Чим три різні?

Якщо ви читаєте цю сторінку, це означає, що ви підключені до Інтернету, і це означає, що ви підключені через концентратор, комутатор або маршрутизатор.

Будь-яке мережеве підключення, інтранет або Інтернет, неможливе без мережевих компонентів, концентратора, комутатора або маршрутизатора.

У цьому розділі ми розглянемо різні аспекти концентратора, комутатора та маршрутизатора.

Що таке Хаб?

Концентратор — це мережевий пристрій, який об’єднує багато пристроїв в одну мережу. По суті, він з’єднує всі пристрої в один центр зв’язку, що дозволяє їм спілкуватися один з одним. Концентратори зазвичай використовуються в локальних мережах (LAN) і переважно в домашніх мережах, оскільки вони менш дорогі.

Концентратори працюють на рівні 1, оскільки транслюють сигнали без можливості інтелектуального прийняття рішень на основі MAC-адрес, що спричиняє перевантаження мережі через неефективне мовлення.

Кредит зображення: сертифікація pearsonit

Зараз концентратори не використовуються у великих складних мережах через проблеми з продуктивністю та можуть спричинити перевантаження мережі. У великих комерційних мережах комутаторам віддають перевагу концентраторам.

Концентратор мережевих пристроїв — це доступний спосіб підключення кількох пристроїв до локальної мережі. Він забезпечує простоту використання та сумісність із більшістю типів обладнання, а також є економічно ефективним.

Однак він транслює всі пакети даних на кожен підключений гаджет у своїй системі. Безпека може бути проблемою, і він також може перевантажувати великі мережі через свою техніку трансляції.

Загалом концентратори мережевих пристроїв забезпечують дуже простий і дешевий спосіб підключення різних пристроїв до певної мережі. Однак вони не пропонують найкращих варіантів для критичної продуктивності та дуже безпечних мереж.

Що таке Switch?

Мережевий комутатор — це пристрій, який використовується для з’єднання кількох пристроїв у мережі. Його основною функцією є передача пакетів даних між хост-пристроями в мережі. Комутатори працюють на канальному рівні моделі Open System Interconnection (OSI), використовуючи адреси керування доступом до середовища (MAC) для полегшення передачі інформації пакетів даних від одного вузла до іншого.

Комутатори утворюють інтелектуальні пристрої, а не концентратори. У той час як концентратори транслюють усі вхідні пакети даних на всі пристрої мережі, комутатор пересилає пакети даних на певні пристрої на основі запису MAC-адреси, яку він зберігає у своїй таблиці комутації.

Комутатор зменшує непотрібний мережевий трафік (який також називають перевантаженням) і покращує продуктивність.

Кредит зображення: сертифікація pearsonit

Комутатори також забезпечують більшу безпеку мережі на відміну від концентраторів. Це тому, що перемикачі пересилають пакети даних лише на цільовий пристрій, і, отже, неавторизовані пристрої не можуть переглядати всі пакети даних, що надсилаються через мережу.

Для високошвидкісної передачі даних мережеві комутатори використовують фізичні порти, підключені через оптоволоконний або мідний кабель. Комутатори доступні в різних розмірах і діапазоні, щоб задовольнити різноманітні вимоги широкого діапазону вимог до мережі. Від компактних моделей Ethernet рівня 2 до модульних версій високої щільності із сотнями портів різної швидкості до 100GbE.

Високоякісні комутатори також мають PoE (Power over Ethernet), можливості маршрутизації рівня 3 із вбудованою аналітикою та HA (High Availability).

Сьогодні високоякісні комутатори сучасної мережі можуть забезпечити швидке та надійне підключення для будь-якого типу пристроїв, від серверів або точок бездротового доступу до пристроїв Інтернету речей. Завдяки високошвидкісним дротовим з’єднанням між офісами та університетськими містечками він створює надійну цифрову інфраструктуру, яка підтримує потреби сучасного підключеного середовища як з традиційним Ethernet, так і з новішими можливостями PoE.

Потужність сучасних мереж враховує висококласні та просунуті комутатори сьогодення; таким чином, підприємства можуть залишатися попереду.

Комутатори зазвичай використовуються для підключення мережевих пристроїв до локальної мережі (LAN). Крім локальних мереж, комутатори також використовуються в глобальних мережах (WAN) і корпоративних мережах.

Зрештою, комутатори є кращим вибором для більшості мереж порівняно з концентраторами мережевих пристроїв. Вони забезпечують кращу продуктивність, безпеку та масштабованість порівняно з концентраторами.

Типи перемикачів

Мережевий комутатор буває кількох категорій, які відрізняються за своїми характеристиками та перевагами.

Загалом існує два типи: керовані та некеровані комутатори.

 • Керовані комутатори: як випливає з цього терміну, керовані комутатори мають найкращі характеристики та функції. Ці комутатори можна налаштовувати, а також керувати ними за допомогою консолі керування мережею або веб-інтерфейсу. Керовані комутатори ідеально підходять для великих компаній і підприємств, яким потрібен повний контроль над своїми мережами.
 • Некеровані комутатори: з іншого боку, некеровані комутатори є найпростішим і найдешевшим типом доступних мережевих комутаторів і є просто пристроями, які підключаються та працюють без будь-якої необхідності конфігурації. Це найкраще підходить для невеликих домашніх і офісних мережевих налаштувань, де не потрібні додаткові функції чи керування.

Нижче наведено підкатегорії керованих комутаторів:

 • Комутатор доступу: у комп’ютерних мережах комутатор доступу – це тип комутатора, який допомагає кінцевим пристроям, таким як комп’ютери, принтери, сервери та інші подібні пристрої, підключатися від цих кінцевих пристроїв до інших мережевих пристроїв у локальній мережі. Він служить комутаційним пристроєм локальної мережі першого або верхнього рівня в ієрархічній архітектурі корпоративних мереж. Зазвичай він використовується на межі мережі.
 • Комутатори агрегації: комутатори агрегації підключають кілька комутаторів доступу до основного комутатора. Він переважно використовується у великих мережах, щоб покращити масштабованість і продуктивність. Комутатори агрегації зазвичай мають неймовірно вищу ціну, ніж комутатори доступу, але користуються деякими перевагами або дійсно високої щільності портів, або підтримки розширених функцій, таких як VLAN і QoS.
 • Основні комутатори: ці комутатори створюють магістраль мережі. Вони з’єднують між собою багато комутаторів агрегації, а також маршрутизатори. Хоча базові комутатори зазвичай вважаються найдорожчим типом, вони мають найвищу якість продуктивності та атрибутів масштабованості.

Що таке маршрутизатор?

Маршрутизатор — це мережевий пристрій, який з’єднує дві або більше мереж і пересилає між ними пакети даних. Маршрутизатори працюють на мережевому рівні моделі взаємодії відкритих систем (OSI). Це означає, що він використовує адреси Інтернет-протоколу (IP), щоб вирішити, куди слід пересилати пакети даних.

Кредит зображення: adroitacademy

Маршрутизатори більш технологічні, ніж концентратори або комутатори. У той час як концентратори передають усі пакети даних на пристрої по всій мережі, комутатори надсилають ті самі пакети даних, але на відповідні пристрої відповідно до їх MAC-адрес. З іншого боку, маршрутизатори можуть пересилати пакети даних до певних мереж залежно від IP-адрес. Це може змусити маршрутизатори з’єднати кілька мереж разом і бути в змозі маршрутизувати пакети даних між ними.

Як правило, для з’єднання кількох мереж і маршрутизації пакетів даних між ними потрібні маршрутизатори мережевих пристроїв. Вони є досить складним типом мережевих пристроїв порівняно з концентраторами або комутаторами, а також дорожчими, але мають ряд переваг, зокрема кращу безпеку та вищу продуктивність.

Маршрутизатори стали невід’ємною частиною всіх типів і розмірів бізнес-операцій, допомагаючи підключати пристрої, захищати конфіденційну інформацію від загроз безпеці, визначати пріоритети робочих процесів і аналізувати дані, надіслані через мережу, перш ніж відправити їх далі.

Маршрутизатори є основними елементами обладнання, які здатні транслювати різні типи носіїв і протоколи для оптимізації продуктивності для кожного окремого завдання чи користувача, що забезпечує максимальну віддачу з мінімальними витратами та зусиллями.

Маршрутизатори є кращими для мереж середнього розміру, ніж для великих мереж корпоративного рівня. Зазвичай вони застосовуються в корпоративних мережах для з’єднання різних відділів або місць.

Типи маршрутизаторів

На загальному рівні існує 5 типів маршрутизаторів:

 • Дротові маршрутизатори: у дротових маршрутизаторах пристрої підключаються до маршрутизатора за допомогою кабелів Ethernet. Це найшвидші та найнадійніші типи маршрутизаторів. Дротовий вид ідеально підходить для домашньої чи бізнес-мережі, яка потребує найкращої продуктивності та може гарантувати повне підключення.
 • Бездротові маршрутизатори. Бездротові маршрутизатори використовують радіохвилі для підключення пристроїв до мережі. Вони є складнішими порівняно з дротовими маршрутизаторами, враховуючи, що не обов’язково потрібно занадто багато проводів. Однак бездротові маршрутизатори, як правило, менш надійні та повільніші, ніж дротові маршрутизатори. Бездротові маршрутизатори є хорошим варіантом для дому та бізнесу, яким потрібне зручне та гнучке мережеве рішення.
 • Граничні маршрутизатори: Граничні маршрутизатори з’єднують інші мережі та їхніх користувачів з Інтернетом. Зазвичай вони розташовані на периферії мережі та часто здійснюють маршрутизацію між мережею та Інтернетом. Зазвичай крайові маршрутизатори є високопродуктивними маршрутизаторами, здатними підтримувати великі обсяги трафіку.
 • Основні маршрутизатори: основні маршрутизатори здійснюють маршрутний трафік у мережі. Зазвичай вони знаходяться в центрі мережі та відповідають за маршрутизацію трафіку, що надходить із різних частин цієї мережі. Основні маршрутизатори направляють трафік всередину організації або, точніше, в мережу компанії. Таким чином, базові маршрутизатори, як правило, є високошвидкісними маршрутизаторами і можуть передавати значну кількість
  трафік.
 • Віртуальні маршрутизатори: Віртуальний маршрутизатор – це просто програмний маршрутизатор, який можна виконувати через комп’ютер або сервер. Зокрема, цей мережевий пристрій імітує використання можливостей конкретного апаратного маршрутизатора за допомогою спеціального програмного забезпечення. Завдяки цьому процесу маршрутизатори функціонують як ізольовані мережі, розширюючи покриття вже існуючої мережі. Віртуальні маршрутизатори можуть запропонувати ефективне та, зрештою, досить ефективне рішення для малого та домашнього бізнесу, забезпечуючи більшість функціональних можливостей, які можуть надати їх апаратні побратими, але є менш надійними.

Різниця між концентратором, комутатором і маршрутизатором

Оскільки ми побачили значення та основну інформацію про три найважливіші мережеві пристрої в розділі вище, давайте подивимося деякі основні відмінності між ними в розділі нижче:

FeatureHubSwitchRouterOSI LayerPhysical levelData LinkNetworkData TransmissionBitsFramesPacketsCommunicationBitsAdressesMacAddressesIP-adresesPerformanceLowMediumHighFunctionПід’єднує кілька пристроїв до однієї мережі та транслює пакети даних на всі пристроїПід’єднує кілька пристроїв до однієї мережі та пересилає пакети даних до певних пристроїв на основі їх MAC-адрес Під’єднує дві або більше мереж s і пересилає пакети даних між ними на основі їхніх IP-адрес. Економічна ефективність. Низька. Середня. Висока. Швидкість 10 Мбіт/с або 100 Мбіт. с. 10 Мбіт. с., 100 Мбіт. с., 1 Гбіт. 8, 16 або 328, 16, 24 або 484 , 8, 16 або 32 Блок інтелекту Простий повторювач Найрозумніший із трьох пристроїв Найрозумніший із трьох пристроїв Масштабованість Низька Середня Висока

Найкращі пристрої

Давайте подивимося на деякі з найкращих пристроїв для концентраторів, комутаторів і маршрутизаторів, доступних на ринку за найкращою ціною:

#1. Центр автоматичного визначення Cisco-Linksys

24-портовий концентратор Linksys EF2H24 10/100 Auto-Sensing Hub є надійним і економічно ефективним способом побудови вашої невеликої мережі. Кожен порт може визначати, чи має він працювати зі швидкістю 10 або 100 Мбіт/с, що дозволяє легко підключати як високошвидкісне, так і старе обладнання, не турбуючись.

Він має слот розширення в корпусі для монтажу в стійку для додаткових волоконно-оптичних модулів, які дозволяють підключатися до інших концентраторів на відстані до 2000 метрів. Надійна продуктивність EF2H24 робить його ідеальним вибором для живлення будь-якої мережі малого бізнесу з обмеженим бюджетом.

Комутатор DGS-1016D забезпечує швидкість Gigabit Ethernet для всіх підключених пристроїв, підтримуючи швидкості 10 Мбіт/с, 100 Мбіт/с і 1000 Мбіт/с. Ця новітня технологія розміщена в металевій настільній або стійковій конструкції з 16 портами для швидкого підключення до мережі.

Він має контроль потоку IEEE 802.3x, ізоляцію портів і контроль широкомовного шторму, а також автоматичне кросовер MDI/MDIX для кожного порту та підтримку великих кадрів. Крім того, він без вентилятора, що робить роботу безшумною. Він зменшує споживання електроенергії завдяки інноваційній технології D-Link Green Ethernet і заощаджує енергію завдяки сумісності 802.3az EEE.

#3. TRENDnet 5-портовий некерований комутатор 2.5G

Некеровані комутатори 2.5G від TRENDnet забезпечують ефективне рішення для ваших мережевих потреб, забезпечуючи швидку передачу даних і усунення вузьких місць цифрового зв’язку.

Завдяки портам 2,5 GBASE-T RJ-45, які забезпечують швидкість до 2,5 Гбіт/с за допомогою кабелю Cat 5e або кращого, ці високопродуктивні мережеві комутатори розроблені в металевому корпусі, тому їх можна монтувати на стінах для максимальної гнучкості налаштування.

Цей 5-портовий мережевий комутатор є ідеальним доповненням до будь-якого дому чи бізнесу. Завдяки сумісності з Законом про національну оборону (NDAA) і Законом про торговельні угоди (TAA) він забезпечує додатковий рівень безпеки. Його безвентиляторна конструкція зменшує споживання енергії та усуває робочий шум – і все це за вигідною ціною.

Полегшіть свою домашню або офісну мережу за допомогою 8-портового 2,5G Multi-Gigabit TP-link комутатора для настільного комп’ютера та відкрийте найпродуктивнішу багатогігабітну пропускну здатність для будь-якого типу пристроїв від серверів NAS до ігрових консолей і потокового відео 4K.

Автоматичне узгодження автоматично вирівняє швидкість підключення до 40 Гбіт/с із максимальною сумісністю всіх підключених пристроїв. Кожен порт також оснащений технологією Quality of Service (QOS), яка дає вам можливість визначати пріоритет трафіку відповідно до ваших потреб, як-от захоплююча віртуальна реальність або онлайн-ігри, без проблем із буферизацією та щоразу забезпечує безперервну розвагу на надзвичайно швидкій швидкості.

Цей VPN-маршрутизатор Multi-WAN TP-Link із Omada SDN (Software Defined Networking) ідеально підходить для домашніх і бізнес-користувачів, яким потрібне безпечне та надійне широкосмугове підключення.

Цей маршрутизатор забезпечує централізоване керування за допомогою потужного програмного забезпечення OmadaSDN, а також доступ до хмарних мережевих функцій, які спрощують дистанційне керування налаштуваннями пристрою та керування мережевими протоколами безпеки, такими як IPSec, OpenVPN, L2TP і PPTP.

Він підтримує до 20 з’єднань LAN-to-LAN IPsec, що робить його дуже безпечним рішенням для приватної передачі даних між мережами або пристроями. Маршрутизатор має 1 гігабітний порт WAN, 2 гігабітні порти WAN/LAN і 2 гігабітні порти LAN.

Він також пропонує компаніям розширені функції безпеки, такі як розширені політики брандмауера, фільтрація IP/MAC/URL, захист від DoS-атак тощо.

Його інноваційні параметри керування смугою пропускання допомагають компаніям максимізувати коефіцієнти використання багатоканального широкосмугового зв’язку для оптимального розподілу потоку даних між кількома портами WAN. Працювати віддалено або з будь-якого місця ще ніколи не було так зручно з потужністю платформи SDN Omada у ваших руках.

Маршрутизатор Peplink Balance Multi-WAN — це вдосконалене рішення для балансування навантаження, яке дозволяє користувачам легко долати обмеження пропускної здатності. Маючи до 13 доступних підключень до Інтернету, користувач може додавати недорогі канали зв’язку, такі як DSL та кабельне з’єднання, для підвищення швидкості, а підписки від кількох Інтернет-провайдерів забезпечують 100% безвідмовну роботу.

Сім унікальних алгоритмів включені в кожен Peplink Balance, що дозволяє розподіляти мережевий трафік між цими різними джерелами пропускної здатності, що дає загальний приріст швидкості під час завантаження веб-сайтів або програм в Інтернеті.

Функція диспетчера вихідного трафіку дозволяє користувачам налаштовувати правила маршрутизації потоків даних великого обсягу через швидші мережі на основі власних встановлених умов, забезпечуючи оптимальну продуктивність у будь-який час. Маршрутизатор автоматично відстежує стан ваших Інтернет-посилань, дозволяючи йому перенаправляти трафік у разі збою будь-якого з’єднань.

Також включені розширені функції, які покращують контроль, а також безпеку в усіх глобальних мережах, що робить це ідеальним рішенням для компаній, які шукають ефективну мережеву систему за зниженою ціною.

Заключні слова

Концентратори, комутатори та маршрутизатори є незамінними компонентами мережевої інфраструктури. Концентратори посилюють і повторно передають біти даних до всіх вузлів мережі, тоді як комутатори використовують адреси керування доступом до середовища (MAC) для пересилання пакетів даних безпосередньо одержувачу, створюючи таким чином більш ефективну передачу; отже, вони забезпечують кращу продуктивність, ніж концентратори. Маршрутизатори включають найновішу та найдосконалішу технологію, оскільки вони використовують IP-адреси для маршрутизації пакетів даних, окрім збереження списку найкращих відомих маршрутів, завдяки чому вони здатні автоматично визначати оптимальні шляхи, за допомогою яких вони можуть швидко та безпечно досягти своїх пунктів призначення.

Вибір правильного мережевого пристрою, пов’язаного з вашим бізнесом чи організацією, непросте завдання. Його слід розглядати як складний процес з точки зору розміру, складності та мети. Хаби найбільше підходять для невеликих мереж з невеликою кількістю користувачів; комутатори можуть обслуговувати середні та великі мережі, тоді як маршрутизатори забезпечують доступ між однією або кількома локальними мережами та підключення до зовнішньої глобальної мережі, такої як Інтернет.

Далі перевірте портативні маршрутизатори, щоб залишатися на зв’язку будь-де.