Чим ангел-інвестор відрізняється від венчурного капіталіста?

| | 0 Comments| 11:06 AM
Categories:

Інвестори-ангели суттєво відрізняються від венчурних капіталістів у багатьох аспектах, починаючи від розміру інвестиції, стадії та критеріїв до їх участі в компанії та стратегії виходу.

Інвестори мають вирішальне значення для бізнесу. Стартап може залучати інвестиції різними способами – початкове фінансування, передпочаткове фінансування, первинне публічне розміщення акцій (IPO), серії A, B, C, D тощо.

Якщо ви коли-небудь дивилися реаліті-шоу «Акулячий танк» по телебаченню, можливо, ви знайомі з цими термінами – «стартапи», «інвестори», «фінансування», «акціонерний капітал» тощо.

У той час як інвестори-ангели вкладають власні гроші в стартапи, венчурні інвестори інвестують гроші інвестиційної фірми чи компанії, на яку вони працюють.

Давайте обговоримо відмінності між інвестором-ангелом і венчурним капіталістом, щоб ви могли вирішити, що краще для вашого стартапу.

Хто такий ангел-інвестор?

Інвестори-ангели — це дуже багаті люди з високим капіталом, колишні підприємці або успішні бізнесмени, які часто фінансують стартапи та бізнеси на ранніх стадіях в обмін на певний конвертований борг, капітал або частку власності в своїй компанії. Вони також відомі як початкові інвестори або бізнес-ангели.

Фінансуючи або надаючи їм значну суму грошей, інвестори-ангели допомагають стартапам розвивати свій бізнес. Вони інвестують на ранніх стадіях бізнесу, щоб підтримати розвиток свого продукту чи послуги. Оскільки ризики вищі незалежно від того, будуть інвестиції прибутковими чи ні, інвестори-ангели встановлюють певний ліміт інвестицій, наприклад 10% від повного портфеля.

Багато акредитованих інвесторів-ангелів відповідають принаймні одному критерію, встановленому Комісією з безпеки та бірж (SEC):

 • Статок ангела-інвестора повинен становити щонайменше 1 мільйон доларів, незалежно від того, чи подано він податкову декларацію чи який шлюб.
 • Їхній річний дохід повинен становити принаймні 200 тис. доларів США за останні два роки, і вони мають великі шанси зберегти цей прибуток або більше в майбутньому. Ця вимога становить 300 тисяч доларів, якщо вони подають спільні податки з подружжям.

Однак не кожен інвестор буде акредитований і відповідатиме зазначеним вище критеріям. Деякі з них все ще стають інвесторами-ангелами, якщо вони мають високі статки, мають кращі зв’язки та досвід у галузі та можуть прийняти ризики, пов’язані з інвестуванням.

Ангели-інвестори в основному бувають двох типів:

 • Активні фінансисти: Ці інвестори фінансують невеликі суми, але мають багаті знання галузі. Вони є активом для компанії, у яку вони інвестують, і лише консультують, щоб захистити свій капітал, і можуть брати участь в управлінні.
 • Пасивні фінансисти: вони інвестують у компанії з високими шансами на отримання прибутку. Вони, як правило, не люблять брати участь в управлінні і залишають це підприємцю.

Крім того, якщо ви шукаєте фінансування, ви можете перевірити список хороших інвесторів у вашому регіоні, які можуть бути синдикатами ангелів або платформами краудфандингу. Є багато випадків, коли інвестори-ангели вкладають гроші в компанію, власника чи засновника якої вони особисто знають і якій довіряють. Вони також можуть бути друзями або членами родини.

Хто такий венчурний капіталіст (VC)?

Венчурний капіталіст (VC) — це інвестор, який належить професійному інвестиційному агентству/фірмі або інвестиційній фірмі (венчурний капітал), який фінансує або надає «капітал» підприємствам і стартапам на ранній стадії, які демонструють високий потенціал щодо зростання та прибутку. Як правило, вони роблять більше інвестицій, ніж інвестори-ангели.

Подібно до інвесторів-ангелів, венчурні капіталісти також прагнуть до участі в компанії, у яку вони інвестують, в обмін на своє фінансування. Деякі відомі компанії венчурного капіталу: Sequoia Capital, Coinbase Ventures, Andreessen Horowitz, Kleiner Perkins і Accel.

Венчурні капіталісти часто збирають кошти від третіх сторін і інвестують у компанію, що розвивається. Тепер цими третіми особами можуть бути заможні інвестори, банки, страхові компанії, фінансові установи, пенсійні фонди тощо. Венчурні капітали можуть допомогти новим компаніям із їхніми молодими кваліфікованими підприємцями, які не мають достатньо коштів для втілення своїх ідей у ​​реальність.

  Як експортувати та імпортувати безпечних і заблокованих відправників Outlook

Крім того, венчурні інвестори пропонують не тільки довгострокове фінансування, але й допомагають стартапам розвивати їхні продукти та послуги, налагоджувати бізнес-мережі, управлінську експертизу, стратегію реклами та продажів тощо. Вони є одними з осіб, які приймають рішення в компанії, щоб допомогти покращити операцій, доходів і прибутків.

Переваги ангельських інвесторів для стартапів

 • Шанси отримати фінансування вищі, тому що їм подобається інвестувати в стартапи на ранніх стадіях з хорошими ідеями.
 • Ніхто їх не тримає; у них є власні гроші, щоб вільно інвестувати, куди вони хочуть.
 • Позичальник має менше ризиків від інвесторів-ангелів. У багатьох випадках вони не беруть виплати, якщо стартап провалився.
 • Вони часто добре знають бізнес і можуть бути підприємцями в минулому або зараз є успішними власниками бізнесу.
 • Вони мають добрі зв’язки в різних галузях.

Переваги венчурного фінансування для стартапів

 • Венчурні капітали пропонують великі інвестиційні кошти, достатні для підтримки ваших ідей, продуктів і планів розвитку.
 • Вони можуть або не можуть вимагати відшкодування в разі невдачі запуску.
 • Венчурні інвестори є експертами в бізнесі, тож вони можуть допомогти вам.
 • Ви отримуєте гарну можливість для спілкування в галузі, в якій працюєте.

Ангел-інвестор проти венчурного капіталіста

Ось деякі відмінності між ангелами-інвесторами та венчурними капіталістами за різними ознаками:

#1. Інвестиційні критерії

Інвестори-ангели інвестують у стартап на початковому етапі. Вони також підтримують компанію на її наступних етапах, як-от етап масштабування або етап Early Traction, який називається етапом A. Щоб прийняти інвестиційне рішення, вони зазвичай дотримуються такого процесу:

 • Початкове спілкування між керівництвом стартапу та інвестором через офіційні ділові зустрічі, рекомендації, семінари тощо.
 • Взяти співбесіду із засновником, щоб зрозуміти його бізнес-модель, цілі, поточну ефективність, розвиток і потенціал зростання в майбутньому.
 • Встановлення умов інвестування, прав інвестора та стратегії виходу інвестора.

Коли все готово, інвестори-ангели можуть приймати інвестиційні рішення.

З іншого боку, венчурним капіталовкладачам потрібен час, щоб зрозуміти кожну деталь бізнесу компанії, перш ніж інвестувати в неї. Вони вимагають від управлінської команди компанії запропонувати презентацію, яка передає їхні бізнес-моделі, ідеї, ефективність, результати та майбутнє зростання.

Далі венчурні капіталісти та компанія, яка шукає фінансування, домовляються між собою про інвестиції. Якщо обидві сторони вирішать піти далі, між ними буде укладено Меморандум про взаєморозуміння (MoU).

Венчурні інвестори також проводять ретельні дослідження галузі, темпи зростання ринку та аналіз конкурентів. Вони оцінюють життєвий цикл товару, канали розподілу та розмір ринку. Після цього вони вимагають, щоб ви розкрили повну інформацію про компанію, як-от аудиторські звіти, права вето інвесторів, акціонерні угоди тощо.

Якщо все йде добре, вони нарешті інвестують. Однак венчурні інвестиції, як правило, більш суворі, коли йдеться про встановлення інвестиційних критеріїв. Вони також вимагають від стартапів досягнення визначених цілей і етапів.

#2. Операція

Ангели-інвестори можуть або не можуть допомагати в процесі управління компанією та просто придбати певний капітал для отримання прибутку.

З іншого боку, венчурні капіталісти фінансують стартапи та підприємства, що розвиваються, збираючи кошти з різних джерел. Такими джерелами можуть бути хедж-фонди, пенсійні фонди, корпорації, фінансові установи, банки або заможні особи.

Загалом венчурні капіталісти стають партнерами компанії, у яку вони інвестують, і тісно співпрацюють із засновником, щоб контролювати та покращувати ефективність бізнесу та збільшувати прибуток.

#3. Інвестиційний етап

Інвестори-ангели фінансують компанію, коли бізнес знаходиться на ранній стадії, і йому не вистачає ресурсів для розробки продуктів і послуг. На цьому етапі ангел-інвестор фінансує їх, щоб вони могли формувати бізнес та його різні аспекти з нуля.

  Як зберегти вкладені файли Gmail на Google Диск

Навпаки, венчурні капіталісти фінансують стартап на пізнішій стадії, який почав приносити певний дохід. Компанії повинні мати мінімальну базу капіталу для роботи та мати потенціал для зростання в майбутньому.

#4. Розмір інвестицій

Оскільки ангел-інвестор фінансує стартап із власного капіталу, він зазвичай робить обмежені інвестиції, нижчі, ніж інвестиції венчурного капіталу. Зазвичай вони фіксують такий відсоток, як 10 або 20 відсотків від повного портфеля компанії.

Відповідно до SEC, вони повинні мати принаймні 200 000 доларів індивідуального доходу за останні два роки або 1 мільйон доларів чистого капіталу. Таким чином, інвестиції можуть становити лише тисячу доларів.

У багатьох випадках інвестиції можуть коливатися від 25 до 100 тисяч доларів більше або менше. Якщо група інвесторів-ангелів збирається разом, щоб фінансувати стартап (у Shark Tank є багато таких епізодів для довідки), середня інвестиція може становити 750 000 доларів більше або менше.

З іншого боку, венчурні капітали забезпечують значно більше фінансування. Вони генерують багато багатства з різних джерел, щоб мати можливість інвестувати в багато стартапів. Вони можуть фінансувати одну компанію мільйонами доларів, щоб підтримувати розвиток її бізнесу.

#5. Очікування повернення

Оскільки інвестори-ангели фінансують стартап із ранньої стадії та ризикують, вони прагнуть отримати певний відсоток власності в компанії на основі інвестицій.

Навпаки, венчурні капіталісти не мають фіксованого відсотка рентабельності інвестицій. Рівень прибутку може зростати разом із зростанням компанії.

#6. залучення

Інвестори-ангели переважно віддають перевагу мінімальній участі в компанії з точки зору прийняття рішень, операцій або управління. Загалом, вони не беруть активної участі в повсякденній діяльності компанії. Навіть якщо й роблять, то роблять це стратегічно, а не завжди оперативно.

Венчурні капіталісти, з іншого боку, беруть участь в управлінні, прийнятті рішень і повсякденній діяльності бізнесу, як операційно, так і стратегічно. Це тому, що вони очікують більшого доходу, прибутку та зростання.

#7. Джерело фінансування

Інвестори-ангели мають високу чисту вартість, тому вони інвестують власні гроші в потенційні стартапи, які можуть приносити хороший дохід.

З іншого боку, венчурні капітали збирають кошти з різних джерел, таких як банки, заможні особи, фінансові установи, корпорації, фонди, страхові компанії, фонди тощо.

#8. Прагнення до ризику

Інвестори-ангели беруть на себе більший ризик, оскільки вони інвестують у компанію на ранніх стадіях, коли вона не показала б значних історій успіху чи прибутку. Тому незрозуміло, буде бізнес успішним чи ні, а ставки вищі.

Однак венчурні капіталісти приймають менше ризиків порівняно з інвесторами-ангелами, оскільки вони інвестують у стартапи на пізнішій стадії, які показали певний прибуток і мають хороший потенціал для зростання в майбутньому. Таким чином, ці компанії мають більше шансів бути успішними в майбутньому.

#9. Диверсифікація портфеля

Портфоліо ангельських інвесторів зазвичай різноманітне. Вони інвестують у стартапи, що належать до різних галузей, які розвиваються та мають потенціал для зростання.

Навпаки, портфелі венчурних капіталістів більше зосереджені в конкретному секторі чи галузі. Зазвичай вони інвестують у кілька стартапів, але всі належать до однієї чи схожої галузі. Їхній досвід у певній галузі допомагає їм робити плідні інвестиції.

#10. Стратегія виходу

Інвестори можуть вийти з компанії, якщо вони не отримають очікуваних прибутків або з будь-якої іншої причини. Таким чином, їм більше не потрібно підтримувати це фінансово.

Якщо меморандум про взаєморозуміння та умови виходу чітко визначені перед інвестуванням, вони можуть вийти зі стартапу, якщо їхнє рішення є дійсним відповідно до умов. Після виходу їм не потрібно продовжувати інвестувати в бізнес.

Як правило, інвестори-ангели зберігають довший горизонт для своїх інвестицій. Вони можуть вивести гроші шляхом поглинання, злиття або первинного публічного розміщення акцій (IPO).

Навпаки, венчурні капіталісти часто продають свої інвестовані гроші протягом п’яти-семи років шляхом придбання або IPO.

  Як заблокувати веб-сайти на Chromebook

#11. Слабкі сторони

Інвестори-ангели мають обмежені кошти, тому вони вкладають менше грошей, що може обмежити розвиток бізнесу, який вони підтримують. Крім того, їм може бракувати належної обачності. Багато з них значною мірою покладаються на особисті стосунки та інстинкти, не дивлячись на фактичні аспекти, що призводить до втрат.

Інвестори-ангели часто беруть на себе довгострокові зобов’язання. Це може призвести до конфліктів у майбутньому та можливих фінансових втрат.

З іншого боку, венчурні капіталісти покладаються на борт із високими очікуваннями та стандартами для бізнесу, у який вони інвестують. Вони можуть вимагати від компанії досягнення поставлених цілей і контрольних показників у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Крім того, венчурні інвестиції ретельно перевіряють дані та опитують засновників, щоб перевірити, чи відповідає компанія інвестиційним критеріям, перш ніж робити будь-які інвестиції. Вони також продовжують реалізовувати свої інвестиції протягом визначеного періоду та мають чітку стратегію виходу.

Інвестори-ангелиVC. Це особи з високим капіталом, які інвестують у стартапи на ранніх стадіях і розвивають їх в обмін на акціонерний капітал або частку власності. Це інвестиційні фірми або професіонали інвестиційної компанії, які інвестують у розвиток стартапів, щоб отримати кращий прибуток. Інвестиції менші. Інвестиції більші. Використовуйте власні гроші для інвестування. Вони отримують гроші від різних організацій для інвестування. Інвестуйте в стартапи на ранніх стадіях. Інвестуйте в стартапи на пізніх стадіях. Перевірка базується на особистому досвіді чи інстинктах. Через перевірку Експерти. Менша участь в операціях і прийнятті рішень. Активна і стратегічна участь в операціях і прийнятті рішень. Вищі ризики. Низькі ризики. Може мати або не мати стратегії виходу. Чітка стратегія виходу. Різноманітний портфель інвестицій. Як правило, вони інвестують у певну галузь.

Коли фінансування ангельських інвесторів краще

Фінансування від інвестора-ангела краще, коли:

 • Ви тільки починаєте свій бізнес: часто інвестори-ангели фінансують кілька компаній, знаючи, що не кожна з них буде прибутковою справою. Вони допомагають розвивати бізнес з нуля. Отже, якщо ваша ідея та продукт хороші, ви можете запропонувати інвестору-ангелу, щоб він інвестував у ваш стартап.
 • Вам потрібен більший контроль: якщо ви хочете отримувати фінансування та все ще мати більший контроль над своїм бізнесом і прийняттям рішень, краще обрати ангелів-інвесторів. Вони з меншою ймовірністю будуть залучені до ваших операцій і прийняття ключових рішень і можуть просто порадити вам своїм досвідом для зростання.

Коли венчурне фінансування краще

Фінансування від венчурного капіталу краще, коли:

 • Ви розвиваєте свій бізнес: якщо вам не вистачає капіталу для розвитку вашого бізнесу і ви належите до бізнесу на пізнішій стадії, вибирайте венчурного капіталу. Вони профінансують вашу компанію значними коштами, щоб ви могли перетворити свої інноваційні ідеї на повністю функціональні продукти.
 • Вам потрібна допомога в управлінні: венчурні інвестори можуть допомогти вам в управлінні, стратегіях і операціях.
 • Вам потрібно більше зв’язків: венчурні інвестори є партнерами багатьох фінансових установ, фондів та інших організацій. Отже, ваша мережа, а також ваша клієнтська база можуть збільшуватися ще більше.

Однак, якщо вам не подобається жоден із них, ви можете розглянути краудфандинг як альтернативу. Це допоможе вам зібрати кошти від кількох осіб і підтримати вашу ідею та розвиток.

Висновок

Ангели-інвестори та венчурні капіталісти вкладають гроші в стартапи, щоб підтримувати їх розвиток і отримувати прибуток разом з ними. Хоча обидва є інвесторами, між ними є багато відмінностей, як пояснювалося вище.

Отже, якщо ви стартап на ранній стадії, ви можете пошукати інвестора-ангела. Але якщо вам потрібна підтримка ваших ідей, розвиток вашого продукту та подальший розвиток вашого бізнесу, ви можете шукати венчурного капіталіста.

Ви також можете ознайомитися з деякими найкращими платформами ангельського інвестування, щоб інвестувати в стартапи на ранніх стадіях.