techukraine.net techukraine.net Хто такий Джек Дорсі?

Хто такий Джек Дорсі?

| | 0 Comments| 10:28 PM
Categories:

Джек Дорсі — інтернет-підприємець, чиє скромне походження та величезне багатство забезпечили йому місце за столом мільярдера. 42-річний генеральний директор Twitter і Square на даний момент має 3,5 мільярда фунтів стерлінгів, займає 85 місце в рейтингу Forbes 400 і був названий Forbes «найбільш прийнятним холостяком» у 2013 році.

Народився в Сент-Луїсі, Міссурі 19 листопада 1976 року, Дорсі провів свою молодість як фотомодель і програміст-початківець. Він навчався в Університеті Міссурі-Ролла протягом двох років, потім перевівся до Нью-Йоркського університету, але кинув навчання в 1999 році, за один семестр до закінчення навчання.

Перш ніж стати зіркою Twitter, яку ми знаємо сьогодні, Дорсі жив і працював в Окленді, Каліфорнія, створюючи програмне забезпечення для віддаленого відправлення таксі та кур’єрів. Приблизно в цей час у нього з’явилася ідея веб-сервісу комунікації статусу.

Джек Дорсі: Twitter

З моменту свого заснування 12 років тому Twitter пройшов шлях від простої соціальної мережі до одного з найбільших інтернет-центрів для новин і оновлень про знаменитостей. У Дорсі вперше виникла ідея Twitter у 2000 році, але лише під час мозкового штурму з пошуковим веб-сайтом Odeo, м’яч для цього сервісу соціальних медіа почав крутитися. Ідея була заснована на баченні Дорсі щодо можливості надсилати короткі повідомлення через невеликі спільноти та була натхнена службами миттєвого обміну повідомленнями, такими як AIM та MSN Messenger.

  Як знайти свій ідентифікатор команди в Slack

Прототип, створений приблизно за два тижні Дорсі та його співзасновником Бізом Стоуном, спочатку використовувався як інструмент спілкування для співробітників Odeo. Сервіс розглядався як поєднання соціальних мереж і текстових повідомлень, з акцентом на розміщення коротких статусів. Спойлер: користувачам сподобалось.

Завершена послуга стала публічною 15 липня 2006 року після підтримки засновників Odeo, підприємця-блогеря Евана Вільямса та інженера програмного забезпечення Ноа Гласса. Веб-сайт спочатку називався «twttr», стилізований у схожий манер до служби розміщення зображень Flickr, хоча через півроку назву було змінено на «Twitter».

Квартет Дорсі, Стоуна, Вільямса і Гласса сформував материнську компанію для Twitter і Odeo: Obvious Corporation, а Дорсі був генеральним директором. Під «Очевидним» зростання Twitter було повільним, але стабільним до 2007 року, коли Twitter відокремився у власну компанію Twitter Inc. Twitter також дебютував на конференції South by Southwest у 2007 році, що спричинило значне збільшення щоденного трафіку для веб-сайту. Транслюючи твіти в прямому ефірі на гігантські телеекрани навколо конференції, Twitter успішно рекламував тисячі людей і миттєво втричі збільшив їх щоденне використання.

Таким чином, веб-сайт швидко став популярним, з 400 000 твітів, опублікованих на квартал у 2007 році, до 100 мільйонів на квартал у 2008 році, до 65 мільйонів на день у 2011 році. На піку в серпні 2014 року було розміщено понад 660 мільйонів твітів. розсилається щодня.

  Як використовувати Animoji як наклейки на iPhone X

Але життя на посаді генерального директора Twitter була далека від досконалості. Як і всі молоді веб-сайти, Twitter опинився жертвою проблем із серверами та відключень у роки свого становлення. Але замість того, щоб зосередитися на цих проблемах, Дорсі був відомий тим, що відмовився від роботи на користь «відпочинку». Як гаряча йога.

Через це кричуще нехтування його власною компанією Дорсі був звільнений у 2008 році і замінений Вільямсом, якого, у свою чергу, замінив Дік Костоло в 2011 році. Саме в цей час Дорсі перейшов у світ апаратного забезпечення зі Square.

Але, здавалося б, Twitter не покінчив із своїм засновником. 10 червня 2015 року Костоло оголосив, що піде у відставку і що Дорсі повернеться на посаду тимчасового генерального директора за його відсутності. «Тимчасовий генеральний директор» став «постійним генеральним директором» 5 жовтня, і цю посаду він обіймає з тих пір.

Джек Дорсі: Square Inc

Ідея Square виникла в Дорсі в 2009 році, після того, як його друг Джим МакКелві, виробник скляних виробів, не зміг завершити продаж, оскільки не міг приймати кредитні картки. Тож дует створив Square, пристрій, який можна під’єднати до гнізда для навушників мобільного телефону та обробляти транзакції дебетових і кредитних карток.

  Як приховати або видалити гру з бібліотеки Steam

Сервіс був запущений наприкінці 2009 року для контрольованого пілотного контролю з 50 000 користувачів. Успіх цього десятимісячного періоду призвів до публічного оприлюднення в листопаді 2010 року. Частиною заклику була відсутність у служби щомісячних платежів або контрактів. Все, що вимагає Square, — це плата в розмірі 2,75% за прокрутку, а базовий пристрій для зчитування магнітних смужок є безкоштовним.

Пізніші продукти Square Inc. включають Square Stand, яка перетворює iPad на POS-систему, безконтактний пристрій зчитування чипів і Square Register, повну POS-систему для трохи більших компаній.

На початку Verifone розкритикувала Square за відсутність шифрування в сервісі, стверджуючи, що це полегшує програмістам перегляд кредитних карток. Square спростувала ці заяви, але все одно посилила їхню безпеку, і всі її пізніші продукти були зашифровані.

Компанією, яка принесла близько 1,7 мільярда фунтів стерлінгів прибутку минулого року, досі керує Дорсі, який поєднує в собі роль генерального директора Twitter і Square зі своєю пристрастю до йоги.