Усунути помилку запиту через фатальну апаратну помилку пристрою

Ви зіткнулися з проблемою: запит не виконано через фатальну апаратну помилку пристрою? Ця стаття допоможе вам знайти виправлення цієї фатальної апаратної помилки пристрою. Ця помилка зазвичай виникає, коли фізичні компоненти ПК з Windows пошкоджені. Це пошкодження впливає на роботу жорсткого диска. Він обмежує такі операції, як передача файлів, копіювання-вставлення файлів, процеси читання або запису тощо зі спливаючою вікном. Це також запобігає доступу до зовнішнього або внутрішнього SSD/HDD, USB-флеш-накопичувача та інших компонентів зовнішнього носія. У екстремальних умовах ця помилка не допоможе вам виконати відновлення даних. Отже, проблему необхідно вирішити якнайшвидше, оскільки вони схильні до втрати даних.

Як виправити помилку запиту через фатальну апаратну помилку пристрою в Windows 10

Помилка запиту через фатальну апаратну помилку пристрою в Windows 10 є поширеною помилкою для користувачів. Це може бути пов’язано з різними факторами. Нижче наведено деякі пов’язані причини помилки.

  • Несправне, пошкоджене або ослаблене апаратне з’єднання кабелю.
  • Наявність старішої версії дисковода.
  • Наявність занадто великої кількості пошкоджених секторів на зовнішньому жорсткому диску.
  • Якщо жорсткий диск не ініціалізовано, він може навіть не працювати.
  • Несумісна буква диска.
  • Несправність обладнання або системи.
  • Проблеми з помилкою файлової системи.

Спробуйте всі наведені нижче рішення по одному, оскільки вони ефективні та прості.

Примітка. Також рекомендується заздалегідь створити резервну копію даних за допомогою програмного забезпечення на ваш вибір.

Спосіб 1. Усунення неполадок підключення обладнання

Основним кроком для усунення несправностей будь-якої помилки апаратного пристрою є видалення та повторне підключення його з’єднання. Як ви добре знаєте, що ключем до функціонування будь-якого апаратного пристрою є будь-яке правильне підключення. У цьому випадку необхідно обов’язково перевірити, чи належним чином апаратний пристрій під’єднано до робочого столу. Щоб виправити помилку, виконайте наведені нижче дії.

1. Вийміть і знову підключіть зовнішній підключений диск. Рекомендується повторно підключити до іншого порту, якщо є.

2. Перевірте, чи кабель апаратного підключення не ослаблений, не старий і не зламаний. Якщо така умова є, замініть кабель на новий.

3. Нарешті, спробуйте підключити апаратний диск до іншого ПК.

  Як відстежувати активність диска на док-станції Mac

Якщо вищезгадані інструкції спрацювали, то добре. Але якщо помилка все ж з’являється, не засмучуйтеся. Цей метод значно допоміг виключити проблеми з підключенням як винуватців. Спробуйте наведені нижче методи один за одним, поки не отримаєте виправлення.

Спосіб 2. Перевірте жорсткий диск за допомогою атрибутів SMART

Використання атрибутів SMART (технологія самоконтролю, аналізу та звітності) — це ще один спосіб розв’язати запит, який не вдалося виконати через фатальну апаратну помилку пристрою. Ця технологія SMART є вбудованою функцією Windows, яка використовується для спостереження за станом справності зовнішнього диска. Виконайте наведені нижче дії, щоб перевірити статус.

1. Натисніть клавішу Windows, потім введіть cmd і клацніть Запуск від імені адміністратора, щоб запустити командний рядок від імені адміністратора.

2. Введіть таку команду та натисніть клавішу Enter, щоб виконати її.

wmic diskdrive get status

3. Ви отримаєте три результати: OK, Bad/Caution, Unknown

  • OK: Цей результат показує, що ваш жорсткий диск справний. Отже, ви можете перейти до інших методів.

  • Поганий/Обережно: якщо такий результат з’являється, це означає, що ваш жорсткий диск у поганому стані. Спробуйте інші методи, наведені в цій статті, щоб знайти виправлення. Якщо жодне рішення не допомогло, то рекомендується відремонтувати жорсткий диск в сервісному магазині.

  • Невідомо: результат цього слова показує, що виконана команда не змогла знайти стан жорсткого диска. Таким чином, виконайте інші методи і подивіться, чи допоможуть вони вам. Якщо ні, єдиний варіант, який у вас є, — віднести жорсткий диск до сервісного магазину.

Спосіб 3: Оновіть драйвер дисковода

Іноді оновлення застарілого драйвера в диспетчері пристроїв може вирішити проблему. Це тому, що старі версії можуть викликати проблеми. Тому виконайте наведені нижче дії, щоб оновити жорсткий диск.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Диспетчер пристроїв і натисніть клавішу Enter.

2. Двічі клацніть диски, щоб розгорнути драйвери.

3. Потім клацніть правою кнопкою миші диск і виберіть Оновити драйвер.

4. Потім виберіть Автоматичний пошук драйверів у вікні Оновити драйвери.

5. Windows автоматично завантажить та встановить оновлення, якщо вони доступні.

6. Після завершення перезавантажте комп’ютер і перевірте, чи не вдалося вирішити запит через фатальну апаратну помилку пристрою.

Спосіб 4. Запустіть перевірку помилок диска

Перевірка диска може вирішити проблеми з недоступністю. Це також покращує продуктивність вашого комп’ютера. Спробуйте виконати наведені нижче дії, щоб запустити перевірку помилок диска.

1. Натисніть разом клавіші Windows + E та запустіть Провідник файлів.

2. Клацніть правою кнопкою миші призначений диск і виберіть Властивості.

3. У спливаючому вікні «Властивості» перейдіть до вкладки «Інструменти». Виберіть кнопку Перевірити в розділі Перевірка помилок.

4. Тепер, якщо процес перевірки виявить будь-яку помилку, з’явиться підказка, яка попросить вас просканувати жорсткий диск.

5. Нарешті, перезавантажте ПК. Після завершення перевірте, чи виправлена ​​фатальна апаратна помилка пристрою.

Спосіб 5. Відновлення пошкоджених файлів

Погані сектори не страшні, якщо вони не поширюються по всьому жорсткому диску. Тому потрібно якнайшвидше її вирішити. Утиліта Windows DiskPart використовується для відновлення пошкоджених файлів і пошкоджених секторів на жорсткому диску. Команди Diskpart виконуються в інструменті для перевірки та відновлення пошкоджених секторів. Щоб виконати його, виконайте наведені нижче інструкції. Прочитайте наш посібник про те, як перевірити диск на наявність помилок за допомогою chkdsk?. Потім дотримуйтесь нашого посібника з відновлення системних файлів у Windows 10.

Спосіб 6. Змініть букву зовнішнього диска

Усі зовнішні диски, підключені до вашого ПК, мають літеру диска. Коли конфлікт виникає на певних дисках, він перешкоджає доступу та викликає помилку. Тому змініть літеру диска новою літерою. Для цього виконайте кроки один за одним, згадані нижче.

1. Клацніть правою кнопкою миші параметр Цей комп’ютер і виберіть Керування на екрані робочого столу.

2. У вікні «Керування комп’ютером» виберіть «Керування дисками», як показано в розділі «Сховище».

3. Клацніть правою кнопкою миші жорсткий диск, що спричиняє помилку, та виберіть Змінити букву диска та шляхи…

4. Виберіть Змінити… у спливаючому вікні.

5. Натисніть спадне меню та призначте нову літеру вашому жорсткому диску. Потім натисніть OK, щоб завершити зміни.

Після зміни літери диска перевірте, чи можна відкрити зовнішній диск без повідомлення про помилку.

Спосіб 7: Ініціалізація жорсткого диска за допомогою керування дисками

Іноді можливо, що зовнішній диск не буде ініціалізовано в управлінні дисками. Тому його рекомендується перевірити та ініціалізувати. Для цього виконайте наведені нижче дії та виправте запит, який не вдалося виконати через фатальну апаратну помилку пристрою.

1. Клацніть правою кнопкою миші параметр Цей комп’ютер і виберіть Керування на екрані робочого столу.

2. У вікні «Керування комп’ютером» виберіть «Керування дисками», як показано в розділі «Сховище».

3. Тепер клацніть правою кнопкою миші призначений жорсткий диск і виберіть Ініціалізувати диск.

4. Виберіть один із стилів розділів MBR або GPT відповідно до ваших вимог і натисніть OK, щоб ініціалізувати диск.

Спосіб 8: Відформатуйте жорсткий диск

Якщо жоден з перерахованих вище методів не спрацював, то остаточний варіант, який вам потрібно позбутися від цієї помилки, — відформатувати диск. Але зверніть увагу, що форматування пристрою повністю стирає всі ваші дані на жорсткому диску. Ось як відформатувати жорсткий диск.

1. Натисніть разом клавіші Windows + E, щоб відкрити Провідник файлів.

2. Клацніть правою кнопкою миші папку зовнішнього жорсткого диска та виберіть Формат.

3. У спливаючому вікні Формат зніміть прапорець Швидке форматування в розділі Параметри формату. Потім натисніть кнопку Почати, щоб ініціалізувати процес форматування.

Спосіб 9. Змініть зовнішній жорсткий диск

Все ще не пощастило? Навіть перепробувавши всі методи. Тоді єдиний останній варіант, який залишився, щоб зробити запит не вдалося через фатальну апаратну помилку пристрою, це просто замінити несправний зовнішній жорсткий диск. Крім того, зверніться по допомогу до виробника обладнання або знайдіть місцеву ремонтну майстерню та спробуйте вирішити проблему.

***

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам знайти потенційне виправлення запиту, який не вдалося виконати через фатальну апаратну помилку пристрою в Windows 10. Повідомте нам, який метод найбільш ефективний для вас. Будь ласка, не соромтеся звертатися до нас із будь-якими запитами чи пропозиціями через розділ коментарів, наведений нижче.

  Як використовувати вказівки для вирівнювання об’єктів PowerPoint