techukraine.net techukraine.net Стрибок вперед чи незавершена робота?

Стрибок вперед чи незавершена робота?

| | 0 Comments| 1:15 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Фітнес-трекер mymonX пропонує моніторинг рівня глюкози в крові та артеріального тиску, але ці функції обмежені та науково не підтверджені.
 • Конструкція пристрою є міцною та водонепроникною, але вона має трохи зайву вагу порівняно з конкурентами.
 • MymonX має пристойний час автономної роботи та точний моніторинг серцевого ритму, але не має автоматичного відстеження фізичних навантажень і має погані можливості відстеження сну.

Чи можливий переносний, неінвазивний датчик рівня глюкози в крові та артеріального тиску? Аїтвиробник одягу, що носиться, стверджує, що його Носимий фітнес-трекер mymonX за 250 доларів США саме це. Поки Apple і Fitbit дражнили моніторинг рівня глюкози в крові, їхні плани ще не здійснилися. З іншого боку, mymonX вийшов на нову територію, пропонуючи відстеження рівня глюкози в крові та артеріального тиску. Поєднуючи технології датчиків електрокардіограми (ЕКГ) і фотоплетизмографа (PPG), годинник обіцяє новаторські показники. Але наскільки добре він виконує цю обіцянку?

mymonX

Незважаючи на те, що фітнес-трекер mymonX є багатообіцяючим, він не відповідає всім, окрім моніторингу рівня глюкози та артеріального тиску, який функціональний, але не підтверджений науково. Навіть ці функції обмежені, із частими відключеннями датчиків і відсутністю сповіщень.

Торгова марка Aitis

Термін служби батареї 5-7 днів

Дисплей IPS TFT 1,3″ 240 x 240 пікселів

Виявлення тренування Немає

Вага 200 г (7 унцій)

плюси

 • Відстеження рівня глюкози в крові не зовсім неправильне
 • Артеріальний тиск не зовсім неправильний
 • Швидка продуктивність
 • Хороший час автономної роботи

мінуси

 • Відсутність автоматичного відстеження активності
 • Погане відстеження сну
 • Погані сповіщення
 • Покладається на GPS смартфона

На жаль, я маю доступ лише до кетонового алкотестера (технічно це алкотестер CO2), смужок кетонової кислоти та манжети для вимірювання артеріального тиску. Але я можу з упевненістю сказати, що відстеження фізичної активності mymonX — це не тільки дим і дзеркала. Принаймні певний ступінь точності є, хоча я не можу сказати, наскільки точно. Безумовно, недостатньо добре радити комусь із захворюваннями. Однак це може бути корисним як допоміжний, немедичний інструмент вимірювання.

Проектування та будівництво

Спочатку mymonX нагадує смарт-годинник Samsung Galaxy із суцільнометалевим корпусом, чорним ремінцем із силіконової гуми та окремою механічною кнопкою ввімкнення екрана. Також є датчик руху. Помахайте рукою або натисніть кнопку, і 1,3-дюймовий РК-дисплей TFT увімкнеться, показуючи аналоговий годинник, пульс і рівень заряду акумулятора. Пристрій також містить датчик ЕКГ на нижньому правому краю, а також додаткові датчики ЕКГ і PPG на задній панелі.

  Як вставити зображення або інший об'єкт в Microsoft Office

Годинник міцний і водонепроникний. Він не тільки пережив два півгодинних занурення в солону воду, але й десять разів був під душем. Обидва випробування підтверджують рейтинг водонепроникності IP68. І хоча він водонепроникний і зручний, він трохи зайвий, важить 200 г. Він трохи громіздкий і важкий порівняно з такими конкурентами, як Fitbit Versa 4.

Ключові особливості

Моніторинг кисню в крові та частоти серцевих скорочень

Перш ніж перейти до нових функцій mymonX, давайте поговоримо про хліб з маслом фітнес-трекера: SpO2 і частоту серцевих скорочень. Пристрій ефективно контролює рівень кисню в крові та частоту серцевих скорочень за допомогою датчика PPG, що відповідає точності (в межах 10%) Fitbit Versa Lite та манжеті для вимірювання артеріального тиску в межах кількох ударів на хвилину. Проте SpO2, як відомо, важко відстежити. Що ще важливіше, споживачі не повинні довіряти цьому показнику. Як і в більшості пристроїв відстеження SpO2, у вимірюваннях датчиків часто трапляються помилки та падіння. Але в цілому датчик працює так само, як і на інших носимих пристроях.

Датчик ЕКГ

Датчик ЕКГ є унікальним доповненням, що пропонує два режими: один при торканні пальцем і інший, коли задні датчики торкаються вашої шкіри. ЕКГ забезпечує більш точні показники, ніж PPG, завдяки кращій провідності. Хоча варто зазначити, що ЕКГ на зап’ясті менш точна, ніж ремінець Polar, який призначений для постійного контакту зі шкірою. Однак я більше не маю Polar Strap і не можу коментувати ступінь точності mymonX.

Моніторинг артеріального тиску та глюкози в крові

Хоча я не міг перевірити точність монітора глюкози в крові через відсутність медичного компаратора, я міг розумно оцінити, чи трекер принаймні виявляє коливання рівня глюкози в крові та артеріального тиску. Дійсно, mymonX зареєстрував підвищення рівня глюкози в крові через дві години після їжі та зниження після тренування. Те ж саме стосувалося показників артеріального тиску, який підвищувався під час активності та знижувався, коли я стояв нерухомо.

Ці показники співпадають з моїм вимірювачем дихання кетонів і манжетою для артеріального тиску, що свідчить про те, що пристрій потенційно може змінити правила гри для тих, хто стурбований рівнем глюкози в крові або високим кров’яним тиском. Але я не можу підтвердити, чи він дорівнює системі відстеження медичних оцінок. Мій інстинкт підказує, що не враховуючи, що датчики часто відключалися, коли годинник, очевидно, втрачав контакт із моїм зап’ястям.

Відстеження вправ і GPS

Пристрій підтримує різноманітні вправи, що відстежуються вручну, але функції відстеження є слабкими порівняно з конкурентами. Наприклад, на відміну від багатьох трекерів високого класу, mymonX покладається на GPS смартфона, що, ймовірно, сприяє подовженню терміну служби акумулятора. А це означає, що на пробіжку вам доведеться брати з собою телефон.

  Як заблокувати клітинки на основі кольору в Microsoft Excel

На жаль, mymonX не містить жодної функції для відстеження менш напружених вправ, таких як ходьба або похід. І знову ж таки, це не вистачає конкурентів. Мабуть, найгіршою особливістю є відсутність автоматичного виявлення вправ. Це означає, що вам доведеться вручну налаштувати вправу, а потім не забути вимкнути відстеження вправи після завершення вправи. У моєму випадку я пам’ятаю вимикати годинник, можливо, у кожній п’ятій вправі. Хоча, як я дізнався, відстеження вправ досить погане та схильне до збоїв у будь-якому випадку. Іншими словами, час від часу ви втрачаєте одну-дві вправи.

Відстеження сну

Про відстеження сну mymonX не варто писати. Найбільша проблема полягає в тому, що точність не дуже хороша порівняно з Fitbit і полісомнографом (Muse S). Стани сну та без сну, з якими чудово справляються інші трекери, наприклад пробудження зі сну, mymonX не виявляє. І він взагалі не виявляє швидкий сон. Ви можете собі уявити, що смарт-годинник із відстеженням фізичної активності, який може робити ЕКГ, міг би вичавити достатньо даних із свого набору датчиків, щоб відповідати всім тим Fitbits з одним датчиком. На жаль, схоже, що mymonX зосередився на інших аспектах відстеження здоров’я та заощадив на відстеженні сну. Якщо вам потрібен фазовий трекер сну, шукайте в іншому місці. MymonX марний для створення корисних даних про фазу сну.

Дисплей та інтерфейс користувача

Якщо ви знайомі з користувацьким інтерфейсом Fitbit, навігація в пристрої відносно проста, без необхідності навчання. Проведення пальцем вниз відкриває сповіщення, а проведення пальцем праворуч дає повне біометричне зчитування, від рівня глюкози в крові до артеріального тиску.

Кожне проведення пальцем справа відображатиме іншу біометричну статистику. Однак я виявив, що показники рівня глюкози в крові рідко доступні, ймовірно, через те, що вони залежали від постійного контакту датчиків ЕКГ із зап’ястям або достатньої вологи для забезпечення електричного з’єднання.

Примітно, що відсутня будь-яка інтеграція з такими службами, як IFTTT, Zapier або Strava, що може бути потенційним недоліком для деяких. Однак якщо ви не користуєтеся жодною з цих послуг, то це дріб’язкове занепокоєння. Незважаючи на це, я не можу не відчувати почуття розчарування, що немає способу налаштувати попередження про артеріальний тиск або рівень глюкози в крові. Однак є опція попередження про пульс. Але оскільки цей годинник рекламувався як такий, що відстежує рівень глюкози в крові та артеріальний тиск, було б сумно не врахувати інші види систем попередження.

  Як видалити обліковий запис Craigslist

Термін служби батареї

У рекламі mymonX витримав близько десяти днів, але під час мого тестування він пропрацював шість днів. На жаль, використання будь-якого з датчиків призвело до значного розрядження акумулятора.

Зручність і комфорт

Комфорт суб’єктивний, але за десять днів постійного носіння годинник не викликав подразнень на шкірі. Однак його обсяг і розмір не підходять для тих, хто займається важкою фізичною працею.

Порівняння

За ціною 250 доларів США mymonX стикається з жорсткою конкуренцією з боку відомих брендів, таких як Fitbit і Apple. Хоча жоден із них не може виміряти артеріальний тиск чи глюкозу в крові, відсутність наукового підтвердження є серйозним попереджувальним знаком. Цей недолік посилюється в порівнянні з серією Fitbit, яка продемонструвала чудову точність відстеження сну та активності.

Однак варто зазначити, що і Google, і Apple оголосили, що вони працюють над трекером рівня глюкози в крові на основі PPG, і я припускаю, що коли вони випустять свої трекери рівня глюкози в крові на основі PPG, він буде порівнюватися з трекер медичного рівня.

Станом на 2023 рік жодна компанія ще не випустила науково перевірений наручний годинник для відстеження фізичної активності, який використовує датчики PPG для визначення рівня глюкози в крові. Іншими словами, немає конкурентів, хоча точність обох показників здоров’я, ймовірно, не відповідає медичному рівню. Однак існує багато фітнес-трекерів без наукового підтвердження, які відстежують рівень глюкози в крові. Наскільки мені відомо, жоден прилад не може також вимірювати артеріальний тиск.

Як зауваження, вимірювання артеріального тиску за допомогою PPG можливе та порівнюється з манжетою. У дослідженні 2023 року команда університету Сан-Дієго розробив оптичний датчик, встановлений на пальці які могли б точно виміряти артеріальний тиск. На жаль, mymonX не використовує цю технологію.

Чи варто купувати носимий фітнес-трекер mymonX?

MymonX — цікавий пристрій із амбітним набором функцій. Хоча йому потрібно працювати над помилками програмного забезпечення та, перш за все, шукати наукову перевірку, не можна ігнорувати його новаторські функції відстеження рівня глюкози в крові та артеріального тиску. Однак відсутність перевірки означає, що годинник не можна використовувати при будь-якому стані здоров’я, а його можливості відстеження фізичної форми та сну нічим не відрізняються від конкурентів.

mymonX

Незважаючи на те, що фітнес-трекер mymonX є багатообіцяючим, він не відповідає всім, окрім моніторингу рівня глюкози та артеріального тиску, який функціональний, але не підтверджений науково. Навіть ці функції обмежені, із частими відключеннями датчиків і відсутністю сповіщень.