Усе, що ви хотіли знати про ОС Tizen від Samsung

Коли ми говоримо про бренди смарт-телевізорів, Samsung є одним із перших імен, які спадають нам на думку. Ці телевізори не тільки стильні, але й пропонують широкий спектр цікавих функцій завдяки ОС Tizen; операційну систему з відкритим кодом, на якій вони працюють.

Однак Tizen — це не лише ОС для смарт-телевізора. Його можна знайти на кількох інших пристроях, включаючи смартфони, ПК тощо.

Наступне обговорення є спробою дати вам повне уявлення про те, що таке Tizen OS.

Що таке Tizen?

Tizen — це операційна система з відкритим кодом на базі Linux, яка працює на кількох платформах. Його розробником є ​​Samsung, і він має досить багато версій залежно від пристрою, на якому він працює.

Хоча його природа з відкритим вихідним кодом робить його вільним для використання та простим у розробці, Samsung є єдиним брендом, який використовує його на своїх пристроях. Найновіша версія ОС отримала ребрендинг і стала відомою як One UI.

Samsung побудував ОС на базі Linux. Тому він багатофункціональний і гнучкий. Модульна архітектура Tizen підвищує його адаптивність, забезпечуючи безліч варіантів використання, включаючи смарт-телевізори, смартфони, пристрої IoT і годинники для фітнесу.

Коротка історія становлення та шляху Tizen OS

Проект Tizen, організований Linux Foundation, виник у 2011 році як наступник ОС MeeGo після того, як доля MeeGo була вирішена, коли Nokia відмовилася від розробки через інвестування ресурсів у свою серію Lumia.

Незважаючи на це, Samsung розробила та випустила свою версію 1.0 у січні 2012 року. З того часу операційна система зазнавала злетів і падінь.

У січні та жовтні 2013 року Samsung оголосила про випуск кількох Телефони під керуванням Tizen і представили перший планшет на базі Tizen, відповідно.

У 2014 році Samsung представила Galaxy Gear 2 – розумний годинник, що працює на ОС Tizen. У травні того ж року Samsung вирішила постачати Qt, але в 2017 році компанія відмовилася від цього проекту.

У листопаді 2016 року Samsung і Microsoft вирішили об’єднати зусилля, щоб запропонувати .NET Core підтримка Tizen.

У 2018 році Tizen тріумфально здобула статус найпопулярнішої ОС Smart TV.

У 2021 році Samsung і Google співпрацювали над розробкою нової ОС Wear, інтегрувавши функції Tizen із ОС Wear у новий Galaxy Watch 4.

Однак Samsung продовжує використовувати Tizen на смарт-телевізорах. Остання версія Tizen – Tizen 8.0 вийшов 31 травня 2023 року.

Які пристрої працюють на ОС Tizen?

Як ми вже згадували раніше, ОС Tizen використовує фреймворк на основі Linux і модульну архітектуру, що робить її легко модифікованою, універсальною та адаптованою. Отже, багато типів пристроїв можуть працювати з цією ОС. Серед них смарт-телевізори, смарт-годинники, смартфони, розумні колонки, побутова техніка тощо.

На яких пристроях досі працює ОС Tizen?

Відомо, що Samsung дотримується своїх пропрієтарних ресурсів, будь то обладнання Exynos або операційна система Tizen. Ви можете знайти масу пристроїв, які все ще працюють на Tizen. Деякі з них:

#1. Усі смарт-телевізори Samsung

Якщо ви шукаєте пристрій, який працює під керуванням ОС Tizen у повній красі, ваші пошуки можуть закінчитися у вашій вітальні. Усі смарт-телевізори Samsung працюють на базі ОС Tizen, і останні версії ОС значно доповнюють можливості смарт-телевізора, якими може похвалитися Samsung.

Телевізори Samsung на базі Tizen мають ідеальне поєднання феноменальних дисплеїв Samsung, які пропонують ідеальне зображення, і розумних функцій Tizen, таких як кілька голосових помічників, Smart Things, Wi-Fi Direct та багато іншого.

У кінці цієї статті ми перерахували деякі з найкращих телевізорів Samsung під керуванням ОС Tizen. Залишайтеся з нами📺!

Читайте також: Як підключити iPhone до телевізора Samsung

#2. Розумні годинники Samsung, випущені раніше Galaxy Watch 4

До співпраці з Google у розробці ОС Wear для розумних годинників Samsung поставляла більшість своїх розумних годинників із Tizen на сервері. Деякі відомі, які все ще працюють з Tizen, включають:

  • Galaxy Watch Active
  • Gear Fit2 Pro
  • Galaxy Watch
  • Galaxy Watch Active 2
  • Galaxy Watch 3

Також перевірте: Обов’язково мати програми для годинника Android, щоб отримати найкращий досвід.

Важливість Tizen у формуванні поточної версії Wear OS

Tizen зіграв значну роль у створенні останньої версії Wear OS – Wear OS 4. Samsung інтегрувала функції Tizen в Wear OS від Google, що допомогло усунути недоліки обох операційних систем і створити найкраще з обох світів.

По-перше, Samsung вирішила проблему швидкого розрядження батареї Wear OS і підвищила її ефективність. Крім того, Samsung зробив платформу приблизно на 30% швидшою з кращою анімацією та плавністю.

Крім того, Wear інтегровано з високо оціненим інструментом Samsung для створення циферблатів, який дозволяє налаштовувати та створювати власні циферблати.

Об’єднання між Google і Samsung зробило Wear більш гнучким з точки зору апаратного та програмного забезпечення, розширивши його екосистему та можливості налаштування.

Читайте також: Персоналізуйте свій Apple Watch за допомогою цих 15 найкращих циферблатів Apple Watch

Розумні функції телевізорів Tizen

Давайте тепер розглянемо деякі з найзручніших функцій, які роблять Tizen гігантом ОС:

#1. Автоматичне визначення джерела

ОС Tizen усуває небажану плутанину, пов’язану з кількома активними підключеннями до одного телевізора.

Будь то консоль, кабельна коробка чи інший пристрій, його інтелектуальне автоматичне визначення джерела швидко визначає, який пристрій підключено до якого порту.

#2. Мінімалістичний інтерфейс користувача

Інтерфейс користувача на телевізорах Tizen настільки простий та інтуїтивно зрозумілий, що навіть ті, хто не має технічних навичок, знайдуть у ньому легку навігацію.

Крім того, він добре настроюється та організований. Таким чином, користувачі можуть без особливих зусиль використовувати всі функції та програми, які вони шукають.

#3. Велика кількість варіантів розваг

Смарт-телевізори Samsung Tizen пропонують Smart Hub – єдине місце для всіх ваших розваг.

Smart Hub упорядковує весь ваш вміст, потокові послуги, налаштування, список підключених пристроїв і багато іншого в одному місці, що підвищує вашу зручність.

#4. Легкість обміну

Телевізори Samsung із підтримкою Tizen дозволяють легко обмінюватися між ними та іншими пристроями, такими як смартфони, ноутбуки, ПК тощо, за допомогою програми Smart View.

За умови, що на вашому телевізорі встановлено Smart View, ви можете без зайвих зусиль обмінюватися зображеннями, відео, музикою тощо з будь-якого пристрою.

Додаток також служить додатковим пультом дистанційного керування для вашого телефону/планшета та дозволяє керувати телевізором за допомогою нього.

#5. Розумний пошук

Що стосується пошуку ваших улюблених шоу, програм, музики тощо, Tizen пропонує фантастичні послуги.

Вищезазначена функція Smart Hub точно класифікує ваш вміст для полегшення пошуку. До них належать рекомендовані, прямі телепрограми, додатки тощо.

Така акуратна організація економить ваш час і сили. Крім того, такі телевізори мають універсальну функцію пошуку, яка дає змогу користувачам шукати контент на різних платформах.

Як Tizen працює на сучасних телевізорах і додатках?

Tizen має досить шикарний дизайн і здатний відповідати загальній естетиці пристрою. Ось чому ви побачите, що екосистема Tizen є великою та включає всі сучасні смарт-телевізори Samsung і програми, включно з популярними потоковими програмами, такими як Apple TV, Netflix, Hotstar, Spotify, Vudu, Hulu, Samsung TV Plus тощо.

ОС підтримує голосові помічники, такі як Alexa, Google Assistant тощо. Вона сумісна з передовими рішеннями трансляції, такими як Miracast.

Окрім високої гнучкості, Tizen забезпечує потужну підтримку зручних функцій підключення, таких як Wi-Fi, DLNA, Bluetooth тощо.

Усе це забезпечило актуальність Tizen на сучасних телевізорах і додатках.

Tizen OS проти WebOS проти Android Smart TV

Тепер ми порівняємо Tizen з двома іншими операційними системами для смарт-телевізорів, а саме WebOS і Android TV, і подивимося, як він працює:

#1. Технічна архітектура

ОС Tizen і WebOS використовують ядро ​​Linux, тоді як Android TV використовує ту саму кодову базу, що й типова система Android, з деякими оптимізаціями для більших дисплеїв.

Tizen сумісний з різними типами носіїв і забезпечує конфіденційність і безпеку користувача. WebOS і Android також підтримують кілька типів носіїв.

Але якщо ми розглянемо можливість реконфігурації та гнучкість, Tizen OS отримує перевагу та є найкращим варіантом серед трьох.

#2. Інтерфейс користувача

І Tizen OS, і WebOS мають інтуїтивно зрозумілі, прості інтерфейси користувача, які відрізняються від Android TV.

Перші два надають рекомендації та нещодавні дії з різних програм, коли користувачі переходять до цих програм. А найкраща частина? Для цього не потрібно запускати додаток. Підменю піклується про це разом із можливістю миттєвого відтворення вмісту. Ось чому Tizen OS і WebOS набагато випереджають Android TV з точки зору простоти використання.

#3. Підтримка програми

Бібліотеки додатків ОС Tizen і WebOS постійно розширюються завдяки тому, що операційні системи часто підтримують нові додатки. Наразі їхні бібліотеки містять більшість популярних потокових програм, таких як YouTube, Disney+, HBO Go, Netflix, Prime Video тощо.

Тим не менш, Android TV випереджає обидва з доступом до Play Store, що дозволяє користувачам використовувати безліч програм, оптимізованих для телевізорів. Крім того, Android TV навіть дозволяє запускати програми, несумісні з Android, за допомогою бічного завантаження.

#4. Ігри

Незважаючи на те, що спочатку вони не призначалися для ігор, сучасні смарт-телевізори дозволяють користувачам грати на них. Говорячи про ігри, WebOS від LG і Tizen від Samsung не мають надійних ігрових функцій. Їхні бібліотеки програм мають досить обмежену кількість заголовків, доступних для встановлення. Крім того, вони не мають можливості стороннього встановлення або емуляції, що робить ігри з різних платформ недоступними на цих телевізорах.

Android TV, з іншого боку, надає людям доступ до Play Store і можливість завантажувати збоку. Це дає змогу користувачам Android TV грати в пристойну кількість ігор Android. Але ви повинні пам’ятати, що левова частка Android TV є бюджетними.

Таким чином, вони не можуть запускати ігри з вимогливою графікою. Лише дорогий Nvidia Shield TV, який базується на Android TV, дозволяє грати у висококласні ігри.

#5. Оновлення

Усі ці три операційні системи телевізорів отримують нечасті оновлення. І WebOS, і Tizen OS, схоже, неохоче випускають серйозні оновлення для своїх старих моделей.

Після перших одного-двох років ваша ОС майже застрягла в глухому куті.

Що стосується Android TV, то ситуація трохи краща для дорогих топових моделей, які оновлюються два-три роки. Незважаючи на це, більшість телевізорів Android перестануть отримувати оновлення прошивки після першого року.

Найкращі смарт-телевізори та монітори Tizen для покупки

Я впевнений, що ви в такому ж захваті, як і я, переглядаючи всі чудові функції ОС Tizen. Якщо ви хочете отримати в руки найкращі телевізійні технології, що працюють на Tizen, ми допоможемо вам. Ось найкращі телевізори та монітори Tizen Smart TV, які вам обов’язково варто перевірити:

Samsung 65” Crystal 4K UHD Smart TV – CU8000

Серія CU8000 від Samsung має бути одним із найкращих 4K-телевізорів, доступних за ціною близько 600 доларів. Телевізор оснащено всіма дивовижними функціями Tizen на додаток до технології PurColor від Samsung, яка намагається відтворити природні кольори об’єктів на дисплеї.

Крім того, технологія Crystal Processing підвищує якість вмісту з низькою роздільною здатністю до 4K для кращого перегляду.

Смарт-монітор Samsung 27” M80C 4K UHD із потоковим телебаченням

Хоча ви можете використовувати Samsung M80C як свій телевізор, він світить найяскравіше, коли ви використовуєте його як інтелектуальний монітор зі своїм ПК. Одна з його найкращих особливостей полягає в тому, що він постачається з камерою Slimfit із коробки, яка, безсумнівно, заощадить пару сотень доларів на веб-камері.

Крім того, цей розумний монітор 4K підтримує бездротовий віддалений доступ до ПК і вбудовану Alexa для швидкого й ефективного голосового керування. Оскільки монітор працює під керуванням ОС Tizen, ви можете завантажувати та встановлювати свої улюблені потокові додатки та користуватися ними в дорозі.

Смарт-монітор Samsung 32” M70B 4K UHD із потоковим телебаченням

Якщо у вас обмежений бюджет і ціна в 600 доларів США за монітор M80C здається вам непотрібною, варто звернути увагу на 32-дюймовий монітор Samsung M70B Smart Monitor. Як і в M80C, ви отримуєте дисплей 4K, але без веб-камери Slimfit і вдвічі дешевше.

Він може похвалитися деякими досить надійними функціями, такими як Ultrawide Game View, Wireless UHD Display, Smart Hub, Gaming та IoT Hubs, а також продуктивність без ПК, серед іншого.

Смарт-ігровий монітор Samsung 34” Odessey G8/G85SB із вигнутим екраном OLED

Якщо ви шукаєте першокласний монітор для своїх ігрових установок, вам обов’язково варто ознайомитися з вигнутим OLED-монітором Odessey G8/G85SB.

Приблизно за 1100 доларів ви отримуєте чіткий 34-дюймовий вигнутий OLED-дисплей із частотою оновлення 175 Гц. Крім того, монітор підтримує AMD Free Sync Premium Pro, який автоматично синхронізує частоту оновлення відповідно до вашої відеокарти. Дисплей оснащено процесором Neo Quantum із надзвичайно низькою затримкою 0,03 мс, що робить його ідеальним і для змагальних ігор.

Заключні слова

Підсумовуючи, дітище Samsung – ОС Tizen може стати чудовим вибором для тих, хто хоче більше універсальності, можливості налаштування та простоти у використанні.

Незважаючи на те, що Samsung припинила використання в своїх останніх моделях розумних годинників, починаючи з Galaxy Watch 4, і перейшла на Wear OS, її смарт-телевізори все ще працюють під керуванням Tizen.

Це гарна новина, оскільки телевізори Tizen оснащені численними інтелектуальними функціями, такими як інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача, Smart Hub, інтелектуальний і мультиплатформенний пошук вмісту, автоматичне визначення джерел і легкий обмін через додаток Smart View.

Навіть незважаючи на те, що конкуруючі телевізійні операційні системи, як-от WebOS і Android TV, все більше сприймаються громадськістю, ці функції забезпечують актуальність Tizen протягом наступних років.

Тепер ви можете прочитати про найкращі потокові пристрої, щоб покращити ваші враження від перегляду.