Тепер ви можете приєднатися до Bluesky без запрошення, але чи варто?

| | 0 Comments| 4:45 AM
Categories:

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • Раніше Bluesky вимагав коди запрошень, щоб приєднатися, але тепер платформа відкрита для громадськості.
  • Приєднання до Bluesky залежить від того, чи віддаєте ви перевагу прозорості та контролю над знайомими функціями та зручністю.
  • Bluesky — це незавершена робота з відсутніми функціями, але може бути привабливою для тих, хто хоче чогось іншого від своїх платформ соціальних мереж.

Якщо ви чекали на код запрошення Bluesky, очікування закінчилося; платформа тепер відкрита для всіх. Але чи варто приєднуватися до Bluesky, незалежно від того, чи потрібно запрошення?

Чому Bluesky відмовився від вимог щодо коду запрошення?

6 лютого 2024 р. — оголосив Блускі що будь-хто тепер може приєднатися до їхньої платформи. Раніше вам потрібно було знати когось, хто вже користується Bluesky, або місяцями чекати бажаного списку запрошень.

Цю ексклюзивну систему створено для забезпечення керованості під час розробки функцій і їх тестування з меншою групою. Bluesky Social — це альтернатива X (Twitter), яка отримала 3 мільйони користувачів за перший рік.

  Розуміння одного клієнта проти мультитенанта в хмарних обчисленнях

Протягом кількох місяців після запуску в лютому 2023 року команда Bluesky створила спеціальні канали та інструменти модерації, покращила мобільні додатки та додатки для браузерів і додала цікаві функції, як-от новий процес адаптації. Але деякі основні функції все ще знаходяться в розробці.

Незважаючи на це, платформа вирішила відкрити доступ зараз. Хоча він стверджує, що «готовий до будь-кого приєднатися», він може використовувати суспільний інтерес, поки не пізно.

Чи варто вам приєднатися до Bluesky тепер, коли вона відкрита для всіх?

Чи варто вам приєднуватися до Bluesky, залежить від того, чого ви хочете від платформи соціальних мереж.

Минулого року я нарешті отримав код запрошення Bluesky, і я був готовий зануритися. Але незабаром я зрозумів, чому Bluesky досі такий ексклюзивний.

Було відсутнє безліч функцій, до яких я звик на інших соціальних платформах. Ніхто з моїх друзів ще не був на цьому. І велика частина вмісту була просто спамом NSFW. У той час платформа все ще вирішувала проблеми модерації, тож я досить швидко відмовився.

І в цьому проблема — люди очікують, що Bluesky буде просто кращою версією X (раніше Twitter). Але це інша соціальна платформа, створена з іншою метою — відкритість і контроль користувача.

  Як правильно налаштувати електронну пошту? [+5 Tools]

Ви можете вносити те, що хочете, бачити лише те, що ви вибрали, і відфільтровувати те, що ви не хочете бачити. Але для цього потрібно багато постійних налаштувань.

Bluesky має відкритий вихідний код (здебільшого), децентралізований (начебто) і все про «стековану модерацію».

У вас є модератори першого рівня, які можуть видавати попередження, позначати незаконний і неприйнятний вміст або видаляти образливі публікації чи облікові записи. Далі – адміністратори рівня сервера, які модерують; ви можете перемикати сервери, якщо хочете (так само, як ви можете змінювати стани). Згодом мітки спільноти дозволять вам створювати або приймати вже налаштовані набори міток для скорочення каналу.

Щоб насолоджуватися Bluesky, вам потрібно знайти та підписатися на більше людей, ніж ви на X, оскільки для вас немає централізованого алгоритму, який би курував вміст. Вас навіть заохочують використовувати сторонні клієнти, такі як GraySky або Колода.Синій щоб налаштувати свій канал і досвід користувача.

Слідкувати за спеціальними стрічками та знаходити хороших людей, за якими слід слідкувати, вимагає праці. Якщо ви не можете турбуватися, Bluesky може бути не вашою платформою.

  Як зробити фотоколаж на iPhone

Наразі ви можете додавати мітки попереджень до своїх публікацій і вимикати відповіді, щоб запобігти зловживанням.

Ця модерація має вирішальне значення, оскільки навколо шириться багато вмісту для дорослих.

Відкрита мережа також дуже публічна за своєю природою. Ваш профіль, дописи, списки лайків, блокувань і ігнорування доступні для всіх. Також немає можливості зробити свій обліковий запис приватним.

Крім того, ключові функції, як-от DM і хештеги, які вам могли сподобатися, тут відсутні.

Отже, чи варто зараз приєднуватися до Bluesky? Якщо ви хочете інвестувати час у соціальну платформу, яка надає перевагу відкритості та контролю користувача, ви можете. Bluesky безперечно має потенціал.

Але це ще робота, яка потребує шліфування. Якщо ви не бажаєте витратити час, щоб налаштувати свій досвід, це ще не повноцінна альтернатива Twitter (X).