Усе, що вам потрібно знати про безсерверні бази даних

Categories:

Будьте готові дізнатися все про майбутнє баз даних наступного покоління, тобто безсерверні бази даних!

Будь-яка база даних, яка дотримується основних принципів безсерверних обчислень, є безсерверною базою даних. Безсерверну базу даних було створено для робочих навантажень, які є непередбачуваними та можуть швидко змінюватися.

Відсутність серверів не означає, що сервери не потрібні. Це означає, що ви не зобов’язані керувати, надавати або оплачувати базові сервери.

Ви платите за ресурси, які використовуєте, залежно від потужності ЦП і оперативної пам’яті та їх активності.

Зміст

Як працює безсерверна база даних

Модель безсерверної бази даних базується на розділенні обробки та зберігання. Вам потрібно створити кінцеву точку та встановити мінімальну та максимальну ємності.

Автор зображення: Simform

Потім ви можете надсилати запити до кінцевої точки. Цей проксі діє як посилання на велику кількість ресурсів бази даних. Це дозволяє вашим з’єднанням залишатися незмінними, навіть операції масштабування відбуваються за лаштунками.

Відокремлення зберігання від обробки має ще одну перевагу. Масштабування можливе до нуля, і вам доведеться платити лише за зберігання. Масштабування можна виконати всього за 5 секунд, залежно від програми. Ви також маєте доступ до пулу «теплих» ресурсів, готових допомогти вам із вашими потребами.

Безсерверна база даних: переваги

Ефективність витрат

Фіксована кількість серверів коштує дорожче, ніж безсерверна база даних, і потребує більше часу для придбання. Це може бути дешевше, ніж налаштування групи автомасштабування, і це також є більш рентабельним, оскільки пакування машинних ресурсів у контейнери робить його ефективнішим.

Це включає ліцензування, встановлення, технічне обслуговування, підтримку та виправлення. З вас стягується плата лише за час і пам’ять, які ви використовуєте для виконання коду.

Автоматизована масштабованість

Розробникам не потрібно налаштовувати або налаштовувати будь-які політики або системи автоматичного масштабування, щоб досягти безсерверного масштабування на основі робочого навантаження. Усе це лягає на плечі хмарного провайдера, який має відповідати фактичним вимогам із відповідними повноваженнями щодо продуктивності.

Швидке розгортання та оновлення

Безсерверна інфраструктура позбавляє від необхідності завантажувати код на сервери та налаштовувати серверні параметри для створення робочої програми. Розробникам легко завантажити невеликі фрагменти коду, а потім випустити новий продукт. Розробники можуть завантажувати обидва коди одночасно та одну функцію одночасно.

  Вичерпний посібник із вдосконаленої системи проектування (ADS)

Це дозволяє легко оновлювати, виправляти, виправляти або швидко додавати нові функції до програми. Розробники можуть вносити невеликі зміни в програму, а не оновлювати програму цілком.

Вища продуктивність

Ви отримаєте більше від своєї безсерверної системи, якщо витрачатимете на неї менше часу, докладатимете менше зусиль у сферах, де потрібна взаємодія, і наймете команду професіоналів оптимального розміру для досягнення кращих результатів.

Безсерверна база даних: недоліки

Проблеми з холодним запуском

Холодний запуск є одним із найважливіших і складних аспектів у цій галузі. Безсерверна база даних, яка не використовується, просто простоїть, щоб заощадити ресурси та запобігти непотрібній продуктивності.

Система «прокидається» і потребує часу, щоб перезапустити всі свої процеси. У вас можуть виникнути затримки та низький час відповіді, якщо ви першим торкаєтеся системи під час її холодного запуску.

Труднощі тестування та налагодження програм

Безсерверна модель представляє ще одну проблему. Важко відтворити безсерверне середовище для тестування та моніторингу продуктивності коду до його запуску. Частково це пов’язано з тим, що розробники не мають доступу до серверних служб хмарних постачальників.

Для глибокого й ефективного налагодження складних систем не можна використовувати профайлер або налагоджувач. У вас є можливість спробувати інструменти сторонніх розробників, яких на ринку стає все більше.

Більше моніторингу

Безсерверні рішення вимагають, щоб ви приділяли більшу увагу моніторингу та виявленню проблем продуктивності або надмірного використання ресурсів. Це значною мірою пов’язано з тим, що хмарні рішення рідко є відкритими.

Блокування постачальника

Під час переходу до іншого постачальника вибір безсерверної моделі може спричинити проблеми. Це пов’язано з тим, що кожен постачальник має різні робочі процеси та функції.

Особливості безсерверної бази даних

Безсерверні бази даних пропонують деякі з найцікавіших функцій, наприклад:

#1. Мультитенантна архітектура

Перевага безсерверних баз даних полягає в можливості використання єдиного ресурсу пулу, який можна використовувати для кількох проектів у вашій організації. Це великий плюс для розробників, оскільки їм не потрібно створювати окремі джерела даних для окремих програм.

Багатокористувацька архітектура робить це можливим. Розробники можуть налаштовувати, конфігурувати та розгортати кілька додатків в одному кластері бази даних.

Автор зображення: AWS

#2. Георозповсюдження

Оскільки більшість компаній працюють у всьому світі, дуже важливо, щоб дані були доступні по всьому світу. Досвід роботи в режимі реального часу може бути покращений завдяки близькості до центрів обробки даних. Точка відмови також виключається, тому ймовірність збою дуже малоймовірна.

Безсерверні бази даних дозволяють тиражувати кілька наборів даних по всьому світу без будь-яких додаткових інструментів або спеціальної розробки.

#3. Мало або зовсім не адмініструється сервером вручну

Безсерверний термін є неправильним. Це набір серверів, які були виділені та автоматизовані, щоб полегшити вам керування ними. Усі завдання, які виконуються вручну, як-от ініціалізація, планування потужностей, масштабування, обслуговування, оновлення тощо, усе ще виконуються за лаштунками. Вони дуже прості у використанні та не потребують ручного втручання або не потребують його.

  5 безпарольних плагінів WordPress для легкого входу в систему techukraine.net

#4. Виставлення рахунків на основі споживання

Безсерверна база даних, оскільки вартість її базується на використанні, є найбільш економічно ефективною. Зберігання не вимагається. Ви платите лише за те, що використовуєте. Якщо ви хочете уникнути перевищення бюджету, ви можете встановити ліміт витрат.

Реляційні та нереляційні безсерверні бази даних

Дані цифрової епохи можна класифікувати на оперативні та аналітичні дані. Давайте розглянемо кілька різних варіантів баз даних, до яких тягнуться розробники, і подивимося, як вони порівнюються.

Більшості компаній для зберігання даних потрібні OLTP (оперативна) і OLAP (аналітична) системи. Вони можуть використовувати реляційну або нереляційну базу даних для підтримки своїх бізнес-потреб.

Реляційна безсерверна база даних

Реляційна база даних — це база даних типу, яка організовує та збирає дані відповідно до попередньо визначених зв’язків між ключовими точками даних. Він організовує дані, щоб кілька користувачів могли знаходити та сортувати дані без зміни логічної категоризації даних.

Це усуває дублювання даних у процесах зберігання. Structured Query Language — це інтерфейс прикладної програми (API) для реляційного банку даних.

Ця система представляє дані в табличній формі. Ця таблиця представляє сутність, як-от продукт або мобільний додаток. Кожен рядок є фактичним значенням, і кожен рядок має унікальний ідентифікатор, який є екземпляром цього типу сутності. Тому і називаються записи.

Стовпці, з іншого боку, містять атрибути даних. Вони є фактичною вартістю суб’єкта. Доступ до даних можливий без необхідності реорганізовувати таблицю бази даних.

Безсерверна база даних NoSQL (нереляційна).

Нереляційні бази даних (NoSQL) є більш імовірними для поширення, ніж бази даних SQL. Його можна використовувати з великою кількістю баз даних. Підприємствам необхідно використовувати сучасні можливості, такі як бази даних NoSQL, для створення хмарних програм.

Безсерверні бази даних NoSQL використовуються у веб-програмах реального часу. Вони прості за дизайном і можуть швидко обробляти великі обсяги даних за допомогою горизонтального масштабування. Це ідеально підходить для ситуацій, коли схема незрозуміла та може знадобитися висока швидкість прийому.

Безсерверні бази даних NoSQL дуже популярні, оскільки вони зберігають великі обсяги даних у багатьох формах, включаючи графіки, документи, пари ключ/значення та орієнтовані на стовпці структури даних. Це полегшує розробникам зміну структури даних.

Чому варто використовувати безсерверні бази даних?

Безсерверні бази даних — чудовий варіант для невеликих команд, у яких недостатньо персоналу для керування та масштабування традиційних баз даних. Безсерверні бази даних вимагають невеликої інфраструктури та обслуговування. Це означає, що вашій команді потрібно буде витрачати менше часу на підтримку системи. Також легко створювати нові таблиці та тестувати нові функції за допомогою бази даних без сервера.

  Як видалити аудіо з відео за допомогою VLC Player

Нарешті, витрати. Безсерверні бази даних дозволяють платити лише за те, що ви використовуєте, без необхідності налаштовувати та точно налаштовувати витрати, як у традиційних базах даних. Безсерверні бази даних чудово підходять для розробників і команд, яким потрібно швидко вводити нові функції.

Випадки використання безсерверної бази даних

#1. Нові програми

Кілька хвилин використання протягом тижня або дня. Якщо у вас є блог із низьким трафіком і ви хочете платити лише за час, протягом якого будь-який користувач отримує доступ до вашого сайту, це варіант. Ви платите за секунду за ресурси бази даних, які використовуєте.

#2. Еластична зміна розміру для прямого відеотрансляції

Пряма відеотрансляція стала можливою завдяки безсерверній архітектурі. Кілька членів аудиторії можуть взаємодіяти в сценаріях живої відеотрансляції. Хост може бути підключений до кількох мікрофонів одночасно. Ведучий може підключити до екрана кількох членів аудиторії або друзів, а потім синтезувати картинку в один сценарій, який буде представлено глядачам прямої трансляції.

#3. Рідко використовувані програми

Якщо у вас є програма, якою ви пишаєтеся, і ви не знаєте, як її сприймуть, і тому що ви не хочете, щоб програма вийшла з ладу, цей метод для вас. Просто створіть кінцеву точку, і безсерверна база даних автоматично масштабуватиметься відповідно до потреб вашої програми.

#4. Інтернет речей (IoT)

Інтернет речей можна описати як термін, який описує пристрої, які сьогодні є в домівках, які можуть підключатися до Інтернету для виконання різних функцій. FaaS все частіше використовується цими пристроями для виконання своїх завдань. Вони надсилають і отримують дані лише тоді, коли їх викликає подія.

Компанії заощаджують гроші, не платячи додатково за обчислювальну потужність, яку вони не використовують. FaaS робить можливим швидке й автоматичне масштабування, тому розробникам не доведеться турбуватися про непередбачувані шаблони використання.

Висновок

Ці сценарії показують, що безсерверна архітектура має багато переваг для розробників і компаній. Безсерверні бази даних можуть підвищити швидкість і стійкість обчислень, одночасно зменшуючи час і витрати на масштабування та ресурси. Існує багато типів безсерверних баз даних, як реляційних, так і нереляційних. Проте всі вони мають однакову мету: масштабувати за вимогою, не додаючи управлінських тягарів і лише зменшуючи витрати