Цікаво, що таке ChatGPT і як він може вам допомогти?

Давайте дізнаємося про ChatGPT, його коротку історію та мій досвід роботи з його безкоштовною та платною версіями.

На початку 21-го століття я міг тільки уявити собі роботів, коли в моїй голові спалахував термін «штучний інтелект». Це також було приблизно в той час, коли я познайомився з деякими голлівудськими титулами (Термінатор, Матриця тощо), які зображували можливості втручання ШІ на цю планету.

Більшість кінематографів, в силу самої своєї природи, намагалися вказати на якусь пікантну, апокаліптичну ситуацію, в якій ШІ намагався поневолити людство. Це дійсно було весело і страшно. Але в реальному житті я дуже скептично ставився до можливостей штучного інтелекту, поки не потрапив у руки ChatGPT.

Що таке ChatGPT?

Для п’ятирічної дитини це просто (ШІ) чат-бот, який може писати есе, розв’язувати математику, пояснювати науку, розповідати про історію, визнавати свої помилки, вказувати на свої та робити ще кілька творчих речей, наприклад віршувати!

Технічно це генеративний попередньо навчений трансформатор (GPT), навчений за допомогою Reinforcement Learning from Human Feedback (RLHF) відповідати в розмові. Це просто означає, що OpenAI (материнська компанія ChatGPT) використовувала інструкторів зі штучного інтелекту та масу даних, щоб допомогти ChatGPT реагувати так, як ми.

За лаштунками він заснований на GPT, який на момент написання цієї статті знаходиться на четвертій ітерації. Крім ChatGPT, багато інструментів (наприклад, Duolingo, Stripe тощо) використовують переваги можливостей GPT. GPT, за своєю суттю, є великою мовною моделлю (LLM), масивною нейронною мережею, розробленою для завдань обробки природної мови (NLP). Простіше кажучи, це допомагає машині говорити як люди.

Якщо вам цікаво, наступна сесія поділиться деякими історичними фактами про це. Нарешті, я проведу практичний огляд, де ви зможете побачити ChatGPT у дії.

ChatGPT: Коротка історія

Все почалося з розробки архітектури трансформатора Google, яку вони опублікували в статті під назвою Attention Is All You Need у червні 2017 року. Її ключовою перевагою перед попередніми мовними моделями штучного інтелекту була здатність пов’язувати важливість слів, незалежно від їхньої позиції в речення. Крім того, він був швидшим, масштабованішим, точнішим і креативнішим, ніж сучасні можливості ШІ того часу.

Це стало основоположними блоками для GPT-1, який OpenAI випустив у лютому 2018 року для досліджень і експериментів. Він мав 110 мільйонів параметрів, що вказувало на його величезну здатність вирішувати складні завдання.

У лютому 2019 року OpenAI розробив GPT-2, який має 1,5 мільярда параметрів. Серед іншого, він збільшив свою здатність обробляти навіть більш складні запити, і він міг зберігати довший контекст у розмові.

Однак GPT-2 був пронизаний власними проблемами. Інколи він відхилявся від запланованого запиту на створення образливого вмісту через упередженість, наявну в його навчальних даних. Крім того, довгі розмови можуть легко призвести до непослідовних відповідей.

OpenAI спробував вирішити ці та інші проблеми за допомогою свого третього оновлення, GPT-3, у червні 2020 року. Зі 175 мільярдами параметрів це було масштабне оновлення порівняно зі своїми попередниками. Тим не менш, він зазнав кількох проблем GPT-2, як-от створення безглуздого тексту.

Нарешті, 30 листопада 2022 року OpenAI закрив чат-бот GPT-3.5 AI, ChatGPT, для безкоштовного публічного тестування. Беручи до уваги його популярність, він незабаром запустив платну версію з більшою швидкістю відповіді. На той час це був найшвидший продукт, який досяг 100 мільйонів активних користувачів, пройшовши лише два місяці після його запуску.

Наразі ми знаходимося в ChatGPT Plus (GPT-4), який зарезервовано для платних передплатників, тоді як безкоштовна версія базується на GPT-3.5.

Отже, це був проблиск того, що привело нас сюди. Якщо ви зацікавлені в детальному дослідженні історії ChatGPT, я б запропонував перевірити офіційний веб-сайт OpenAI для отримання додаткової інформації. Крім того, зареєструйтеся в ChatGPT і запитайте себе!

Перш ніж продовжити, слід зазначити, що жоден інструмент штучного інтелекту, включаючи ChatGPT, не є ідеальним. Ви завжди повинні перевіряти його вихід на точність. Крім того, у вересні 2021 року ChatGPT припинив передачу даних. Це означає, що його відповіді не найновіші, якщо ви не використовуєте плагіни ChatGPT із його платною версією.

Як використовувати ChatGPT?

Зареєструйтеся для Обліковий запис OpenAI. Для реєстрації вам знадобиться електронна адреса або облікові записи Google, Microsoft і Apple.

Це інтерфейс:

Ліворуч міститься історія підказок, а в центрі ви вибираєте моделі (GPT 3.5 або 4). Оскільки це чат-бот, для відповіді просто введіть запит у пустому полі «Надіслати повідомлення» та натисніть «Enter».

У той час як GPT-3.5 підходить для речей початкового рівня, GPT-4 підходить для складних завдань, які вимагають більшого рівня креативності та аргументації.

Для більшої ясності ми побачимо, як він працює за кількома підказками з безкоштовними та платними версіями.

ChatGPT (GPT-3.5)

#1. Путівник

I am in London, and I want to visit water parks. Can you suggest some places? And please mention any nearby tourist attractions.

#2. Написання електронної пошти

Please write an email to my supervisor requesting five days leave starting the first Monday of next month. Mention my upcoming vacation and the fact that Mr. Johnson has agreed to supervise my projects in the meantime. I'll be waiting for approval before booking tickets.

#3. історія

Summarize the cell phone development timeline.

Це було кілька підказок, щоб почати. Тепер переходимо до GPT-4 для більшої творчості.

ChatGPT Plus (GPT-4)

#1. Розповідь

Propose an alternative ending to the harry potter saga where Ron defeats Voldemort using a special wand. This wand is nothing but Harry Potter himself, who has turned into this new form for just an hour.

#2. Поезія

Okay, write a poem about this alternative ending.

*Це не було окремим завданням, а повторним запитом.

#3. Міркування

Can you guess the next number in this series 23, 95, 479, 2879,…

Просто з цікавості я надіслав те саме підказку безкоштовній версії ChatGPT (GPT-3.5), щоб перевірити, чи може вона впоратися з цим.

Побачити! Це з тріском провалилося. Він не зміг виконати шаблон і відповів абсолютно неправильно.

Це підтверджує той факт, що GPT-3.5 не підходить для підказок, які вимагають високого рівня складності. Проте GPT-4 також має рівень, за яким він може відповідати неточно.

Цей факт підкреслює основну проблему такого генеративного штучного інтелекту: вони, зрештою, є машинами, які не можуть сказати НІ, навіть якщо конкретне завдання просто перевищує їхні можливості. І що вони відповідатимуть, правильно чи ні, не зважаючи на можливі наслідки.

У будь-якому випадку, я закінчу підказкову частину. Однак ви можете налаштуватися на нашу велику бібліотеку techukraine.net ChatGPT, де ми зробили майже «все» можливе за допомогою цього розмовного ШІ.

Ціни ChatGPT

Зараз ChatGPT коштує 20 доларів на місяць за підписку Plus.

На додаток до цього інтерфейсу чату розробники та компанії можуть використовувати OpenAI API створювати свої додатки ШІ, оплачуються окремо. OpenAI також дозволяє точно налаштовувати свої моделі штучного інтелекту за допомогою даних, наданих клієнтом, для адаптованих програм.

Майбутнє ChatGPT

ChatGPT стає фантастичним помічником, який миттєво виконує звичайні справи. Люди мають більше часу, що справді чудово для більшості професіоналів.

З негативного боку, він займає робочі місця та займе ще більше в майбутньому з його оновленнями. Зараз найбільше постраждала сфера копірайтингу, написання сценаріїв і будь-яка сфера, яка в основному покладається на створення тексту.

Але на цьому робота білих комірців не закінчується.

Що щодо того, якби такі компанії, як OpenAI, які займаються штучним інтелектом, вирішили розмістити свої потужні моделі штучного інтелекту в роботах, приблизно так:

Або якщо ці чат-боти стануть розумними, як підозрює Блейк Лемуан, старший інженер-програміст, якого Google звільнив через його відкриття про їхні AI має почуття.

Так само кілька високопоставлених керівників OpenAI і Google DeepMind, а також численні відомі професіонали також погоджуються, що запобігання Вимирання людства, спричинене штучним інтелектом, має бути нашим головним пріоритетом.

Можливості лякають, а експерти б’ють на сполох.

Заключні думки

Хоча апокаліпсис ШІ може бути неминучим, я б не радив закривати двері в ChatGPT, особливо на рівні користувача. Спробуйте це і перевірте, чи може цей ШІ допомогти вам у повсякденному житті.

Безкоштовна версія хороша для початку, а платна ще краща.

Крім того, ви також можете перевірити Google Bardосновна безкоштовна альтернатива ChatGPT.

PS: Ви також можете заглянути в протистояння ChatGPT проти Google Bard.