У чому різниця і який вам слід використовувати?

| | 0 Comments| 5:15 AM
Categories:

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • Проксі-сервери швидко та легко розблоковують веб-сайти, але вони не можуть запропонувати довгострокову конфіденційність або захист.
  • VPN забезпечують безпечні та анонімні з’єднання та ідеально підходять для конфіденційних дій, таких як керування фінансами чи надсилання особистої інформації.
  • Найкращий вибір між проксі-серверами та VPN залежить від ваших звичок веб-перегляду та того, що ви хочете від анонімної служби.

Люди використовують VPN і проксі-сервери, щоб приховати свою конфіденційність, але яка між ними різниця? У дискусії проксі та VPN, який з них найкращий для вас?

VPN проти проксі-серверів

По-перше, найкраще пояснити, чому ми взагалі порівнюємо проксі та VPN. Ми порівнюємо їх тому, що обидва вони досягають спільної мети: вони приховують вашу IP-адресу від веб-сайтів, які ви відвідуєте.

Коли ви відвідуєте веб-сайт, він може отримати приблизне уявлення про ваше місцезнаходження за вашою IP-адресою. Проксі та VPN приховуватимуть цю інформацію, надаючи веб-сайту власну IP-адресу, а не вашу.

Що стосується того, чому люди хочуть приховати свою IP-адресу, це залежить від того, чого користувач хоче досягти своєю анонімністю. Ось тут і виникає дискусія проксі проти VPN; хоча обидва досягають подібної мети, те, як вони її виконують, вирішить, що найкраще для вас.

Що таке проксі-сервер?

Pixabay

Проксі-сервер – це «посередник», який знаходиться між вами та веб-сайтами, які ви відвідуєте. Зазвичай проксі-сервери можна знайти в Інтернеті на веб-сайті. Ви натискаєте на них, вводите веб-сайт, який хочете відвідати, і він переносить вас туди. Проксі-сервери приймають надану вами веб-адресу, потім підключаються до цього веб-сайту та завантажують його вміст. Потім він передає ці деталі, щоб ви могли переглядати веб-сайт.

Основна перевага проксі-серверів полягає в тому, що ви не підключаєтеся безпосередньо до веб-сайту, тому він не бачить вашу домашню IP-адресу. Натомість він бачить IP-адресу проксі-сервера, зберігаючи ваше місцезнаходження в секреті.

  Як використовувати статистику журналів AWS для запиту показників інформаційної панелі з журналів служб AWS

Якщо ви відвідуєте сайт проксі-сервера, вони часто запитуватимуть, з якої країни ви хочете отримати проксі-сервер. Це більше, ніж просто новинка; це може ввести в оману веб-сайти та служби, змусивши їх подумати, що ви переглядаєте з цієї країни. Якщо ви хочете отримати доступ до веб-сайту, але він заблокований у вашій країні, ви можете використовувати проксі-сервер, розташований у країні цього веб-сайту. Коли веб-сайт перевіряє, з якої країни ви, він бачить місцезнаходження проксі-сервера замість вашого власного. Потім він надає проксі-серверу доступ до веб-сайту та передає йому деталі, які передаються вам.

Існує багато типів проксі-серверів. Здебільшого ви використовуєте проксі-сервер пересилання для доступу до вмісту, але вам може знадобитися час від часу звертатися до інших типів проксі-серверів.

Тип проксі-сервера

опис

Переслати проксі

Знаходиться між клієнтом і Інтернетом і отримує дані з Інтернету від імені клієнта. Використовується для анонімності, забезпечення виконання політики доступу та обходу цензури.

Зворотний проксі

Сидить перед веб-серверами та направляє клієнтські запити на ці сервери. Використовується для балансування навантаження, веб-прискорення та додаткової безпеки.

Прозорий проксі

Перехоплює клієнтські запити, не вимагаючи налаштування клієнта. Використовується для фільтрації вмісту, кешування та застосування мережевих політик.

Анонімний проксі

Покращує конфіденційність, приховуючи IP-адресу користувача від веб-сайтів і інтернет-сервісів. Допомагає зберігати анонімність в Інтернеті.

Спотворення проксі

Приховує IP-адресу користувача та надає фальшиву IP-адресу інтернет-службам, створюючи враження, що запит надходить з іншого місця.

Проксі з високою анонімністю

Приховує IP-адресу користувача та не ідентифікує себе як проксі-сервер цільового сервера. Забезпечує високий рівень конфіденційності та безпеки.

Проксі SOCKS

Обробляє будь-який тип трафіку, а не лише HTTP-трафік. Зазвичай використовується для обробки трафіку від програм, таких як торренти.

Житловий проксі

Використовує IP-адреси, присвоєні реальним адресам проживання, менша ймовірність блокування або позначення веб-сайтами. Часто використовується для копіювання веб-сторінок і перевірки реклами.

Переваги проксі-серверів

Якщо ви просто хочете розблокувати веб-сайт, проксі-сервер може зробити це просто та швидко. Нічого встановлювати не потрібно; просто відвідайте безкоштовний проксі-сайт і виберіть один у країні, з якої ви хочете відвідати. Це чудове короткострокове рішення для одного веб-сайту, який створює вам проблеми.

  Як виправити помилку «Недоступний завантажувальний пристрій» протягом 2 хвилин

Оскільки проксі-сервери можна знайти в Інтернеті, ви можете використовувати їх у будь-якій операційній системі. Немає необхідності встановлювати програмне забезпечення; просто зайдіть в Інтернет і знайдіть сервер!

Недоліки проксі-серверів

На жаль, якщо ви хочете досягти більшого, ніж просто анонімне відвідування веб-сайту, проксі-сервер вам не допоможе. Навіть якщо ви використовуєте проксі-сервери лише для веб-перегляду, ви побачите, що будь-яке тривале використання буде повільним і обтяжливим. Якщо ви хочете анонімізувати своє з’єднання для кількох веб-сайтів, вам слід пропустити проксі-сервери.

Що таке VPN?

Pexels

Зовні VPN працюють дуже подібно до проксі-серверів. Ваші дані надходять на сервер, передаються до пункту призначення, отримують відповідь і передають їх вам. Однак основна відмінність між VPN і проксі-сервером полягає в тому, як ваші дані передаються на сервер.

Коли ви використовуєте VPN, ви спочатку встановлюєте програмне забезпечення VPN на свій ПК. Коли ви вмикаєте його, програмне забезпечення шифрує дані, які ви надсилаєте на сервер VPN, роблячи ваші дані нечитабельними для сторонніх очей. Це називається «тунель», і це допомагає уявити його як фізичний тунель у реальному світі.

Якщо ви їдете на своїй машині по відкритій дорозі, будь-хто на узбіччі дороги зможе побачити, хто у вашій машині, її модель і номерний знак. Якщо ви їдете до пункту призначення через весь тунель, ніхто за межами тунелю не зможе сказати, хто за кермом автомобіля чи його моделі.

Переваги VPN

Як ви можете собі уявити, мережі VPN чудово підходять для маскування вашої активності в Інтернеті. На відміну від цього, проксі-сервер не анонімізує вашу діяльність, доки ваші дані не досягнуть самого сервера, тобто будь-хто, хто переглядає ваші дані заздалегідь (наприклад, хакери чи ваш провайдер), може побачити, що ви робите. Оскільки VPN встановлює тунель із вашого комп’ютера, ніхто, навіть ваш інтернет-провайдер!, не зможе побачити, що ви надсилаєте.

Це означає, що ви можете мати безпечне зашифроване з’єднання будь-де. Можливо, ви вже знаєте, як хакери можуть викрадати особисті дані людей через загальнодоступні мережі, але з VPN вам не потрібно про це турбуватися. Якщо хтось відстежує ваше з’єднання, він побачить непотрібне зашифроване сміття.

  Пояснення про суперпрограми за 5 хвилин або менше

Недоліки VPN

На жаль, ця розкіш коштує недешево. Існують безкоштовні мережі VPN, і якщо для базових завдань, вони можуть виконати роботу. Однак є причини, чому безкоштовні VPN не вирішують це питання, тож якщо ви хочете лише найкраще, вам доведеться за це заплатити.

Мало того, вашому комп’ютеру потрібно шифрувати всі ваші дані, коли вони залишаються. Це означає, що для використання VPN потрібно встановити програмне забезпечення на комп’ютері. Під час використання ви можете помітити зниження продуктивності, оскільки ваш комп’ютер працює над шифруванням даних перед їх надсиланням.

Проксі проти VPN: який для вас найкращий?

Обидві технології корисні для захисту вашої особистості, але яка найкраща для вас?

Переваги проксі-серверів перед VPN

Якщо ви хочете отримати доступ до веб-сайту, заблокованого у вашому регіоні, і не намагаєтеся ні від кого приховати свої дані, немає нічого поганого у використанні проксі-сервера. Основні параметри безкоштовні, і ви можете використовувати їх майже на будь-якому комп’ютері чи пристрої.

Хоча вони не найкращі для конфіденційності, вони чудові, якщо ви не виконуєте жодних конфіденційних дій, наприклад, переглядаєте шоу Netflix в іншій країні.

Переваги VPN над проксі-серверами

Якщо ви хочете довго переглядати веб-сторінки або виконувати конфіденційні дії, VPN – це ваш шлях. Вони пропонують безпечне анонімне з’єднання з додатковими рівнями захисту, щоб убезпечити вас.

Управління своїми фінансами або надсилання особистої інформації через загальнодоступне з’єднання Wi-Fi зазвичай небезпечно, але VPN дає вам свободу дій, де б ви не були. Ті, якими варто скористатися, коштують недешево, але якщо ви серйозно налаштовані залишатися в Інтернеті, ви побачите, що VPN є гідною інвестицією.