techukraine.net techukraine.net Чим вони відрізняються та який найбільше підходить для вашого ПК чи ноутбука?

Чим вони відрізняються та який найбільше підходить для вашого ПК чи ноутбука?

Categories:

Ключові висновки

  • Сховище eMMC – це недорога вбудована версія сховища MMC, яка є в смартфонах і дешевих ноутбуках, пропонує кращу продуктивність і нижчу ціну.
  • SSD є швидшими та мають більшу ємність у порівнянні з накопичувачами eMMC, що робить їх кращим вибором для постійного зберігання даних.
  • Хоча диски eMMC дешевші, інвестування в SSD може позбавити вас від частої нестачі пам’яті та дозволить легко розширити його в майбутньому.

Цифрове сховище пройшло багато етапів, і перехід від жорстких дисків до SSD став останнім. Однак, як і у випадку з багатьма сучасними технологіями, на ринку існує занадто багато типів SSD, що може призвести до плутанини щодо найкращого варіанту.

Ми знаємо, що SSD для більшості людей краще, ніж HDD. Однак накопичувачі eMMC все ще існують і часто використовуються разом із SSD. Отже, що вибрати, якщо ви шукаєте цифрове сховище для свого ПК чи ноутбука?

Що таке сховище eMMC?

Пам’ять MMC (MultiMediaCard) є попередником іншого популярного типу пам’яті під назвою Secure Digital (SD). Найяскравішим прикладом пам’яті SD є карти пам’яті, які використовуються в камерах, смартфонах і будь-якому іншому пристрої.

eMMC — це вбудована версія сховища MMC, яка є в смартфонах і дешевих ноутбуках. Буква «e» в eMMC тут означає «вбудований», що означає, що ці мікросхеми часто припаяні безпосередньо до материнської плати замість того, щоб бути доступними для зручності, яку пропонує карта SD або microSD.

Проте той факт, що він вбудований, зазвичай означає кращу продуктивність і нижчу ціну. Під капотом сховище eMMC базується на флеш-пам’яті NAND, яку можна знайти в USB-накопичувачах, картах пам’яті та навіть SSD.

  Покращуйте свій сон за допомогою цих 20 програм і гаджетів

Однак саме низька вартість сховища eMMC робить його улюбленим для виробників, які виробляють пристрої нижчої цінової категорії.

Що таке SSD накопичувач?

Ми дуже докладно розглянули SSD, але ось коротко оновіть інформацію. Технологія SSD існує з 1950-х років, але стала доступною для споживчого ринку лише в 1990-х роках.

Як і сховище eMMC, SSD також використовують флеш-пам’ять NAND для читання, запису та зберігання даних. Вони також містять контролер, який керує даними та працює з комп’ютером кожного разу, коли надходить запит на читання або запис.

Автор зображення: Jowi Morales

SSD бувають різноманітних форм і розмірів, а також базових технологій. Твердотільні накопичувачі QLC і TLC є двома найпопулярнішими технологіями твердотільних накопичувачів на ринку, причому відмінність у швидкості є основним фактором відмінності. Окрім високої швидкості передачі даних, знання різниці між NVMe, SATA та M.2 SSD також допоможе уникнути багатьох головних болів.

Ви побачите, що SSD використовуються майже в кожному сучасному комп’ютері. Залишаються питання про те, як довго працюють твердотільні накопичувачі порівняно з жорсткими дисками, але загалом вони кращі в усіх аспектах за умов звичайного використання.

Чим відрізняються eMMC і SSD?

Хоча обидва запам’ятовуючі пристрої використовують флеш-пам’ять NAND, порівняння eMMC і SSD набагато глибше.

Який з них швидше?

SSD у середньому працюють швидше, ніж накопичувачі eMMC. Різниця у швидкості виникає через кількість вентилів NAND, знайдених у кожному накопичувачі. Щоб зменшити витрати, більшість дисків eMMC мають лише один шлюз NAND, тоді як SSD може мати до 20.

Сховище eMMC забезпечує середню швидкість передачі даних до 400 МБ/с. Хоча це не повільно за будь-якими показниками, і SSD SSD забезпечують приблизно однакову швидкість передачі даних, менша кількість воріт NAND тут має значення. Чим більше гейтів NAND доступно, тим вище швидкість передачі даних може досягти накопичувач.

  Різниця між AI, Machine Learning і Deep Learning

Найшвидші твердотільні накопичувачі PCIe 3.0 мають вищу швидкість передачі даних, ніж диски eMMC, забезпечуючи швидкість передачі даних до 3500 МБ/с. Крім того, твердотільні накопичувачі PCIe 4.0 знову вдвічі швидше. Швидкість запису даних також значно вища, ніж у дисків eMMC.

Чим відрізняється ємність зберігання?

Ємність пам’яті — ще одна перевага твердотільних накопичувачів. Більшість дисків eMMC мають ємність від 32 ГБ до 256 ГБ, хоча наразі максимальний доступний обсяг становить 512 ГБ. Часто зустрічаються накопичувачі eMMC на 64 ГБ і 128 ГБ. Це не означає, що сховище eMMC не може бути виготовлено більшої ємності; просто менша кількість воріт NAND гальмує накопичувач, спричиняючи низьку швидкість передачі даних. Отже, сховище eMMC найкраще працює з меншою ємністю.

Що стосується твердотільних накопичувачів, ви можете знайти різноманітні ємності від 128 ГБ до кількох терабайт. Як ви можете здогадатися, це має набагато більше сенсу для комп’ютерів або будь-якого пристрою, який потребує великої ємності пам’яті, оскільки типові розміри eMMC залишать мало місця для додаткових речей, якщо на диск завантажено операційну систему та основні програми.

Відмінності в ціні та доступності на ринку

Хоча обидва типи сховища доступні онлайн і офлайн, основна відмінність полягає в ціні. Залежно від ємності, базової технології та форм-фактора SSD може коштувати від 15 до понад 200 доларів США.

Що стосується пам’яті eMMC, то модуль eMMC на 64 ГБ від Kingston обійдеться вам приблизно в 11 доларів, а аналог на 32 ГБ коштує майже вдвічі дешевше – 6 доларів. Ціни дещо відрізнятимуться залежно від виробника, але вони більш-менш однакові для різних виробників, оскільки ви порівнюєте ту саму ємність. Ви також повинні враховувати, що більшість людей не підуть і купуватимуть певний eMMC, оскільки він вбудований у материнську плату і його важко замінити, але це впливає на ціну пристрою, який ви купуєте.

  Як скасувати Xbox Game Pass на ПК

Випадки використання

Як ви, напевно, можете здогадатися, твердотільні накопичувачі використовуються скрізь, де вам потрібне більш постійне рішення для зберігання даних, наприклад на комп’ютері чи консолі. З іншого боку, сховище eMMC зазвичай можна знайти на недорогих комп’ютерах або тимчасових накопичувачах, таких як флеш-накопичувачі USB.

Якщо ви прагнете заощадити гроші на сховищі та збираєтесь вибрати модуль eMMC найвищої ємності, який тільки можете знайти, пам’ятайте, що вам може бути важко під’єднати його до комп’ютера — адже це «вбудована» пам’ять.

Автор зображення: Джефф Герлінг/Flickr

Навпаки, інвестування в хороший SSD з потрібною ємністю коштуватиме вам більше, але ви не зіткнетеся з головним болем, пов’язаним із частою нестачею пам’яті. Крім того, ви також зможете будь-коли підібрати інший твердотільний накопичувач більшої ємності та збільшити пам’ять без особливих проблем.

Важливо придбати правильний тип сховища

Вибір правильного типу сховища дуже важливий і може уникнути проблем у майбутньому. У короткостроковій перспективі ви можете заощадити гроші, придбавши дешевший eMMC з меншим об’ємом пам’яті, але незабаром ви шукатимете варіанти розширення сховища — проблема, з якою ви не зіткнетеся, використовуючи SSD.