhatsApp заблоковано в Китаї. Рішення розширеної цензури Пекіна

Тут переконайтеся, що вибрано відповідний параметр. Як і в Instagram Stories, будь-які відео та фотографії, додані до вашого статусу, зникнуть через 24 години.

Незважаючи на тимчасовий характер функції статусу, пам’ятайте, що кожен, хто може переглядати ваші оновлення, може зберегти копію без вашого відома. WhatsApp не має вбудованої функції для збереження оновлень статусу, але будь-хто може зробити це, зробивши знімок екрана, запис екрану, використовуючи програми для збереження статусу WhatsApp тощо.

WhatsApp не повідомить вас, якщо хтось збереже ваше оновлення, тому будьте обережні, щоб не ділитися конфіденційною інформацією. Перш ніж така функція стане доступною, ось кілька порад, як зробити ваш обліковий запис WhatsApp більш приватним і безпечним.

6. Шахрайство з роботою в WhatsApp

Шахрайство з працевлаштуванням в Інтернеті досить поширене, і завдяки його популярності шахраї також використовують WhatsApp, щоб ділитися шахрайствами з працевлаштуванням. Це пояснює, чому ви можете отримувати повідомлення про прийом на роботу в WhatsApp.

Відправник може видати себе за рекрутера або кадрову компанію, причому найпопулярнішим варіантом є такі високопоставлені організації та компанії, як Всесвітня організація охорони здоров’я, ЮНІСЕФ і Microsoft.

Шахрайство з працевлаштуванням у WhatsApp здебільшого передбачає, що відправник ділиться посиланням із коротким описом. Ці фальшиві пропозиції роботи використовують високі зарплати як приманку, і зазвичай хочуть, щоб одержувач надсилав гроші наперед, щоб забезпечити місце. Після того як ви надішлете гроші, ви більше ніколи не почуєте про шахрая. Є різні способи виявити шахрайство WhatsApp; ви повинні їх вивчити, якщо хочете випередити шахраїв.

Чи безпечний WhatsApp?

Отже, чи безпечно використовувати WhatsApp? WhatsApp – це заплутана платформа. З одного боку, компанія запровадила наскрізне шифрування в одному з найпопулярніших у світі додатків, що є безсумнівним плюсом безпеки. Однак існує багато проблем із безпекою WhatsApp.

Одна з головних проблем полягає в тому, що вона належить Meta і зазнає багатьох тих же загроз конфіденційності та кампаній з дезінформації, що й її материнська компанія. На завершення, після врахування всього вищесказаного, WhatsApp безпечний чи ні? Це залежить від вас.