Це не AR, але це круто

| | 0 Comments| 3:39 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Окуляри Xreal Air 2 пропонують високоякісний портативний HD-дисплей, який можна носити цілий день і навіть поставляються зі вставками для лінз за рецептом, якщо потрібно.
 • Функції бездротової передачі та доповненої реальності аксесуара Xreal Beam майже не функціонують, що робить його нестандартним медіаплеєром із обмеженими можливостями програм.
 • Хоча окуляри Xreal Air 2 перевершують візуальну якість, вони не забезпечують переконливого використання доповненої реальності та не мають можливості взаємодіяти з реальним світом, як справжні окуляри AR.

Xreal (раніше Nreal) Air 2 — це легкі окуляри з маленьким міні-OLED-монітором високої чіткості в лінзі. Без обчислювальної потужності та лише з простими датчиками руху 3DOF, які потребують додаткового аксесуара, щоб скористатися перевагами, важко назвати цю доповнену реальність будь-яким видом. Але те, що вони пропонують — портативний дисплей, який можна носити весь день, — це чудова якість. Вашою єдиною проблемою буде знайти реальний варіант їх використання.

XREAL Air 2

Окуляри Xreal Air 2 пропонують портативний HD-дисплей, яким можна користуватися цілий день, за потреби з рецептурними вставками. У той час як дротовий режим працює бездоганно, аксесуар Beam для бездротової передачі та функцій AR майже не працює. Більш широка проблема полягає в тому, що вони все ще не мають переконливого варіанту використання.

Бренд Xreal (раніше Nreal)

Вбудовані динаміки з відкритим вухом

Вага 72 г (2,54 унції)

Частота оновлення 120 Гц

Роздільна здатність 1080p HD

Поле зору 46°

Підключення USB-C (або бездротове за допомогою аксесуара Xreal Beam)

Датчики Датчик руху 3DOF

плюси

 • Високоякісні HD-екрани з яскравими яскравими кольорами
 • Видимий при денному світлі, з налаштуваннями яскравості та затемненої тіні, щоб за потреби відповідати іншим середовищам
 • Вставки для лінз за рецептом
 • Чудовий портативний монітор для дротових пристроїв із підтримкою режиму USB-C AltDP, таких як Steam Deck

мінуси

 • Xreal Beam — це нестандартний медіаплеєр із кількома програмами
 • Бездротова трансляція майже не працює
 • Тут немає справжнього «AR» досвіду
 • Додаток Nebula майже не працює

Доповнена реальність? Не зовсім

Xreal Air 2 продається як окуляри доповненої реальності, але я вважаю, що важливо чітко формулювати наші визначення. Meta Quest 3 (або майбутній Apple Vision Pro) з його здатністю сканувати ваше оточення, інтегрувати меблі в ігровий процес і підтримувати положення об’єктів, які ви розміщуєте в доповненому середовищі, — це те, що більшість людей вважають доповненою або змішаною реальністю. Віртуальний досвід взаємодіє з вашим реальним світом. Ви можете розмістити віртуальну головоломку на кухонному столі, піти геть і повернутися до неї, як і раніше на столі.

Пов’язаний огляд Meta Quest 3: знайомство з магією змішаної реальності Хоча обіцяних функцій ще немає, ми маємо магічне уявлення та відхід від ізоляції типового досвіду VR

Xreal Air 2 більше схожий на еквівалент усунення підсвічування монітора робочого столу та приклеювання його до вашого обличчя. Він не скануватиме ваше оточення, не взаємодіятиме з вашими меблями. Немає камер. Це просто набір портативних моніторів, прив’язаних до обличчя. Не зрозумійте мене неправильно: це дуже добре бути таким. Він має високу щільність пікселів із полем огляду, еквівалентним настільному монітору, і забезпечує достатню чіткість для друку, ігор або перегляду медіа. Це просто не «доповнює реальність» жодним значущим чином.

Візуальна якість чудова

На технічному рівні Xreal Air 2 використовує два 0,55-дюймові міні-OLED-екрани, встановлені у верхній частині для проектування вниз на лінзи. Це призводить до максимального поля зору 46 градусів. Це звучить мало порівняно з гарнітурою віртуальної реальності (яка зазвичай становить 90-120 градусів), але це можна порівняти з тим, щоб сидіти на відстані кількох футів від 27-дюймового настільного монітора, і це настільки добре, наскільки це повинно бути. Це не призначено для повного занурення в об’ємне звучання.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Навіть у повному наскрізному режимі за середнього освітлення кольори були яскравими та точними. Звичайно, оскільки чорний не можна спроектувати, він буде сприйматися як прозорий залежно від вашого оточення. Тому точна якість будь-чого темного буде різною. Клавішний перемикач на правій рамці дозволяє зменшити або зробити яскравішим дисплей, тож непрозорість білого та кольорів можна регулювати від майже повністю непрозорого до ледь помітного. Якщо ви не пересуваєтесь і вам не потрібен зовнішній огляд, ви можете закріпити затемнену кришку, що входить у комплект, для найкращої якості зображення. Якщо це ввімкнено, рівні чорного чудові.

  Що таке переказ готівки в Acorns?

На відміну від Рокід Макс, який, на мою думку, додав темний шпон на все, щоб зробити екран взагалі видимим, ефект затемнення лінз на Xreal Air 2 ледь помітний. Xreal стверджує, що можлива яскравість до 500 ніт, що, ймовірно, сприяє цьому.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

У них я міг із задоволенням ходити та виконувати свої повсякденні завдання, хоч і з чітким відчуттям, що живу в епізоді «Чорного дзеркала».

До речі, Xreal Air 2 підтримує формати 3D-SBS, якщо натиснути кнопку «+» кнопки яскравості. Це змусить їх приймати формат зображення 3840 x 1080, щоб ви могли надіслати два дисплеї Full HD (по одному для кожного ока). Однак вам доведеться возитися з налаштуваннями співвідношення сторін, щоб змусити його розтягнути зображення вдвічі ширше, ніж воно було б оригінально, щоб виключити базові медіа-програвачі та формати з кадрами. Він не ідеальний, тому я б не рекомендував Xreal Air 2 спеціально для любителів 3D-контенту.

Дизайн: ви все одно виглядатимете смішно

Xreal Air 2 виглядають як велика пара сонцезахисних окулярів, і мало що видає того факту, що вони насправді мають деякі екрани, крім трохи товщі, ніж звичайна рамка та дужки. Я отримав пару спортивного червоного кольору, хоча доступний і чорний.

Інша справа, чи зможете ви носити їх на публіці без злісних глузувань. Я завжди пишався чесністю свого сина: «Ти виглядаєш абсолютно смішно», — вигукнув він. Здається, червоний не мій колір.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

При вазі всього 72 г (2,54 унції) вони легкі та ергономічні та не повинні заважати вашому носу. До комплекту входить жорсткий чохол для безпечного транспортування під час подорожі, а також плетений кабель USB-C під кутом 90 градусів, щоб кабель опускався вниз.

До комплекту входять три форми кронштейнів для носових подушечок, тому ви зможете знайти той, який вам підходить. Матеріал носових подушечок м’який, і я міг носити їх протягом тривалого часу без проблем. Але є досить маленька приємна пляма, і мені доводиться багато возитися з кутами, щоб отримати видимість на весь екран без розмиття країв.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Також постачаються затемнювальні штори, які дозволяють блокувати будь-яке вхідне світло, якщо вам потрібні більш глибокі рівні чорного. Звичайно, ви все одно матимете світло, що проникає ззовні рамок, тому це не еквівалентно гарнітурі VR із лицевим інтерфейсом, що блокує світло.

На відміну від деяких персональних кінотеатрів, таких як Goovis G3 Max, Xreal Air 2 не має діоптрійного регулювання. Це тому, що вони призначені для постійного носіння, тому вам все одно потрібно буде бачити зовнішній світ. Персональний кінотеатр дозволить вам лише налаштуватися, щоб бачити екран прямо перед собою. Якщо вам потрібно носити окуляри, вам доведеться придбати лінзи за рецептом приблизно за 100 доларів. Я зробив це, і вони досить легко вставляються, хоча вони трохи менші за мої звичайні лінзи, тому більша частина моєї периферії стає розмитою.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Поки я чекав на отримання моїх лінз за рецептом, я чудово використовував Xreal Air 2 поверх своїх звичайних (тонких) окулярів, але вони не зовсім сиділи на моїх вухах. Однак візуально екран і дисплеї були функціональними. Отже, якщо ви збираєтеся використовувати ці лінзи лише сидячи, можливо, ви навіть зможете відкласти використання лінз за рецептом.

Крім екранів і крихітних динаміків, всередині Xreal Air 2 немає іншої складної електроніки, навіть акумулятора. Це означає, що для будь-яких дій його потрібно підключити за допомогою кабелю USB-C. Однак існує датчик руху 3DOF, тож при підключенні до сумісного джерела (як правило, Beam) він зможе знати обертання вашої голови.

Xreal Beam — це бездротовий адаптер

Xreal Beam — це бездротовий адаптер і акумулятор, який додає деякі цікаві функції AR. Але важливо точно розуміти, що це таке, а що ні.

За жодним визначенням Xreal Beam не є окремим медіаплеєром. У нього є Amazon Prime, Netflix і локальний файловий браузер на момент огляду, але нічого іншого. Немає ні Google Play, ні навіть стороннього App Store (хоча деяким користувачам це вдалося за допомогою стороннього завантаження). Якщо вам потрібен портативний медіаплеєр, щоб вам не потрібно було транслювати зі смартфона, шукайте в іншому місці.

Але Beam пропонує дві важливі функції. Для початку, Beam є джерелом живлення для окулярів. Без цього вам знадобиться джерело вхідного сигналу, яке також забезпечує живлення через з’єднання USB-C. Але Xreal Beam також дозволяє транслювати бездротову трансляцію через AirPlay або Miracast, тому вам не потрібно бути прив’язаним. Просто тримайте Beam непомітно в кишені, і він зможе отримувати відеосигнал по бездротовій мережі з вашого настільного комп’ютера (в Windows або Mac) або смартфона.

  Як змінити зображення профілю Steam

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Xreal Beam розміром з долоню нагадує оригінальний iPod завдяки дизайну центрального коліщатка, яке дозволяє вам керувати інтерфейсом без окремого пульта дистанційного керування. Усередині також є датчик руху, таким чином ви можете помахати ним, щоб діяти як покажчик у програмі файлів. Зрозуміло, що тут є великий потенціал, і, можливо, проблема полягає лише в отриманні додаткового програмного забезпечення чи офіційному відкритті системи.

На одній стороні пристрою розташована синя кнопка регулювання гучності (утримуйте, щоб вимкнути звук), тоді як кнопка живлення розташована на верхній стороні, а червона кнопка перемикання режимів – зліва. Верхня частина пристрою та кнопка живлення розташовані на вставній металевій планці, оточеній сіткою. Це витяжка для внутрішнього вентилятора, який запускається приблизно через півгодини потокової передачі.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Збентежує те, що в нижній частині пристрою є два порти USB-C. Один заряджає Beam, а інший підключається до окулярів Xreal Air 2. Це означає, що ви можете заряджати та використовувати Beam одночасно або використовувати його як проміжний пристрій для додавання деяких функцій AR до джерела вхідного сигналу. Але порти не є взаємозамінними; окуляри мають бути під’єднані до правого боку, а зарядний пристрій або джерело вхідного сигналу – до лівого.

При вазі 153 г (5,4 унції) Beam важить не більше ніж маленький телефон і з радістю поміститься у вашій кишені. Більша частина цієї ваги припадає на акумулятор, якого має вистачити до 3,5 годин — цього достатньо, щоб переглянути навіть найепічніші фільми «Володар кілець».

Функції Xreal Beam «AR» здебільшого є трюком

Xreal Beam також суттєво додає до Xreal Air 2 деякі функції доповненої реальності, зокрема можливість блокувати вміст у певному місці та регулювати розташування відображення.

При підключенні до Beam підтримуються три режими відображення: Smooth Follow, з центруванням екрана та рухом голови з невеликою затримкою; Body Anchor, де зображення прив’язане до певного місця та зникає, якщо рухати головою; і Sideview, який зменшує дисплей і зміщує його в менш нав’язливий куток вашого зору. Ви повинні використовувати один із цих режимів відображення. Власна опція, коли повнорозмірний екран просто прив’язаний до центру зору, більше не доступна при підключенні через Beam.

Body Anchor максимально наближає вас до справжнього досвіду AR, але використовує датчик руху 3DOF (три ступені свободи або лише обертання), вбудований в окуляри. Це означає, що ви не можете розмістити свій дисплей у віртуальному середовищі, але під певним кутом навколо голови. Якщо ви, наприклад, помістите його через ліве плече, а потім підете кудись, він все одно буде розташований над вашим лівим плечем. Системи AR 6DOF розмістять ваш дисплей у певному місці; вам потрібно буде повернутися в це місце у вашому фізичному просторі, щоб знову побачити дисплей.

Я не вважаю жодного з трьох режимів AR особливо корисним.

Блокування дисплея в розташуванні 3DOF не вмикає просторові обчислення так само, як Quest 3 або Apple Vision Pro; ілюзія спрацьовує, лише якщо ви сидите нерухомо за столом, і навіщо вам взагалі розташовувати її кудись, крім перед собою? Ви не можете мати кілька дисплеїв і оточувати себе ними.

Я зрозумів, що режим Smooth Follow не відображав мій повний робочий стіл, тому мені довелося більше сканувати, щоб побачити краї. Я також виявив, що плавна частина режиму відверто дратує, оскільки я чекав кілька хвилин, поки екран наздожене.

Sideview був занадто малим, щоб бути корисним; вам потрібен інтерфейс інтерфейсу хедз-ап-дисплея, спеціально розроблений для цього. Якщо вам подобається ідея мати відео на YouTube розміром з великий палець, то, можливо, вам сподобається цей режим.

Apple AirPlay працює, але YouTube ламає все

Хороша новина полягає в тому, що трансляція через рідний AirPlay на Xreal Beam працює чудово, і якщо ви хочете прогулятися, прокручуючи Reddit, тримаючи руку в кишені, ви цілком можете. Можу з упевненістю сказати, що виглядав майже на 52% менш схожим на зомбі, йдучи так вулицею. Більше вас не збивають машини, тому що ви не дивитеся, куди йдете!

Джеймс Брюс / MakeUseOf

На жаль, якщо ваші плани щодо iPhone передбачають відкриття YouTube, ви можете подумати ще раз. Щойно я відкрив програму, вона за замовчуванням відтворювала перше відео на головній сторінці. Взявши свій iPhone, щоб вибрати інше відео, Xreal Beam повернувся на головний екран. Незважаючи на те, що програма YouTube стверджувала, що транслює вибране відео на пристрій через AirPlay, це явно не так. Закриття програми YouTube і повторне підключення AirPlay вирішує проблему, але потім повторюється та сама проблема, коли ви знову відкриваєте YouTube. Тож сприймайте це як лотерею, і, можливо, вам сподобається випадкове відео, яке воно вам покаже.

  Чому деякі торренти завантажуються повільно?

У цей момент виявилася ще одна проблема: він був надто тихим, навіть на повній гучності. Я ледве чув це на моїй тихій кухні; Я не можу уявити, щоб спробувати послухати це на вулицях чи в людному громадському транспорті.

Потокове передавання Android не набагато краще

Я сподівався, що оскільки Beam є пристроєм Android, трансляція з телефону Android буде більш успішною. Немає такого щастя. Я спробував два пристрої: старіший Ulefone 18T і новіший складаний Tecno Phantom V. Xreal Beam не з’являвся в списку пристроїв для трансляції на Ulefone, доки я не знайшов корисне відео на YouTube, у якому згадувалося, що потрібно заглибитися в налаштування, натиснути меню з трьома крапками та ввімкнути Wireless Desktop Display. Потім він з’явився в списку, і все запрацювало добре, хоча й із помітною затримкою. Параметри кастингу для Tecno Phantom V не показали таких налаштувань, і він взагалі відмовився визнавати існування Beam.

Загалом, мій досвід бездротової трансляції з будь-якого смартфона був дуже вражаючим. Під цим я маю на увазі, що він насправді не працював або пропонував нестандартний досвід. Більш широка проблема полягає в тому, що використання бездротової трансляції для загального користувальницького інтерфейсу телефону здається непотрібним. Немає курсору чи способу навігації, не озираючись на екран телефону, тому, окрім потокового відео або бездумного прокручування (вам все одно знадобиться великий палець на екрані), тут не так багато справжнього використання.

Провідне дзеркальне відображення – це те, де Xreal Air 2 сяє

У вас є кілька варіантів віддзеркалення пристрою за допомогою кабелю.

Перший — використовувати пряме підключення USB-C безпосередньо до окулярів Xreal Air 2. Це можливо, лише якщо ваш пристрій підтримує режим Alt-DP і подає живлення. Я спробував SteamDeck, який чудово працював для цього. Перемикач Nintendo цього не робить, тому його потрібно підключити за допомогою адаптера HDMI.

Дротове підключення означає нульову затримку, але ви також втрачаєте будь-яку конфігурацію екрана, запропоновану Xreal Beam. Дисплей буде заблокований по центру та повнорозмірний. Ви можете налаштувати яскравість або вимкнути дисплей за допомогою кнопок на окулярах, але це єдине налаштування, яке ви можете налаштувати.

Іншим дротовим варіантом є використання Xreal Beam як посередника. Використання адаптера USB-C – USB-C або HDMI – USB-C у Beam дає змогу використовувати всі настроювані параметри екрану AR, які пропонуються там, наприклад, заблокувати екран у кутку вашого зору.

Додаток Nebula пропонує більше AR (нібито)

Додаток Xreal Nebula пропонує досвід доповненої реальності через дротове з’єднання за допомогою власного SDK Xreal із підтримкою кількох пристроїв Android. На жаль, жодна з моїх не підтримується.

Також є бета-версія для macOS, тож я спробував її…і вона теж не спрацювала. Версія для Windows знаходиться в розробці, але не доступна на момент написання.

Отже, я хотів би розповісти вам про всі доповнені програми, які стали можливими завдяки додатку Nebula, але, боюся, я не маю жодного поняття. Численні оцінки в одну зірку на сторінці магазину додатків свідчать про те, що навіть якщо це працює, досвід не відповідає рівню, тому я сумніваюся, що я багато чого втрачаю.

Чи варто купувати Xreal Air 2? Може бути

Є кілька вагомих причин придбати Xreal Air 2, але це продукт із серйозними недоліками в інших аспектах.

Мій досвід бездротової трансляції зі смартфона за допомогою Beam був здебільшого катастрофою. Він або майже не працював на Android, або більшість добре працювали на iPhone, але виходили з ладу під час відкриття YouTube. У будь-якому випадку вам все одно знадобиться телефон у руці, щоб керувати ним.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Теоретично Xreal Air 2 чудово підійде для перегляду в портативному кінотеатрі. Але це підводить той факт, що Xreal Beam насправді не є медіаплеєром, тому його все одно потрібно з’єднати зі смартфоном або іншим пристроєм виведення.

Тим не менш, що стосується нинішнього урожаю окулярів «псевдодоповненої реальності перед вашими очима», окуляри Xreal Air 2 є переможцем. Зображення кришталево чітке у форматі HD, достатньо яскраве, щоб використовувати його при денному світлі, і з додатковими рецептурними лінзами для тих із нас, хто має не ідеальний зір, тому ви можете носити їх цілий день. Це за умови, що у вас є сумісний вихідний пристрій і вагома причина використовувати їх, що, здається, є найбільшим каменем спотикання.

Результат чудовий, але що саме ви хочете додати?

XREAL Air 2

Окуляри Xreal Air 2 пропонують портативний HD-дисплей, яким можна користуватися цілий день, за потреби з рецептурними вставками. У той час як дротовий режим працює бездоганно, аксесуар Beam для бездротової передачі та функцій AR майже не працює. Більш широка проблема полягає в тому, що вони все ще не мають переконливого варіанту використання.