techukraine.net techukraine.net Усе, що вам потрібно знати про OpenAI

Усе, що вам потрібно знати про OpenAI

Categories:

Оскільки штучний інтелект (ШІ) стає все більш популярним, OpenAI є улюбленим ентузіастом технологій. Отже, що таке OpenAI, і чого ця компанія досягла, щоб стати такою відомою?

Витоки OpenAI

OpenAI, заснований у 2015 році, зосереджується на дослідженні та розробці інструментів на основі ШІ. На своєму офіційний веб-сайтOpenAI заявляє, що його мета — «забезпечити користь усього людства від штучного інтелекту».

Сем Альтман, Ілон Маск, Войцех Заремба, Грег Брокман, Джон Шульман та Ілля Суцкевер заснували OpenAI, що базується в Сан-Франциско. Однак Ілон Маск пішов у відставку в 2018 році через потенційні конфлікти з його розробками ШІ в Tesla і SpaceX.

OpenAI прагне уникнути майбутнього, коли технологічні конгломерати, такі як Google і Microsoft, монополізують технології ШІ. Вони прагнуть прозоро вдосконалити технології штучного інтелекту та зробити їх відкритими — доступними для всіх.

У грудні 2015 року Сем Альтман, Ілон Маск, Войцех Заремба, Грег Брокман, Джон Шульман та Ілля Суцкевер заснували OpenAI у Сан-Франциско. Однак Ілон Маск пішов у відставку в 2018 році через потенційні конфлікти з його причетністю до Tesla і SpaceX.

OpenAI прагне досліджувати досягнення ШІ та ділитися своїми знаннями з рештою наукової спільноти. Фірма штучного інтелекту опублікувала численні статті про штучний інтелект, включаючи прориви в архітектурі нейронних мереж і методах навчання ШІ.

OpenAI спочатку була некомерційною організацією, але перетворилася на гібридний проект із некомерційними та комерційними компонентами. Витрати на створення продуктів штучного інтелекту, які вимагали надзвичайно великих обсягів даних, ускладнили групі продовження діяльності як некомерційної організації.

  5 програм для знайомств для ЛГБТК+ спільноти

Комерційна дочірня компанія почалася в 2019 році з OpenAI Limited Partnership, оскільки компанія хотіла залучити фінансування для своїх досліджень.

Основні проекти та досягнення OpenAI

Оголошено про OpenAI його мета – 1 мільярд доларів пожертвувань, але поки що отримано лише трохи більше 130 мільйонів доларів.

Потім з’явився OpenAI LP.

Звіти Crunchbase що OpenAI LP зібрала понад 11,3 мільярда доларів США у вигляді фінансування протягом п’яти раундів, починаючи від її засновників і співавторів і закінчуючи інвестиціями в 1 мільярд доларів США від Microsoft у 2019 році. Тому не дивно, що ця дослідницька компанія досягла величезних віх.

1. ChatGPT

ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) був запущений 30 листопада 2022 року. Його можна використовувати для генерації та перекладу тексту, створення контенту та навіть звичайного спілкування.

У 2020 році ця мовна модель, створена OpenAI, пройшла тест Тьюринга. Машина проходить це випробування, якщо поводиться так, як людина не відрізняється від поведінки.

ChatGPT-3 — це перше покоління ChatGPT, випущене в 2020 році. Його було навчено на величезному наборі текстових і кодових даних із приблизно 175 мільярдами параметрів.

Останнє покоління, ChatGPT-4, має 45 мільярдів параметрів, що означає, що воно було навчено більш широкому набору даних тексту та коду, ніж його попередник, що робить його більш точним, креативним і вільним.

2. DALL-E

DALL-E — це генеративна модель ШІ, здатна генерувати зображення з текстових описів. Він був створений у січні 2021 року і відтоді зазнав кількох удосконалень.

  Як скинути налаштування графічної карти ПК

Початкові моделі могли генерувати лише зображення з роздільною здатністю 256 × 256 мегапікселів, їх різко критикували та уникали через неточні та розмиті зображення. Однак DALL-E 2, випущений у квітні 2022 року та оприлюднений у липні 2022 року, міг створювати зображення розміром 1024 × 1024 мегапікселя та є більш точним і реалістичним, ніж його попередник.

Ця модель штучного інтелекту може генерувати візуальний контент, як-от картини та меми для дизайну продукту, листівки, рекламні плакати та агітаційні плакати, дослідження тощо.

3. Кодекс

Codex, випущений у 2021 році, базується на сімействі мовної моделі GPT-3 — моделі ШІ, яка може генерувати код. Він може створювати код, який є таким же хорошим або навіть кращим, ніж код, написаний людьми-програмістами.

Codex може генерувати код на різних мовах програмування, включаючи Python і Java. Він також може перекладати понад 200 мов, текст і код і навіть перекладати між різними мовами програмування.

Виклики та суперечки, з якими стикається OpenAI

OpenAI було засновано для просування досліджень ШІ та запобігання його монополізації. Але дослідницька компанія стикається з проблемами на різних фронтах.

1. Регуляторні питання

AI просувається швидше, ніж ми очікували. Зараз існують моделі, які можуть генерувати текст і зображення за лічені секунди. І є занепокоєння, що зловмисники можуть використовувати це для створення дезінформації, поширення фейкових новин і хаосу.

Наприклад, були випадки, коли зображення, згенеровані DALL-E, використовувалися для поширення фейкових новин через те, наскільки оригінально вони виглядали.

  Що означає «IDGI» і як ви його використовуєте?

OpenAI почав створювати регулятивні заходи, намагаючись запобігти цим сценаріям. Але деякі з цих заходів також перешкоджають використанню моделей навіть у межах нормальних параметрів.

2. Секретність проти відкритості

Місія OpenAI — зробити ШІ доступним для всіх. Спочатку вони дотримувалися своєї мантри, публікуючи всі свої дослідження та досягнення.

Однак у міру розвитку штучного інтелекту зростають і його додатки та шанси бути використаним у зловмисних цілях. Це змусило OpenAI спробувати знайти баланс між приховуванням і обміном дослідженнями, незважаючи на те, що перше суперечить їхній місії.

3. Етичні питання

Були випадки, коли моделі OpenAI показували необ’єктивний вміст через тип навчальних даних, на основі яких вони створювалися. Вирішити цю проблему складно, оскільки потребуватиме багато тонкого налаштування та всебічного відбору даних. І навіть при цьому було б майже неможливо викорінити упереджені результати.

Конкуренція

У OpenAI є численні комерційні конкуренти, такі як DeepMind (дочірня компанія Alphabet Inc.) і NVIDIA Corporation, яка також розробляє рішення ШІ. Щоб OpenAI залишався в авангарді, необхідно постійно впроваджувати інновації та співпрацю. Це змусило їх перейти від неприбуткової декларації до гібриду, який вітає фінансування.

Яким буде майбутнє OpenAI?

OpenAI залишається великим гравцем у сфері ШІ. Незважаючи на труднощі, попереду багато можливостей, особливо з такими партнерами, як Microsoft і Shutterstock.

Крім того, фірма, що займається штучним інтелектом, підтвердила свою відданість забезпеченню того, щоб її технологія використовувалася тільки на благо.