Туман проти хмарних обчислень: відмінності та подібності

Categories:

Чи часто ви плутаєте туманні обчислення та хмарні обчислення? Читайте далі, щоб вирішити свої сумніви.

Хоча хмарні обчислення вже знайомі поняттям серед ентузіастів технологій, туманні обчислення також залишають слід у галузі. Але технологічні індустрії та IoT використовують їх протягом досить тривалого часу.

Особливо для архітектури IoT обидві обчислювальні моделі відіграють вирішальну роль. Оскільки вони стають дедалі популярнішими, знання різниці між туманним і хмарним обчисленням є важливим для прийняття бізнес-рішень і розгортання.

Зміст

Що таке Fog Computing?

Туманні обчислення є частиною хмарних обчислень, а отже, вони взаємопов’язані. У природному світі ви побачите, що туман залишається ближче до землі, ніж хмари.

Подібним чином, туманні обчислення наближають можливості хмари до кінцевих користувачів. Оскільки цей термін і концепція були введені в 2014 році компанією Cisco, вони є порівняно новими для звичайних людей.

Fog computing використовує окрему мережеву панель для обробки даних замість централізованих хмарних платформ. Він дозволяє користувачам зберігати, обчислювати, передавати та обробляти дані, надаючи їм доступ до точок входу різних постачальників послуг.

У той час як хмарні обчислення потребують більше часу, щоб вчасно відповісти на кожен запит, туманні обчислення значно пришвидшують процес. Це розподілена децентралізована інфраструктура, яка використовує вузли в мережі для розгортання.

Він також функціонує як посередник, який вирішує, яку інформацію обробляти локально, а яку слід надіслати в хмару.

Переваги Fog Computing

Чуйність

Fog computing наближає можливості зберігання та обробки даних до користувача. Таким чином, підприємства можуть досягти майже миттєвих результатів.

Економічність

Це також допомагає вам, зменшуючи витрати на обробку даних. Обчислення в тумані використовують менше пропускної здатності, і немає необхідності використовувати дороге спеціальне обладнання на межі мережі. Усе це сприяє економічній моделі.

Зменшена затримка

Він використовує меншу кількість переходів для передачі даних від джерела до місця призначення. Як результат, це допомагає зменшити затримку.

Безпека та конфіденційність

Він не передає ваші дані на хмарний сервер. Таким чином, підприємства можуть зменшити ймовірність витоку даних.

  Усі коди активації Counter Blox: активуйте зараз

Покращена взаємодія з користувачем

Fog computing також може запропонувати кращий досвід для кінцевого користувача завдяки таким функціям, як миттєві відповіді та нульовий час простою.

Плавне підключення

Використання туманного обчислення означає відсутність скарг на втрату з’єднання. Він використовує кілька взаємопов’язаних каналів, щоб забезпечити найкраще підключення для будь-якої діяльності.

Що таке хмарні обчислення?

Хмарні обчислення пропонують користувачам послуги, розміщені в Інтернеті, відповідно до їхніх вимог. З його допомогою можна отримати доступ до інформації незалежно від географічного розташування. Обробка та зберігання даних залежить від віддалених серверів.

У цій моделі програмне забезпечення та файли не зберігаються на локальному жорсткому диску. Натомість мережа підключених серверів використовується для зберігання та відповіді на різні запити. Доступність послуг з будь-якого місця та в будь-який час робить її надзвичайно популярною у світі технологій, що швидко розвивається.

Крім того, що дозволяє людям співпрацювати та спілкуватися в реальному часі, він також пропонує швидкий і легкий доступ до даних. Гнучкість і зручність неможливо уявити без хмарних обчислень, будь то надсилання великих файлів друзям або робота над одним файлом із колегами.

Переваги хмарних обчислень

Зручна цінова модель

Щоб скористатися можливостями хмарних обчислень, підприємства можуть вибрати плату за використання. Таким чином, вони повинні платити лише відповідно до свого використання.

Масштабованість і гнучкість

За допомогою хмарних обчислень ви можете масштабувати використання ресурсів та інфраструктури відповідно до ваших вимог. Це пропонує безпрецедентну гнучкість для бізнесу.

Співпраця в реальному часі

Іншими перевагами хмарних рішень є співпраця команди та клієнта. Ця функція дуже корисна для компаній з гібридною або віддаленою командою.

Екологічно чистий

Вибір хмарних обчислень означає зниження енергоспоживання обладнання. Це чудовий спосіб зменшити вуглецевий слід і залишити позитивний вплив.

Покращена безпека

За останні роки хмарна безпека значно покращилася. Тепер усі відомі постачальники хмарних послуг пропонують вам високий рівень безпеки.

Fog Computing проти хмарних обчислень

Потужність обробки даних

Fog computing має порівняно меншу потужність обробки даних. Програми, яким потрібна мінімальна пропускна здатність, повинні використовувати це.

З іншого боку, хмарні обчислення мають високі можливості обробки. Таким чином, він підходить для аналізу великих даних і комплексного моделювання.

Затримка

Затримка означає час, потрібний для передачі даних від пристрою до сервера/пристрою. У туманних обчисленнях затримка низька, оскільки дані не повинні далеко віддалятися від пристрою.

Однак хмарні обчислення мають високу затримку, оскільки дані мають переміщатися на централізований сервер.

Чуйність

Обчислення туману значною мірою залежить від локального обладнання. Його час відповіді змінюватиметься через обмеження пропускної здатності та затримки.

У хмарних обчисленнях кінцеві користувачі відчувають швидкий час відгуку за допомогою виділених центрів обробки даних.

Безпека

Оскільки туманні обчислення використовують локалізовані або розподілені мережі, вони дуже безпечні. Хмарні обчислення також забезпечують високий рівень безпеки завдяки шифруванню даних та іншим методам. Але в той же час він більш схильний до кібератак.

  Як знайти IP-адресу відправника з повідомлення електронної пошти

Розташування центру обробки даних

Обчислення туману можуть бути географічно розподіленими, але зазвичай вони більш локалізовані та можуть працювати лише з одного географічного місця. Навпаки, хмарні обчислення є географічно розподіленими, оскільки використовують мережу хмарних серверів, розташованих у кількох географічних регіонах.

Режим зв’язку

Обчислення Fog потребують різного бездротового (WLAN, WiFi, 3G, 4G) або дротового зв’язку. Однак для роботи хмарних обчислень використовується IP-мережа.

Залежність від основної мережі

З туманними обчисленнями ви бачите децентралізований підхід, який використовує периферію мережі для зберігання та обробки даних. До них відносяться окремі пристрої або датчики.

З іншого боку, хмарні обчислення спираються на потужну та надійну базову мережу. Якщо якість мережі низька, дані можуть бути пошкоджені або втрачені.

Серверні вузли

Через свою природу туманні обчислення потребують використання великої кількості серверних вузлів для обробки даних. Але хмарні обчислення використовують менше серверних вузлів.

CriteriaFog ComputingCloud ComputingData Processing CapacityLimited capacityHigh CapacityLatencyLow latencyHigh latencyResponsivenessDepends on bandwidthHighly responsiveSecurityImproved securityEnhanced security with encryptionData Center LocationUsually operates from one locationDistributed in various locationsCommunication ModeUses wireless or wired networksUses IP networkCore Network DependencyDoes not need a strong network coreA strong network core is essentialServer NodesUses numerous server nodesUses fewer серверні вузли

Випадки використання туманних обчислень в IoT

#1. Відеоспостереження

Найпоширенішим використанням туманних обчислень в IoT є відеоспостереження, яке використовується в торгових центрах, на вулицях та інших великих громадських місцях. Вузли можуть миттєво виявляти аномалії в натовпі та автоматично сповіщати владу про будь-які ознаки насильства.

#2. Розумні будинки

Використовуючи туманне обчислення, ви можете створити персоналізовану систему сигналізації у вашому домі. Це допомагає вам автоматизувати певні дії системи розумного дому, наприклад термостати, спринклери, домофони та сигналізацію.

#3. Охорона здоров’я

Індустрія охорони здоров’я завжди потребує технологій для виявлення та вирішення надзвичайних ситуацій у режимі реального часу. Технологія Fog Computing дозволяє пристроям для носіння, моніторам глюкози в крові та іншим пристроям для здоров’я заздалегідь дізнаватися про критичні ситуації, як-от інсульт.

#4. Світлофорна система

Розумна система світлофорів може взаємодіяти локально за допомогою обчислення туману. Він може визначати кількість людей і транспортних засобів на дорозі та вимірювати швидкість транспортних засобів для відображення попереджувальних сигналів.

#5. Ігри 🎮

Геймери також можуть використовувати системи туману для гри в онлайн-ігри. Він використовує локальні ігрові центри для забезпечення низької затримки та кращого досвіду під час багатокористувацьких онлайн-ігор.

Випадки використання хмарних обчислень в IoT

#1. Охорона здоров’я 🩺

Хмарні системи можуть зробити дані доступними для всіх зацікавлених сторін, щоб вони могли швидко поставити діагнози та прийняти рішення. За допомогою правильної технології медичні послуги можна перенести додому до пацієнта.

#2. Спостереження

Хмарні системи відіграють ключову роль в аналізі відеопотоків і забезпеченні безпеки. Він може аналізувати відео та надсилати сповіщення на сервер про будь-яку підозрілу особу чи діяльність.

#3. Логістика

Хмарні обчислення також можуть зробити логістичну систему розумною. Він може отримувати та ділитися попитом користувача в режимі реального часу з інвентарем, щоб його можна було негайно задовольнити.

  Як об’єднати всі бібліотеки ваших комп’ютерних ігор із GOG Galaxy

#4. Розумне місто

Розумним містам потрібні хмарні обчислення, щоб запропонувати мешканцям інтерактивний та ефективний досвід. Це може сприяти громадській безпеці, туризму, транспорту та міському споживанню.

#5. Моніторинг навколишнього середовища

Ви можете використовувати хмарні системи в чутливих зонах, таких як нафтові вишки та промислові об’єкти. Він може ділитися інформацією в режимі реального часу із зацікавленими сторонами про якість води, забруднення, якість повітря, дим і вологість ґрунту.

#6. Розподіл потужності

Розподіл та управління енергією є ще одним сектором, де можна використовувати хмарні обчислення. Його сенсорні вузли можуть збирати дані та аналізувати їх для інтелектуального використання ресурсів.

Чи можуть Fog і Cloud Computing доповнювати один одного? 🤝

Хмарні обчислення забезпечують ефективність, необхідну для сучасних програм. Крім того, це полегшує спілкування в режимі реального часу для особистих і ділових цілей. Однак він не справляється з такими проблемами, як висока пропускна здатність і низька затримка.

З іншого боку, туманне обчислення має відповіді на ці питання. Тим не менш, він має власний набір обмежень: локальне резервне копіювання, резервування та зв’язок зазвичай обмежені пристроями в межах обмеженої зони обслуговування.

Добре для користувачів те, що туман і хмарні обчислення можуть доповнювати один одного. Поєднуючи ці два рішення, ви можете створити нове спілкування та новий досвід.

Наприклад, уявіть, що у вас є підключена автомобільна мережа. Автомобілі можуть передавати дані про стан доріг через обчислення туману, щоб ділитися безпосередньо з водіями поблизу про потенційну небезпеку.

У той же час транспортні засоби можуть передавати дані на центральний хмарний сервер через глобальну мережу, щоб сповістити інших водіїв, які, можливо, захочуть вибрати певний маршрут, щоб дістатися до місця призначення.

Хоча ці дві служби можуть доповнювати одна одну, жодна з них не може бути замінена іншою. Використовуючи туманні та хмарні обчислення, можна додатково оптимізувати підключені пристрої з точки зору збору, зберігання та обробки даних.

Заключні думки

Тут ми розглянули основи туманних обчислень і хмарних обчислень; і як ці два можуть бути реалізовані в IoT.

Уважно проглянувши статтю, ви зможете легко відрізнити туман від хмарних обчислень. Реалізація обох моделей разом також можлива.

Ви також можете переглянути статтю про корисні обчислення.