techukraine.net techukraine.net Усе про стратегію хмарної міграції менш ніж за 10 хвилин

Усе про стратегію хмарної міграції менш ніж за 10 хвилин

Categories:

Хмарна міграція є вигідною для сучасних організацій, які використовують оцифровку, оскільки пропонує кращу масштабованість, продуктивність, гнучкість і продуктивність порівняно з традиційними системами.

З розвитком сучасних хмарних служб все більше організацій поступово переносять своє робоче навантаження, програми та послуги в хмару.

Згідно з дослідженнями Gartner, компанії витрачатимуть понад 45% їхніх витрат на ІТ до 2024 року на хмарних рішеннях, а не на традиційних ІТ.

Для сучасних компаній міграція в хмару стала неминучою. Використовуючи можливості хмарних обчислень, компанії можуть стимулювати свій розвиток і відповідати сучасним вимогам.

Однак перенесення інфраструктури в хмару є складним завданням.

Вам знадобиться надійна та ефективна стратегія міграції в хмару, яка допоможе вам перемістити локальне робоче навантаження, програми та дані в хмарну інфраструктуру.

За допомогою правильної стратегії міграції в хмару ви не тільки успішно перенесете свої організаційні активи в хмару, але й отримаєте максимальні переваги.

У цьому посібнику я розповім про хмарну міграцію та її стратегії, щоб ви отримали глибше уявлення про це, перш ніж вибрати хмарну міграцію.

Що таке хмарна міграція?

Хмарна міграція — це процес перенесення додатків, даних, послуг, баз даних, ІТ-ресурсів та інших бізнес-елементів організації в середовище хмарних обчислень. Міграцію можна виконати частково або повністю, залежно від вимог організації.

Організації переважно вибирають хмарну міграцію через застарілу застарілу інфраструктуру, яка не в змозі впоратися з сучасною цифровою трансформацією. Застарілі програмні рішення та сервери, а також ненадійні політики безпеки є основними факторами, які перешкоджають зростанню.

Під час міграції до хмари організація може застосувати різні підходи, щоб забезпечити плавну міграцію. Ось деякі з них:

 • Загальнодоступна хмара: найпоширеніший тип міграції в хмару, який обирають багато організацій, – це перенесення програм, даних і служб із локальних центрів обробки даних у публічне хмарне середовище, як-от AWS, Azure та GCP.
 • Міграція з хмари в хмару: вона також є популярним вибором серед організацій, де хмарні робочі навантаження переносяться з однієї хмарної платформи на іншу.
 • Зворотна хмарна міграція: деякі організації також можуть піти на зворотну хмарну міграцію або вихід з хмари. У цьому типі хмарної міграції додаток і дані вивантажуються з хмари на локальний сервер.

Оскільки міграція даних у хмару є критично важливим аспектом, якщо ви зможете застосувати правильну стратегію міграції в хмару, ви зможете досягти бажаної продуктивності та ефективності. Це вимагає належної підготовки, планування, аналізу та виконання, щоб забезпечити успішну міграцію.

Переваги перенесення даних у хмару

Перенесення даних, програм і послуг вашої організації в хмару дасть вам багато переваг:

 • Висока продуктивність: хмарне середовище допомагає покращити продуктивність додатків і веб-сайтів, розміщених у хмарі, використовуючи новітні технології та інструменти. Ці служби можуть працювати в будь-якому географічному місці та можуть працювати краще за повного резервного копіювання.
 • Покращена масштабованість: Хмарна інфраструктура дозволяє організаціям легко масштабувати свої програми та послуги за допомогою постійно зростаючої клієнтської бази та бази даних. Це дозволяє організації адаптуватися до мінливих потреб бізнесу та масштабуватися відповідно до потреб ринку.
 • Велика гнучкість: ресурси хмарної інфраструктури можна змінювати залежно від трафіку, який генерують ваші програми або служби. Ви повинні мати можливість збільшити або зменшити масштаб і отримати необхідну допомогу для підвищення ефективності.
 • Підвищення продуктивності: оскільки постачальники хмарних послуг вирішують усі складності та вимоги хмарної інфраструктури, це дає вам час зосередитися на роботі. Завдяки швидкому доступу до сучасних інструментів і даних ваші співробітники можуть працювати з кращою продуктивністю
 • Цифровий досвід: хмарна міграція дозволяє вашим співробітникам, а також клієнтам отримати абсолютно новий досвід. Співробітники можуть легко діставатися до роботи з будь-якого місця за допомогою Інтернету. Це також допомагає покращити взаємодію з клієнтами, оскільки у вас буде більше часу для задоволення їхніх потреб.
 • Безпека: більшість хмарних провайдерів захищають хмарну інфраструктуру своїх клієнтів за допомогою найкращих у своєму класі інструментів і політик безпеки, які допомагають значно знизити ризики. Від регулярного аналізу безпеки та керування найвищими вразливостями до відповідності нормативним стандартам, це забезпечує безпечніше середовище.
  Як грати двічі Хердл

Проблеми хмарної міграції

Хоча хмарна міграція пропонує багато переваг, ви все одно можете зіткнутися з деякими проблемами. Ось кілька основних проблем і способи їх подолання.

 • Погана стратегія: щоб слідувати останнім тенденціям або задовольнити зростаючий попит, багато організацій часто починають перехід на хмару, не маючи належної стратегії. Це призводить не тільки до зниження продуктивності, а й до багатьох проблем. Але надійне планування хмарної міграції та розуміння вимог до кожної програми та служби можуть допомогти в ефективній хмарній міграції.
 • Застаріла програма: деякі застарілі програми не працюватимуть оптимально, навіть якщо ви перемістите їх у хмару. Найкращий спосіб вирішити проблему — дезінтегрувати програму або перебудувати її, щоб зробити її адаптованою до сучасного хмарного середовища.
 • Прив’язаність до постачальника: прив’язка до постачальника є ще однією основною проблемою, з якою стикаються багато компаній. У цій ситуації послугу хмарного постачальника не можна розширити до іншої хмарної платформи. Після використання хмарної служби, якщо ви не задоволені продуктивністю, буде важко перейти на іншу, оскільки це дорогий і тривалий процес.
 • Управління витратами: якщо під час міграції ви не встановите чіткі KPI щодо того, де витрачати чи заощаджувати, це може призвести до деяких непотрібних витрат.

Крім того, вартість послуг у хмарному середовищі змінюється залежно від використання. Якщо ви обираєте нові послуги, вам доведеться бути обережними, куди ви витрачаєте капітал. Наявність правильного плану з початку міграції може допомогти вам заощадити багато грошей і використати їх на інших ресурсах.

Процеси хмарної міграції

Що стосується процесів хмарної міграції, існує багато способів це зробити. Це повністю залежить від вашої цілі міграції та розміру вашої інфраструктури. Однак більшість організацій дотримуються базового процесу міграції в хмару, про який я розповідав нижче:

#1. Ефективне планування

Перше, що вам потрібно зробити, це спланувати свою міграцію, і для цього; вам знадобиться тверда стратегія, щоб досягти цього. Вам доведеться з’ясувати, чому ви хочете перейти на хмару, ваші цілі та сценарій використання.

Найкраще мати повну інформацію про вашу локальну інфраструктуру, включаючи ресурси та залежності систем. Під час планування ви повинні визначити вимоги до сервера, продуктивності та безпеки, які допоможуть запустити програму в оптимальному стані. Також важливо спланувати обсяг і тип навчання, яке ви повинні будете надати своїй команді.

#2. Вибір відповідного хмарного рішення

Коли ви все спланували, настав час вибрати постачальника хмарних послуг. Найпопулярнішими хмарними постачальниками в галузі є Amazon Web Services, Google Cloud Platform, Microsoft Azure та багато інших.

  Як використовувати Google Maps на смарт-годиннику Samsung Galaxy

Кожен постачальник хмарних послуг пропонує багатохмарні, приватні, загальнодоступні та гібридні хмарні середовища. Отже, вам потрібно буде вибрати відповідний, який відповідає вашим вимогам і допоможе вам збільшити або зменшити масштаби вашого бізнесу.

#3. Міграція служб, програм і даних

Тепер настав час виконати процес міграції. Вам потрібно буде перемістити ваші служби, програми та дані з локальних центрів обробки даних у вибране хмарне середовище. Ви можете розпочати процес міграції через приватну мережу, загальнодоступну мережу або офлайн-передачу.

 • Офлайн-передача може зайняти багато часу та коштувати, але вона забезпечує найкращий захист для хмарної міграції даних.
 • Сервіси хмарної міграції завантажують усі дані та програми на захищений пристрій, а потім надсилають їх обраному постачальнику хмарних послуг.

Виберіть один із них на основі ваших уподобань і працюйте відповідно до свого плану, щоб виконати плавний процес хмарної міграції.

#4. Перевірка

Останнє, що вам доведеться виконати в процесі міграції, це перевірити, чи все переміщено правильно та чи працює відповідно до ваших вимог. Додаток і сервіси повинні оптимально працювати з хмарними ресурсами. Перевіривши все, ви можете зробити висновок, що ваша хмарна міграція пройшла успішно.

Стратегії хмарної міграції

Разом із процесом міграції в хмару вам також знадобиться ефективна та правильна стратегія міграції в хмарну базу даних, щоб досягти успішної міграції. Існує сім стратегій, які назвали 7Rs компанією Garnet і багатьма організаціями.

 • Рефакторинг: Рефакторинг — це стратегія, за якої вам доведеться перебудувати програму з нуля та використовувати вбудовані в хмару функції для забезпечення оптимальної продуктивності та масштабованості. Ви повторно використовуватимете наявну структуру та вихідний код, але запустите їх на призначеній PaaS.
 • Rehost: Rehost — це одна з найпростіших стратегій міграції, коли вам потрібно просто вибрати постачальника IaaS і перенести туди програму без внесення змін. Це стратегія підйому та зміни, яка використовується компаніями, які не дуже знайомі з хмарними обчисленнями та потребують хмарної інфраструктури.
 • Перегляд: ця стратегія також відома як переплатформування, коли ви переписуєте кодову базу, а потім установлюєте їх на хмарній платформі за допомогою рефакторингу або повторного хостингу. Це корисно, якщо ви хочете зробити деякі оптимізації, щоб отримати максимальну користь від можливостей хмари.
 • Повторна покупка: повторна покупка – це стратегія, за якої ви замінюєте існуючу програму новою за допомогою моделі SaaS і хмарної платформи. Однак ви можете втратити знання коду з цією стратегією.
 • Relocate: Relocate — це розширена стратегія міграції, яка дозволить вам перенести всю інфраструктуру в хмару без необхідності нового обладнання чи налаштування програми. Вам просто потрібно використовувати VMware Cloud, щоб вибрати таку міграцію.
 • Вихід на пенсію: за цією стратегією ви можете припинити роботу старої програми, яка вам не потрібна, і використовувати вже створену програму SaaS, наявну в хмарі.
 • Перегляньте: це дуже ефективна стратегія, за якої ви можете підтримувати програму в її початковій інфраструктурі. Це в основному програма для застарілих програм, які керують внутрішніми процесами вашої організації та не потребують міграції.

Як вибрати правильний хмарний сервіс

Вибір правильної служби хмарної міграції є одним із життєво важливих аспектів хмарної міграції, і ось фактори, які вам потрібно враховувати:

 • Безпека та відповідність: по-перше, ви повинні переконатися, що хмарна служба має надійні можливості безпеки, які задовольняють ваші вимоги безпеки для захисту ваших даних і програми. Ви також повинні переконатися, що вони відповідають таким стандартам, як ISO 27001, HIPAA та GDPR, щоб усунути ризики відповідності.
 • Технологічна підтримка: розглядаючи хмарну службу, ви повинні вибрати ту, яка підтримує технології, які використовує ваша організація. Постачальник послуг повинен мати можливість підтримувати робоче навантаження та функціональні можливості, необхідні для безперебійної роботи вашої програми.
 • Інтеграція: виберіть постачальника послуг, який запропонує широкий набір інтеграції з іншими інструментами та послугами, які використовує ваша компанія. У процесі інтеграції не повинно бути провалів, щоб уся ваша команда могла працювати належним чином.
 • Інфраструктура та масштабованість: не всі хмарні служби здатні працювати з великою інфраструктурою. Розглядаючи постачальника, переконайтеся, що він здатний розмістити вашу інфраструктуру та обробляти всі дані та трафік, які ви генеруєте.
 • Вартість: слід враховувати загальну вартість отримання послуги та переконатися, що хмарна служба надає всі послуги за розумною ціною. Загальна вартість володіння має бути важливим фактором для розгляду вартості підтримки, ресурсів та інших послуг.
  Чому «Animal Crossing: New Horizons» став культурним феноменом

Типи хмарних сервісів

Існує чотири типи хмарних служб, які зазвичай надає організація, і ви можете вибрати один із них відповідно до своїх вимог:

 • Інфраструктура як послуга: IaaS — популярний хмарний сервіс, у якому постачальник послуг надає всю необхідну вам хмарну інфраструктуру. Віртуальні машини, серверний простір, сховище, операційна система та мережа є основними компонентами інфраструктури, до яких можна отримати доступ за допомогою мережі.
 • Програмне забезпечення як послуга: SaaS — це популярна модель хмарного сервісу, де послуга надає вам веб-платформу, на якій ви можете розмістити свою програмну програму. Надаються всі необхідні ресурси для безперебійної роботи програми.
 • Платформа як послуга: у моделі хмарного сервісу PaaS організації надається інфраструктура, де розробники програмного забезпечення можуть створювати, тестувати та розгортати програму в масштабі.
 • Функції як послуга: FaaS — це модель хмарного сервісу, яка дозволяє розробникам впроваджувати та запускати різні фрагменти коду та функції на хмарній платформі для виконання певної події або у відповідь на тригери.

Обмеження стратегії хмарної міграції

Ось деякі обмеження, з якими ви можете зіткнутися, навіть якщо стратегії міграції в хмару спрощують процес міграції:

 • Забирає багато часу: деякі стратегії міграції в хмару займають дуже багато часу, і їх виконання займе багато часу. Підхід рефакторингу є найбільш трудомістким серед усіх.
 • Проблема продуктивності та затримки: під час міграції локальних програм ви можете зіткнутися з проблемами продуктивності та затримки, оскільки вони не створені для безперебійної роботи в хмарі.
 • Час простою: для більшості стратегій міграції вам доведеться тримати власний сервер в автономному режимі, що може порушити роботу бізнесу. Без належного резервного копіювання та розподілу ресурсів вибір стратегій міграції може бути небезпечним.
 • Помилка міграції: якщо ви не зіставите вимоги вашої програми з вимогами інфраструктури та ресурсів постачальника послуг, тоді вся міграція не вдасться. Це може не тільки спричинити катастрофічний вплив на ваш бізнес, але й створити багато безладу.

Висновок

Хмарна міграція стала необхідністю для сучасного бізнесу, щоб розвиватися та мати перевагу над конкурентами. Сьогодні кожна організація переносить своє робоче навантаження та програми в хмару, щоб досягти вищої продуктивності, гнучкості, масштабованості та інших переваг.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам отримати певне уявлення про хмарну міграцію, наскільки цей крок корисний для сучасного бізнесу та як впровадження правильної стратегії може згладити процес хмарної міграції.

Ви також можете дослідити захист даних у хмарі.