Це остаточний охоронець вашої конфіденційності в Інтернеті?

| | 0 Comments| 1:06 PM
Categories:

Коротка практична інформація про AtlasVPN із зображенням його функцій і продуктивності в реальному житті.

Колись це була нішева концепція, а теперішній світ загроз кібербезпеці зробив VPN інструментом, який необхідно мати для людей, які розуміються на Інтернеті, особливо якщо ви підключаєтеся до різних мереж.

Це стало важливою частиною програмного забезпечення для тих, хто заходить і виходить із громадських або безкоштовних зон Wi-Fi. Це можуть бути готелі, аеропорти, коледжі або найближче кафе. Існує багато спеціальних мереж із оманливими назвами, наприклад «Безкоштовний Wi-Fi», до яких люди підключаються, вважаючи, що це законна точка доступу.

Але насправді це пастка, яку влаштував якийсь шахрай, який сидить біля ноутбука чи навіть просто смартфона. Користувачі підключаються, відкриваючи свою веб-діяльність шахраям, включаючи дані для входу або номери кредитних карток, на основі веб-сайту, який вони відвідують під час цього інтернет-сеансу.

Рішенням усієї цієї інтернет-анархії є VPN.

У двох словах, хороший VPN захищає вашу веб-активність від усіх однаково, будь то ваш Інтернет-провайдер, уряд чи хакер. Ці інструменти перетворюють дані (простий текст) у загадкову, незрозумілу форму (зашифрований текст) за допомогою найсучасніших протоколів VPN.

Хоча все це дуже технічно, все, що користувач робить, це вибирає бажане розташування сервера та натискає «Підключитися».

Однак є кілька параметрів, за якими можна визначити, чи дійсно VPN є тим, про що йдеться. Давайте розмістимо безкоштовний преміум-план AtlasVPN під цим сканером.

AtlasVPN: огляд

Заснована в 2019 році, AtlasVPN є порівняно новим у галузі. Незабаром після запуску в 2021 році вона об’єдналася з Nord Security, об’єднавши руки з іншими інструментами кібербезпеки, такими як NordVPN, Surfshark, NordPass тощо.

На швидкий погляд список його функцій здається непоганим. Ось деякі варті уваги:

 • Глобальна серверна мережа: понад 1000 серверів у 49+ місцях
 • Вимикач: вимикає Інтернет, якщо шифрування VPN падає
 • Політика заборони реєстрації: не можна відстежити онлайн-діяльність користувачів.
 • Сервери, оптимізовані для потокової передачі: безкоштовна буферизація
 • Необмежені підключення: єдина підписка для всіх ваших пристроїв.
 • Автоматична ротація IP (SafeSwap): призначає нові IP-адреси для кращої анонімності.
 • Блокувальник зловмисного програмного забезпечення (доповнення): блокує трекери реклами та шкідливий вміст.
 • Спліт-тунелювання (Android): це допомагає вибірково використовувати шифрування VPN
 • Advanced multihop: Вибирає сервер VPN випадкового виходу.
 • Ідеальна конфіденційність: змінює ключі шифрування для ізольованих сеансів VPN.
 • Шифрування AES-256 і ChaCha20: найкращі в своєму класі алгоритми шифрування.
 • Присутність на різних платформах: програми для Windows, macOS, Linux, Android, iOS, AndroidTV і Amazon Fire TV.

Він охоплює більшість повсякденних питань безпеки. Тим не менш, було б чудово бачити розділене тунелювання всюди, не лише на Android. Крім того, чудовим доповненням може стати Tor over VPN.

Нарешті, обфускація сервера, коли трафік VPN маскується під звичайну веб-активність, уникаючи підозр і блокування, може стати в нагоді в авторитарних режимах.

Перш ніж розпочати фактичну практичну роботу, я повинен зазначити, що AtlasVPN знаходиться в Нью-Йорку, США, і є членом альянсів стеження, таких як Five, Nine і Fourteen Eyes.

В ідеалі це не те, що віддають перевагу прихильники безпеки.

У минулому були випадки, коли уряди цих країн змушували мережі VPN на їхній території збирати дані користувачів, що в деяких випадках також призводило до кримінального переслідування. Але якщо ви звичайний користувач, який націлений на безпечні публічні сеанси Wi-Fi, AtlasVPN може просто ідеально підійти (ми дізнаємося).

  Як змінити шрифти в WordPress і покращити дизайн вашого сайту

Отже, якщо ви згодні з цим фактом, переходьте до наступних розділів, де ми тестуємо програму AtlasVPN для Windows.

Ви можете зареєструватися за допомогою електронної адреси та оплатити карткою, Paypal, Google Pay та криптовалютами.

Я підписався на їхній місячний план без доповнень (блокувальник реклами та зловмисного програмного забезпечення та монітор витоку даних), що додало б ще 4,99 доларів до загального рахунку.

Нарешті я завантажив програму Windows і ввійшов, використовуючи адресу електронної пошти для реєстрації.

Інтерфейс користувача AtlasVPN

Інтерфейс чистий. Можна прокрутити список серверів і натиснути для підключення. Він показує останні підключення, що є корисним.

Одна річ, яку він міг додати, це улюблені сервери. Крім того, було б чудово побачити % навантаження, щоб визначити найменш переповнені сервери для кращої швидкості.

Унікальним є те, що AtlasVPN дозволяє призупиняти з’єднання VPN.

Я ніколи не бачив нічого подібного, і це чудово бачити щось абсолютно унікальне з Atlas VPN.

Загалом, це інтуїтивно зрозуміло; навіть новачки повинні почуватися як вдома. Тим не менш, він точно може додати більше розширених функцій у майбутніх оновленнях.

Особливості AtlasVPN

#1. Kill Switch

AtlasVPN має пасивний перемикач Kill, який припиняє інтернет-активність у разі збою VPN-з’єднання.

Однак це не охоплює випадки, коли користувач помилково від’єднується, що буде активним перемикачем.

Отже, хоча це служить меті, додаткова гнучкість для вимкнення доступу до Інтернету, коли немає з’єднання VPN, була б непоганою.

#2. Протоколи

Протоколи є двигунами програм VPN. Іншими словами, ці клієнти є лише графічним інтерфейсом для використання базових алгоритмів, які пропонують певні протоколи.

Відразу кажучи, список протоколів AtlasVPN невеликий і містить лише два варіанти: WireGuard і IPsec/IKEv2.

WireGuard є одним із найновіших і затребуваних протоколів через його чудову швидкість мережі. Крім того, його легку кодову базу можна легко перевірити.

Цікаво, що деякі провідні постачальники послуг VPN модифікують WireGuard. Але я не міг знайти на їхньому веб-сайті інформацію про те, чи AtlasVPN робив будь-які налаштування в конфігурації WireGuard за замовчуванням або використовував її як є.

Однак їх підтримка була швидкою, щоб розвіяти будь-які сумніви:

Наступний протокол, IPSec/IKEv2, є швидким протоколом, що дозволяє швидко переміщувати з’єднання між стільниковими та Wi-Fi мережами. Тим не менш, він розроблений спільно Microsoft і Cisco як проект із закритим кодом, чого достатньо, щоб підняти пальці проти його тестів конфіденційності.

Крім того, я був здивований, не побачивши OpenVPN у цьому списку. Для новачків OpenVPN — це найбільш перевірений часом протокол, який пропонують усі провідні постачальники VPN. Це також ефективніше в обході геообмежень.

Загалом пропозиція протоколу AtlasVPN гідна, але деякі речі, як-от доповнення OpenVPN, можуть зробити його ще привабливішим.

#3. SafeSwap і MultiHop+

SafeSwap автоматично змінює IP-адреси протягом онлайн-сеансу для додаткової конфіденційності. Це для додаткового захисту, якщо ваша діяльність в Інтернеті пов’язана не з однією, а з кількома анонімними IP-адресами.

Наразі AtlasVPN має сервери SafeSwap у Нідерландах, Сінгапурі та Сполучених Штатах.

Multihop — це ще одна функція, яка забезпечує конфіденційність, для подвійного шифрування веб-трафіку. Це маршрутизує дані через два сервери VPN на відміну від одного сервера VPN, який використовується в стандартних з’єднаннях.

AtlasVPN Multihop+ є оновленою версією традиційної схеми з кількома стрибками. Він випадковим чином вибирає вихідний сервер і чергує його, щоб зробити його ще ефективнішим. Ви можете вибрати один із серверів Європи та Північної Америки для використання Multihop+.

  Як увімкнути 2x In-Sensor Zoom на Samsung Galaxy S23

Примітка. Використання серверів з кількома переходами може негативно вплинути на швидкість мережі через додатковий рівень шифрування.

#4. Тест на витік IP та DNS

Кожен пристрій, підключений до Інтернету, має IP-адресу. Це цифровий ідентифікатор, за допомогою якого можна визначити приблизне місцезнаходження будь-якого пристрою. Отже, це перше, що маскують VPN.

Я увійшов до Browserleaks щоб перевірити, чи не витікає щось із мого поточного VPN-з’єднання.

AtlasVPN працював добре та все маскував. Ви бачите, що поля IPv4 і IPv6 показують облікові дані сервера VPN, а не мої.

Подібним чином він охопив витоки WebRTC.

Потім я перейшов, щоб перевірити будь-які Витоки DNS. У двох словах, DNS-сервери є посередниками, які збігають IP-адреси з доменними іменами.

Читайте також: Що таке система доменних імен? Як це працює?

Щоразу, коли ми відвідуємо будь-який веб-сайт (наприклад, techukraine.net.com), запит (DNS-запит) надходить до DNS-сервера, який повертає пов’язану IP-адресу (наприклад, 87.24.114.245). Цей вихідний IP використовується нашими машинами для завантаження відповідного веб-сайту в браузері.

AtlasVPN не допускав жодних витоків DNS для підключеного сервера.

Загалом не було жодних проблем із витоком IP-адреси та DNS, і AtlasVPN чудово впорався з основними вимогами конфіденційності.

#5. Шифрування

Під час роботи наші машини надсилають і отримують інформацію у формі пакетів даних. Деякі з них зашифровані за умовчанням без будь-яких дій з боку користувача.

Однак деякі з них працюють без будь-якого захисту, розкриваючи нашу IP-адресу, операційну систему, агента браузера тощо, окрім веб-сайтів, які ми відвідуємо.

Крім того, можна стежити за DNS-запитами.

Щоб покрити цей витік інформації, мережі VPN застосовують шифрування.

Я підключився до сервера AtlasVPN Singapore і проаналізував трафік за допомогою мережевого сніфера Wireshark.

Ви можете побачити шифрування в дії:

У налаштуваннях протоколу було ввімкнено «Авто», що надсилало кожен пакет через WireGuard. Він зашифрував усе, крім моєї адреси IPv6.

Це поширена проблема, яку я виявив навіть у провідних гравців, які заздалегідь заявляють про підтримку IPv6.

У цьому випадку можна просто вимкніть адресу IPv6. Але пам’ятайте, що ви не зможете отримати доступ до всього, що пов’язано виключно з адресами IPv6. Хоча ймовірність такої події низька, оскільки IPv4 все ще є домінуючою версією на практиці.

На цьому розділ шифрування завершено. Зрештою, ви повинні подбати про адресу IPv6 (якщо у вас є), і ми добре працюємо з AtlasVPN.

#6. Тест швидкості

Тести швидкості прийнято робити з оглядами VPN. Але дозвольте мені сказати вам, що вони є найбільш суперечливою частиною інформації в будь-якій практичній роботі з VPN. За цим є ряд причин. По-перше, навантаження на сервер VPN різниться. По-друге, навантаження на цільовий сервер (веб-сайт, який ви відвідуєте) також коливається. Крім того, існує багато апаратних і програмних конфігурацій, які впливають на швидкість, яку ми нарешті отримуємо.

Тим не менш, давайте подивимося, як це вийде зі мною, навіть якщо воно може поводитися зовсім по-іншому з кимось іншим.

Швидкість завантаження на сервер (Мбіт/с)Швидкість завантаження (Мбіт/с)Прибл. відстань (км) База8341.50Лондон37.55.56,700Гонконг41.56.54,000Сінгапур42.586,200Австралія42.55.58,400Австрія454.55,700SafeSwap. Сінгапур3866200Мультихоп. Європа35,55NAMultihop. Північна Америка422NA

Ці результати вказують на середнє значення двох випробувань, проведених для кожного розташування сервера. Крім того, я провів весь тест швидкості за один раз, щоб досягти кращої узгодженості.

Незважаючи на те, що відстань неминуче негативно впливає на швидкість, завантажувані файли зазнали занадто великих труднощів.

Для контексту, Netflix рекомендує швидкість завантаження 15 Мбіт/с або вище для потокового передавання UHD 4K. так само YouTube пропонує швидкість понад 8 Мбіт/с для завантажень 1080p.

  Як підключити Apple AirPods до Mac

Альтернативи Atlas VPN

Ось кілька варіантів, які ви можете розглянути на додаток до AtlasVPN. Будь ласка, пам’ятайте, що всі ці параметри мають такі базові можливості, як перемикач блокування, розділене тунелювання, 30-денне повернення грошей тощо.

Тому згадаю лише не дуже поширені особливості.

#1. ExpressVPN

Ми протестували ExpressVPN на сайті techukraine.net, і він підтвердив свої позиції майже в усіх аспектах, які цікавлять споживача, крім одного: його найкраща в галузі ціна.

Залишаючи це осторонь, він має надзвичайно високу швидкість, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача, надійні механізми георозблокування, сервери лише з оперативною пам’яттю та підтримку 24/7. Крім того, ExpressVPN може похвалитися міжнародною мережею серверів у понад 90 країнах.

Те, що ми відчували, могло б зробити його ще кращим, так це такі функції, як обфускація сервера, Tor через VPN і мультихоп.

Перегляньте мій огляд ExpressVPN, щоб детальніше зануритися.

#2. NordVPN

NordVPN — хороша альтернатива AtlasVPN, яка, по суті, належить до тієї ж сімейства Nord Security.

Він має повний список функцій, включаючи всесвітню серверну мережу, блокувальник реклами та зловмисного програмного забезпечення, виділену IP-адресу, подвійний VPN, приватний DNS, SmartDNS, Tor через VPN тощо.

Крім того, NordVPN пропонує обфускацію серверів, щоб подолати репресивне геоблокування в авторитарних режимах. Крім того, ви отримуєте Tor через VPN для найкращої конфіденційності.

Загалом NordVPN не залишає бажати кращого, і про нього часто згадують на сайті techukraine.net.

#3. Surfshark VPN

Ще один член сімейства Nord Security, Surfshark VPN, пропонує необмежену кількість підключень за підписку, як і AtlasVPN.

Surfshark досить добре охоплює основи та пропонує додаткові функції, такі як блокувальники реклами та зловмисного програмного забезпечення, приватний DNS, обфускація сервера тощо.

Крім того, це також надає сервери лише з оперативною пам’яттю, ротаційну IP-адресу, багатопрохідну та статичну IP-адресу.

Нарешті, Surfshark має портфель продуктів на додаток до VPN, який включає антивірус, темний веб-монітор, приватний веб-пошук тощо.

Ви можете перевірити більше в нашому практичному посібнику Surfshark One.

#4. ProtonVPN

Мій особистий фаворит, ProtonVPN, має вичерпний список переваг, які можна запропонувати кожному користувачеві VPN.

Ви отримуєте безкоштовний план назавжди з обмеженою потужністю, щоб випробувати воду перед тим, як стрибнути.

Він має власне блокування зловмисного програмного забезпечення та реклами, подвійний VPN, Tor через VPN, обфускацію сервера, чудовий інтерфейс і багато іншого. Крім того, програми ProtonVPN (Windows, macOS, iOS і Android) мають відкритий вихідний код і пройшли аудит сторонніх служб безпеки.

ProtonVPN також особливо хороший у наданні доступу до геозаблокованих розваг.

Ви можете дізнатися більше в нашому детальному огляді ProtonVPN.

Заключні думки

AtlasVPN — це одна з небагатьох мереж VPN, яка має щедрий безкоштовний рівень, що дозволяє передавати 5 ГБ зашифрованих даних на місяць. Крім того, платні плани не обмежують кількість пристроїв, які ви можете використовувати.

З іншого боку, у вас немає протоколу OpenVPN, і швидкість мережі постраждала більше, ніж я спостерігав у аналогів.

Але передплатіть його на 3-річний план, і він (наразі) коштуватиме 1,83 доларів США на місяць.

Якщо ви все ще розгублені, подивіться на деякі фактори, які слід враховувати під час покупки VPN.