Топ-5 інструментів з відкритим кодом для керування сервером OpenStack

Ефективно керуйте OpenStack за допомогою цих інструментів з відкритим кодом.

У світі хмари основним принципом є автоматизація всього, що з’являється в хмарних службах на вимогу. Робота над виробництвом програмного забезпечення зазвичай зводиться до безперервного розгортання та експлуатації середовища, розподіленого по всьому світу, зокрема з хмарними сервісами на вимогу.

OpenStack це платформа з відкритим вихідним кодом, яка дозволяє вам створювати хмару інфраструктури як послуги (IaaS), яка працює на стандартному апаратному забезпеченні. Технологія, що лежить в основі OpenStack, складається з послідовності подібних проектів, які постачають різні компоненти для рішення хмарної інфраструктури. Він може працювати з великим пулом сховищ і мережевими ресурсами як у центрі обробки даних як окрема хмара, так і за його межами як публічна хмара.

Щоб керувати хмарною інфраструктурою OpenStack, вам потрібно керувати конфігурацією окремих хмарних служб. Основна перевага OpenStack полягає в тому, що він складається з горизонтальної масштабованості, тому стає очевидним додавання мереж і систем зберігання для розширення хмари з часом.

Щоб дізнатися про OpenStack, перегляньте це основний курс.

Суттєвою частиною масштабованості хмари є цінність часу, необхідного для налаштування та запуску хмари та, таким чином, збільшення масштабу, а також зниження операційних витрат. Для всього цього потрібна автоматизована інфраструктура розгортання та конфігурації, яка включає системи керування конфігурацією.

Доступно багато інструментів з відкритим кодом для встановлення, керування та запуску хмари OpenStack. Найголовніше питання – як вибрати найкраще.

Шеф-кухар

Шеф-кухар це чудова система автоматизації, яка спрощує налаштування серверів і програм у будь-якому реальному, віртуальному чи хмарному розташуванні, незалежно від масштабу інфраструктури. Chef — це продукт, орієнтований лише на базу користувачів розробників. Шеф включає кулінарні книги для взаємодії з різними уподобаннями OpenStack.

  25 найкращих безкоштовних постачальників віртуальних телефонних номерів

Він використовує Ruby як мову програмування та складається з порталу з можливістю пошуку, де можна отримати методики та кулінарні книги, надані спільнотою. Chef автоматизує обробку конфігурацій керування, переконавшись, що системи налаштовані належним чином і узгоджено.

Chef має архітектуру на основі агентів, яка передбачає клієнта на кожній віртуальній машині або сервері під керуванням центрального головного агента. Chef також користується широкою підтримкою у вигляді безлічі кулінарних книг і документації. Деякі з його функцій включають:

 • Використовуйте прості декларативні визначення для простих адміністративних завдань.
 • Налаштуйте різноманітні хмарні служби SaaS та інтегруйте API надання хмари
 • Він представляє єдиний процес для керування локальними та хмарними ресурсами.
 • робить інфраструктуру дуже гнучкою, версійною та точно тестованою
 • Забезпечує узгоджені конфігурації протягом життєвого циклу розробки
 • Автоматично коригувати дрейф конфігурації
 • Він складається з Chef Development Kit, який містить надійні засоби тестування для перевірки змін інфраструктури

Цей інструмент автоматизації та конфігурації ІТ добре підходить для інфраструктурних проектів, орієнтованих на розробку. Він забезпечує керування конфігурацією та багато завдань керування інфраструктурою за допомогою рецептів.

Ансібль

Ансібль це інструмент автоматизації інфраструктури, який надає підтримку для налаштування систем, розгортання програмного забезпечення та налаштування складніших ІТ-завдань, таких як послідовне розгортання та нульовий час простою під час встановлення оновлень. Модулі Ansible OpenStack можна використовувати для керування всіма видами хмарних операцій.

Ansible виходить за рамки простого розгортання.

Основними цілями Ansible є простота та легкість у використанні. Крім того, він має значну увагу на безпеці та надійності. Ansible надає потужні інструменти для налаштування та керування OpenStack — для надання, конфігурації та розгортання програм і працює на вершині хмари.

Він заснований на простій безагентній архітектурі, тому немає необхідності налаштовувати віртуальні машини або робочі станції перед встановленням. Ansible може нормально працювати з ними через командний рядок. Деякі з його функцій включають:

 • Він пропонує прості рішення для всіх проблем керування конфігурацією.
 • Дозволяє надійну та повторювану конфігурацію ІТ-інфраструктури
 • Він розроблений таким чином, щоб його було легко освоїти адміністраторам і розробникам.
 • Надає системним адміністраторам мову керування, яка використовує модулі або процедури для виконання різноманітних завдань на вузлахНайбезпечніша віддалена система керування конфігурацією
 • Він складається з 1300+ модулів з активною спільнотою для підтримки та розвитку.
  Як завантажити музику зі Spotify для відтворення в автономному режимі

паливо

паливо це інструмент на основі графічного інтерфейсу користувача для системних адміністраторів для налаштування та керування OpenStack Cloud. Fuel — це передовий проект OpenStack, який зосереджується на автоматизації розгортання та тестування OpenStack і низки опцій сторонніх розробників.

Fuel автоматично визначає всі віртуальні вузли, підключені до мережі. Він складається з кількох окремих компонентів. Деякі компоненти також можна повторно використовувати окремо від Fuel без будь-яких змін, а деякі потребують невеликих налаштувань. Нижче наведено деякі з його особливостей.

 • Він виконує перевірки після розгортання, а також виконує тести для підтвердження розгорнутої хмари OpenStack.
 • Він може розвивати та керувати кількома кластерами OpenStack
 • Він включає підтримку CentOS і Ubuntu
 • Це допомагає системному адміністратору відстежувати журнали в реальному часі через графічний інтерфейс OpenStack Cloud.

маріонетка

маріонетка є декларативною мовою для пакетів «записати один раз, розгорнути багато» для конфігурації Openstack на вимогу та керування версіями. Puppet розгортається в налаштуваннях клієнт/сервер або в безсерверному режимі, де клієнти періодично опитують сервер щодо необхідного стану та доставляють записи про стан на сервер.

Puppet може планувати, оновлювати та керувати вузлами протягом усього життєвого циклу. Усі модулі та конфігурації створено за допомогою спеціальної мови Puppet на основі Ruby або самого Ruby, і, отже, вимагатимуть досвіду програмування для розширення навичок системного адміністрування. Він включає веб-інтерфейс користувача та інструменти звітності.

  Виправте помилки Chrome під час пошуку шкідливого програмного забезпечення

Puppet Enterprise дозволяє керувати вузлами в реальному часі за допомогою готових модулів, присутніх на головних серверах. Інструменти звітності повністю розроблені, надаючи детальну інформацію про те, як працюють агенти та які зміни було внесено. Деякі з його функцій включають:

 • Він підтримує повномасштабну автоматизацію з конкретними звітами та коефіцієнтами відповідності.
 • Він має інтеграції та модулі від Forge
 • Робить виправлення та оновлення без стресу.
 • Створює надійні базові конфігурації відповідно до нормативних стандартів
 • Автоматизуйте та посиліть керування виправленнями та зменште потенційну вразливість.

компас

компас призначений для автоматизованого розгортання та керування OpenStack.

Це зменшує складність, керує часом і контролює всілякі помилки в управлінні сервером центру обробки даних. Він підтримує початкове завантаження пулу серверів, пов’язаного з будь-якою хмарною платформою, з відкритих металевих вузлів.

Compass допомагає системним адміністраторам у визначенні апаратного забезпечення, розгортанні ОС і гіпервізора, а також забезпечує комплексне керування конфігурацією. Деякі додаткові функції, як показано нижче.

 • Дозволяє реалізувати різні варіанти конфігурації через метадані.
 • Допомагає у підготовці початкового завантаження інфраструктури, а також забезпечує можливість програмування для операторів.
 • Реалізує розширюваність за рахунок асиміляції кількох інструментів налаштування кластера OpenStack.
 • Ядро Compass поєднується з багатьма іншими інструментами для виявлення ресурсів, планування ОС і розгортання пакетів.

Висновок

Ви повинні перевірити та випробувати кожен із ваших інструментів, щоб переконатися, який із них відповідає вашим вимогам. Коли справа доходить до OpenStack, існує достатньо інструментів і методів, щоб зменшити головний біль встановлення та налаштування; Я пропоную використовувати Fuel або Ansible, якщо ви плануєте створити приватну хмару. Вам також сподобається прочитати про 8 Cloud Object Storage для зберігання публічних і приватних даних.